24 máj 28, 01:31:14 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 202 203 [204] 205 206 ... 228
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fairy Tail anime (Tilos a spoiler!)  (Megtekintve 690922 alkalommal)
0 Felhasználó és 6 vendég van a témában
Csabi28
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Szikla Falu Rejtett Szikla Falu

Hozzászólások: 1594


Badass level is over 9Raditz


« Válasz #3045 Dátum: 15 jún 13, 18:32:17 »

Jaja EDDIG még nem voltak komolyabb dolgok cenzúrázva, szóval kezd nyugodtan a Natsu vs Jackal harc után.
Naplózva

Aubrey
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 27



« Válasz #3046 Dátum: 15 jún 13, 18:36:56 »

rendben, köszönöm
még 4 vizsga és szabad vagyok Xd
utána 360.al kezdem is Mosolyog
Naplózva
Jon97
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 1702


Azor Ahai


« Válasz #3047 Dátum: 15 jún 13, 21:42:34 »

Az első 7 percet leszámítva nem volt rossz rész ám. Mondjuk az nagyon szar volt, ilyen random összedobálni a jeleneteket, mindenféle vágás nélkül...
Persze, az animáció az eléggé hiányzik, nincs dinamikája a résznek. De nekem nagyon tetszik ez a színvilág, és a zenék bámulatosan fejlődnek. Jackal meg véleményem szerint sokkal érdekesebb, badassabb lett, mint a mangában, a hangját is nagyon eltalálták, és mindig nagyon szépen sikerült megrajzolni. A zenéje is baromi jó lett.
Viszont Natsut nagyon gyerekesen ábrázolják, mangában jobban átjön, hogy azért megkomolyodott. A poénok közel sem ütnek úgy, mint a mangában, egyik sem, de ma találtam egy kivételt, ugyanis Afro Happyn nagyon jó mosolyogtam Nevet Ahogy lecsavarták a zenét, amikor megmutatták Happy arcát....sokkal jobb lett, mint mangában, ahol sokkal inkább kínos és idegesítő volt, hogy ilyen idiótán zárják le ezt a nagyon komoly harcot és jelenetet. Eleve animében nem igazán lehetett izgulni Happyért, és ez szerintem nem baj, mangában is csak etetés volt.
Szóval nem volt rossz, és a végén az Erza-Mira páros is sokkal jobban átadta a hangulatot, mint a mangában, ahol sokkal jobban idegesít Erza...ez érdekes mondjuk.

És engem egyáltalán nem zavar, ha a következő részben kicenzúrázzák majd az ostoba és fölösleges fanservice-t. Sőt, ha jól megcsinálják, valószínűleg még SOKKAL jobb lesz, sokkal félelmetesebb lesz, és sokkal jobban átjön majd, mint a mangában. Kevés dolog rosszabb a mangában, na az egyik a fanservice, ami szerintem szánalmas méreteket öltött, nem elég, hogy fölösleges, de sokszor tönkre teszi a jeleneteket. Pl. Flare "hazaértem" jelenete, vagy ami jövő héten lesz.
« Utoljára szerkesztve: 15 jún 13, 21:43:20 írta Jon97 » Naplózva

"Rossz úton jár, aki álmokból épít várat, s közben elfelejt élni.” (Harry Potter és a bölcsek köve)
"Jól jegyezd meg, Luffy. Kerüljön bármibe, mi ketten...megbánás nélkül fogjuk leélni az életünket!" (One Piece 589)
"Az, hogy kisebbségben van, ha akár egymaga alkotja a kisebbséget, még nem jelenti azt, hogy őrült valaki. Van igazság, és van hazugság, s ha akár az egész világ ellenében is az igazsághoz ragaszkodunk, még nem vagyunk őrültek." (George Orwell: 1984)
Csabi28
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Szikla Falu Rejtett Szikla Falu

Hozzászólások: 1594


Badass level is over 9Raditz


« Válasz #3048 Dátum: 15 jún 14, 10:26:32 »

Jon97 egyetértek az utolsó bekezdéseddel, a mangában tényleg más hatást váltott ki az emberekből, mint amit tényleg kellett volna inkább. Azonban ha nem lesz vér, akkor egyáltalán nem lehet majd komolyabban venni.
Egyébként érdekességképp mondom, hogy a következő rész (ahogy látom) szintén 2 fejezetet fog feldolgozni, de mindkettő 30 oldalas, szóval 60 oldalnyi tartalomra számíthatunk. Bár az 5 perces előző részek "tartalma" még így sem kizárt.
Naplózva

naspolya
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 88



« Válasz #3049 Dátum: 15 jún 17, 09:48:47 »

Lehet elkezdem én is a mangát végre. Ha még fél évig ez a minőség lesz, akkor azt hiszem nem vesztek vele semmit, ha lespoilerezem magamnak a történetet, sőt.
« Utoljára szerkesztve: 15 jún 17, 09:50:53 írta naspolya » Naplózva

Jon97
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 1702


Azor Ahai


« Válasz #3050 Dátum: 15 jún 17, 15:36:15 »

Amúgy attól eltekintve, hogy gyakorlatilag 15 percesek a részek, szerintem semmilyen látványos minőség romlás nem állt be. Én a régi FT animét sem tartottam nagy számnak, egyedül a zenéi voltak kiemelkedőek. Dinamika abban sem volt. A túl élénk színvilága meg még zavart is az elején, én ebbe sokkal inkább bele tudom magam képzelni, vagyis sokkal reálisabbnak tartom.
Szóval most nem értem, hogy mi ez a nagy mangás áttérés hirtelen. Nem mondom, jobb a manga, de ez eddig is így volt. És még mindig , vagyis inkább már újra vannak olyan jelenetek, amik a hangulat miatt sokkal jobbak animében (igaz, hogy ezt mangásként ugyanolyan jól lehet élvezni, mint tiszta animésként). Pl. Warrod visszaemlékezése, vagy Jackal jelenetei (nagyon bejön amúgy a zenéje, valószínűleg ezért).
Szóval nem értem ezt a nagy elégedetlenkedést.
« Utoljára szerkesztve: 15 jún 17, 15:38:06 írta Jon97 » Naplózva

"Rossz úton jár, aki álmokból épít várat, s közben elfelejt élni.” (Harry Potter és a bölcsek köve)
"Jól jegyezd meg, Luffy. Kerüljön bármibe, mi ketten...megbánás nélkül fogjuk leélni az életünket!" (One Piece 589)
"Az, hogy kisebbségben van, ha akár egymaga alkotja a kisebbséget, még nem jelenti azt, hogy őrült valaki. Van igazság, és van hazugság, s ha akár az egész világ ellenében is az igazsághoz ragaszkodunk, még nem vagyunk őrültek." (George Orwell: 1984)
Csabi28
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Szikla Falu Rejtett Szikla Falu

Hozzászólások: 1594


Badass level is over 9Raditz


« Válasz #3051 Dátum: 15 jún 17, 16:06:08 »

S1: Csodálatos színvilág (Erzának tényleg Skarlát haja van), gyönyörű háttérzenék, 20 perces részek és bőven voltak jól meganimált verekedések, elég csak a Laxus ellenes harcokra gondolni vagy a A Szövetséges Céhek vs Oracion seis nyitócsatára, de megannyi példát mondhatnék még. Persze ott is voltak állóképes harcok, de csak kb. minden 2-3. volt az, a legtöbbször szépen meganimált verekedések voltak.

S2: Lassan fekete-fehér (Lucy kezdetben szép sárga haja már teljesen ősz), nagyon gyenge háttérzenék (az egy kezemen meg tudom számolni mennyi jó van), mostanában 15-16 perces részek és az EGÉSZ S2-re igaz, hogy össz-vissz volt talán 3 értelmesen meganimált összecsapás... És sajnos ezzel nem túlzok Szomorú Ami a legjobban tetszett, az az Erza vs Minerva vs Kagura Threesome, ezenkívül volt még pár, de itt is elég lenne az egy kezem az összeszámolásukhoz. Egyszerűen szánalmas, hogy ezek EZT animének nevezik. Mintha csak kiszínez... ja nem, inkább csak hangot adnak az egész mangának, ennyi az előnye...

Az S1 túl élénk színek engem is zavartak kicsit, de inkább azok legyenek egy fekete-fehér sorozat helyett.

Ja és a legfontosabb különbség, bár ezt nem tudom úgy igazán jól megmagyarázni, de az S1 ÖSSZES részének "lelke" volt. Valahogy lehetett érezni bennük, hogy az anime készítői szívesen csinálták és szívüket-lelküket beletették az adott epizódba.
Viszont az S2 átállt tömeggyártásra, mint a One Piece és Shippuuden... Csak úgy lökik a részeket, de egyiket sem olyanra csinálják, hogy az ember többször is visszanézze majd  Szomorú
« Utoljára szerkesztve: 15 jún 17, 16:10:31 írta Csabi28 » Naplózva

Jon97
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 1702


Azor Ahai


« Válasz #3052 Dátum: 15 jún 17, 16:50:38 »

A "lélek"-kel kapcsolatban:
1. Több, mint valószínű, hogy a nosztalgia miatt mondod ezt, meg valószínű, hogy akkor még sokkal inkább oda voltál a történetért.
2. Szerintem a manga is eléggé átment sorozatgyártásba. Régen több "lélek" volt a történetben, de lehet, hogy ezt meg ÉN mondom nosztalgiázás miatt. Mert ha belegondolok, ez a Narutora is igaz, meg sok sorozatra is. Talán azért tűnik így, mert akkor még egyedi, új, friss volt. Mindig olyan jó visszanézni a régi részeket, mert EMLÉKEK, és nem azért, mert olyan kitűnően vannak megcsinálva. a Shipuudenben most is vannak egészen zseniális hangulatú jelenetek (legutóbb Madara beszéde volt ilyen), és régen is voltak szar fillerek, meg béna rajzolások. Emlékszem, hogy amikor a Luxus elleni harcot néztem animében (manga után már), nekem szemet szúrt ott is, hogy nem sok dinamika van benne, hogy sok az állókép. A színvilág meg nekem kifejezetten bejön most, de ez egyéni ízlés kérdése. Szóval leszámítva azt, hogy minden rész első negyede hülyeség, szerintem ez nem sokkal rosszabb, mint az S1 volt. A zenék hallhatóan fejlődnek itt is, és a dinamika is néhol már egész élvezhető (nekem a Natsu vs...huhh, az az egyszemű baromi nagy csirke Nevet Nagyon tetszett pl.). De én szinte semennyire nem kötődtem az S1-hez, szóval lehet, hogy én meg a ló másik oldalára estem át.
Naplózva

"Rossz úton jár, aki álmokból épít várat, s közben elfelejt élni.” (Harry Potter és a bölcsek köve)
"Jól jegyezd meg, Luffy. Kerüljön bármibe, mi ketten...megbánás nélkül fogjuk leélni az életünket!" (One Piece 589)
"Az, hogy kisebbségben van, ha akár egymaga alkotja a kisebbséget, még nem jelenti azt, hogy őrült valaki. Van igazság, és van hazugság, s ha akár az egész világ ellenében is az igazsághoz ragaszkodunk, még nem vagyunk őrültek." (George Orwell: 1984)
BrownOsment
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 313



« Válasz #3053 Dátum: 15 jún 17, 21:39:54 »

Teljesen megértem Csabi véleményét. Én is úgy érzem, hogy mintha a készítők nem csinálnák szívesen. Persze biztos közrejátszik az is, hogy ez egy gyengébb studió és ennyit engedhetnek meg, de néhol tényleg nagyon gyér munkát végeznek. Az is igaz, hogy kötődök az S1-hez, mert mégiscsak azzal szerettem meg az egész történetet, meg imádtam a zenéit, de mindemellett is sokkal jobban tetszett, mint ez az új széria, ami nekem nagyon hajaz az anime diavetítésére fakó színvilággal. Azt meg különösen sajnálom, hogy csillagszellemek idézésénél azt az idétlen zenét teszik be...

Amúgy közben voltak új Fairy Tail Guild de Radio adások. Sajnos a vizsgaidőszak miatt csak a 6.-ot hallgattam meg, de majd pótolom a többit is. ^^ A 3. adásban Nakahara Mai (Juvia) és Satou Satomi (Wendy), a 4. adásban ismét Satou Satomi (Wendy), valamint Horie Yui (Charle), az 5. adásban pedig Hirano Aya (Lucy) és Kugimiya Rie (Happy) voltak. A 6. adást (amit meghallgattam) Nakamura Yuuichi (Gray) és Hatano Wataru (Gajeel) vezették. Az előző műsorban Lucy és Happy elvileg kérték, hogy a következő kettő a bevezető szöveget úgy mondja el, hogy minden mondatuk végére "Meeen"-t mondanak... :'D Már csak ezért is érdemes belehallgatni az elejébe, Nakamura és Hatano tökéletesen alakítják Ichiyát. ikszdé A legjobb egyébként az volt, amikor egy olyan kérdés érkezett, hogy melyik lánykaraktert fogadnának el barátnőjüknek, és Nakamura (Gray) Lucyt mondta. Persze rögtön kijavította Juviára. xD Hatano mondta, hogyha Nakamura legközelebb találkozik Nakahara-sannal (Juvia), jobb lesz, ha elfut. Meg hogy biztos majd féltékenykedni fog, hogy Lucyt választotta igazából. Egyébként pár nappal a rádió után került ki Mashima-senseitől ez a rajz. Nem lehet, hogy ő is hallgatja a műsort? : DD
És most látom, hogy ma volt a hetedik adás Toyosaki Akival (Seyla) és Tsuda Kenjirouval (Silver, Bacchus). ^^
« Utoljára szerkesztve: 15 jún 17, 21:43:40 írta BrownOsment » Naplózva

naspolya
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 88



« Válasz #3054 Dátum: 15 jún 19, 23:27:51 »

Hát én már régóta nem éreztem azt, hogy hű de jó volt ez a rész (talán a kapus cuccnál). Az eleje még elég ütős volt. Egy rajzfilm, ahol végre nem nyújtják 30 részre a csatákat, hanem pörög szinte minden perc; még a fillerek is jók voltak szvsz.
Most meg tömören összefoglalva nem pörög minden perc. Ha meg sietősen ledarálnak mindent, az sem jó.
Naplózva

Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #3055 Dátum: 15 jún 20, 11:46:42 »

Az én meglátásom szerint Jon97-nek annyiban igaza lehet, hogy az a fajta grafika, ami a 176. rész óta van sokkal jobban illik a FT-hez, és a mangás rajzolásra is jobban hasonlít. Csabi28-nak viszont abban látok igazát, hogy a színek igencsak megfakultak. És igen ez eléggé zavaró, főleg olyan esetekben, ahol külön ki volt emelve egyes színek fontossága (pl. Erza hajszíne). Hogy a tompább, szürkébb színek valóságosabbnak tűnnek? Ez igaz, de ez egy fantasy manga/anime. Próbáljuk megnézni a Gyűrűk Urát fekete-fehérben. Nevet És a zenék: A sima Narutóhoz hasonlóan a FT 1-175-ig részeinek olyan remek háttérzenéi voltak, hogy ha a grafika nem is volt kiemelkedő (sőt néha gyengus is volt), de olyan remek hangulatot tudtak vele teremteni, hogy az ember a helyén alig tudott megülni egy-egy remek jelenetnél. ^^

Szal én azt mondanám, hogy a régi grafika a saját hibáival, és az új grafika a saját hibáival kb. egálban van. Viszont a zenék hiánya (mostanában kezd megint valami háttérzaj lenni) nagyon erősen lehúzza a 176-tól mostanáig részeket. És szerintem talán emiatt is veszik sokan észre jobban a grafikai hiányosságokat.


238. rész

Külön öröm volt Mirajane-t újra harcolni látni. ^^ Csak azt nem értem, hogy a Sátán Lélek Take Over formájában miért az eredeti hangján beszél...? ^^" Arra asszem régebben volt egy másik (árnyalatú) hang (lásd a Mirajane vs. Fried harcot). De ennyi volt a harc...? Könyörgöm... egy rúgás, és egy csapás. Az, hogy mangában ennyi volt, egy dolog. De az anime nem pont ennek a kibővítésére való?

Seyla-nál nagyon zsír volt, amikor kérdezi Elfmant, hogy "Akkor eladod nekem a lelked?" és a mondat utolsó pár szavára a hangszíne átmegy teljesen komolyba. ^^

Az ex-elnök úr perverz feje mangában jobban adta: http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/364/34

Midnight... Midnight...?! Az igen, kifakult a haja és a szeme is színt váltott a Nirvána és az Örök Órás történetszálak óta. Gratula az anime készítőinek. Szomorú Plusz eddig sem volt az a kimondottan férfias arca, de ha most orrközéptől lefelé eltakarod az arcát, nem mondod meg hogy férfi szereplő.

18:47-nél Gérard arca a hajszínt leszámítva pont Gray. ikszdé

Kyoka arckifejezései viszont szépen átjöttek. Lehet, hogy az animátorok nagy Dragon Ball rajongók, hiszen Kyokának ezzel a "sisakkal" egész Freeza beütése van. Nevet
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
BrownOsment
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 313



« Válasz #3056 Dátum: 15 jún 20, 18:19:40 »

Eheti rész nem is volt rossz. Bár lehet, hogy csak azért, mert már nagyon vártam az Oración Seis megjelenését. Imádom őket. Nevet Annyira nosztalgikus az egész. Tök durva, hogy régen mekkora főszerepben voltak, egyik kedvenc arcom volt. ^^ Tetszett a harc köztük és Gérard között, végre kaptunk egy kis animált harcot is, nem csak állóképeket.

Én is arra számítottam, hogy azt a jó kis mondatot Mirajane a mélyebb hanján mondja, de nem... Kíváncsi vagyok, hogy a szinkronhangja emlékszik-e egyáltalán erre, hogy ilyenkor bizony máshogy kéne használni a hangját. Seyla viszont valóban nagyon jó volt, Toyosaki Aki tökéletes választásnak bizonyult.

Erza kínzását eléggé cenzúrázták, de szerintem egyáltalán nem volt zavaró. A szinkronhangja, Erza és Kyoka arckifejezései eléggé visszaadták a dolgot. Mangába sem kellett volna annyira túlzásba esni, szerintem.

Hamarosan pedig új OP-ED páros érkezik. Az openinget elvileg Kobayashi Tatsuyuki és Suzuki Konomi adja elő, a szám címe Never-end Tail. Suzuki Konomi sok openinget énekelt már (No Game No Life, WataMote, Sakurasou no Pet na Kanojo, Tasogare Otome x Amnesia), mind egytől egyig kedvenc animés szám, szóval reménykedem benne, hogy valami nagyon jó lesz. Erre a 12 részre eleve dukál egy király opening. : D Az ending pedig Forever Here Ishida Youkótól.
Naplózva

Csabi28
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Szikla Falu Rejtett Szikla Falu

Hozzászólások: 1594


Badass level is over 9Raditz


« Válasz #3057 Dátum: 15 jún 20, 19:20:40 »

Tényleg nem volt olyan rossz rész, sőt néhány jelenetet elég jól eltaláltak most a készítők Mosolyog De sajna így is lett pár negatívum persze:

238. rész
De ennyi volt a harc...? Könyörgöm... egy rúgás, és egy csapás. Az, hogy mangában ennyi volt, egy dolog. De az anime nem pont ennek a kibővítésére való?

Na pont erről beszélek már én is elég régóta. Az ÁLLÓKÉPEK (van más is?) rajzolása valóban jobb az S1-hez képest, sőt, minden részben rengeteg képkocka van, amit szívesen lementenék és kiraknék háttérképnek. Azonban ezek egy normális fél perces verekedést nem tudnak MEGANIMÁLNI. És szerintem egy ANIMÉNÉL a mozgóképek legyenek már a fontosabbak, a makulátlan, gyönyörű rajzokra ott a manga. Persze az a legjobb, ha egyszerre jól néz ki amit nézel és még mozognak is hozzá rendesen harc közben, de erre talán csak a szezonos animék képesek (meg néha a shippuuden).
Szóval az Erza & Mira vs Katonák ""harc"" nagyon béna lett. Azonban a Gerard vs Oracion Seis 4es fooogjuk ráá, hogy jó volt. Szódával legalábbis elment Mosolyog A hangulata nagyon adta közben, szóval ez MÉG nem zavart és amúgy is csak a kezdet volt Nevet Azonban!!!
Párszor láttam 1-1 béna Oracion Seis-est. 10:28: Midnight-nak miért van melle?? 10:45: Sorano melle miért olyan furcsa?? De ha már felhoztam ezt a témát, meg kell hagyjam, hogy MELLesleg Erza és Kyouka kebleit nagyon jól eltalálták Nevet 16:34-nél elkezdtem gondolkodni és vizsgálgatni, hogy melyik a nagyobb ikszdé

Amúgy engem sem zavar, hogy ruhát adtak Erzára (és a köviben Natsu és Lisanna is kap). Tényleg jobban átérezhető így egy kínzás. Azonban mindenkinek ajánlom visszanézni mangában a 365. fejezetet, legalábbis azoknak, akik kíváncsiak Erza évakosztümjére ^^'

Még egy dolog. Amikor Eric elpusztítja Brain mellkasának baloldali részét, az abszolút drámai lett, csak az a baj, hogy amikor a földre esik megfigyelhető, hogy visszaregenerálódott a teste -.-' Ugyanez az epic fail volt akkor is, amikor meghalt Jövő Lucy és igaz ott is csak 1-2 másodpercig, de lehetett látni mindkét kezét is -.-' Attól még hogy alig mutatnak valamit, bőven ki lehet szúrni az ilyen hülyeségeket.

Érdekes volt az a flashback jelenet is, ahol Erzát akarták bezáratni és megjelent ugye Natsu "Erzának" beöltözve. Az ilyenekkel jól összehasonlítható, hogy akkor melyik anime verzióban volt jobb az adott képsor Nevet

Szóval nem volt ez rossz rész, de a rengeteg "apró negatívum" miatt, erre maximum egy 4/5-öt tudok adni.
Valóban kezd végre több zenének nevezhető háttérzene megszólalni a részekben, de én még mindig keveslem, bár igazából csak az zavar, hogy egy harcot se lehet visszanézni, mert az összes 1-2 csapásból áll, vagy full diavetítés Szomorú
Sajnos az eddigi 63 részből legfeljebb 8-10re tudtam teljesen nyugodt szívvel 5/5-öt adni. Nem kéne így folytatni ezt az animét, inkább álljon le 3-4 évre és majd akkor vegyék újra elő, ha már tényleg van rá költségvetésük és kedvük.
És nem félnek betenni egy magasabb korhatáros sávba, hogy ne kelljen cenzúrázni.

A kövi részt (majd az új op/ed-t) még megnézem biztosan, de szerintem ezt adagokban fogom nézni. Azt kell mondjam, hogy hiába követem minden szombaton, egyáltalán nem hoz lázba az egész és nem azért, mert a mangáját is olvasom. Igazából rosszabb, mintha nem lenne anime. Jól is jött most (a csak) 2 és fél perces előző részek tartalma, mert az előző epizódba se néztem bele egy teljes hétig. És kb. ez az összesre igaz. Szomorú
« Utoljára szerkesztve: 15 jún 20, 19:24:59 írta Csabi28 » Naplózva

Daikirai
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1


« Válasz #3058 Dátum: 15 jún 20, 23:15:57 »

Köszi a részt. 238.rész 24:07 percnél úgy van írva, hogy "fojtatja", nem pedig "folytatja", hibásan van írva.
« Utoljára szerkesztve: 15 jún 20, 23:17:56 írta Daikirai » Naplózva
Jon97
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 1702


Azor Ahai


« Válasz #3059 Dátum: 15 jún 21, 14:40:32 »

Komolyan mondom, hogy direkt belenéztem a Luxus-os harcba, mert én úgy emlékeztem rá, hogy az elég gyengén sikerült az animében, de Csabi a pozitívumok mellett hozta fel. És komolyan mondom, hogy egészen addig, amíg nem kezdődik el a FT main theme, addig baromi gyenge a harc, és főleg rajzolásra. Állítom, a mostani sokkal szebb rajzolású, és nem csak azért, mert mangahűbb, hanem mert egyszerűen szebb. És igen, mangahűbb is. Persze-persze, az a zene mindent visz, de Istenem, próbáljunk meg kicsit objektívabbak lenni.
Merthogy a tegnapi rész is TELJESEN rendben volt, sőt. Nagyon sok minden történt benne. Amikor Erzáék összeestek, már azon gondolkodtam, hogy mennyi minden történt, és még csak 13 perc telt el. Az egésznek jó hangulata volt, figyeltek azokra a kis dolgokra, amik nagyon sok pluszt jelentenek (Seyla hangja, ahogy elmélyül, amikor Elfmanhoz beszél, pl.), Erza kínzása SOKKAL jobban átjött, mint a mangában, és a vége is baromi jó lett, megadta a hangulatot. A zenék is kifejezetten jók voltak, jó hangulatot adtak.
Abban igazatok van, hogy fájdalmasan nincs animáció, főleg Erzáéknál vettem észre, de Gérardéknál is sok volt az állókép, ennek ellenére, a hangulata miatt azok is teljesen rendben voltak. Inkább a komoly harcoktól félek, oda azért egyszerűen kelleni fog a folyamatosabb, dinamikusabb kép.
Amit még negatívumként tudnék felhozni, hogy annyira sok minden történt, hogy ez már néha kapkodáshoz vezetett. Natsu jelenete pl. az ex-elnök házában sokkal epicebb a mangában, itt elkapkodták a ház felrobbantását is, meg a végén Natsu mondatát is (viszont nézzétek meg, hogy milyen szépen és részletesen rajzoltak akkor is...állítom, hogy régen ilyen nem volt).
Szóval ja, nem volt tökéletes rész, de 8/10 simán megvolt, úgyhogy fogalmam sincs, hogy miért van most ez a pánik/csalódottság/hisztizés. A régi sem volt sokkal jobb ennél, sőt. Igen, zeneileg jobb volt, de abban ez is egyértelműen fejlődik, már több soundtrack-et is fel tudnék hozni, amik baromi jók voltak (míg a régiben nagyon sokszor csak a main theme-t ismételgették-mondjuk nem bántam, mert az kegyetlen jó volt). Animációra, dinamikusságra meg még azért nem mondanék semmit, mert még nem is igazán láttunk harcot. Khm, na jó, ez nem teljesen igaz, a Jackal elleni már az volt, és ott azért érződött a hiány, de a maiban pl. engem nem zavart. Ha később is ez lesz, akkor nem szólok egy szót sem, oda kelleni fog. De hogy miért pont most jött ez az elégedetlenség?...
Amikor elkezdődött az S2, én megnéztem pár részt, és DOBTAM, annyira pocsék volt, aztán a játékok végére, a Luxus vs Jurára visszatértem, és már maradtam, mert már nézhető volt. Aztán a fillereket megint kihagytam, és a nap falura tértem vissza, és nem hiszem el, hogy csak én látom úgy, hogy ezek a részek MENNYIVEL jobbak már, mint az elején. Nemhogy nézhetőek, néhány jelenetért érdemes végigszenvedni a többit, hanem simán élvezem azt a 20-onvalahány percet hetente.
Én nem vagyok nagy FT anime fan, de bőven elégedett vagyok a mostanival, egészen addig, amíg a fontos harcokat nem cseszik el.
(Amúgy meg amennyire aggódtatok a cenzúra miatt, hogy hogyan fogják megoldani Erza jeleneteit Kyukával, szerintem kijelenthető, hogy sokkal jobb lett, mint mangában. Nem baj az, ha az idióta fanservice-t cenzúrázzák.)
Ui.: Tudom, hogy elég sok mindenben ismételem magam hétről-hétre, de...na, én más véleményen vagyok, mint a többség.
« Utoljára szerkesztve: 15 jún 21, 14:42:51 írta Jon97 » Naplózva

"Rossz úton jár, aki álmokból épít várat, s közben elfelejt élni.” (Harry Potter és a bölcsek köve)
"Jól jegyezd meg, Luffy. Kerüljön bármibe, mi ketten...megbánás nélkül fogjuk leélni az életünket!" (One Piece 589)
"Az, hogy kisebbségben van, ha akár egymaga alkotja a kisebbséget, még nem jelenti azt, hogy őrült valaki. Van igazság, és van hazugság, s ha akár az egész világ ellenében is az igazsághoz ragaszkodunk, még nem vagyunk őrültek." (George Orwell: 1984)
Oldalak: 1 ... 202 203 [204] 205 206 ... 228
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!