24 máj 10, 03:32:33 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: [1] 2
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jitsu wa Watashi wa  (Megtekintve 4129 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Exkirion
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 4633


Jaaku na mahoutsukai | Fate/Encyclopedie


« Dátum: 15 feb 28, 12:32:17 »

Avagy magyarul "Valójában én egy..." egy Matsuda Eiji nevű mangaka agyszüleménye. A manga jelnleg a 10. kötetnél tart és idén érkezik belőle az anime adaptáció is.
(A fordítás egy jó 20-30 fejezettel le van maradva, de erősen dolgozik rajta a scan csapat.)

Műfaját tekintve Comedy, Fantasy, Harem, Romance, School Life, Shounen, Supernatural
és leginkább 1 mondatban úgy tudnám legjobban leírni, hogy olyan, mintha kevernénk a Rosario+Vampire animéjét a Nisekoival, de aki bármelyik szériát nem kedveli a kettőből az ne bátorodjon el, mert azért közel sem csak ennyiről van szó, és ez csak az alapszitu. Maga a prezentáció és a karakterek megközelítőleg sem egyeznek jellemre. (És a plot is folyamatosan halad.)

A sztori ott veszi kezdetét, hogy a főhősünkről Kuromine Asahiról, akit az iskolájában csak úgy ismernek a foltokkal teli zsák, mert képtelen elrejteni az érzéseit, vagy hitelesen hazúdni, kiderül szerelmes az osztálya egyik legtitokzaosabb lány tanulójába, a folyton csöndes és távoli Shiragami Youkoba. Bár barátai kissé óva intik a dologtól, lévén Kuromine előző szerelmi valommása még az előtt súlyos kudarcba fulladt, mielőtt szerelmet vallhatott volna, de ő mégis úgy dönt tesz egy próbát, aminek köszönhetően olyasmit lát, amit nem igazán kellett volna és életében először a foltokkal teli zsák vagy meg kell tartson egy tikot, vagy komoly problémát hoz valaki más fejére.
Csakhogy a baj nem jár egyeül és csakhamar felütik a fejüket a gondok, kezdetképp egy enyhén túlbuzgó "Idegesítő narancs" személyében. (Aki amúgy a kedvenc karakterem Nevet)

Leginkább a comedy műfaj kevelőinek ajánlanám a mangát, mert viccen kívül talán ez a legviccesebb manga, amit valaha olvastam a sket dance mellett, szóval humorból nem lesz hiány.
Bár elvileg a tagjei szerint ez egy Hárem manga, azért ez annyira nagyon nem igaz. Itt nem mindenki a főhősbe szerelmes és legfőképpen a főhős nem egy komplett idióta. Bár igaz, hogy Kuromine nem a legtökösebb Han Solo a vidéken, de megvan a magához való esze és tanul a hibáiból.

Másik hatalmas plusz pont, hogy minden karakter szerethető, leszámítva talán Youko apját, aki néha elég zavaróan túlbuzgó tud lenni, de ő nem szerepel olyan sokat.

Az egyetlen, amiben esetleg kivetni valót lehet találni elsőre az a rajzolás, ami leginkább a Hoshi no Samidare rajzolására hasonlít, de ahogy ott is, a rajzok itt is javulnak, ahogy halad a manga.
« Utoljára szerkesztve: 15 feb 28, 12:38:26 írta Exkirion » Naplózva

Bastian
Moderátor - Csevegő részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2931



« Válasz #1 Dátum: 15 feb 28, 12:47:21 »

Kiváló alkalom arra, hogy belinkeljem ezt a képet: ikszdé



Mindennel egyetértek, amit Exkirion leírt. Aki akar egy igazán jót nevetni, annak ez a mű kötelező. ^^

A napokban viszont jött ez a hír:
http://www.animenewsnetwork.com/news/2015-02-25/seven-seas-adds-the-testament-of-sister-new-devil-my-monster-secret-manga/.85383

Amikor megláttam, hogy "My Monster Secret", akkor fejben rögtön összeraktam, hogy ez csakis a Jitsu lehet. A fordítócsapat egyelőre folytatja, de ha küldeni fogják nekik a DMCA kérelmeket és leszedegetik a tartalmaikat, akkor leállnak. A DanMachi light novelt is nemrég lelicencelték, de a fordító a törlés elkerülésének érdekében lekódolta a tartalmakat, de úgy is eltávolításra került az egész fordítói honlap. Remélem a Jitsu ezt megússza. :/
Naplózva


„Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba.”
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)
Exkirion
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 4633


Jaaku na mahoutsukai | Fate/Encyclopedie


« Válasz #2 Dátum: 15 feb 28, 13:12:43 »

A legtöbb scanlation fordító csapat ezt amúgy szerencsére baromira leszarja, hogy licenselt-e vagy sem. Főként, mivel nem sértenek törvényt így annyi kérelmet küldhetnek, amennyit csak kell semmit nem számít. Bármilyen licenselt hang, kép, szövegi anyagot szabadon használhatsz, ameddig azzal nem keresel pénzt, vagyis tisztán fan alkotásnak minősül és beleesik a creative license-be. Ha ezek ellenére is akadályozzák, amit teszel, akkor ők sértenek törvényt.
(Azt nem tudom japánban van-e ez a törvény de amcsiban tuti, mert Youtube-on használni szoktam a hozzá tartozó opciót.)
Mellesleg, ha a fordítócsapat nem ameriaki stb, azaz az országukban nincs licenszelve a manga, vagy a wekboldal nem amerikai szerveren van, akkor nem nyúlhatnak hozzájuk.

Szóval én nem aggódnék ez miatt nagyon. Egy halom scan/fordító csapat ilyenkor csak nevet változtat, azt tolják tovább.

Mellesleg az első kötet azt írják 2016-ban jön. Amíg az nem jön ki, addig semmilyen mód nem ütköznem amúgy sem a "termékek".

A heti fejeztet amúgy nézted már Bas?
« Utoljára szerkesztve: 15 feb 28, 13:30:42 írta Exkirion » Naplózva

Bastian
Moderátor - Csevegő részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2931



« Válasz #3 Dátum: 15 feb 28, 14:39:21 »

A 70. fejezetre gondolsz? Nevet

Úgy Josephesen: Oh, my God! Pojén
Akane-chan ismét a tökéletes kerítőnek bizonyult. Mondjuk a saját szórakoztatása volt a cél, de legalább elért valamit. ^^"
Naplózva


„Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba.”
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)
Exkirion
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 4633


Jaaku na mahoutsukai | Fate/Encyclopedie


« Válasz #4 Dátum: 15 feb 28, 14:57:33 »

Jaja arra

http://z.mhcdn.net/store/manga/13598/070.0/compressed/q020.jpg?v=11425083822

Szerintem az alsó panelen Akane reakciója egyezik nagyjából minden olvasó reakciójával Nevet
A szines kép nagyon komoly amúgy. A fekete fehér verziója meg is van nekem, de a fan szinezés is kemény.
« Utoljára szerkesztve: 15 feb 28, 14:58:52 írta Exkirion » Naplózva

Ures1
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258


Inferno -Devil King-


« Válasz #5 Dátum: 15 feb 28, 16:03:44 »

Szerintem totál bírható, érdemes bele olvasni az egészbe.
Aki szerette a Rosario + Vampire-t, az meg kedvelheti.

Naplózva

Exkirion
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 4633


Jaaku na mahoutsukai | Fate/Encyclopedie


« Válasz #6 Dátum: 15 feb 28, 18:03:06 »

A leges legeleje még annyira nem szuper, meg Mikan elég idegesítően viselkedik néha, de semmiképp nem érdemes abbahagyni, mert nagyon jó kis manga.
Naplózva

TheMonstrum
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 144



« Válasz #7 Dátum: 15 feb 28, 22:34:50 »

Egyik kedvenc mangám Nevet És a legjobb az egészben, hogy most fordították le a 70. részt ikszdé (manga foxon). Viszont jön belőle anime ? Csodálkoztam is, hogy nem akarnak-e csinálni belőle animét Nyelvesít Amúgy szerintem a legjobb harem manga, főleg, mert nem rontják el fan serviccel, hanem csak tömény poén. Amúgy kedvenc karakterek ? Nyelvesít Nekem Shiho, annyira szeretem, amikor végig trollkodja magát a perverzségével Nevet
Naplózva
Exkirion
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 4633


Jaaku na mahoutsukai | Fate/Encyclopedie


« Válasz #8 Dátum: 15 feb 28, 23:08:35 »

Mikan. Annak ellenére, hogy ez egy comedy, hárem magna, Mikan valami hihetetlenül jól megírt karakter és van egy olyan érzésem, hogy teljesen véletlenül. Ha a többiekhez viszonyítjuk karakterfejlődés és komplexitás tekintetében, senki nagyjából labdába se rúg mellette (Hogy Noi-t idézzem a Samidaréból: Olyan mintha egy bottal induldán egy tank ellen).

Ezért kicsit sajnálom is, hogy egyelőre úgy tűnik nem ő a fő befutó a csapatban, de legyen akármi is a vége majd a dolognak remélem nem hagyják lógva szegényt.

Fura is amúgy mert a legelején iszonyatosan fura egy karakter, már már idegesítőnek is lehetne nevezni, aztán olyan karakterfejlődést kap, hogy aztarohadt. Főleg a rá és Asahira fókuszáló Rin-es arc alatt.
Nagyon birom, hogy rettentő egyenes és tudja mit akar, közben pedig olyan kis ügyetlenül aranyos tud lenni, amikor mégis úgy dönt tisztességes lesz.

Ja és nem mellesleg a vörös és árnyalatai (minusz a rózsaszín) + rövid haj amúgy is mármár mondhatni fétisem a macskaszerű tekintttel egyetemben, szóval külsőre is elég bejövős, már amennyire ebben a mangában valaki az lehet, hisz azért a rajzolás nem épp egy onepunch man. De az itteni gárdából szerintem ő a legszebb. Bár mondjuk nem a manga elején az tuti.

------

Még Rin-t birom az idióta havibéres sárkányával Nevet
de ő ugye egyértelmű okokból nem játszik a romantika fronton lol.

-------

Amúgy itt az anime hír
http://www.animenewsnetwork.com/news/2015-01-26/vampire-romantic-comedy-manga-jitsu-wa-watashi-wa-gets-tv-anime/.83703
« Utoljára szerkesztve: 15 feb 28, 23:13:37 írta Exkirion » Naplózva

TheMonstrum
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 144



« Válasz #9 Dátum: 15 márc 01, 01:12:15 »

Igen, Mikan se rossz karakter, ő azok a karakterek közé tartozik, akik szépen lassan mennek fel a ranglistán. Mondjunk nekem az elején nagyon nem tetszett az a karakter...SŐT, nem is szerettem akkor, de most pont az ellentéte, egyre jobban szerethető. De kíváncsi leszek mi lesz a végén, mivel... (Nem tom, hogy spoilert tegyek ide de csak azért is ide teszem Nyelvesít )
SPOILER !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
...a manga lespoilerezte Rinnel, hogy mi lesz a vége, de a jelenlegi állás szerint még nem vagyunk ott. Főleg a 70. részben történtek után. Arra nagyon kíváncsi leszek, most mi lesz ,hiszen még Akane-chant is meglepte az egész ikszdé Úgy fordúltam le az ágyról, amikor megláttam azt a képet amit vágott XDXDXD
Naplózva
Exkirion
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 4633


Jaaku na mahoutsukai | Fate/Encyclopedie


« Válasz #10 Dátum: 15 márc 01, 04:00:13 »

Oké, akkor SPOILER!!! (Az egész)

A Rin-arc igazából elég ködös kimenetelű mert 3 féle képpen is értelmezhető

1. Asahi sosem tudtott az eredeti idővonal szerint szerelmet vallani Youkonak -> Mikannal jön össze -> Eredeti Jövő
2. Asahi pont azért jön össze Youkoval mert a jövőbeli Mikan szól neki eredetileg is -> Mikan és Asahi is öszejön valakivel (Pl: Okada és Youko) és a gyerekeik házasodnak -> Eredeti jövő
3. Mivel a jövőbeli Mikan szól Asahinak ezért nem az (1. pontban foglalt események játszódnak majd le -> Új jövő.

1-Az első úgye magától értetődő.
2-A másodikra az a bizonyíték, hogy látszólag az öreg Mikan is emlékszik a jövőbeli túrára és, hogy Asahi akkor visszautasította
3-Az viszont kérdéses, hogy eredetileg is adott-e az öreg mikan tanácsot Asahinak.

Tehát a kérdés az, hogy Asahiék jelenleg újraírják az idővonalt, vagy épp valóra váltják?

A másik dolog meg, hogy Okada látszólag kedveli Mikant, de Okada vezetéknevét még nem tudjuk. Őszintén szólva nem lennék meglepve, ha Kiryuin lenne az. Azt is el tudom képzelni, hogy esetleg valami gazdag srác Oka (a Kiryuin elég puccos név általában a mangákban) és nem a valódi nevével iratkozott be (Vagyis Asahi sem ismeri a valódi nevét), hogy ne keltsen feltünést vagy valami hasonló.
« Utoljára szerkesztve: 15 márc 01, 04:04:47 írta Exkirion » Naplózva

TheMonstrum
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 144



« Válasz #11 Dátum: 15 márc 03, 02:52:00 »

Plusz még ott van Aizawa is, persze, ő áll a rangsor legalján, mint akinek esélye van, de ő is egyre több szerepet kap. SŐT ! Shiho-nál is volt utalás, 64. részben, persze....lehet, szokás szerint csak szórakozott. De tény is való, nekik nagyon kevés esélyük van eddig.
Naplózva
alchemist04
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4



« Válasz #12 Dátum: 15 márc 05, 22:32:11 »

Még régebben elkezdtem olvasni már nem is tudom milyen felindulásból. Azt azóta is olvasom a sok poén meg azok az arcok nagyon adják  ikszdé
Naplózva
Bastian
Moderátor - Csevegő részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2931



« Válasz #13 Dátum: 15 márc 21, 12:13:22 »

Friss információk érkeztek az anime adaptációról:

http://www.animenewsnetwork.com/news/2015-03-21/vampire-romantic-comedy-jitsu-wa-watashi-wa-unveils-female-cast-staff/.86207

Key visual:
http://i59.tinypic.com/505iz4.jpg

Pazar ötlet volt lecserélni a manga egyedi rajzstílusát, egy tipikus, sokat látott, moe dizájnra! Annyira boldog vagyok!
*Szarkazmus: Kikapcs!* -_-

Megvárom még az első előzetest, mielőtt végleg temetném az animét.

Naplózva


„Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba.”
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)
Exkirion
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 4633


Jaaku na mahoutsukai | Fate/Encyclopedie


« Válasz #14 Dátum: 15 márc 22, 01:29:41 »

Itt a kép közvetlenül: http://oi59.tinypic.com/505iz4.jpg

Amúgy szerintem semmi baj nincs a rajzolással. A manga rajzolása nem igazán "egyedi", sokkal inkább "csúnya", hogy úgy mondjam. Ezt értsd úgy, hogy nem különösebben csúnya, hanem inkább csak a mangaka rajstílusa nem különösebben letisztult, és eléggé baltával faragott. Ezzel persze semmi baj és ad egy (jobb szó híján) "egyedi" küllemet a mangának, de ettől még semmi baj ezzel, amit választottak az animének, csak kicsit másabb, tisztább és animésebb. A karakterek tejesen jól néznek ki és pont olyanok, mint a mangában. A legnagyobb külömbség, amit fel tudok hozni talán az, hogy a szemeik az animés verzióban kerekebbek és kissebbek ezért kicsit más az alap arckifejezése a karaktereknek.

A szinkronszinészekről annyit, hogy amennyire simerem a hangokat, feltehetőleg mindenkinek kissé magasabb és lányosabb  hangja lesz, mint, ahogy azt én elképzeltem, de majd meglátjuk, amint jönnek a trailerek.
Naplózva

Oldalak: [1] 2
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!