24 máj 09, 22:41:03 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: [1]
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Kingdom anime/manga  (Megtekintve 2702 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Duuu
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 929



« Dátum: 14 jún 24, 14:00:32 »

Hara Yasuhisa történelmi mangája, aminek a kerete Kína egységesítése. Főszereplőnk Shin (némelyik fordításban Xin), aki egy hadiárva. Életét cselédként tengeti társával és legjobb barátjával. Mindkettejüknek hatalmas álmuk van, Kína leghatalmasabb Hadvezérévé válni. Szorgalmasan gyakorolják a kardvívást, míg egy nap egy magas rangú hivatalnok meg nem jelenik, és akkor minden megváltozik....



Egyik kedvenc mangám lett miután beértem az aktuális részeket. Tipusát tekintve: Akció, Harcművészet, Történelmi

Az anime az elején némileg furcsa lehet, mert 3D-sített animáció, ami vitatható minőségű. Viszont ha az első 20-30 részt kibírja az ember utána már jó a minőség, mert csak ésszel használják, néha a 3D-t és nem az egész abból áll. Jelenleg az animében 2 teljes lefutott évad van. A 3. évad  idén év végén jelenik meg leghamarabb.

392 megjelent manga rész van eddig.

 Nem tudom, hogy ki hogy van vele, de én korábban csak annyit tudtam a kínai történelemről, amit a könyvekben dátumok alapján dinasztiákkal kapcsolatban tudni lehetett.

Ez a manga arról szól, hogy a Csin (Qin) dinasztia hogyan egységesítette Kínát. Részletekig menően ábrázolja a kort. A politikai cselszövéseket, és a hadi stratégiákat kiemelném, mert zseniálisan hátborzongató néha.  A manga szereplői mind élő személyek voltak ( a nevekben van változás, de a személyükben, hogy ki milyen poszton stb van, az nem változik). Összességében csak ajánlani tudom.
Naplózva
marioV
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 451


« Válasz #1 Dátum: 14 jún 24, 19:02:29 »

Erre már akkor kíváncsi voltam amikor az anime első szezonja megjelent, csak sajnos senki nem fordította le, ezért akkor félreraktam hátha valaki lefordítja majd. Aztán azóta sincs semmi fordítás, pedig a MAL weboldalon is szép pontozást kapott.

Te esetleg felirattal nézed Duuu vagy valahonnan van felirat?
Naplózva

\"Amióta a világra jöttél mondtál igazat akár egyetlen egyszer is ?\"- L

\"Te már... Igen... Te már.. a kezdetektől fogva... sakkban tartottál.\"- Meruem

http://myanimelist.net/animelist/marioV40
Duuu
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 929



« Válasz #2 Dátum: 14 jún 24, 21:35:29 »

Én angol felirattal néztem, de utána nézek, hogy van e magyar felirat. Illetve a mangát is angolul olvastam.
Naplózva
Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #3 Dátum: 14 jún 25, 06:14:56 »

Ha beírod gugliba, hogy x. rész, akkor kiadja az inka videós linket.


Az anime az elején némileg furcsa lehet, mert 3D-sített animáció, ami vitatható minőségű.
Ez volt az egyik ok, ami miatt dobtam, meg hogy seinen létére hülye sónen klisék voltak benne, na meg a felirat hiány.


Viszont ha az első 20-30 részt kibírja az ember utána már jó a minőség, mert csak ésszel használják, néha a 3D-t és nem az egész abból áll.
Kicsit hosszas a javulási idő, de mivel a  történet érdekesnek tűnt, meg már van felirat is, így majd nyáron adok neki egy újabb  próbát
Naplózva

Jama-Dharma
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 235



« Válasz #4 Dátum: 14 jún 25, 09:36:33 »

Animét én is elkezdtem nézni, de az animáció valahogy elbátortalanított. A mangán viszont már többször is erősen gondolkodtam. Főleg azért is vagyok rá kíváncsi, mert Japánban elvileg igen népszerű, s kíváncsi lennék  népszerűségének okára.

Off:
Amúgy ha valakit érdekel még a kínai történelem, ezen a téren mangák között nincs jobb a Rabages of Time-nál.
Naplózva

White Album Gently Weeps + Space Ripper Stingy Eyes
Életunt Cápa
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 219



WWW
« Válasz #5 Dátum: 14 jún 25, 12:06:20 »

Jé, pont ma reggel akadtam rá erre a mangára, erre nyílik rá egy topik Nevet

Gyorsan letoltam 20 fejezetet. Egyelőre semmi extra, de izgi Mosolyog Majd jelentkezem, ha végeztem vele.
« Utoljára szerkesztve: 14 jún 25, 12:07:02 írta Életunt Cápa » Naplózva

Duuu
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 929



« Válasz #6 Dátum: 14 jún 25, 12:36:18 »

Annó én is úgy kezdtem neki, hogy érdekes történet, de még nem tudom, hogy mi lesz belőle. Az első "Arc" egy erőteljes bevezetés, és ad egy erős alapot a további történésekhez, viszont nincs meg, az a lendülete és stílusa mint a későbbi történéseknek.   

Máshogy fogalmazva, főhősünk az elején azért küzd, hogy megtehesse első lépését az álma felé. Ha az első "Arc"-ban elbuknak, akkor esélye sincs egyáltalán elkezdeni, az alacsony származása miatt.   Viszont a későbbi történések szépen felvezetik, hogy lépésről lépésre hogyan küzdi fel magát Shin.

Az anime cenzúrázva van némileg, de a mangában nagyon szép naturalisztikus ábrázolás van a háborúban történtekről.

Viszont nem lehet ráhúzni, hogy csak háborúsdi van, mert a politikai cselszövések, és a hatalmi játék is zseniálisan van bemutatva.    Európai szemmel viszont a leginkább megdöbbentő a hadseregek nagysága. Itt egy egy csatában, ahol nem a teljes haderővel csapnak össze, hanem harcol egy hadtest az 5-ből 100 000 ember, egy oldalon. Nálunk európában egy 20 000-es sereg már nagynak számított akkoriban.
Az anime minőség az első évadban csak azokon a helyeken jobb ahol nem 3D-s, hanem rajz alapú. Szerencsére a 2. évadban teljesen a utóbbi dominál. 
Naplózva
Életunt Cápa
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 219



WWW
« Válasz #7 Dátum: 14 júl 15, 12:31:30 »

Nah, túl vagyok rajta. Nevet

Tartom az eredeti véleményem, nincs a mangában semmi extra, de érdekes volt a kínai történelmet olvasni a sok japán után. Simán el tudnék képzelni egy ilyet nálunk is, mondjuk Mátyás és Kinizsi viszonyában.

***SPOILER***

- Shin: A legenda szerint 200 000 harcost kért Chu meghódítására, míg Ousen 600 000-et. Shinre bízták a hadjáratot, és elbukott Nevet
- Sei: i. e. 260-210-ig élt. 238-ra számolt le a belső megosztottsággal, és 221-re sikerült egyesítenie Kínát, vagyis még 20 évre van ettől a manga. Neki köszönhető az egységes Kína, a Nagy Fal, az agyaghadsereg, de halála után a dinasztiája összeomlott.
- Riboku: 229-re sikerült elintézni. Korának négy legnagyobb hadvezérének egyike volt, sokáik sikeresen ellenállt Seinek, végül nem a harcmezőn, hanem csellel érték el Seiék, hogy a királya kivégeztesse.
- Ousen: A négy legnagyobb egyike. 224-223-ban meghódította Chut, miután Shin kudarcot vallott.
- Renpa: A négy legnagyobb egyike. Ennek ellenére mindig kegyvesztett volt.
- Ryofui: 235-ben öngyilkosságot követ el, miután száműzik az anyakirálynővel való botránya miatt (amiatt, hogy szeretőt csempészett be neki). Rossz nyelvek szerint Sei valódi apja.
- Rishi: Nagy befolyású miniszter, nagyban járult hozzá Kína sikeres egyestíéséhez. 208-ban kivégezték a Sei utódlása körül kialakult események során.
- Az anyakirálynő: 228-ban halt meg, bebörtönözve a palotába.
- Shoheikun: 226-ban Chuba költözött, ahol 224-223-ban királyként uralkodott
- Mouten: 210-ben halt meg., miután öngyilkosságra kényszerítették Sei utódlása körüli eseményekben. Nagy szerepe volt a Nagy Fal létrehozásában.

***SPOILER VÉGE***
« Utoljára szerkesztve: 14 júl 20, 14:43:35 írta Életunt Cápa » Naplózva

Duuu
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 929



« Válasz #8 Dátum: 14 szep 11, 09:31:55 »

****Spoiler*****







A leírt kronológia igaz, bár a szerző változtat néha a egy két kis dolgot azon, ami a szereplőkkel történik. Tudtommal 2 történelmi személy is alapjául szolgál Shin(Xin) karakterének.  Ezen felül élnek még olyan karakterek, akik meghaltak történelem szerin egy-egy politikai harcban, de itt a történetben nem.  

"- Shin: A legenda szerint 200 000 harcost kért Chu meghódítására, míg Ousen 600 000-et. Shinre bízták a hadjáratot, és elbukott "   Ezután Shin eltűnik a történelem viharában és nincs feljegyezve semmi róla. Ezt nem hiszem, hogy meghagyná így a szerző, mert Shin a főszereplő Nevet
« Utoljára szerkesztve: 14 szep 11, 10:09:25 írta Duuu » Naplózva
Oldalak: [1]
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!