24 máj 10, 09:16:24 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: [1] 2 3
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Log Horizon/Kiroku no Chiheisen  (Megtekintve 8759 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Exkirion
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 4633


Jaaku na mahoutsukai | Fate/Encyclopedie


« Dátum: 13 nov 16, 15:22:44 »

No, nézi ezt rajtam kívül még valaki? Ha igen akkor mit gondoltok?

Ha valaki nem ismeri, mint mindig írok egy kis ismertetőt.

A sorozat hasonló alapokra épít mint a SAO vagy a 1/2 prince, adott egy MMO játék, ez esetben az "Elder tale", aminek a világa a föld apokaliptikus mása feles méretarányban. Aztán, amikor kijön a játék 12. kiegészítője a "Novasphere Pioneers", akik feltelepítik átkerülnek a játék világába és képtelenek kijutni. Ezt az eseményt késöbb "Dai Saikai"-nak vagyis "Nagy katasztrófa"(á)nak nevezik (Egyes fordításokban "Az apokalipszis").

A főhős Shiroe az Enchanter aki igazi zsenigyerek, habár megvan a maga kis szívájdalma a Guildekkel kapcsolatban. A sorozat alatt csatlakozik még hozzá, először Naotsugu a Guardian, majd nemsokkal utána Akatsuki az Assassin (saját bevallása szerint Ninja). Nem kell viszont aggódni nem csak 3 karakterről szól az anime, de nem akarok spoilerezni.

Amiben más a dolog az említett két sorozattól, hogy (eddig legalább is (7. rész)) inkább a jelenség szociálisabb aspektusára fókuszál a sorozat, mintsem a harcra, vagy a kijutásra. Továbbá, amennyire én látom nem erőltetnek semmilyen szerelmi szálat sem (ez nem azt jelenti, hogy nincs is esély ilyesmire Nevet).

Nem hangzik érdekesnek? Hát nem vagyok egy újságíró, viszont tényleg csak ajánlani tudom, iszonyú jó anime.

Kedvcsinálónak itt az Opening.
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=_AW6WfuWuOg" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=_AW6WfuWuOg</a>

És az ending (ez is elég jó)
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=S36TWfa2gmo" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=S36TWfa2gmo</a>
« Utoljára szerkesztve: 13 nov 16, 15:24:49 írta Exkirion » Naplózva

Szabika
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 2103


No akame ga kill no life


« Válasz #1 Dátum: 13 nov 16, 16:24:09 »

Nem vagy egyedül. Nevet

Én is ajánlani tudom. Nagy játékos voltam meg persze vagyok, csak most ritkábban, mert időm nem engedi és az ilyen animék mindig jól esnek. A világa is tetszetős. Azt nem mondom, hogy unalmas, de több izgalommal is szórakoztathatnának minket. Mosolyog
Nem tudom most pozitívum vagy negatívum e amit mondani fogok, de fogalmam sincs mi hozható ki ebből az animéből a végére. Nevet Szerintem inkább pozitívum, mert csak meglepődhetek, ha más nem.
Naplózva
Lew
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 5679


Trollbarlang díjak:Legjobb topic, Legnagyobb topic


WWW
« Válasz #2 Dátum: 13 nov 17, 19:03:18 »

nagyon jó kis anime és ez tényleg mmorpg, nem úgy mint a Sao.

Ráadásul nagyon tetszik hogy a főszereplő support és nem egy übertáp harcos állat =D
Naplózva


Exkirion
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 4633


Jaaku na mahoutsukai | Fate/Encyclopedie


« Válasz #3 Dátum: 13 nov 18, 13:25:17 »

Igen egy kicsit ilyen death note feelingem van néha. Amikor ilyen gonosz fejet vág Shiroe már lehet tudni, hogy az ellenfelei nagy lecsóban csücsülnek. A mostani tervére kiváncsi leszek bár van egy tippem, hogy mit tervez.

Amúgy itt egy kis poén, saját alkotás:
http://kepfeltoltes.hu/131118/Geekirei_www.kepfeltoltes.hu_.png

Kíváncsi vagyok ki fogja érteni Nevet
« Utoljára szerkesztve: 13 nov 18, 22:11:57 írta Exkirion » Naplózva

Szabika
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 2103


No akame ga kill no life


« Válasz #4 Dátum: 13 nov 18, 23:49:55 »

Itt bővebb infó van az Elder Tale játék világáról, avagy karakterekről:

http://i.imgur.com/WUQSgf7.jpg

Nekem a Samurai jön be a legjobban. Nevet
« Utoljára szerkesztve: 13 nov 18, 23:50:53 írta Szabika » Naplózva
Exkirion
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 4633


Jaaku na mahoutsukai | Fate/Encyclopedie


« Válasz #5 Dátum: 13 nov 19, 14:12:55 »

Ja én már láttam. Ebből mért nem csinálnak igazi MMO-t? Én tuti játszanék. Mármint nem úgy értem, hogy bekerülnénk, hanem, hogy rendes PC játék.

Kannagi for the win Nevet
Naplózva

Jama-Dharma
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 235



« Válasz #6 Dátum: 13 nov 23, 20:02:15 »

Na azt lehet mondani kellemesen csalódtam az animében, először nem számítottam túl sokra, de egyre jobbak lettek a részek. Leginkább akkor nyerte el a tetszésem, amikor a 7. részben az 5 millió megszerzésénél nem estek bele abba a hibába, hogy a kajaeladásból csak úgy simán meg is van azaz összeg. Részletkérdés, de pont az ilyenekre kell figyelni.
Naplózva

White Album Gently Weeps + Space Ripper Stingy Eyes
Exkirion
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 4633


Jaaku na mahoutsukai | Fate/Encyclopedie


« Válasz #7 Dátum: 13 nov 23, 23:31:17 »

Beleolvastam a novelbe, hogy Shiroe hogy akarja megnyerni a többi guildet (nem bírtam kivárni a 9. részt a 8. után) és fogalmazzunk úgy, hogy olyan szinten beszopat mindenkit, hogy ha akarná kb egy mozdulattal tönkretehetné az összes nagyokoskodó Guildet Nevet

Szóval várjátok csak azt a 9. részt, jóra megy el az az 5 milllió gold Nevet Nagyon epic lesz Nevet
A hamelineseket szinte már sajnáltam Nevet
« Utoljára szerkesztve: 13 nov 23, 23:31:56 írta Exkirion » Naplózva

Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #8 Dátum: 13 nov 24, 00:05:06 »

Előre olvasni? Hallod a 7 rész végén rájöttem mi az. ikszdé

szpojlá: bekaparja a zsét, és megveszi  a komplett céh épületet vagy tévedek...
Naplózva

Exkirion
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 4633


Jaaku na mahoutsukai | Fate/Encyclopedie


« Válasz #9 Dátum: 13 nov 24, 00:10:41 »

Nagyjából én is, inkább arra voltam, kíváncsi, hogy mivel győzi meg őket, mert abban biztos voltam, hogy nem akarja megfenyegetni a többieket, ha már javítani akar a helyzeten.

Spoiler: Nem csak a guild épületet a teljes guild hall negyedet, bankostul ah-stul mindenestül Nevet
Naplózva

Exkirion
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 4633


Jaaku na mahoutsukai | Fate/Encyclopedie


« Válasz #10 Dátum: 13 dec 07, 14:53:53 »

Aztarohadt ki látta a 10. részt? Te jó ég mi lesz itt....
Nem gondoltam, hogy pont a föld népével lesz kavarás. De el kell ismernem baromi zseniális ötlet.
Miért csak hetente jön ez az anime? Nevet
Ha továbbra is ilyen érdekes lesz el fogom kezdeni a novelt.
« Utoljára szerkesztve: 13 dec 07, 14:56:41 írta Exkirion » Naplózva

Jama-Dharma
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 235



« Válasz #11 Dátum: 13 dec 07, 19:46:45 »

Egyre kevésbé gondolom, hogy szimplán valami bug, vagy hasonló hiba okozza az ottlétüket, mindenesetre kíváncsi vagyok mit hoznak ki a mostani helyzetből.
Naplózva

White Album Gently Weeps + Space Ripper Stingy Eyes
Exkirion
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 4633


Jaaku na mahoutsukai | Fate/Encyclopedie


« Válasz #12 Dátum: 13 dec 07, 21:37:35 »

Amúgy a novelben korábban van ami egy kicsit más, illetve az animében nem említik (abban a részben mondták, amibe beleolvastam), hogy amikor elmennek a druida csajért a másik városba, ott a novelben a kalandorok, vagyis az a másik guild a monk-al rabszolgáknak elfogják és eladják az "NPC"-ket.
De amúgy minden másban elvileg eddig ugyan az.
Naplózva

Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #13 Dátum: 13 dec 07, 21:59:29 »

Érdekes világ.

Arra majd kíváncsi leszek, mi lesz, ha egy földi öl meg egy kalandort.

Mint kiderült, érdekes dolgok születhetnek abból, ha valós világ törvényei alapján cselekszel és nem a játék szabályrendszere alapján.

Mert ha eddig megöltek egy kalandort, azt a játékbeli technikákkal tették, és annak szabályzata szerint éledt fel a kriptában.

S csak én érzem úgy, hogy annak hercegnőnek nagyon benne van a keze valamiben?


S ami így hirtelen eszembe jutott.

Elders Tale (Föld 2) egy olyan világ, ami a földrajzát tekintve a Föld 2:1-es mása, de kultúráját illetve fejtségét tekintve eltér.

S eddig úgy volt, hogy csupán egy virtuális más, ahol a játék zajlik. Mármint volt egy ilyen játék.

A játék valóság lett. S ha jól rémlik a valós távolságok egyeznek a virtuális valóságban levőkkel.

Na ugye ez egy valós világ, de hol és mikor?

Föld 2 úgy néz ki mint a Föld, de csak fele akkora.
Ennél fogva kizártnak tartom, hogy a Föld = Föld 2 egy másik időben, vagy dimenzióban.
Meg ugye  a méretbeli különbségek igen csak eltérő gravitációt okoznának.

Amire tippelni tudok, hogy ez egy mesterséges bolygó amit a Földről mintáztak, és a gravitációja is mesterségesen van beállítva.

Mint tudjuk, a korunk fejlettsége ilyesmi létrehozására kevés, viszont ahogy meg tudtam ítélni a játékosok körülbelül a mi korunkból származnak, max egy SAO szintű jövő lehet, de kétlem, hogy bolygó alkotással szórakoznának.

A jövőben csináltak egy Föld másolatot
A mi korunkban meg csináltak egy Virtuális Föld másolatot

Két dolog lehetséges.

A Föld 2 a Virtuális Föld 2 alapján készült, időrendileg ez lenne logikus. Időrendileg ez lenne  a logikus, viszont ez csak a környezeti elemeket magyarázná, a lakosságot nem.

Így tehát valószínűbbnek tartom, hogy a jelenkori Virtuális Föld 2 a jövőbeli valódi Föld 2 mása.

Amit el tudok képzelni, hogy "valaki/valakik" visszajöttek a jövőből és virtuális formában lemásolták a Föld 2-t és csináltak belőle egy játékot azzal a célzattal, hogy a virtuális Föld 2 játékosait majd a valódi Föld 2-őre vigyék.
Ha ez így van, kérdés az, hogy miért? Mert azt kétlem, hogy hadászati célzattal történt.

Habár, azt nem tudni, hogy a Föld 2-őn alkalmazható különféle mágiák azok vajon a valósághoz illetve a természethez köthetőek, vagy azok is valamiféle mesterséges Kálmányok termékei.
Nyilván a kalandorok tekintetében ez így lehet. A rájuk vonatkozó szabályrendszer pedig valami beültetett chipnek köszönhető.
Meg ez a kriptában történő feltámadás dolog is emlékeztet egy kisit a Gantz-ra.

A Föld 2-őn lévő szörnyek amiknek szintjei vannak, meg lootolnak, azok eredetileg is ott voltak, vagy azok is a kalandorokkal együtt kerültek oda. Mert ha eredetileg ott voltak, akkor elég érdekes rendszert alkottak a készítők.

De a is elképzelhető, hogy a jelenkori virtuális és a jövőbeli valódi Föld 2 összeköttetésben volt egymással.
Így a földiek számára talán nem újdonság a kalandorok jelenléte, csak ugye korábban korlátozva voltak az interakciók

Meg talán a föld népe is jval fejlettebb lehet technikailag, mint ahogy azt eddig tudjuk, legalább is a zárt ajtók mögött.
S ez megerősítené a gyanúmat, hogy a hercegnő nagyon benne van a dologban. Nevet

Csak egy kicsit elgondolkoztam, majd kíváncsi leszek mennyi lesz belőle igaz. ikszdé

Naplózva

Exkirion
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 4633


Jaaku na mahoutsukai | Fate/Encyclopedie


« Válasz #14 Dátum: 13 dec 07, 22:14:16 »

Szerintem erősen túlkomplikálod Shiro Nevet

Ugye pl: a marvel világában is létezik a mi valóságunk, és mi pókembert stb-t csak képregénynek gondoljuk, de ezek a marvel más valóságaiban valóságok.

Szerintem itt is valami hasonló dolog állhat fönnt. A játék amit játszottak nagyon hasonlított erre a világra, talán a játék készítői ebből a világból voltak. Aztán amikor felrakták a Novasphere pioneers-t akkor a kettő megegyezett és a két világ, hogy kompenzálja egymást a legkisebb egyedekkel tette ezt, vagyis a játékosokat kicserélte x mennyiségü helyi lakossal (a föld népének tagjai) vagy valami hasonló.

Az is elképzelhető, hogy a kiegben el volt direkt szóva valami mágia, hogy odarántsa a játékosokat, a dolog mögött pedig, ha ez így van, valószínűleg a föld népe áll (hercegnőstül) valamiért, amit még nem tudunk.

--------

Nem kell feltétlenül azt venni alapul, hogy a földön vannak, valószínűleg nem ott vannak. A gravitáció nem gond, ha kisebb a bolygó de tömörebb akkor megegyezhet a gravitáció.
Naplózva

Oldalak: [1] 2 3
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!