24 máj 09, 21:30:06 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: [1]
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Another  (Megtekintve 1763 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
ATON14
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 996



« Dátum: 13 aug 24, 23:23:40 »

Műfaj: dráma, thriller, seinen
Epizódok száma: 12 +1 (később egy 0.-nak nevezett epizódot is kiadtak)
Kiadás éve: 2012

Történet: 1972-ben egy Misaki nevű tanuló járt az Északi Yomiyama Általános Iskola kilencedik évfolyamának hármas osztályába. A diák nagy népszerűségnek örvendett az osztályában, egyaránt szerették a diákok és a tanárok is. Szinte mintatanulónak számított, aki még a sportokban is kiválóan teljesített. De nem sokkal azután, hogy elkezdte a kilencediket, meghalt. A tragédia híre mindenkit sokkolt. Viszont egyszer csak valaki azt mondta a fiú székére mutatva, hogy Misaki itt van, nem halt meg. Attól a naptól fogva a hármas osztály úgy viselkedett, mintha elhunyt osztálytársuk még mindig élne. Ezt a színjátékot egészen ballagásig folytatták. Az igazgató még azt is elrendezte, hogy Misakinak is legyen széke a ballagási ceremónián. Ám ezzel a szerencsétlenséggel nem is gondolták, mi vette kezdetét...

26 évvel később, 1998-ban egy Kouichi Sakakibara nevű srác szintén a hármas osztály tanulója lesz. Családi okok miatt érkezett Tokióból Yomiyamába, ahol most nagyszüleivel és nagynénjével él együtt. Édesanyja fia születésekor halt meg, édesapja pedig jelenleg Indiában dolgozik. Kouichi tüdőbaja miatt nem tud máris iskolába menni, így a helyi kórházban gyengélkedik. Az osztály nevében páran meglátogatják a fiút, akit a viselkedésük gyanakvással tölt el. Ezt az érzést csak növeli, hogy még aznap találkozik a kórházban egy Misaki Mei nevű, rejtélyes lánnyal, aki egy szemkötőt visel a bal szemén. Pár nappal később, mikor iskolába megy, kiderül, hogy Mei az osztálytársa. A többiek nagyon kedvesen fogadják, de mégis szembetűnik neki az osztály furcsa viselkedése. Sakakibarában több kérdés is felmerül, amelyekre előbb-utóbb választ kap.
(forrás AA)

Az elején leszögezném, hogy ez az anime nem ajánlott gyenge idegzetűeknek. Bár nincs benne túl sok gyilkolászás, véres jelenetek akadnak azért benne bőven.
A történetre nem lehet panasz, jól fel van építve, csavarral a végén. Epizódonként egyre több információt kapunk és végén áll össze a kép teljesen.
Grafika nekem különösen bejön. Sok a sötét szín, és a komor helyszínek.
Az animének egy opja és endje van. A nyitányt nagyon jól eltalálták, megalapozza az egészet. Az ending lassú, vidámabb.

Csak ajánlani tudom. Miután elkezdtem, alig tudtám leállni vele. Bár 5 nap alatt néztem végig szigorúan esténként/éjjel (a fíling miatt Nevet), alig vártam másnap, hogy megint este legyen.
Mindenképp megéri megnézi.
« Utoljára szerkesztve: 13 aug 30, 15:29:41 írta ATON14 » Naplózva

....................................................................................................................
Tilon
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 4169



« Válasz #1 Dátum: 13 aug 25, 08:42:51 »

Ez egy nagyon jó anime. Olyan jelenetek meg csavarok vannak benne, hogy csak nézel. A sztorija nagyon kemény. Simán csinálhatnának belőle egy horrorfilmet vagy kettőt, hogy több férjen bele a sztoriból. Végig nagyon izgalmas marad és csak lassan fedi fel a rejtélyeket, (amiből van egy jó pár). Kicsit hasonló jellege van, mint a Végső Állomás szériának, de persze jóval bonyolultabb. Kicsit(?) paráztató az egész, szóval érdemes sötétben nézni. Van pár pillanat, mikor meglehet ijedni rendesen. Nevet Sokáig meg is van az a nyomasztó érzés, hogy a rész közepén azt mondod, hogy ennyi elég volt most, de akkor is tovább nézed.^^
Azt hozzá kell tenni, hogy a 0-dik epizódot szigorúan utolsónak szabad megnézni, mert az egyik nagy rejtélyt le is lövi.

Innentől Spoiler!
Gondolom nem én vagyok az egyetlen, aki amíg ki nem derült az igazság addig azt hittem, hogy Mei a szellem, aki 26 éve meghalt. ikszdé ATON a leírásban szerintem az első sorban lévő fiú szót írd át diákra, mert, ha jól emlékszem az csak később derül ki és addig azt lehet hinni, hogy Mei az, a Misaki név miatt.
Az elején engem kikészítettek azok a jelenetek, mikor hirtelen bevágtak egy képet azokról a babákról. Nem értettem, hogy mi értelme és ez megijesztett. xD Meg a részek címei a babakészítéshez tartoznak és még az is megfordúlt benne, hogy Mei igazából csak egy bábú. Bár a Mad Father című játék és a Halálos hallgatás című film után nem hibáztatom magam. Nevet
Ami nem tetszett az az volt, hogy az osztálytársai nem avatták be Kouichit semmibe. Utána meg elkezdték őt vádolni, hogy az egész miatta kezdődött.  smirksweat Annál a résznél viszont fogtam a fejem, hogy a srác, aki végre elmondta volna, hogy Mei létezik-e vagy sem a válaszadás előtt összeesett és meghalt. Ez még egy kicsit erősítette a gyanút, hogy Mei szellem.
A sorozat második része, mikor már akörül forog a sztori, hogy a korábbi csapat, hogy állította meg az átkot az év közepén is nagyon jó. És miután rájöttek az nagyon bejött, hogy Kouichi elkezdett kételkedni magában, hogy ő él-e.  Mosolyog De tényleg gyanús volt, hogy nem emlékezett arra, hogy másfél éve már járt a városban és nekem az apja is nagyon gyanús volt, hogy mindig úgy kezdte a telefonbeszélgetést, hogy "De meleg van itt". Nagyon bejött ez az ötlet, hogy tényleg bárki lehet a +. Én mindenkire gondoltam csak arra nem, aki volt.^^ Az nagy csavar volt a végén. Utólag persze már észrevehetőek az utalások. Pl, hogy nem hallottuk mi az utolsó szabály, amit be kell tartania. Igazából azért nem foglalkoztam vele, mert soha nem jutott eszembe, hogy a két szereplő egy és ugyanaz. Dupla csavar. Nyelvesít
Naplózva

"Rossz szerencsét hoztam." (Black Cat)
"Nézz rám! Nézz rám! A bennem lakó szörnyeteg már ilyen nagyra nőtt!" (Monster)
Jama-Dharma
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 235



« Válasz #2 Dátum: 13 aug 29, 21:14:16 »

Én is elkezdtem nézni, most a 7. rész jön eddig mondjuk tetszik is, remélem csak jobb lesz. A Végső Állomásra emlékeztet engem is, kár hogy azt elég nag butaságnak tartom, szerencsére a hasonlóság a halálesetek módjánál kimerül.
A babák különösen tetszenek, azok a legijesztőbbek az egészben szerintem Nevet Különben is bírom a bizarr dolgokat és a babák szerintem a bizarrság kritériumának tökéletesen megfelelnek az animében.
Naplózva

White Album Gently Weeps + Space Ripper Stingy Eyes
Luna-san
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 902


The dreamer fairy


« Válasz #3 Dátum: 14 dec 29, 15:47:18 »

Egyik nagy kedvencem. Mosolyog Szeretem a horrort ez meg fenomenális lett. A grafikája, a zenéje nagyon el lett találva. Mondjuk szándékosan nem este néztem, mivel úgy gondoltam, utána nem tudnék elaludni. ikszdé Voltak benne rejtélyek és meglepetések bőven. A 0. részt utolsónak néztem meg és úgy lett teljesen tiszta a sztori. Ha elsőnek azt néztem volna, kb. a poénok 90%-át lelőttem volna előre. Nyelvesít

Először azt hittem, Mei a halott, majd azt, Sakakibara, de nem így volt. Mondjuk nagyon sok olyan dolog is volt, ami nem rémisztő, hanem nevetséges volt a számomra. Egy-két ember elég különös módon halt meg. Az meg, hogy szépen mindenki becsavarodott és pszichopatává vált... lehet velem valami nagy baj van, de én egyszer-kétszer röhögtem rajtuk. Lehet én is pszichopata vagyok. :O Nyelvesít

Minden volt benne, ami egy jó horrorhoz kell. Egy filmváltozatot elviselnék. Mosolyog
Naplózva

I\\\\\\\'m a dreamer. And you?
Oldalak: [1]
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!