24 máj 09, 23:02:05 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 18 19 [20] 21
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Code Geass - Hangyaku no Lelouch  (Megtekintve 64040 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Sabaku
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4979


U.S.S. Kobayashi Maru


« Válasz #285 Dátum: 12 dec 11, 17:07:06 »

Most attól még, h mindketten kapnak egy különleges erőt és rájuk jön a 'világmegváltozatatnék' még nem lesz olyan a két karakter. Lulu sosem veszítetette szem elől az igazi célját, nem hatalmasodott el rajta az istenkomplexus, és a szeretteit sosem akarta bántani. Lightnak egy kötetébe se telt, hogy teljesen kivetkőzzön az emberi önmagából, lerázott magáról mindenféle felelősséget vagy lelkiismeretfurdalást, plusz bárkit beáldozott a célja érdekében. Lulu egy remekül kidolgozott, háromdimenziós, szerethető karakter, Kira meg csak egy átlagnál okosabb, de érzelmi fogyatékos szerencsétlen. Igen, mindketten rengeteg embert megöltek, Lelouch még több ártatlant is mint Light, de neki tényleg ért annyit a 'nagyobb jó', hogy saját magát is beáldozza érte mikor kell. Kira meg vagy 6 fejezetnyit picsogott a végjátéknál mint valami csapáda esett patkány, és a halála után egy évvel minden vissza is állt a megszokottra...
« Utoljára szerkesztve: 12 dec 11, 17:16:31 írta Sabaku » Naplózva

 
"The king is dead - that's what they say. - The king is dead. Long live the king."
Ősök: heo, Minagi | Nagyi: Ritli | hanii:hanii
Sensei: Hiei | Kistesók: Rikan, M.Bogi | personal szőrcsomó: Kallen
alepeter
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 10


« Válasz #286 Dátum: 12 dec 23, 19:18:27 »

Szinte egyben daráltam le az 50 részt. Valami elképesztően jó volt. Nevet
Remek fordulatok, mindig tudott újat mutatni.
A szereplők közül Suzaku úgy a 3/4éig irritált, vártam mikor hal már meg, de végül őt is megkedveltem.
Az utolsó rész feltette a pontot az i-re, teli találat a befejezése is.
Már sajnálom, hogy megnéztem mert nem tudom lehet-e ennél jobb valami. Nevet
Naplózva
Dave88
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 158



« Válasz #287 Dátum: 13 máj 26, 10:15:47 »

Szerintem a legdurvább, legnagyobb fordulat a 22. részben van

Hatalmas anime, azonban a vége túl giccses lett, szóval a Death Note-ot mondanám jobbnak. Totális hatalmat kapott, amit azonnal el is dobott, akkor mi értelme volt az egésznek?  "Lulu" meg akarta változtatni a világot, de nem tudta eldobni az érzelmeit, bezzeg Kirának ez maximálisan sikerült.
Naplózva

Nézzé' Hunter x Huntert!!
Sabaku
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4979


U.S.S. Kobayashi Maru


« Válasz #288 Dátum: 13 máj 26, 14:24:09 »

Lulunak sikerült hosszútávú változást elérnie, a bezzeg DN világában meg egy év múla meg már azt sem tudták ki az a Kira.. Nevet
Naplózva

 
"The king is dead - that's what they say. - The king is dead. Long live the king."
Ősök: heo, Minagi | Nagyi: Ritli | hanii:hanii
Sensei: Hiei | Kistesók: Rikan, M.Bogi | personal szőrcsomó: Kallen
marioV
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 451


« Válasz #289 Dátum: 13 máj 26, 14:58:46 »

Sokan utálják a végén azért Kirát, mert a végére teljesen eldobja az emberségét, és már csak magával törődik és nem is számít neki hogy kit öl már meg. Lelouch ennek teljes ellentéte...
Lehet elfogult vagyok, mert ez a 2. kedvenc animém.
Naplózva

\"Amióta a világra jöttél mondtál igazat akár egyetlen egyszer is ?\"- L

\"Te már... Igen... Te már.. a kezdetektől fogva... sakkban tartottál.\"- Meruem

http://myanimelist.net/animelist/marioV40
Thanatos
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 326


A Halál Istene


« Válasz #290 Dátum: 13 máj 26, 15:55:48 »

A "Kira vs Lelouch" / "Death Note vs Code Geass" dolog nem újkeletű dilemma és mindentől függetlenül szerintem teljesen az ember személyes ízlésétől függ.

Viszont szerintem Lelouch sokkal szerethetőbb, emberibb és összességében nagyon hatást gyakorolt a saját világára.
Light ezzel szemben egy szociopata sorozatgyilkos istenkomplexussal. (ami egyébként egy rohadt jó karakterré teszi a történetben). De őszintén szólva a 6-7. résztől kezdve látszik, hogy a hatalom amit kapott olyan szinten megrontotta, hogy egyáltalán nem érdekli a világ sorsa, csak saját magáért cselekszik. És a sorozat második felét azért néztem nagy lelkesedéssel, mert vártam, hogy végre valaki rúgja tökön, lőjje le, és égjen a pokolban.

Lelouch többször inog meg, elgondolkozik azon, hogy "hát talán nem kéne mindenkin átgázolva öldökölni" és bár úgy tesz mintha mindenki csak egy sakkbábú lenne, igazából törődik a saját embereivel + a húgával természetesen.
Szerintem továábá Lelouch végső célja sohasem az abszolút hatalom megszerzése volt.
A sorozat legelején még azt mondanám, hogy igen ez volt a célja, de a fináléban amit tesz egyértelműen azért teszi, hogy vezekeljen azért, amit tett. + egy békésebb világot teremteni.
(SPOILER: példuál, hogy megölte Euphie-t, tömegmészároltatott, kitörölte apját anyját a tér-idő kontinuumból meg ilyenek.)

És igazándiból szerintem ez a különbség a két karakter között:
Lelouch a SAJÁT jólétét/álmait/jövőjét áldozta fel a célja (vezeklés és világbéke) érdekében.
Light pedig mindenkit feláldozott annak érdekében, hogy a saját világában Istenként uralkodjon.

Uff, szerintem.
« Utoljára szerkesztve: 13 máj 26, 15:57:47 írta Thanatos » Naplózva

A halál az egyetlen biztos pont az életben.
MisterWho
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1


« Válasz #291 Dátum: 13 máj 26, 20:44:40 »

SPOILER:

Megnéztem mindkét évadot, és azt kell mondjam, hogy tetszenek az ehhez hasonló happy end befejezések. Mondjuk szerintem még mindig jobban ütött volna a vége, ha Lelouch tényleg meghal, de ez eléggé szubjektív vélemény. Ami mindenféleképpen dicséretes, hogy már a sorozat közepén tesznek utalásokat rá, és nem a végén vágnak minden szükséges információt a képünkbe, mint például a legújabb Batman filmnél. Rá kell szánni pár percet, hogy összetegyük a részleteket.

Szerk. Ebből a szempontból imponáló, hogy nem nézik teljesen hülyének a nézőt.  kacsint

SPOILER VÉGE!


Jól felépített, átgondolt és szórakoztató anime. Mindenkinek csak ajánlani tudom.
« Utoljára szerkesztve: 13 máj 26, 20:49:28 írta MisterWho » Naplózva
Sabaku
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4979


U.S.S. Kobayashi Maru


« Válasz #292 Dátum: 13 máj 26, 21:05:36 »

Nem tudom te mit néztél, de Lelouch meghalt a végén.
Naplózva

 
"The king is dead - that's what they say. - The king is dead. Long live the king."
Ősök: heo, Minagi | Nagyi: Ritli | hanii:hanii
Sensei: Hiei | Kistesók: Rikan, M.Bogi | personal szőrcsomó: Kallen
Thanatos
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 326


A Halál Istene


« Válasz #293 Dátum: 13 máj 26, 21:21:28 »

Nem tudom te mit néztél, de Lelouch meghalt a végén.

SPOILER:

Ja, de megy arról a vita, hogy a kalapos csávó aki a CC szekerén ül, az most ő-e vagy sem.
Elméleti síkon ez azzal lenne magyarázható, hogy a faterját amikor kitörölte a tér-idő kontinuumból, akkor megszerezte tőle a annak a GOD módját. (mivel a God mód a történet szerint elvileg sohasem vész el csak átalakul)

De szerintem ezt direkt azért csinálták, hogy mindenki majd szépen eldönti magában, hogy szerinte mi történt.
Naplózva

A halál az egyetlen biztos pont az életben.
Dave88
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 158



« Válasz #294 Dátum: 13 máj 27, 09:13:33 »

Hát, valóban "Lulu"(Azért írom így, mert az eredeti neve bonyolult Nevet) valóban eldobott mindent a világbékéért, és azért, hogy a szerettei pár évig békében éljenek. De mit ért el vele? Ahogy Pein is mondta, meg a Code Geassban is a szőke herceg (nevekkel bajba vagyok) A világot időnként emlékeztetni kell a fájdalomra, hogy megmaradjon a béke.
Naplózva

Nézzé' Hunter x Huntert!!
dehunter
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1462



« Válasz #295 Dátum: 14 nov 15, 15:29:53 »

Nem tudom, hogy valaki elfogja-e ezt egyáltalán olvasni, de nem is nagyon érdekel.
 
Tudom durva, de én még csak most néztem meg ezt a remek művet  Nevet   De valami eszméletlen jóra sikerült, annak ellenére, hogy  egy kicsit hiányos lett, pl.: C.C.-ról nagyon keveset tudtunk meg.  
Kb. 5-6nap alatt néztem végig, de szerintem még párszor megfogom. Én személy szerint végig kitartottam Lelouch mellett, nagyon bírtam őt. Főleg amit a végén tett. Végül is ő nem bolondult meg, hanem magára irányította a világ gyűlöletét, majd elpusztította ezt.Voltak durva lépései, de mindig észhez tért.

Amúgy a "haláláról", ugye erről rengeteg teória van, hogy meghalt-e vagy sem, de ha belegondolunk, mivel megölte Charlest, így ő halhatatlanná vált, nem? Illetve a netre is kiszivárgott az a videó, hogy a végén elmosolyodik-mint a szekért vezető emberke-, csak aztán ezt a részt kivágták belőle, de szerintem életben maradt ettől még.
Max "Lelouch Vi Britannia halt meg", de Lelouch Lamperouge tovább él  Nevet


« Utoljára szerkesztve: 14 nov 15, 15:31:17 írta dehunter » Naplózva

Szabika
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 2103


No akame ga kill no life


« Válasz #296 Dátum: 14 nov 15, 16:09:56 »

Egyetértek. Ez egy remekmű. Nekem a top kedvenceim között van, ami elég kevés anime. Nagyon jó hatást keltett nálam az anime. Izgalmas is volt. Dráma is volt elég. Kifejezetten tetszett. Örülök van még egy ember akinek tetszik. Nevet
Naplózva
Soul
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 538



« Válasz #297 Dátum: 14 nov 15, 18:48:22 »

Még EGY ember? Nevet Szerintem vagyunk így ezzel páran. Mosolyog Eddig még kifejezetten rossz véleményt még senkitől se hallottam erről az animéről. Nevet Nekem is egyik személyes kedvencem, minden hibájával és szépségével együtt.
Naplózva

"What is a man but the sum of his memories? We are the stories we live! The tales we tell ourselves!"
dehunter
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1462



« Válasz #298 Dátum: 14 nov 15, 19:03:51 »

Szerintem is sok embernek tetszik még, anime list-en is a 10. helyen van

Esetleg valaki nem tud ehhez hasonló animét/ket ?
« Utoljára szerkesztve: 14 nov 15, 19:11:37 írta dehunter » Naplózva

Soul
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 538



« Válasz #299 Dátum: 14 nov 15, 19:24:38 »

Az Aldnoah.Zero-t tudnám mondani ami hasonló, meg talán a Mirai Nikki ha a történet csavarosságát nézzük, de egyébként eléggé más stílus.. Nevet
Naplózva

"What is a man but the sum of his memories? We are the stories we live! The tales we tell ourselves!"
Oldalak: 1 ... 18 19 [20] 21
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!