24 máj 10, 01:18:43 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 [2] 3 4
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Berserk  (Megtekintve 14323 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
greg18
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10


« Válasz #15 Dátum: 11 jan 10, 14:58:59 »

Én is ezekre a kisfilmekre gondoltam. De ha ez csak manga újrarajzolás, akkor minek a kisfilmek? . Jo egy Naruto staf biztos jobban megrajzolja, de én elégedett voltam vele:)
Viszont az anime az botrány volt. Képileg, hangilag, fordításilag mindenhogy. Azt kéne újrarajzolni és nem lehúzni a rolót hanem folytatni mert így baromi szar vége van és akinek meg is tetszik, ilyen endingel nem is foglalkozik majd utánna vele.
Én angolul olvastam a mangát, és nem tűnt rossznak. Magyarul nemtom milyen, de nem is érdekel mert nem szeretem a magyar fordítókat... Szomorú

Mal. Ami a fordításokat illeti csapnivalók mind angolul mind magyarul szerintem. Annyira nem tudok japánul de még nekem is feltűnnek banális tévedések az angol fordításoknál. A magyar fordítások meg tovább rontanak rajta mivel 99%-ban a már sokszor félrefordított angol verziót fordítják magyarra, nem egyszer tovább tetézve a hibákat. Legjobb példa rá Naruto-ban "killer bee"... Én japánul ajánlanám, de gondolom az nem játszik, így innentől kezdve mind1, hogy melyiket rontott verziót veszed szerintem. Bocsesz ha nagyon lehordtam a fordítókat, de nagyon fel tudnak dühíteni az utóbbi időben... Szomorú

üdv
greg
« Utoljára szerkesztve: 11 aug 31, 11:57:06 írta greg18 » Naplózva
Ritli
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 3514


Sarlatán


WWW
« Válasz #16 Dátum: 12 ápr 23, 11:07:10 »

Na most néztem meg az animét és elég jó volt. Nevet (eddig nem vettem rá magam a megnézésére mert egy izomtibor lengeti benne a kardját és ez nem igazán az én stílusom xD De valamiért most nekiálltam és azt kell mondanom tetszett Nevet)
Neki szeretnék kezdeni most a mangának. Mennyire lehet összekötni az animével? A legelejétől olvassam inkább vagy kihagyhatok pár fejezetet? És ha hagyhatok ki akkor mennyit? Gondolkozik
Láttam volt már itt egy ilyen kérdés de nem igazán volt tiszta a válasz. ikszdé Bár azt vettem ki belőle, hogy kezdjem az elejétől, de inkább megkérdem. Mosolyog

Szerk: És még egy dolog, az előbb elfelejtettem leírni. Nevet Mini tényleg egy rugóra jár az agyunk. kacsint Nekem is a Gatsu OST tetszett nagyon végig az animében Mosolyog Még le is töltöttem tegnap este. Nevet
« Utoljára szerkesztve: 12 ápr 23, 11:11:30 írta Ritli » Naplózva

~ Ikertesó: Nikkie, Sevanna ~~ Szerető: Saei-chan ~
-Férj: Hiei-   -Gyermek: Minagi, hanii-   -Tanítvány: Flexee, Lille, A-chan-   -Vő: heo, drszabi-
-Pet: STM, drszabi (drCsigusz)-   -Unoka: Sabaku, Bogi, Rikan, Lina Lisana, Nn-chan-   -Szobalány: Éjfél-
CsukiIce
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 575



« Válasz #17 Dátum: 12 ápr 23, 12:08:31 »

Az anime többnyire pontosan követi a mangát, ezért felesleges elkezdened elölről. Ahol kettéválnak, az a 10. kötet. Itt már történnek olyan dolgok a kiszabadításnál, amik másképp voltak az animében. Szóval a 10. kötet 1. fejezetétől (64. fejezet) érdemes kezdeni az olvasást: http://www.mangastream.to/berserk-chapter-64-page-1.html

Azt viszont fontos megemlíteni, hogy az anime durvasága szinte semmi a mangához képest, főleg a 18-19. fejezettől. Kizárólag erős idegzetűeknek ajánlott darab, cserébe viszont kisebb megingásokkal, de hozza az anime 11 - 22. részek közötti színvonalát.
Naplózva

Ritli
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 3514


Sarlatán


WWW
« Válasz #18 Dátum: 12 ápr 23, 12:43:01 »

Értem. Köszi szépen a választ. ^^ Akkor szerintem onnan folytatom. Mosolyog Aztán lehet később elolvasom az elejét is. Nevet
« Utoljára szerkesztve: 12 ápr 23, 12:43:48 írta Ritli » Naplózva

~ Ikertesó: Nikkie, Sevanna ~~ Szerető: Saei-chan ~
-Férj: Hiei-   -Gyermek: Minagi, hanii-   -Tanítvány: Flexee, Lille, A-chan-   -Vő: heo, drszabi-
-Pet: STM, drszabi (drCsigusz)-   -Unoka: Sabaku, Bogi, Rikan, Lina Lisana, Nn-chan-   -Szobalány: Éjfél-
CsukiIce
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 575



« Válasz #19 Dátum: 12 ápr 23, 14:33:18 »

Tudtam, hogy hülyeséget fogok írni Technikai KO. Gyorsan visszaolvastam pár fejezetet mert nem voltam biztos a 10. kötetben. Nem is lett igazam. A 9. kötet 1. fejezetétől (53. fejezet) tér el a manga és az anime. Ekkor hagyja ott a héjákat Gutts. Bocsi >.<#
Naplózva

zoldkabatos
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 438



WWW
« Válasz #20 Dátum: 13 okt 13, 14:40:56 »

Hahó, van itt még valaki? Nevet

Most vagyok túl az animén. A fantasy része annyira már nem érdekel, szóval szerintem nem fogok belekezdeni a mangába. Pont jó lett így, hogy csak az előzmények szerepeltek benne.

Az első tíz rész csak tűrhető volt, onnan kezdett igazán érdekelni, amikor kicsit kilépett a klisés hentelésből, és Gatsu levágta azt a szegény gyereket, vagy amikor Griffith pénzért hált. A vége nekem túlságosan természetfeletti lett, nem nagyon volt felvezetve, mégha voltak is utalások.
Naplózva

Ishida
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3704



« Válasz #21 Dátum: 13 okt 14, 15:54:10 »

Klisés, klisés, klisés. Kevés mangát tudsz szerintem mutatni a digitális korszak előttről, ahol ilyen gyönyörű duplaoldalak, harcjelenetek és gore van vegyítve. Annyira mainstream már a klisé szó használata, hogy ha erre rájönnek az emberek majd, akkor nem merik majd használni.

A vége nekem túlságosan természetfeletti lett, nem nagyon volt felvezetve, mégha voltak is utalások.
Azért mert az anime koncepciója eltér a mangáétól.
Naplózva
zoldkabatos
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 438



WWW
« Válasz #22 Dátum: 13 okt 14, 16:15:25 »

A mangát nem olvastam, a digitális korszak előtt meg azt se tudtam mi az Nevet

Egyébként hogy szabadulnak ki a végén?
Naplózva

Ishida
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3704



« Válasz #23 Dátum: 13 okt 14, 17:50:58 »

Az animében egy fontos karaktert kihagytak aki kihozza őket. Zodd örökellensége Skull Knight. Érdekes karakter, de a rework trilógiában már szerepel. Digitális korszak meg annyit tesz, hogy manapság rengeteg korrektúra van géppel, 15-20 éve ez nem volt még ilyen szinten. Akárcsak az animék. Ma könnyebb valósághűbb élmény nyújtani(Gantz), mint anno a '70-'80-'90-es években.
Naplózva
Jama-Dharma
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 235



« Válasz #24 Dátum: 13 okt 14, 21:02:36 »

Anime akkor már azt se mmutatja, hogy mi lesz Griffith-el? (animét nem láttam, szóval fogalmam sincs Nevet)
De ha jól emlékszem Skull Knight már hamarabb is szerepelt rövidebb ideig, szóval akkor azt a rész is kihagyták az animéből?
Naplózva

White Album Gently Weeps + Space Ripper Stingy Eyes
Ishida
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3704



« Válasz #25 Dátum: 13 okt 15, 04:03:53 »

Igen azt is kihagyták, az anime ott ér véget, hogy újrakovácsolják Gatts/Guts kardját.
Naplózva
Izma
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 43



« Válasz #26 Dátum: 14 márc 04, 19:09:44 »

A könyvesboltban láttam az első néhány kötetet és belelapozva megtetszett. Megéri megvenni? Noha szeretem a mangákat még egyet sem vettem, nem igazán bízok a fordításban. Ennek milyen a fordítása/elég jó a története végig, hogy érdemes legyen elkezdeni? Esetleg inkább az animével kezdjek?
Naplózva

Őrült...ez nálam a normális. Nevet
Nem vagyok szemét, csak tényeket közlök.
Az igazságnak kemény vasökle van és mindig a legfájóbb pontra súlyt le.
Minagi
Naruto-Kun Fórum Hippije
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 6681


Mini-chan ◕.◕ (Mini Mignon)


WWW
« Válasz #27 Dátum: 14 márc 18, 18:01:18 »

Ki látta a három filmet ami feldolgozta elvileg a sorozatot? Berserk: The Golden Age Arc I-II-III Érdemes megnézni? A grafikája jónak tűnik még mindig viszont elvileg nem add újat a sorozathoz képest, bár akkor nem értem, hogy miért nem a mangát folytatták. o.O

A története jó Izma, nagyon izgalmas, viszont sok benne a brutális kivégzés, a megerőszakolás és hasonló dolgok, ami sok ember gyomrának nem fekszik, főleg mert nagyon jól megrajzolják.
Állítólag ennek jó lett a magyar fordítása, még rondár is egyet ért. Nevet
Pedig úgy hallottam, nem lett rossz a fordítás.  Pontosan
Viszont tudtommal máig nem fejezték még be a mangát, de még mindig ritkábban jönnek ki a fejezetek.
Naplózva


Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #28 Dátum: 14 júl 19, 13:49:08 »

Annyira örülök, hogy csináltak végre rólam egy animét. Amikor Gutts-ot látom, olyan mintha, magamat látnám. Nevet
Naplózva
Minagi
Naruto-Kun Fórum Hippije
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 6681


Mini-chan ◕.◕ (Mini Mignon)


WWW
« Válasz #29 Dátum: 14 júl 27, 10:46:01 »

Ide írom már, mert a Duma topicban másról kezdtek el beszélgetni és nem illik most oda a Berserk.

Griffith azért Saphira tökéletes alteregója az animevilágban, mert a maga módján egy tökéletes lény.
Griffith egy hihetetlenül karizmatikus személyiség. Köré fonódik a cselekmény egésze az animében. Emberfeletti ügyessége, intelligenciája és taktikai érzéke segítségével egy rablóvezérből kapaszkodott fel felmérhetetlen magasságokba. Hite szerint többre van rendeltetve, mint más átlagos emberek, és álmának beteljesülése végett képes bármilyen áldozatra. Emberek tízezreinek kell meghajolnia akarata előtt, hogy végül álma beteljesülhessen. És ezért olyan, mint amit Lew leírt:
Egy nyomorult szadista áruló.
Ennek is meg van az oka, de nem tudom, hogy ez bók lenne-e Saphirának. Igazából ez az a sorozat szerintem amiben konkrétan nincs kimondva ki a jó-és a gonosz. Hisz Gutts se kimondottan"jóként" viselkedik néha, Griffith se egy kimondottan gonosz karakter.
Naplózva


Oldalak: 1 [2] 3 4
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!