24 máj 10, 05:52:14 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: [1] 2 3 4
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Berserk  (Megtekintve 14325 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Ishida
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3704



« Dátum: 09 dec 24, 21:20:27 »

Történet
Ugyanígy a főszereplő Guts (vagy Gatts) tekintetében is, aki egy nagy erejű harcos, a saját magasságát megközelítő hosszúságú kardjával rí ki a tömegből, illetve kaszabol igen nagy kvalitású hatékonysággal. A középpontban ő és a Héják Bandája nevű harcos csapat vezére, Griffith és pár harcostárs áll. Guts a sorozat elején kerül a bandába, miután Griffith párbajban legyőzte. Innen az egyik fő bonyodalom Griffith rejtélyes álma, a cél, amiért a Héják Bandáját vezeti.

A sorozat meglepő módon az utolsó utáni résszel kezdődik, de ez nem nagy baj, sőt, akár jónak is mondható, mert a folytatás vagyis az előzmények oly eltérőek, hogy végig feszültséget teremt. Bár az első részek között van pár olyan, amelyik jó részt csak akcióval van kitöltve és viszonylag lapos, de a közepe felé vannak szinte csak beszélgetésekkel, nemesi intrikákkal, visszaemlékezéseket tartalmazó részek. Ezektől nem lesz unalmas, sőt, egyre izgalmasabbá vált számomra, ahogy lassan egyre többet tudunk meg a történet hátteréről. Vannak rendkívül megrendítő jelenetek, pszichológiai drámákra hajazó rémálmok a szereplők elméjében - melyek látványos megjelenítést kapnak (semmiben úszó klasszikus, erőteljes, egyszínű, homogén hátterek például). Az epizódok múlásával mindinkább erőteljesebb a sorozat eme oldala, vagyis nem pusztán akció animéről beszélhetünk. De persze az akció minősége és mennyisége sem elhanyagolható – csöppent sem gyenge az anime egyikben sem, elvégre harcosokról szól.

Nem saját szavaimat használtam hanem csak ctr+c - ctrl+v-t , ezért elnézést is kérek.
Mindenkinek ajánlani tudom ezt az animét , akik angol tudással rendelkeznek azoknak a mangát is ajánlani tudom.Ugyanis az anime befejezése a manga eseményeinek feléig tart.Így aki csak az animét nézi , ürességet érezhet a befejezés miatt.Mivel az anime nem XXI. századi így a grafika nem egetverő , de szerintem a korához képest Kis kedvcsináó :
A PS2-es játék: http://www.youtube.com/watch?v=QND54Fi8xkw
AMV : http://www.youtube.com/watch?v=SYbmzRM7EcE
Openning: http://www.youtube.com/watch?v=pYLmMcKZZ_c
Ízelítő az első részből: http://www.youtube.com/watch?v=qUPL765l_go
Naplózva
rondár
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1739


"There can be only One."


« Válasz #1 Dátum: 09 dec 24, 21:37:57 »

Még kibővíteném annyival az ismertetőt hogy a mangát Magyarországon a Delta Vision adja ki, jelenleg az 5. kötetnél tart a manga magyar változata, ha jól tudom.  Mosolyog A Berserk tipikusan a szex, vér erőszak vonalat erősíti a mangák között, tehát akinek nincs gyomra  a megerőszakoláshoz, a brutális kivégzésekhez az inkább ne kezdjen bele.  Mosolyog 
Naplózva


"Mindezek a pillanatok elvesznek az időben, mint könnycseppek az esőben."
Ishida
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3704



« Válasz #2 Dátum: 09 dec 24, 21:49:03 »

Az anime annyira nem bővelkedik brutalitásban(Szerintem egy Elfen Lied vagy Shigurui több brutalítást és szadizmust nyújt  >.<# ) mint a manga. Kicsit finomítottak rajta , de végső soron rátapintottál a lénygre. Szerintem nem éri meg az embereknek megvárni a magyar fordítást hiszen sok kötet van. (Én 33-ig olvastam de ennél több is van)
Naplózva
rondár
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1739


"There can be only One."


« Válasz #3 Dátum: 09 dec 24, 22:37:31 »

Hát igen, elég hosszú.  Gondolkozik A magyar kiadásra pedig tényleg nem éri meg várakozni, hisz félévenként egy kötet jelenik meg belőle...cöh.  Pedig úgy hallottam, nem lett rossz a fordítás.  Pontosan
Naplózva


"Mindezek a pillanatok elvesznek az időben, mint könnycseppek az esőben."
qb
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4


« Válasz #4 Dátum: 10 jan 21, 00:05:18 »

tényleg jó a  fordítás ,csak nekem  van egy kis  problémám.Az hogy nagyon BÜDÖSEK.Egyszerűen nem tudom olvasni.mielőtt elkezem olvasni  be szoktam venni 1 hányás csillapítót Nevet
Naplózva

rondár
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1739


"There can be only One."


« Válasz #5 Dátum: 10 jan 22, 21:43:47 »

na igen, de ez nem csak a Berserkre vonatkozik. Sok nyomdában lehet iszonyat büdös, mert az első Antimangafanos kötetek is iszonyat büdösek voltak.  >.<#
Naplózva


"Mindezek a pillanatok elvesznek az időben, mint könnycseppek az esőben."
Belnir
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 125

Nem félek a haláltól, akkor mitől féljek?


« Válasz #6 Dátum: 10 feb 12, 21:12:30 »

LoL  ti se olvashattok sokat ikszdé. Büdös... ha pacalszaga van az tényleg gáz
de a berserk nálam egyálalán nem volt büdös, csak finom papírszaga  amit a sok olvasás által nagyon megszerettem.
Naplózva


éljen az aszimmetrikus internet Nevet
Minagi
Naruto-Kun Fórum Hippije
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 6681


Mini-chan ◕.◕ (Mini Mignon)


WWW
« Válasz #7 Dátum: 10 márc 10, 19:51:09 »

Én az Animét láttam még sok-sok évvel ezelőtt. A Mangát meg ugyan csak régen elkezdtem olvasni angolul, de abba hagytam sajnos, de terveim közt van hogy újra kezdem.
A könyvek szagához meg csak annyit, hogy az új könyveknek mind ilyen az illata/szaga, tudtommal, de én is megszoktam már, bár ez csak feltételezés, mert amióta kinyomtatták a Manga-t Magyarországon nem vettem egy kötetet sem, de tudtommal minden új kiadványnak ugyan olyan szaga van, vagy legalábbis hasonló... De vissza térve a témához, én nagyon szeretem a Berserk-et, az animének vannak jó számai péládul a Gatsu című szám, és a Manga is nagyon szép, nagyon jól meg van rajzolva, szerintem.
Naplózva


gadavid
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 17



« Válasz #8 Dátum: 10 márc 27, 11:57:29 »

valaki nem tudná megmondani h a manga és az anime h kapcsolódik össze?,az anime követi a manga vonalát?, hányadik fejezettől érdemes elolvasnom a mangát ha láttam az animet?,vagy mit érdemes kihagyni? előre is köszi
Naplózva
rondár
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1739


"There can be only One."


« Válasz #9 Dátum: 10 márc 28, 00:19:55 »

Röviden: az anime azzal foglalkozik inkább, hogy Gutts miért áll bosszút, a manga pedig inkább azzal, hogy ezt hogyan akarja véghezvinni.
Naplózva


"Mindezek a pillanatok elvesznek az időben, mint könnycseppek az esőben."
greg18
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10


« Válasz #10 Dátum: 10 nov 12, 20:00:09 »

Üdv mindenki

nem tudjátok mi ujság a Berserk animével és mangával. Animéról vhol olvastam h ujra gyártás alatt van. A mangáról meg nemtom, hogy megszünt vagy adnak még ki....
Ha vki tud valamit légyszi dobjatok ide egy választ...
Előre is köszi:)

üdv
greg
Naplózva
rondár
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1739


"There can be only One."


« Válasz #11 Dátum: 10 nov 12, 20:39:47 »

A Berserk anime már kész, azt hiszem 25-26 részes. A manga még fut, csak lassan jelennek meg a fejezetek. Ha a magyar piacra gondolsz, akkor el kell keserítselek, az anime egy ideig biztos nem jelenik meg, a manga pedig egy ideje már hiátuson van.
Naplózva


"Mindezek a pillanatok elvesznek az időben, mint könnycseppek az esőben."
greg18
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10


« Válasz #12 Dátum: 10 nov 13, 08:30:21 »

Azt tudom, hogy az anime már megjelent de a hivatalos honlapjukon meg youtube-on is vannak videók az új berserk animérol. Nemtom, hogy ez is csak azt a 20-on pár részt tartalmazza-e majd de szépen meg van rajzolva az tuti. erre lennék kíváncsi, hogy nem tud-e vki bővöbbet és pontosabbat...
Mangárol nemtudjátok milyen rendszerességgel jelenik meg. Ha jól láttam akkor 12-én kellett vna az új résznek kijönnie de még sehol sem találtam meg:S. Nem magyaruk kell nekem, hanem angolul. Szükség esetén a japán is jó, hiraganákat el tudom olvasni....

1ébként köszönöm a gyors választ:)
« Utoljára szerkesztve: 10 nov 13, 08:31:05 írta greg18 » Naplózva
rondár
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1739


"There can be only One."


« Válasz #13 Dátum: 10 nov 13, 19:31:19 »

Úgy hallottam, Miura a mangával elég hadilábon áll. Kedvfüggő a manga haladása. Ha van kedve, akkor rajzol, ha nem akkor nem.

Új anime pedig nem készül. lehet hogy készült csak videojátékok számára készült kis animáció, de egyelőre nem terveznek animés folytatást.
Naplózva


"Mindezek a pillanatok elvesznek az időben, mint könnycseppek az esőben."
Mal
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1


« Válasz #14 Dátum: 10 dec 01, 23:45:58 »

Muszáj volt beregelnem miután erre a fórumra tévedtem és láttam mit írtatok:D. Eredetileg a magyar fordításról akartam normális véleményeket találni olyanoktól, akik olvasták angolul/japánul is, mert nem tudom, hogy magyarul kezdjem gyűjteni vagy angolul... Na mind1 ha már ide hozott a google akkor:

The wraparound jacket band on the 35th volume of Kentarou Miura's Berserk fantasy manga is announcing this month that a new anime project is launching. More information will be provided in Hakusensha's Young Animal magazine and the affiliated Young Animal Web site.

Tehát lesz új Berserk anime, elölről kezdik az egészet és elvileg heavy cgi-re lehet számítani. Miura maga írta már jó néhány chapter utolsó oldalára, hogy nagyon várja a projectet (azóta asszem bele is kezdtek). Az, hogy milyen hosszú lesz és mennyire lesz cenzúrázva pillanatnyilag anybody's guess. Evil geniuson van róla rengeteg topic, ahogy minden másról is ami Berserk, ha valakit érdekel érdemes belenézni (nem tudom mi a fórum szabályzat linkelgetésre vonatkozóan, úgyhogy hajrá google. Bár valószínűleg többet nem jövök erre az oldalra de azért nah...)

Akit érdekelnek a mini-trailerek:
http://www.younganimal.com/berserk/cm/index.html
Szerintem amúgy el fogják cseszni, de reménykedni lehet:D

Rant:Amit én remélek az az, hogy visszahozzák a régi VA-kat (bár Caska VA-jának van egy komoly betegsége, de nem biztos, hogy kihatna a szerepére), hogy nem cenzúrázzák komolyan és hogy legalább 6 évad lesz időben elhúzva (bár az is csak 72 rész ami elég kevés a jelenlegi 317 chapterhez képest).

Miura egyébként begyorsult az utóbbi pár hónapban, elég sok chaptert kiadott október-novemberben, de mivel egy szenilis öreg lolikon, ezért simán elképzelhető, hogy visszamegy Idolmasterezni a közeljövőben Nevet
És igen, Miura tipikus zseni, ha kedve van akkor rajzol mint egy őrült 24/7, máskor meg hónapokig lustul valahol és idolmasterezik... Nekem mind1 mit csinál csak ne haljon meg még 10 évig, vagy ha fel is dobná a talpát legalább rajzolja meg előtte a nameket. Vagy legalább a sztorit szövegben ha a namet nem is...


« Utoljára szerkesztve: 11 jan 11, 04:45:49 írta Mal » Naplózva
Oldalak: [1] 2 3 4
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!