24 máj 10, 06:34:56 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 2 3 [4] 5
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Claymore - クレイモア  (Megtekintve 19136 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
dreamfolow
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1614


« Válasz #45 Dátum: 13 jan 03, 13:54:41 »

Belinkelnéd?ikszdé

Amúgy szerintem csak idők kérdése,és kivégzi az a Valami Riful..Ha 10 mp alatt ezt véghez tudta vinni,hogy leszakad Priscilla nyaka,de ennyire nem akarok következetes lenni,mert ilyenkor szokott jönni a pálfordulás csodája.
Naplózva

Elina Scarlet
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 134


Szárnypróbálgató


« Válasz #46 Dátum: 13 jan 03, 20:15:05 »

Itt van az összes: http://www.youtube.com/watch?v=KMMmovqXFCI&playnext=1&list=PLAE9ADE42F5D0F8AC&feature=results_main

A mostani alapján én is ezt mondanám, de az olvasói tapasztalat a realitás ellen szól. ikszdé

Szerk.: és még valami Nevet Tegnap csináltam...

http://kvizpart.hu/gyorskviz/gyk.kviz?gykid=42391 Kinek hogy megy?
« Utoljára szerkesztve: 13 jan 05, 01:14:30 írta Elina Scarlet » Naplózva

Hugicáim: Lina Lisana és Hiname Shion (igen, tényleg... animés család vagyunk)

Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #47 Dátum: 13 jan 05, 13:29:53 »

Elsőre volt 1-2 tévesztésem, a "Te jó ég ez ki a fene volt?" miatt. smirksweat
Naplózva

Elina Scarlet
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 134


Szárnypróbálgató


« Válasz #48 Dátum: 13 jan 10, 00:02:11 »

Érdemes látogatást tenni egy kalapos boltosnál, Riful-hibrid újabb nyelven veri el Priscillát...
Naplózva

Hugicáim: Lina Lisana és Hiname Shion (igen, tényleg... animés család vagyunk)

dreamfolow
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1614


« Válasz #49 Dátum: 13 jan 14, 16:02:34 »

10/10 xD... Jó lett Mosolyog Várom a köv részt,elég elcseszett dolog ez hogy csak hónaponta jelenik meg.Az tuti hogy Priscilla nem adja be a törölközőt.
Naplózva

Elina Scarlet
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 134


Szárnypróbálgató


« Válasz #50 Dátum: 13 jan 14, 16:19:32 »

De legalább kapott végre ő is. Nevet
Naplózva

Hugicáim: Lina Lisana és Hiname Shion (igen, tényleg... animés család vagyunk)

dreamfolow
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1614


« Válasz #51 Dátum: 13 feb 01, 14:21:42 »

Pár napja jött ki a fejezet..

135: (Spanyol felirat) http://www.mangabee.com/claymore/135/9/

Ugyanott vagyunk majdnem ahol abbahagytuk,+ egy kis ismétlés szerű betekintés Pris múltjába,Raki szemszögéből.Megerősítette hogy a legyőzhetetlen Priscillának mindig is 9 élete volt,abból már 2-őt elhasznált a Riful féle szörny ellen.És úgy tűnik ugyanúgy folytatódik a csetepaté ,persze még mindig Riful dominál a harcban.Ja igen,és meg is megérkeznek a sunyi emberek.
« Utoljára szerkesztve: 13 feb 01, 14:23:30 írta dreamfolow » Naplózva

Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #52 Dátum: 13 feb 04, 09:23:27 »

Van már angol is:
http://www.mangareader.net/claymore/135

Pris, múltja nos számomra egyenlőre nem rak hozzá túl sokat. Nagyjából a standard claymore múlt.
Annyi kivétellel, hogy Pris falujának nincs elég garasa egy claymore felfogadására és tartva attól, hogy a behajtók majd nem éppen a nemesfémért fognak látogatóba jönni, így megoldják házon belül.
Izolálják a yoma támadásokban érintett családokat, és hát természetesen Pris csalaládja is beletartozik és persze náluk bukkan fel a vacsoravendég.

Mangában ez az izolációs rész kicsit rövid, animén talán lehet jobban jönne ki, de hát... talán ha hamarabb lett volna, vagy esetleg lenne még hátra pár fejezet olvasni való.

Priscilla és Riful harca, remélem a következő fejezetben már a végkifejlet jön, vagy valami ahhoz közeli. Két túltápolt mélységbeli kimaxolt plusz tízes regenerációval. Nevörendingsztori...

Ha tippelnem kéne azt mondanám Priscilla. Vagy Riful? Megvan benne a potenciál, hogy esetleg még mindig jóval erősebb, de...

Másik meg, hogy a lovasság is Pris után érdeklődik. Gondolom majd megpróbálnak vele esetleg valami szövetségre lépni valami ilyesmi szöveggel:

Lásd ott van arra a nagyvilág
Lenni benne nekünk messzi ország.
Azon túl ellenséges határ.
Menj, zabáld fel őket drága Priscillám

Riful esetében egy ilyen elképzelhetetlen. Szóval valószínű Pris fog győzni.

Már korábban is gondoltam erre, hogy majd a mélységbelieket rá akarják uszítani az ellenségeikre.
De talán nem voltak elég erősek?
Ez kicsit kétséges, legalább is eddigi szempontok alapján. de aztán ki tudja, hogy az ellenség "eredetijei" mire képesek.
Győzelem esetén meg ugye okoznának néhány újabb problémát.

Nos a kísérlet célja szerintem nem csak arról szólt, hogy létrehozzanak egy "szörnyet" amit bevethetnek az ellenséggel szemben, hanem hogy ezt megfelelően tudják is kontrollálni. S ha esetleg mégsem, akkor legyen egy viszonylag biztonságos módja a likvidálásuknak.

S hát egy szörny mégis csak könnyebben kezelhető.

Ő, mindegy, kíváncsi vagyok már a külvilágra. Hümm-hümm

Összegezve:
Első olvasásra egy kicsit unalmas, de ahogy írtam ezt a hsz-et közben többször át is kellett gondolnom a fejezetet, hogy nehogy valami (ennél is nagyobb) hülyeséget írja.
Így viszont szerintem elég jó lett. Szóval ez a fejezet olyan, hogy egy picit mélyebben bele kell magunkat ásni.

ui: Csak én látom úgy, vagy Priscilla arca tényleg megváltozott, miután kiadta Karak útját?
Naplózva

Elina Scarlet
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 134


Szárnypróbálgató


« Válasz #53 Dátum: 13 feb 04, 23:00:45 »

Priscillát tényleg kb eddig is tudtuk, bár a legtöbb Claymore így kezdi, úgyhogy nem olyan meglepő. Ahogy Deneve is mondta, ez a "sablonos történet", ami azért ha veled történik meg, már nem olyan sablonos.

A harc meg kezd már unalmassá válni, szerintem ez Riful lesz, tisztán az eddig mutatott alapján, de Dae még betrollkofhat valamit. Priscilla-féle szövetséget se nagyon tudnék elképzelni...

Pont ezek az "irányított szörnyek" lettek volna az ikrek.

És azt meg ne felejtsük el, hogy akik most megérkeztek, azok egyrészt Dae, aki az itteni Mayuri, másrészt Rubel, aki a sárkánylények oldalán áll. Más lesz ebből szerintem...
Naplózva

Hugicáim: Lina Lisana és Hiname Shion (igen, tényleg... animés család vagyunk)

Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #54 Dátum: 13 feb 05, 01:23:17 »

Á, köszi nem tudtam kitalálni, hogy ki a kétarcú és a kégébés. smirksweat

Mondjuk ha nem is szövetség de valamiféle útegyengetés.
Nem arra gondoltam, hogy jó katona módjára teljesítsen parancsot, hanem, hogy telepedjen az ellenséges vonalak mögé, és élje vidám életét.

Arra nem emlékszel, hogy csak a yomák esznek e embert, vagy a sárkányok is?
Arra valahogy emlékszem, hogy a sárkány hús beültetése okozza az embereknél az átváltozást, regenerációt, és a szövetek/dns pótlására a kannibalizmust.
Nem teljesen pontos, de ha jól rémlik, akkor valami ilyesmi.

A Clyamoreok esetében viszont valahogy nem tudom hova tenni azt, hogy mi is az energiaforrás.
Mert egy gyermek negyedadagnyi vacsorájával vidáman elvannak hetekig is. S hát a harcokhoz kell az energia, főleg a szövet regeneráció esetén.

Persze tudom  youkibol szerzik, de annak végül is mi a forrása?

Vagy ez a kevés élelemmel sokáig az alap yomák ellen harcra vonatkozik? Odavándorol, levágja és kész.

Vagy esetleg nincs, vagy nagyon minimális az anyagcseréjük és ezért nem igényelnek nagyon külső tápanyag forrást.

Gondolom, mivel nem öregednek, az is spórolja nekik az energiát.

Vagy lehet, hogy abban a yoma húsban amit beléjük ültettek elve van annyi energia amivel akár évtizedekig is kibírnák, ha csak az alap képességeiket használnák? Habár nem tudom mennyi volt eddig a legöregebb.

Lehet ennek köze van a felébredéshez?
Ha kifogyóban a yoma hús energiaforrása, akkor történik a felébredés, mint egyfajta genetika védelmi rendszer?

Mondjuk aszem Clare is valami youki átadással, vagy csak sima kontrollal akadályozta meg (a kinek is?) a felébredését.

Na én is jó vagyok, nem ám a szereplők személyiségéről,  viselkedéséről írnák valamit, hanem fizikai működésük elvét próbálom taglalni. Mind egy lehet jobb is hogy nem orvosi pályára készültem, mert olyan lennék mint Mayuri. Nyelvesít

Ez a Riful vs Priscilla dolgot meg lehet a mangaka se tudja eldönteni, mert hát ugye következményei vannak.



Naplózva

Elina Scarlet
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 134


Szárnypróbálgató


« Válasz #55 Dátum: 13 feb 05, 02:42:25 »

Jó, én se szövetségre gondoltam, de az eddigiek alapján Prisnek azt se igazán lehet megmondani, hova menjen és hova ne.

A sárkányoknál szerintem ilyesmiről nem volt szó, ők a katonái a Rubel-féle oldalnak, ennyit tudunk.

Irene nulla yokihasználattal jó sokáig bírta, meg Galatea is (róla még a timeskip előtt mondták, hogy "túl sokat" élt, mert elkezdett gondolkozni), de az egyetlen biztos adat itt a 7 év timeskip, de azt pl senki se közölte, meddig él egy átlag Claymore.

Ezzel az energiaforrás-dologhoz inkább nem szólnék hozzá, sose voltam jó kémiából. Nevet Az Jeane volt, de csak sima kontroll, és az ő felébredése a Riful-féle kínzásokra adott válasz lett volna, amolyan védekező mechanizmus, kb mint embereknél az ájulás.

Na igen, egyik legyőzi a másikat, de megmarad a kérdés, hogy a győztessel mi a fenét kezdjenek...
Naplózva

Hugicáim: Lina Lisana és Hiname Shion (igen, tényleg... animés család vagyunk)

Morita
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3837



« Válasz #56 Dátum: 13 szep 19, 16:41:28 »

Hmm, hát befejeztem az animéjét ennek. Nagyon jó lett volna ez a sorozat, ha nincs az az idegesítő Raki kölyök. Igazából nem hozta meg a hangulatom a mangaolvasáshoz. Megérné amúgy? Jobb mint az anime? És sokat szerepel benne még Raki, aki csak annyit tud mondani, hogy Clare...?
Naplózva
Elina Scarlet
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 134


Szárnypróbálgató


« Válasz #57 Dátum: 13 nov 03, 03:43:52 »

Szerintem jobb, az anime vége már nem mangahű (Rigardo legyőzésétől), és a mangában onnan kezdődnek a nagyon odavágós részek, legalábbis nekem az anime részei kicsit bemelegítésnek tűnnek az utánalévőkhöz képest. Raki is kupálódik egy kicsit, és kevesebbet is szerepel (viszonylag, de pl volt olyan, hogy tízvalahány fejezetre is eltűnt).

Aktuális, SPOILER:

Anyám, ez egyre jobb. Mosolyog Szegény Clarice-t sajnáltam, de valahogy nem nőtt annyira a szívemhez, mint a többiek, és szép befejezést kapott, nem is tudtam, hogy képes ilyesmire. Galatea meg aranyos volt, ahogy Miatát babusgatta. De Priscilla, hát bakker! Így már érthető, hogy miért sétált el a kicsi Clare mellett, ezt anno őrült nagy bakinak tartottam. Dae-t elfogyasztják, na vééégreee! Nevet Költői halál neki, bár enyhén morbid, ahogy még ott félbevágva filozofál. Rubelt meg lefogadom, hogy Raki fogja lerendezni, ember az ember ellen, így kell ezt. Nagyon alakulnak itt a dolgok. Mosolyog
Naplózva

Hugicáim: Lina Lisana és Hiname Shion (igen, tényleg... animés család vagyunk)

dreamfolow
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1614


« Válasz #58 Dátum: 13 nov 03, 08:20:12 »

Rosszul mondta Dae...Ez nem az a rangsor ,hogy először mit favorizál a szexuális vágya,hanem hogy kit öl meg a legszívesebben (Melyik fajta húst szereti, érzésben kit vet meg legelőször ) .Tehát először is a férfiakat,aztán...stb

Rubelnek elég 1 eldobott kő és meghal,nem kell oda Raki.ikszdé De már nagyon unalmas nekem Priscilla ,hogy mindenkit állandóan legyőz.Szóval akkor minden a manga végére fog esni.
Naplózva

spero
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 359



« Válasz #59 Dátum: 13 nov 05, 15:20:12 »

Na tegnap én is utolértem a mangát. Mikor még az elején voltam, volt úgy, hogy gondoltam abbahagyom, mert kissé untam, de vegül jól döntöttem. Nevet
A Teresás részeknél kevdeltem meg nagyon a mangát. S főleg, magát Teresát is. Remélem Clare már hamarosan megbosszúja.
Van egy olyan érzésem, hogy Raki majd megprobál Priscilla lelkére beszélni - hála a Cronossal való találkozás miatt - és holtan végzi. Ha ez bekövetkezik kiváncsi leszek, hogy Calre felébred-e? Vagy most sem tudna a tudatalatti kontrollja miatt? Bár ha Raki még sem halna meg az események alatt az sem zavarna, de azért szeretném, ha Clare felébredne és vissza is tudna változni.

Szerk.: Csak most vettem észre, hogy tegnap óta fent van a 144-es fejezet. ikszdé
Nem gondoltam volna, hogy Raki meg akar küzdeni Priscillával. De a végére megérkezett a felmentősereg, ha lehet így nevezni őket miközben az ellenfelük az egyszarvú démon.
« Utoljára szerkesztve: 13 nov 05, 17:26:45 írta spero » Naplózva

\"Még egyszer harcba szállok
Megvívom az utolsó nagy csatám
Ma élek és meghalok
Ma élek és meghalok. \"  (The Grey)
Oldalak: 1 2 3 [4] 5
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!