24 máj 10, 15:46:56 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: [1] 2 3 ... 5
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Claymore - クレイモア  (Megtekintve 19139 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
tsaba94
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 107



WWW
« Dátum: 09 szep 18, 17:56:00 »

Claymore  -  クレイモア

Besorolás manga, ? kötet
Eredeti nyelv japán 
Év 2001-? (még fut)
Műfaj akció, dark fantasy, horror, kaland, shounen
Téma erőszak, kardpárbaj, szörnyek, természetfeletti
 

Tartalom
Ismeretlen világban, de mintha a sötét középkorban járnánk, ahol embereket felfaló és emberbőrben rejtőző démonok (yoma-k) tartják rettegésben a falvak és városok lakosságát. Az emberek tehetetlenek, ezért rászorulnak a Szervezet által felügyelt claymore-ok segítségére. A claymore-ok fiatal nők, akik félig emberek, félig démonok – és emberi tudatukkal tartják kordában démoni erejüket. Clare maga választotta a claymore létet, hogy bosszút álljon egy olyan társán, aki elvesztve démoni része fölött az irányítást megölte azt, akit Clare mindennél jobban szeretett. A lány így érkezik egy yoma által rettegésben tartott faluba, ahol megmenti Raki életét. A fiú hálából nem tágít többé Clare mellől és végigkíséri küldetésein, míg végül – egy ígéret terhe mellett – kénytelenek elválni egymástól. Clare bosszúját fel nem adva, de ígéretét sem feledve rájön, hogy a Szervezet és a claymore-ok kapcsolata sokkal több titkot rejt, mint azt első ránézésre gondolná az ember.

Forrás: AnimeAddicts

Remélem nem törlik és még nincs neki témája. Nevet
Amúgy még nem láttam és még nem is olvastam csak akarom, de azt mondják hogy nagyon jó anime/manga. Nevet
Naplózva



Balin
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 314


« Válasz #1 Dátum: 09 nov 12, 22:18:43 »

Mangákat nem szoktam olvasni.

De az animet láttam. Ez a 2007 es év legjobb animeje a Death Note és a Code Geas mellett. Az egyetlén hibája, hogy még nem folytatták remélem nem fog a Bersek sorsára junti.
Naplózva

Még mindig a fórum elsőszámú nő gyógyásza aki ingyenes mellrák szűrést vállal.
LORD OF MORIA  Tanítványaim: Petikek, Kronosz7
Kenshin hites ura
Hugica:Csillus
Feo
ANBU Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Köd Falu Rejtett Köd Falu

Hozzászólások: 701


"Not all who wander are lost"


« Válasz #2 Dátum: 09 nov 13, 06:34:06 »

A manga nekem jobban bejön(Bár csak havonta jönnek ki a részek...valamint az utolsó 2-3 chapter kicsit lapos volt sztem Nevet ). Az anime meg sajnos csak egy darabig követi a manga menetét..szóval nemtom lesz-e folytatás.
Naplózva

Minagi
Naruto-Kun Fórum Hippije
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 6681


Mini-chan ◕.◕ (Mini Mignon)


WWW
« Válasz #3 Dátum: 10 okt 15, 15:34:13 »

Nagyon kíváncsi vagyok erre az animere, már egy ideje a "Tervezett" animék között van, csak mostanában nehezen veszem rá magam, hogy bekezdjek egy animebe.
De azt hiszem a mangat el kezdem olvasni.  Pirul
Naplózva


Den
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett VérKöd Falu Rejtett VérKöd Falu

Hozzászólások: 2046



« Válasz #4 Dátum: 10 okt 15, 20:58:15 »

A mangáját csak ajánlani tudom, szerintem nagyon jó, az egyetlen "hibája", hogy havonta jön a friss. Nevet

Az anime is jó, de az jelenleg szünetel, feldolgozták a manga egy részét, majd leáltak, amíg hallad(vagy éppen be nem fejeződik) a manga.
Naplózva

rougon
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett VérKöd Falu Rejtett VérKöd Falu

Hozzászólások: 245



« Válasz #5 Dátum: 11 márc 20, 11:16:55 »

a manga nagyon jó, az anime is bejött addig, ameddig át nem írták benne a történet egy részét, mert az nem lett sajna az igazi...


off: vki nem tudna írni egy olyan linket, ahol megvan a manga 70. fejezetét követő részek magyarul?
« Utoljára szerkesztve: 11 márc 20, 11:19:57 írta rougon » Naplózva
rondár
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1739


"There can be only One."


« Válasz #6 Dátum: 11 márc 20, 16:47:21 »

Az első két kötetet megvettem a mangából, és azt kell mondjam, tényleg remek kis történet. A többit meg majd akkor, ha lesz rá pénzem. xD Nem akarom neten olvasni.
Naplózva


"Mindezek a pillanatok elvesznek az időben, mint könnycseppek az esőben."
Elina Scarlet
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 134


Szárnypróbálgató


« Válasz #7 Dátum: 12 júl 23, 23:41:42 »

Nem tudja valaki, az anime kb meddig követi a mangát? Ha lehet, manga fejezetszámban, mert az animével most végeztem, nagyon tetszett, de ez a befejezés nem befejezés. Elkezdtem nézegetni a mangát, de így, hogy más a kettő, eléggé elvesztem... Honnan kéne kezdeni?
Naplózva

Hugicáim: Lina Lisana és Hiname Shion (igen, tényleg... animés család vagyunk)

RádonNaruzoo
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett VérKöd Falu Rejtett VérKöd Falu

Hozzászólások: 24


Titánia harmadik Uralkodója


WWW
« Válasz #8 Dátum: 12 júl 26, 16:41:34 »

ahogy olvasom jónak tűnik lehet hogy én is utána nézek majd végeztem a kedvencemmel most elébb azokra öszpontositok amik le maradtak de 1-2 hét mulva biztos utánna nézek 
Naplózva

Réges rég volt már de tisztán emlékszem arra a fálydalomra amit az ő látogatásuk okozott 2015 December 1-je; egy bolygó méretű háború kezdete. .Elsőként A.R.F.E.H. kat küldték az emberekre amik igen csak vérszomjas egy bestiák amint ki lőtték a műholdakat már vakok voltak az emberek a világ összes fő városát támadás érte a népeséghez viszonyitva az arányokat....
naru-kun
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 323



« Válasz #9 Dátum: 12 szep 28, 13:34:37 »

Milyen már ha Priscilla ilyen erős felébredt alakjában el se merem képzelni h Teresa mekkora erőt birtokolna Ohh My God
Naplózva
Elina Scarlet
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 134


Szárnypróbálgató


« Válasz #10 Dátum: 12 szep 28, 17:13:37 »

Ezen már én is gondolkoztam. Nevet Még jó, hogy nem ébredt fel... Az aztán nagyon durva lenne. Három mélységbeli+összes harcos nem lenne elég rá...
Naplózva

Hugicáim: Lina Lisana és Hiname Shion (igen, tényleg... animés család vagyunk)

naru-kun
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 323



« Válasz #11 Dátum: 12 szep 28, 18:12:15 »

Én remélem ez ez az erő még mindig jelen van. Gondolok ara h mondjuk Claireban szunnyad és ez az összeolvadás dolog miatt lehet könnyeben eltörhet.
Naplózva
Elina Scarlet
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 134


Szárnypróbálgató


« Válasz #12 Dátum: 12 okt 05, 19:24:05 »

Jó lenne, de valahogy nem hiszem... Attól, hogy megkapta a yokiját, a teljes erejét még nem hiszem, mert attól még fele az a saját teste, és csak 1/4-ed része Teresa yokija, legfeljebb mutatóba örökölhetett valamit a képességeiből (ilyen "erő-maradék" lehet esetleg a yokiérzékelő képessége, bár azt is tudatosan fejlesztette). Aki erejének/technikájának Clare gyakorlati értelemben örököse, az szerintem Irene. Azzal, hogy átadta a karját, nem egyszerűen csak megtanította neki a technikát (vagyis nem csak úgy az övé, mint a Szélvágó), hanem a technika irányítását is átadta. Persze a Teresa-örökséghez tudnunk kéne, hogy egy harcos erejét mennyiben befolyásolja a yokija... Szerintem azért annyira nem, mert az úgy elég lutri lenne (jó yomát szúrsz ki->erős leszel??). Szóval inkább személy-, mint yokifüggő, bár fene tudja.  Gondolkozik

Amivel én még sehogy se jutok dűlőre: voltaképpen hány évesek? Hány éve halt meg Teresa? Meddig tart a kiképzés?
Naplózva

Hugicáim: Lina Lisana és Hiname Shion (igen, tényleg... animés család vagyunk)

dreamfolow
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1614


« Válasz #13 Dátum: 12 dec 31, 10:29:18 »

Írok ide,megnéztem és nagyon tetszett.Bár a végén nem örültem neki hogy nem ölte meg Priscillát,és 1 mp-t se vártam volna .ikszdé Ez nálam azt jelenti hogy még nincs vége. Szegény Jeant meg többre értékeltem mint azt a szerencsétlen Rakit.A végén Rakit meg Priscillát együtt átszurhatta volna Clare.És hát a befejezés tényleg nem is volt befejezés.De ha 2007-es anime ,és idáig nem jelent meg...Kicsi rá az esély hogy újra elkezdik.Bár reménykedem benne ,és remélem igaz lesz hogy addig várnak míg vége nem lesz a mangának.Még ezt a manga fejezetet ,amit felölelt az első anime évad,bőven 50 részig is elmehetett volna,nekem nagyon sietősnek tűnt...Meg ha nem folytatják ,szerintem felesleges volt elkezdeni.Mivel még ott a 3 mélység lakó,priscilla,a szervezetet is ellehetne pusztítani ,mivel valamiben mindig sántikálnak.Az elején nagyon nem tetszett az anime megrajzolása ,de a végén tetszett.Abszolút ez lehetett 2007 animéje,Death Note-ot simán veri az én szememben.(Code Geass-t nem ismerem) Viszont nekem meg túl sok volt a claymorok megölése,úgy a szívemhez nőttek Nyelvesít... Csak úgy egyik pillanatban élnek ,a másikban meg már meg is haltak.Nagyon jól kivan találva a történet,még az animéjé is.A szinkronhangokról nem is beszélve,milyen nevek szinkronizálták a claymorokat...Akit természetesen egyszerre felismertem az Takeucsi Dzsunko (magyarul) Naruto szhangja.Legjobban Teresa szinkronja tetszett.Na meg minden ami csak Teresa. Teresát csak azért kellet megölni ,mert ő volt Chuck Norris nőbe.-.- Az egész animét elverte volna.És az a .... Priscilla meg csalással megölte.Háh.Nagyon szép halál.
  
Abszolút kedvenceim lettek ,Teresa,Clare,Irene,Flora,Miria,és szinte az összes claymore.A Nyugati mélységlakót ,azt a kislányt is csíptem Mosolyog...
Csak az a gond hogy Clare generációjának top 1-2-jét nem mutatták még meg az animében.Bár szerintem Clare is már egyszámjegyűnek számít (a szememben)
Férfi tagokról ez nem mondható el,bár engem azok nem igen érdekelnek  smirksweat
Kiirtandó:Priscilla,Raki,Easly.
 
Örülnék ha a végén feltámadna Irene,vagy Teresa.ikszdé Ki tudja milyen csodákra képesek még...

Elina:Azt mondta Irene,hogy a claymorok nem öregszenek,szerintem a fénykorukban leáll a fejlődésük és úgy maradnak.Kb olyan 25-30 évesnek nézem őket,vagyis Irene-t ,meg Teresát.A többit olyan 15-25 évesnek.Tehát mindenképp 30 éves korukig öregedhetnek csak.Attól függ Clare hány éves,mert szerintem amikor találkozott Teresával ,olyan 10 éves kislány lehetett most meg talán 20 éves.Akkor 10 év telt el ^^ Micsoda fejszámolás.Kiképzést...Ha már megvan a Yokijuk talán olyan 5 évig tarthat,ezt priscilla esetében értem.


« Utoljára szerkesztve: 12 dec 31, 10:32:10 írta dreamfolow » Naplózva

CsukiIce
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 575



« Válasz #14 Dátum: 12 dec 31, 10:44:40 »

Nem valószínű a folytatás, mert az anime és a manga már a Pieta városi harcnál eltér (teljesen más a kettő), így a befejezés is más. Ha szeretnéd tovább folytatni a mangával, akkor az 57. fejezettel érdemes kezdeni.
Naplózva

Oldalak: [1] 2 3 ... 5
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!