24 máj 10, 13:45:38 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 44 45 [46] 47
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Katekyou Hitman REBORN!  (Megtekintve 120940 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Ishida
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3704



« Válasz #675 Dátum: 12 nov 07, 17:35:16 »

2 kötetnyi fejezet nincs kiadva. Ezek ki lesznek adve decemberben és márciusban. Ez volt az utolsó fejezet és ezzel elég csalódott is vagyok. Másik fórumon köntöttem lelkemet, ide már nem maradt szusz. 10/7 és ez elég sokat mondó... :/ Magyarul Sabaku, lehet befejezettnek rakni MAL-en a KHR-t. Kár, nagy kár...
Naplózva
Sabaku
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4979


U.S.S. Kobayashi Maru


« Válasz #676 Dátum: 12 nov 07, 17:57:43 »

Én is leépontoztam végül 9-re, ilyen lezárással nem lehet 10et adni rá.... Neo Vongoloa Primo.... ez még a sablon shounennél is szarabb lezárás volt. Vajon mennyit gondolkodhatott rajta? Ennél én jobban megcsinálom.
Naplózva

 
"The king is dead - that's what they say. - The king is dead. Long live the king."
Ősök: heo, Minagi | Nagyi: Ritli | hanii:hanii
Sensei: Hiei | Kistesók: Rikan, M.Bogi | personal szőrcsomó: Kallen
Exkirion
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 4633


Jaaku na mahoutsukai | Fate/Encyclopedie


« Válasz #677 Dátum: 12 nov 07, 18:20:10 »

Valóban nem volt túl kielégítő, de láttam már rosszabbat is-..
krhm krhm Bakuman krhm Katanagatari krhm krhm...
Naplózva

Sabaku
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4979


U.S.S. Kobayashi Maru


« Válasz #678 Dátum: 12 nov 07, 18:30:30 »

Sajnos ebben a műfajban általában két reális lehtőség van a lezáráshoz, az epic harc vagy egy nagy filozofálás / beszélgetés / felismerés a végére(pl. Sámán Király manga, eddigi legjobb shounenbefejezés talán), Amono meg egy harmadikat hallucinált össze.
 
Ez itt kicsit off, de sztm blícs és naruto epic(nek szánt) harccal fog végződni, a One Piecenek meg csak egy nagy, sokkoló felismerést tudok elképzeni a végére, mármint ha jó lezárásról beszélünk. Fairy Tailhez mindkettő esélyes még.
Naplózva

 
"The king is dead - that's what they say. - The king is dead. Long live the king."
Ősök: heo, Minagi | Nagyi: Ritli | hanii:hanii
Sensei: Hiei | Kistesók: Rikan, M.Bogi | personal szőrcsomó: Kallen
Bastian
Moderátor - Csevegő részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2931



« Válasz #679 Dátum: 12 nov 07, 19:19:53 »

Hát ez picit gyengus lezárás volt, de még bőven elfogadhatónak mondható.
A Simon arc után jobb lett volna lezárni...
« Utoljára szerkesztve: 12 nov 07, 19:20:37 írta Bastian » Naplózva


„Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba.”
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)
kristian1112
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 149



« Válasz #680 Dátum: 12 nov 07, 19:30:27 »

Ez mi ez? Vége?  Hmm?  Számomra nagyon nem ki elégítő de nagyon mást nem is tudtam el kébzelni,úgyhogy megértem de csalódtam is Nevet Azért nem lessz benne ez a manga a Top 10 ben de jól el voltam vele
Naplózva
Eszty-chan
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 142


♥ K-ON! ♥


« Válasz #681 Dátum: 12 nov 07, 21:05:45 »

Úristen... nagyban készülök elolvasni a KHR mangát, jujj dejó, ismét egy jó kis szerda, na vajon mi lesz benne... hát álmaimban se hittem volna, hogy vége lesz, bár már a színes oldalak nagyon gyanúsak voltak nekem, de naivan bíztam benne, hogy lesz még valami... most olyan... kettős érzés támadt bennem. Nagyon csalódott vagyok, ugyanakkor meg nem tudnék már nagyon mit kitalálni így a végére... talán azt megnéztem volna, hogy Tsuna a "felnőtt" Rebornnal komolyabban is találkozik, és egy pár fejezet erejéig ellettek volna egymással. Vagy nem is tudom... Befejezetlennek tűnik, de ugyanakkor nem. Viszont engem baromira felkavart most, hogy így hirtelen vége lett. :((

Én még annak örülnék, hogyha tovább folytatnák az animét az esti blokkban (tehát nincs cenzúra), és persze filler nélkül. Mit meg nem adnék érte, hogy újra lássam őket animében! :))
Naplózva


mugyantakezu
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Válasz #682 Dátum: 13 jan 07, 11:34:08 »

Hello! Tök véletlen keveredtem ide, de láttam, hogy itt még viszonylag aktívság van Reborn téren, ezért úgy éreztem én is hozzáakarok szólni.
Főleg mert gyakorlatilag mire beleélhettem volna magam a mangába, vége is lett. Mondjuk szerintem erre a végre azt se lehetne mondani, hogy vége, mert szinte teljesen az eleje, csak mást mondanak benne. Szerintem amúgy ezt az egész sztorit, úgy a Shimon után már nagyon unta a rajzoló, nem csak úgy a rajzolása lett (számomra) egyre gányabb, de a sztorinak a logikai elrendezése is valahol a béka segge.
Ráadásul egy csomó kibontható szál még mindig maradt belőle, amivel foglalkozhatnának. Például akár lehetett volna egy olyan család, akik a Secondo vonalát erősítik, vagy akár a jövőről is szólhatott volna, bármi. Őszintén szólva én nem értem ezt az egész Checkerface ARCot, meg ahogy itt más is írta, felesleges volt. Jó volt az Enmáékkal.

Eszty-channal egyet kell értsek, de én azt is hozzáteszem, hogy ráadásul Amano közben meg részt vett egy másik projektben is, szóval inkább szüneteltette volna a mangát, amíg vissza nem tér a régi Amano szálra, minthogy ilyen unott véget összedob neki.

Moderátor: Kérlek a jövőben kerüld a piros szín használatát!
« Utoljára szerkesztve: 13 jan 08, 16:03:39 írta Shiro » Naplózva
Szabika
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 2103


No akame ga kill no life


« Válasz #683 Dátum: 13 szep 07, 17:32:22 »

Na sikerült megnéznem a 203. részt is.

Láttam, hogy a történet megy tovább, csak mangában persze, de érdekelne, hogy pontosan hol fejeződött be a mangában a 203. rész.
Naplózva
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #684 Dátum: 13 szep 07, 18:23:48 »

283. fejezettől kezdődik az új történetszál. Mosolyog
Naplózva
Szabika
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 2103


No akame ga kill no life


« Válasz #685 Dátum: 13 dec 20, 20:41:16 »

Na csak elolvastam a 409. fejezetig.

Én megszerettem nagyon ezt a mangát-animét. Nekem nagyon tetszett benne a harcrendszer, mert a fejlődés sokaknál végtelen volt. A végén Jager és Bermuda short-wharping képessége tetszett a legjobban, és nem is volt eltúlozva. Volt egy kis vér is persze a jó oldalon is, de jó harcok voltak a lényeg annyi. Amit túlzásnak véltem, az Sakktáblafej-sama 10x-er nagyobb láng kibocsátása mint Tsuna-nak. Ha nem földönkívüli, akkor mi, hogy ilyen erős már?

A karakterek közül nekem a legjobban Hibari tetszett. A hozzáállása a dolgokhoz nagyon laza. Erős is és segített és a maga módján. Néhány helyen elképedtem, hogy mégis milyen erős lehet...Tsuna-nal tuti nem erősebb, de akkor mennyire erős?
A befejezetlen harca Xanxus ellen nagy kár volt. Xanxus se gyenge, de szerintem akkor egy szinten vannak ők ketten.

Gokudera volt nagyon sokszor megszégyenítve. Mindig hajtogatta a jobbkezes dolgot, de csak 1 epikus harca volt, ami Ganma ellen volt és ott se nagyon nyert. Szóval őt sajnáltam a végére, de egyébként szerethető karakter, mert az a sok '' Juudaime! Juudaime! Juudaime! '' szöveg vicces is volt. ikszdé

Amikor kiderült, hogy Tsuna apja erősebb volt, mint maga Tsuna, az sokkolt. Meglepődtem tényleg. Persze azt nem értem, akkor miért nem az apja ment el intézni a shimon-t, ha Tsunát egy pillanat alatt a földre küldte.......-.-''

Sokan azt mondjátok, hogy jobb lett volna egy bizonyos pontnál befejezni. Én szerintem meg mennie kellett volna tovább, amíg ő nem lesz a 10. vongola, mert ez logikus, hogy egyszer úgy is az lesz.
A rossz befejezés miatt 10/7-et kap a sorozat, de ha ment volna tovább, vagy csak 1 idő ugrás is elég lett volna, hogy 1 fejezetben láttuk volna kivel mi történt 10 évvel később. Tsuna főnök lett...stb...stb...stb.
Ha ez lett volna, akkor 10/9-et kapna. Jó kis sorozat volt, és a vége volt csak ami nem tetszett.
Naplózva
Csabi28
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Szikla Falu Rejtett Szikla Falu

Hozzászólások: 1594


Badass level is over 9Raditz


« Válasz #686 Dátum: 14 máj 24, 21:58:34 »

Na így 3-4 év után elolvastam mangában a kimaradt 2 ívet és azt kell mondjam; megérte!

Simon arc: KHR legjobb története pont. Nincs is nagyon mit részleteznem, minden pillanata tetszett. Teljesen átéreztem Enma gondjait, így elég közel került hozzám annyira, hogy a kedvenc szereplőm lett. Az első meglepetés szerű támadásuk nagyon badass volt, de persze utána már szokásos shounen sablonként 1v1-ben elbántak velük. A legtöbb harc nagyon tetszett itt is, talán a Gokudera vs Fenébe-P lett túl rövid meg a Lambo vs Ryuji kicsit unalmas, azonban a többi nagyon állat lett. Tsuna harca Enma ellen a végén nagyon megható lett olyan annyira, hogy majdnem meg is könnyeztem a gravitáció használót.
Daemon too.. spade feltűnése is vagány volt, bár egy kicsit hülyeség. Azonban a harc nagyon ütős volt, főleg amikor az mindenfajta lángot használt Tsuna meg Enma pedig közösen skilleztek ellene. Kár hogy nem így győzték le, kicsit unalmas, hogy minden boss-t a "10. Vongolának" kell legyőznie egyedül úgy, hogy mások PU-olják. De akkor is nagyon jó ív lett.

A szivárvány átka arc: avagy, az utolsó ív. Minden hosszú animének az elején és a végén kell a legjobbat nyújtania. Az elején azért, hogy megnyerje a nézettséget, a végén pedig, hogy egy nagyon izgalmas és méltó búcsút kapjon a történet. Lássuk a Reborn esetét. Ugye a sorozat eleje nem shounen volt, hanem általában vicces egy részes történetek, de semmi komoly húha. Éppen ezért rengetegen abba is hagyták itt, ami sajnos érthető. Viszont akik kitartottak az első 20 részig (mangában 50-60. fejezetig ) azoknak elég ijesztő volt az első igazi ív, a Mukuro arc. Legalábbis nekem teljesen, ahogy az eddigi poénos sorozat karakterei ott kezdtek el vérezni és szenvedni, ahol lehet. Persze innentől lett igazán jó a Hitman, de azért elég összképromboló dolog volt az, hogy a szereplőkön kívül már semmi köze nem volt az első 20 epizódhoz. Viszont!

A Reborn utolsó íve majdnem gyönyörűre és tökéletesre sikeredett. Szinte minden régebbi karaktert visszahozott és nem csak így nyúlt vissza a gyökereihez. Az, hogy Tsuna a legelső haldokló akaratát használta a vagány végső akarata mellett (nem tudom a pontos neveket) szerintem nagyon méltó volt, hisz végül is így kezdődött a sorozat!!! Egy semmirekellő gyerek kap egy fejbelövést és kis gatyában meg teszi azt, amit meg akar tenni! Persze elég groteszk az egész és sokaknak nem tetszhetett, hogy így nyomta le Bermudát, de szerintem ez volt az egyetlen és tényleg elfogadható Power Up Tsuna részére. Azonban elég furcsa volt azt látni, hogy a gyerek Orochimaru-t imitálva kibújt a testéből, de ez az anime cenzúrája miatt volt váratlan.

Maga az egész képviselős harc úgy-ahogy elég jóra sikeredett, leszámítva, hogy Amano nincs tisztában a karakterek erejével vagy csak simán fanservice on volt. Most sorolhatnám a rengeteg bakit, hogy ennek kéne erősebbnek lennie ettől, de mégis x nyomta le y-t, de felesleges, hisz minden 2. harcban ilyenek voltak. Elég csak egy példát felhoznom; Mukuro társainak mégis mi keresnivalójuk volt itt, és miért tudtak egálban lenni úgy-ahogy a többiekkel ???

Maga az Arcobaleno-s történet elmegy szinten mozgott. Annyira látszódott az a kellemetlen érzés, hogy Akira próbálja megmagyarázni a dolgokat, ami elfogadható a legelső részekhez is, hát szerintem lehetett volna jobbat is kitalálni. A Present Please viszont nagyon tetszett, főleg amikor Reborn magán használta, de Colonello se volt semmi.
A 8. láng megint tetszett és Bykuranék visszahozása is jó dolog lett volna, ha csinál is valami értelmeset. Annyira kiismerhető lett Amano azáltal, hogy minden ellenség visszajött szövetségesként és persze esélyük se volt az új ellen... Ez sok shounenben van így igaz, de nem ilyen egyértelmű szinten. Szerintem is túlzás volt az, hogy mindenki megjavul és nem hal meg.

A harc lezárása úgy-ahogy tetszett. Ugye Tsuna PU-ja jó lett és nem random, viszont Kawahira (remélem jól írtam le a nevét) szerepeltetése, hogy ő Checker-face és ügyel a Triniti-settre és 10szer erősebb, mint a hiper-szuper erős Tsuna, hááááát... Nem azt mondom, hogy totál hülyeség, mert nem az, viszont elájulni se ájultam el tőle. Ez egy közepes megoldás lett.

Katekyou Hitman REBORN!: Végezetül megpróbálnám röviden és tömören leírni a véleményem. Szinte tökéletes kis sorozat lett volna ez, ha alapból shounenként indul és csak az ívek között lett volna 4-5 ilyen gag style, úgy, ahogy az animében a Varia arc után. A karakterek totál szerethetőek és érdekesek. Maga a sorozat is az volt a legtöbb részében. A legjobb ívek a Gyűrű konfliktus és Örökösödési arc lett, ezeken különösen élveztem. A jövő is jó lett volna, ha rövidebbre fogják és az animében nem fillereznek. Viszont az utolsó 2 arc szépen összetartotta a történeteket ezáltal több értelmet adva nekik. A sorozat vége meg szerintem méltó lezárást kapott és ahogy írtam tetszett, hogy visszanyúlt a gyökerekhez.

Nem sorolnám a Top 3-5 animém közé, viszont bőven a jó szinten van. Oké, nincs egy Op vagy Naruto szinten, de én már jobban élveztem, mint a mostani Bleach vagy Hxh történéseket, szóval egy 8/10-et tudok adni az egészre. Mindenképp csak javasolni tudom mind a mangát és sorozatot. Mindenki fog találni kedvenc karaktert és érdekes harcokat Mosolyog

Végezetül: anime folytatást, most!!! Mondjuk felkarolhatná a Madhouse a hxh befejezése után Nevet Azt de megnézném.

Naplózva

Edward
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Vas Országa Vas Országa

Hozzászólások: 49


I'm The King


« Válasz #687 Dátum: 15 feb 18, 13:47:19 »

nos én a mangába még nem kezdtem bele de az anime is király :-D

És Csabi igazad van. Tényleg nem egy túró szint. Mérfölddekel. Jobb annál a sz'rságnál.
Naplózva

Bastian
Moderátor - Csevegő részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2931



« Válasz #688 Dátum: 15 feb 18, 21:28:37 »

Mégis milyen sz'rságra gondolsz, Edward? Hmm?
Naplózva


„Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba.”
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)
Edward
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Vas Országa Vas Országa

Hozzászólások: 49


I'm The King


« Válasz #689 Dátum: 15 feb 19, 21:46:38 »

Hát természetesen a Narutóra! De ha már úgyis gépről vagyok elemzük ki ezt az animét/mangát:

A főszereplő kritikusan ostoba (mint a shounen főszereplők többsége), kivéve amikor harcol akkor nagyon bejön. A többi kárpótol, Reborn meg Mukuro a kedvencem. Harut viszont agyonlőném, mert komolyan egyszinten mozog Hinatával, Orihimével. Ebbe tartozik Chrome is.
Az elején még köze nem volt egy shounenhez, de a Mukuro arcal beindultak a cselekvések. Abban az arcban tetszett meg anyira Mukuro karaktere, hogy végig ő volt a kedvencem. Na de nem akarom túl hosszúra nyújtani (pedig félő hogy az lesz) el is kezdem az "elemzést":

Mukuro arc:

Az első shounen animéhez méltő arc. Mukuro jelleme nagyon bejött a harcok során, végül nagyon sajnáltam hogy vége lett. Aztán jött pár rész filler és elérkezett a Varia arc. Az első részéhez hozott reményem igaznak bizonyult. Egy elégé jó arc lett belőle. Itt is főleg Mukuro harcát bírtam nagyon. A végén újabb fillerek hada köszöntett be és megint végiguntam vagy 10 részt. Aztán jött a Jövő arc. Megint egy remek ív.-gondoltam magamban, ÉS igazam lett.

A többit nem részletezném nekem tetszetek. Nézzük a pontozást:

Grafika: 10/9,5 nekem nagyon bejött
Szereplők: 10/9,9 iszonyúan kilettek dolgozvam, azt az egy tized százalékot csak Tsuna idiótizmusáért vontam le.
Történet: 10/9 remek ívek bár gyengus kezdés és lezárás
A "titkos" tények jelen esetben az arcobalenok(mert minden animében van egy titok amire csak később jönnek rá):
10/10 Reborn, Verde, Meg Collonelo hozza az egészet.

És nagyjából ennyi remélem nem lett túl hosszú. Összeségében csak ajánlani tudom.

Ui.: Anime folytatást rohadt gyorsan.

Am. nem szeretnék hirdetni de akit érdekel egy fórumos remekül kidolgozott hamarosan nyíló KHR nevelde annak PÜ-ben szivesen küldök linket.
« Utoljára szerkesztve: 15 feb 19, 21:50:04 írta Edward » Naplózva

Oldalak: 1 ... 44 45 [46] 47
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!