24 máj 17, 14:58:13 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: [1] 2 3 ... 7
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Anime filmek  (Megtekintve 24849 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Ben Tennyson
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315


« Dátum: 07 dec 21, 20:29:36 »

Hm...hát azt tudom, hogy a Death Note-ból meg a Ben 10-ből csináltak már, többről nem tudok.
Naplózva
kasztor
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 326


« Válasz #1 Dátum: 07 dec 22, 15:28:43 »

Szerintem annál jobban nem lehet elrontani egy animét, hogy élőszereplőssé teszik egy filmben.
Naplózva
Chidori
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 230


« Válasz #2 Dátum: 07 dec 22, 17:41:10 »

Elvileg a Dragon Ball-ból is most készül.  :-X
Naplózva

Az aláírás nem felelt meg a fórumszabályzatnak (magasabb volt, mint 200 képpont), ezért a moderátor (Robot) törölte. Ha új aláírást helyezel el, ezt a szöveget törölheted.
Moonie-chan
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

9farkú otaku-girl, kami-sama, Banánkage:D


« Válasz #3 Dátum: 07 dec 22, 18:01:01 »

Nah kíváncsi leszek h oldják meg azokat az izmokat meg hajakat... élőben elég fura lesz :Mosolyog
Naplózva
Arvael
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2703

-Oranjikage-


« Válasz #4 Dátum: 07 dec 22, 18:51:39 »

Gipsszel? xD

Én még egyetlen előszereplőssé tett anime/manga sorozatot se láttam, de... azt hiszem, egyelőre nem is merészkednék egy megnézésére sem :-X
Egyébként Death Note-ból egy kis átdolgozással csináltak magyarok is egy amatőr (?) játékfilmet, azt tudtátok? Múltkor találtam meg a hírt a neten...
Naplózva

Moonie-chan
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

9farkú otaku-girl, kami-sama, Banánkage:D


« Válasz #5 Dátum: 07 dec 22, 18:58:34 »

Én a Hana Yori Dango című animéből készült doramát kezdtem el nézni (asszem 9 rész), végig kéne néznem, mert egész jónak tűnt Mosolyog
Naplózva
Balin
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 314


« Válasz #6 Dátum: 07 dec 22, 18:59:32 »

A dragon ball -ból már van. Haverom láttam azt mondta róla, hogy régi, rettenetesen gagyi és írtó sz*r. Nem mintha mondjuk az eredti valami nagy szám lenne.
Naplózva

Még mindig a fórum elsőszámú nő gyógyásza aki ingyenes mellrák szűrést vállal.
LORD OF MORIA  Tanítványaim: Petikek, Kronosz7
Kenshin hites ura
Hugica:Csillus
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #7 Dátum: 07 dec 24, 14:26:34 »

Igen, Dragon Ballból van, a címe: "The magic begins"
A történet nem kapcsolódik szorosan az animéhez/mangához és a szereplők is máshogy néznek ki egy kicsit. De azért felismerhető. kacsint
Van abban valami, hogy Balin haverja szerint elég "nem jó" a cucc, de rajongóknak kötelező. És egyébként is... ez a mű az "anniyra sz*r, hogy már jó" kategóriába tartozik. Nevet
« Utoljára szerkesztve: 07 dec 24, 14:39:02 írta Chakra » Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
Train
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1505


« Válasz #8 Dátum: 07 dec 28, 14:56:07 »

de ez a Dragon Ball film új? mert tudomásom szerint megint készűl már Nevet
« Utoljára szerkesztve: 07 dec 28, 15:05:43 írta narut0 » Naplózva
Chidori
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 230


« Válasz #9 Dátum: 07 dec 28, 17:24:59 »

Eddig én is úgy tudtam, hogy csak 2008 nyarán lesz DB movie. Amiről ti beszéltek az valószínű régebbi lehet.  Mosolyog
Naplózva

Az aláírás nem felelt meg a fórumszabályzatnak (magasabb volt, mint 200 képpont), ezért a moderátor (Robot) törölte. Ha új aláírást helyezel el, ezt a szöveget törölheted.
Train
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1505


« Válasz #10 Dátum: 07 dec 28, 17:27:04 »

hmm a régebbit végig szenvedtem hát ez katasztrófális mulatságos még megértem akkor technológiával ilyet gyártani
nem hinném a mostani jobb lesz DB-ből nem lehet jó filmet csinálni...mint úgy általában animékből
Naplózva
Chidori
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 230


« Válasz #11 Dátum: 07 dec 28, 17:34:08 »

Én amúgy nem vetem el az animebol gyártott filmeket, szívesen megnéznék egy jó darabot. Más kérdés, hogy ilyet nem nagyon talál az ember. A death notet-es filmet ugyan nem láttam, youtubon csíptem belőle el pár jelenetet. Nekem már eleve a szerep osztás sem tetszett, Kirat egy kis "törpe" magasságú emberke alakítja, pedig Kira a magas, vékony testalkatáról volt híres. L az bejött, de az ő alakítása is erőltett volt. A shinigamikat viszont elég jól megcsinálták... úgy tűnt a youtubos videó alapján .
« Utoljára szerkesztve: 07 dec 28, 17:35:38 írta Chidori » Naplózva

Az aláírás nem felelt meg a fórumszabályzatnak (magasabb volt, mint 200 képpont), ezért a moderátor (Robot) törölte. Ha új aláírást helyezel el, ezt a szöveget törölheted.
Zsukinalag
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 426



« Válasz #12 Dátum: 07 dec 28, 18:32:33 »

A sinigámik úgy néztek ki, mint ha felfújhatós bábok lettek volna. Amúgy maga a film nem nagy szám, az első rész kifejezetten unalmas, a másodikba már sok mindent belepaszíroztak, így ha követni akarod az eseményeket, nem törődsz a film hibáival.
Az 1. rész nagyon idegesítőre sikeredett, semmi nem jön át Raito őrült, világot megváltani akaró karakteréből. Akit láttam az egy buta, idegesítő, gonosz, színészkedni nem tudó srác. Márpedig Raito nagyon jó színész volt, különben nem jutott volna el olyan messzire.
A Nearos, Melós szálat kihagyták, így a táblacsoki is "L" szájában kötött ki, aki Raitohoz hasonlóan idegesítő. Ez leginkább a színészek hibája, úgy tűnik Japán is pénzorientált, és ahelyett, h. normális színészeket, vagy az animés hangszínészeket kérték volna fel a feladatra, inkább berakták az aktuális sztárocskáikat, akikben kb. annyi játszani tudás van, mint Gangxta Zolee-ban vagy Gáspár Győzőben.
Ezt-azt meg is változtattak benne: Itt szó sincs arról, h. Raito színötös, Japán legjobb tanulója lenne; éjszakai bárokba jár és barátnője van. Kihagyták, vagy rossz játékkal valósították meg az anime/manga minden jó jelenetét. Pl. amikor Raito először beszél az új világról, vagy "L" és Kira összecsapása a TV-ben. Miszora Naomi nagyobb szerepet kapott, a film végéig eljátszadozik vele Kira. A bekamerázás megvolt, szintúgy a chips-es zacskó. "L" és Kira nem a vizsgán találkozik, hanem Miszora Naomi és Raito barátnőjének halálának helyszínen. A filmben nem jön át annyira, h. Vatari és "L" senkinek nem fedi ki a kilétét, így különösebb hatással sem volt rám, amikor Rjuzaki egy találkozóra invitálta a nyomozókat, vagy amikor odament Kirához bemutatkozni. Kb. ennyi történt az első részben, ami úgy ér véget, hogy Miszát leakarja szúrni a készülő film producere (?), de az a bizonyos sinigámi az élete árán megvédi, majd a földre hull a füzet, Misza meglátja, h. a szívrohamot kapott férfi neve szerepel benne, és megjelenik előtte Rem, akinek férfi hangja van.  ;D
  A 2. rész, a "The Last Name" már sokkal jobb. Egyrészt, mert tudtam milyen játékra számítsak (ami valamelyest javult!), és mert 27 rész történéseit zsúfolták 2,5 órába. A történet ezáltál sokkal bonyolultabbá válik, a Death Note előzetes ismerete nélkül első nézésre nem is érthető, a könyv csere-berénél már minden DN-ben járatlan néző értetlenül bambulna ki a fejéből. (kb. mint én a Kör 2-nél :-D).
A sztorin még többet változtattak, a főbb momentumokat meghagyták, de mint ahogy az előbb is említettem a Nearos, Melós szálat egy az egyben kivágták, de a fontosabb részeket átemelték. Addig ok, h. Misza videója megjelenik a Sakura TV-ben, és meghalnak a rendőrök, Jagami rendőrfőnök is ott terem, Raito is megjelenik a környéken, Misza itt pillantja meg, majd még a házuk előtt a kezébe nyomja a füzetet, utána következik a szobás jelenet, a vallatás. Ez idő alatt a füzet Takadához kerül, aki az autós üldözés előtt igénybe veszi a sinigámik szemét, megpróbálja megölni az álinterjús férfit a tv-ben (aki nem Macuda, hanem Raito, álnéven mutatkozott be neki egy találkozón, és elárulta, h. bepoloskázták a lakást, és tudnak a füzetről. Takadánál kerül elő, amikor a nyomozók meglepődtek, h. Higucsi az épületben csak a füzetbe írt valamit, aztán elment). A TV-állomáson elkapják Takadát, mindenki megérinti a füzetet, Raitonak visszatérnek az emlékei, a vérével leírja az órájába rejtett papírra a csaj nevét, majd Miszát utasítja, h. ássa ki a Rjúkutól kapott füzet.
Vége-spoiler: Ez után költöznek a nagyobb megfigyelőhelyre, ahol Rjuzaki elhatározza, h. úgy teszteli a 13 napos szabályt, h. Amerikában halálraítéltel beíratja társa nevét a füzetbe, de ebbe Jagami rendőrfőnök csak úgy megy bele, ha ő utazhat ki. Ekkor kettesben maradnak Kirával, közeleg Misza, h. beírja "L" nevét a füzetbe, Kira kihasználja az alkalmat, belemegy, h. elkapják Miszát, Rem ezért megöli Watarit, de "L"-t nem tudja, mert ő korábban beírta a saját nevét Rjúku füzetébe, és Miszánál csak egy álfüzet van, amibe Raito beírja az apja nevét, de az apa valójában nem utazott el, végig nézte mit tett a fia, itt jönnek az utolsó rész lényegesebb szövegei. (Amikor elkezdtem nézni az animét több befejezést is eltudtam képzelni, de ahogy haladt előre a történet rájöttem, h. felesleges agyalnom rajta. Az egyik apa és fia összecsapás volt, amit a Live Action-ben megkaptam, és bár véleményem szerint az animében sokkal jobbra sikerült volna, itt se okozott csalódást.)
Nagyon-nagyon vége spoiler :-D: Rjúku látszólag utálja Raito, mert amikor a srác követeli, h. írja be mindenki nevét a füzetve, a sinigámi rábólint, majd nevetve megmutatja a beírt nevet. Szívrohamot kap, és az apja karjaiban éri a halál. 20 nap múlva "L" is követi a sírba, aztán az 1 évvel későbbi történések, az animéhez hasonlóan rövidre fogva

Összeségében egy nagyon jó film, ami a legutolsó pillanatig tartogat fordulatokat. A 2,5 óra elsőnek soknak tűnik, többször volt olyan érzésem, h. már rég le kellett volna telnie, de nem az unalom miatt, egyszerűen annyi mindent zsúfoltak bele, ami további 4 filmre is elég lett volna.
Naplózva
Nihilus
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 399


« Válasz #13 Dátum: 07 dec 28, 23:36:06 »

[off]Goku,a "sinígámi" egy kicsit durva ikszdé Enyhe(??) ikszdzési rohamom lett tőle ikszdé Ha már magyarosítani kéne,akkor "halálisten"[off]
Naplózva
Chidori
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 230


« Válasz #14 Dátum: 07 dec 29, 00:50:24 »

Goku jól összefoglaltad a filmet, köszönjük.  Mosolyog  Mondjuk... eleve én nem is tudtam, hogy a Death Notebol két rész készült, én csak a The Last Name-ről tudtam. Kedvet kaptam hozzá egy kicsit.  Mosolyog
Naplózva

Az aláírás nem felelt meg a fórumszabályzatnak (magasabb volt, mint 200 képpont), ezért a moderátor (Robot) törölte. Ha új aláírást helyezel el, ezt a szöveget törölheted.
Oldalak: [1] 2 3 ... 7
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!