24 máj 12, 12:33:29 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 12 13 [14] 15 16
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Akame ga Kill!  (Megtekintve 59126 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
dehunter
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1462



« Válasz #195 Dátum: 14 dec 14, 19:09:41 »

Spoileres lesz, aki még nem nézte meg a 24. részt.

Amikor  Akame és Esdeath küzdött, valami jobb zenét is választhattak volna, szerintem az gagyi volt oda.Illetve azt annyira tudtam, hogy lesz olyan jelenet, hogy Akame megvágja Esdeathot a kezén, ő meg  ezért levágja a karját, hogy ne terjedjen tovább az átok  ikszdé Bár én úgy képzeltem el, hogy lefagyassza, majd letépi, ami szerintem menőbb is lett volna, de ezt kaptuk, ez van. A lezárása sem lett rossz, bár én örültem volna, hogyha Leone és Run össze jön, vagy valami hasonló történik köztük, de nem hagyhatták ki, hogy ez se legyen olyan rész, ahol nem hal meg egy Night Raidos...
Ja meg az ending után lesz még néhány másodperc Akaméról, aki esetleg nem szokta megvárni az endinget(én sem szoktam, csak kíváncsi voltam, hogy lesz-e valami)


Összességében szerintem egy jó anime, érdemes volt megnézni, vagy legalább is én élveztem. Bár Tatsumit  sajnálom, őt szerintem életben hagyhatták volna.
« Utoljára szerkesztve: 14 dec 14, 19:10:28 írta dehunter » Naplózva

Bastian
Moderátor - Csevegő részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2931



« Válasz #196 Dátum: 14 dec 14, 20:11:14 »

24. rész END

Igaznak bizonyult a kiszivárogtatott epizódkönyv.

- Esdeath még a város pusztulása után is csak harcolni akar. Ennyit a személyiségének mélységéről. Annyira tudtam, hogy el fogja sütni a gyengékről szóló monológját.
- Akame ghoullá változik és ezzel felülkerekedik ellenfelén. Még jó, hogy Akame, Murasame hátulütőjének nevezte azt, hogy vigyázni kell vele élesítés során. Ha önmaga megvágása az ütőkártyájául szolgál, akkor nem sütötte volna el ezt a poént. Persze ezen kijelentés során még követtük a mangát. Mostanra ki emlékszik arra, hogy ki mit mondott 20 résszel ezelőtt.
- Esdeath halála undorító volt. Egyszerűen nem érdemelte meg a boldog halált. Másokat félbe vágtak, lefejeztek, felnyársaltak, de ő boldogan összezárja magát Tatsumival. Hát nem hatódtam meg, egy cseppet sem.
- A Miniszter Teiguja egy vicc volt. Ha meglepetésnek akarták szánni, akkor nem kellett volna egyetlen használat után megsemmisülnie.
- Leone utólagos halála totál felesleges volt. Tényleg csak a kötelező Night Raid halált szolgáltatta.
- Akame magára vállalja a forradalmárok bűneit és Najenda erre lazán rábólint? Nekem nagyon úgy tűnt, hogy Najenda elég előkelő pozícióba került, így nem értem, hogy Akaménak milyen bűnökért kellene vezekelnie, ha az irányítás már a forradalmárok kezében van.

A széria az utolsó részével kiérdemelte, hogy megkapja a Tsukihime bánásmódot: Nincs Akame ga KILL! anime.

Naplózva


„Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba.”
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)
dehunter
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1462



« Válasz #197 Dátum: 14 dec 14, 20:16:46 »

A széria az utolsó részével kiérdemelte, hogy megkapja a Tsukihime bánásmódot: Nincs Akame ga KILL! anime.

És ez mit akar jelenteni? Nem elég méltó az Akame ga KILL! névre, vagy mi? Nevet
Naplózva

Bastian
Moderátor - Csevegő részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2931



« Válasz #198 Dátum: 14 dec 14, 20:23:23 »

Azt jelenti, hogy tagadni kell a létezését.

Ha azt kérdezik, hogy láttad-e a Tsukihime animét, akkor reflexből visszakérdezel, hogy milyen animét? Nincs Tsukihime anime.
Ezt kell átültetni az Akame ga KILL!-re, mielőtt tévhitek születnének, hogy mindez a mangában is megtörtént és az anime hiteles.
Naplózva


„Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba.”
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)
Binda
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 348



« Válasz #199 Dátum: 14 dec 14, 22:30:56 »

Sajnálom, hogy véget ért a sorozat, de tetszett. Olyat láthattunk, ami ritkaság számba megy, elsősorban a cselekmény és emberek jellemrajzát tekintve.

Az uralkodó még ha manipulálva is volt, azt a szörnyet ő vezette. Minden más parancsa megbocsátható lett volna neki, de a mészárlás amit ő maga a "saját" kezeivel tett, azért neki kell vállalnia a felelősséget.

Leona halála nagyon gagyi lett. A miniszter "meglepetése", a fegyver, annyira pitiáner. És még így is, magával vitte Leone-t. Én a miniszternek választottam volna a nyilvános kivégzést, vagy válogatott kínzásokat, stb. Leone túl kegyes volt vele.
Naplózva
Mafu
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 891


Unknown


« Válasz #200 Dátum: 14 dec 15, 00:03:24 »

Sajnálom, hogy véget ért a sorozat, de tetszett. Olyat láthattunk, ami ritkaság számba megy, elsősorban a cselekmény és emberek jellemrajzát tekintve.

Az uralkodó még ha manipulálva is volt, azt a szörnyet ő vezette. Minden más parancsa megbocsátható lett volna neki, de a mészárlás amit ő maga a "saját" kezeivel tett, azért neki kell vállalnia a felelősséget.

Leona halála nagyon gagyi lett. A miniszter "meglepetése", a fegyver, annyira pitiáner. És még így is, magával vitte Leone-t. Én a miniszternek választottam volna a nyilvános kivégzést, vagy válogatott kínzásokat, stb. Leone túl kegyes volt vele.
Nekem is tetszett az anime és abszolút egyetértek a véleményeddel. Az uralkodó a koponyabezúzással szerintem elég jó büntetést kapott. Leone halála viszont szerintem sokkalta jobb volt és indokoltabb, mint Lubbocké. Azért ő jópár lövést kapott mielőtt meghalt és megvolt indokolva, miért bírja addig ameddig. Nem úgy, mint pl Lubbocknál, aki bírta egy ideig aztán dárdákba zuhant.

24. rész END

Igaznak bizonyult a kiszivárogtatott epizódkönyv.

- Esdeath még a város pusztulása után is csak harcolni akar. Ennyit a személyiségének mélységéről. Annyira tudtam, hogy el fogja sütni a gyengékről szóló monológját.
- Akame ghoullá változik és ezzel felülkerekedik ellenfelén. Még jó, hogy Akame, Murasame hátulütőjének nevezte azt, hogy vigyázni kell vele élesítés során. Ha önmaga megvágása az ütőkártyájául szolgál, akkor nem sütötte volna el ezt a poént. Persze ezen kijelentés során még követtük a mangát. Mostanra ki emlékszik arra, hogy ki mit mondott 20 résszel ezelőtt.
- Esdeath halála undorító volt. Egyszerűen nem érdemelte meg a boldog halált. Másokat félbe vágtak, lefejeztek, felnyársaltak, de ő boldogan összezárja magát Tatsumival. Hát nem hatódtam meg, egy cseppet sem.
- A Miniszter Teiguja egy vicc volt. Ha meglepetésnek akarták szánni, akkor nem kellett volna egyetlen használat után megsemmisülnie.
- Leone utólagos halála totál felesleges volt. Tényleg csak a kötelező Night Raid halált szolgáltatta.
- Akame magára vállalja a forradalmárok bűneit és Najenda erre lazán rábólint? Nekem nagyon úgy tűnt, hogy Najenda elég előkelő pozícióba került, így nem értem, hogy Akaménak milyen bűnökért kellene vezekelnie, ha az irányítás már a forradalmárok kezében van.

A széria az utolsó részével kiérdemelte, hogy megkapja a Tsukihime bánásmódot: Nincs Akame ga KILL! anime.


Azért szerintem már túlzásba estél, hogy tagadni kell az anime létezését. Ha úgy nézel rá, mint önálló sorozat, simán kiemelkedik az átlagból.
-Az Esdeath meg hogy harcolt a város elesése után, még ha nem is a személyiségét mélyítette, de karakter hű volt. Azért Esdeath az elejétől fogva egy mániákus harcos volt, aki nem a birodalomért, meg az uralkodóért tette, amit tett, hanem az öldöklésért. Nekem az lett volna a furcsa, ha nem harcol a végén.
- Akame logikusan nem akart ghoullá válni, szóval megértem, hogy nem akarta megvágni magát.
- A más Teigukat megsemmisítő Teigu elég overpower lett volna, ha bármelyik Teigut el tudná pusztítani, de szerintem ez a minszter Teigujának ütőkártyája volt.
- Leonével kapcsolatban fentebb.
- A végén én se értettem, hogy miért kéne bűnbak a Forradalmi Seregnek, mivel a nép alkotta a sereg nagy részét, akik önként álltak be. Így magukat csak nem vádolják és másnak meg kinek kéne elszámolniuk?
« Utoljára szerkesztve: 14 dec 15, 00:05:26 írta Mafu » Naplózva
Bastian
Moderátor - Csevegő részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2931



« Válasz #201 Dátum: 14 dec 15, 13:52:51 »

Nincs okom úgy tekinteni rá, mint önálló sorozatra, hiszen adaptáció. Ahhoz meg pláne nem fogok jó képet vágni, hogy eltértek az alapanyagtól, sőt előre be is fejezték azt, a rendező idióta víziója alapján.

Most őszintén, ki a fene akarná megvenni a mangát, azok után, hogy látta a befejezést? Olyan nehéz lett volna hűen feldolgozni a vallásos szervezetes történetszálat? A történetszál után annyit kellett volna tenniük, hogy a Night Raid tagokat összegyűjtik, mérlegelik a történéseket és együtt valami olyasmit mondanak, hogy "Bár a küldetésünket teljesítettük, a legnagyobb harcunk még hátra van!", majd ráfókuszált volna a kép a fővárosra, kaphattunk volna egy árnyalt képet a jövőbeli ellenfelekről és VÉGE. Nem rúgták volna fel a mangát és még, ha nem is folytatták volna soha az animét, akkor is felkeltették volna az emberek figyelmét a mangát illetően. Ehelyett 19 rész adok-kapok után, 5 részben lezavarták a történetet, nagyobbnál nagyobb baromságokkal teletűzdelve.

2014: Az elbaltázott adaptációk éve
« Utoljára szerkesztve: 14 dec 15, 13:54:00 írta Bastian » Naplózva


„Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba.”
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)
BrainBox
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 46



« Válasz #202 Dátum: 14 dec 15, 15:36:56 »

A világ legundorítóbb dolgának tartom ha ne fejeznek be vmit vagy ideiglenesen félbehagyják ezzel a mondattal. ÉS (!) mivel tetszett így sokkal inkább kedvet kaptam a mangához. Soon el is kezdem

Accel Worlnek is ez a majd elöbb utóbb ha minden összejön akkor győzünk vége lett és az első évad után nem is folytatták, majd csak ha vége lesze egy teljesen másiknak ami hidegen hagy. Na ezen a ponton majdnem eret vágtam... Szal kössz nem inkább legyen vége az mindegy h éppen mennyire jó/rossz vagy akármilyen de legyen vége

Lényegében nagyon várom a végét és a fordítás teljesen rendben van mint mindíg. Kíváncsian várom az új prijekteket ezután ^^
Naplózva
Bastian
Moderátor - Csevegő részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2931



« Válasz #203 Dátum: 14 dec 15, 16:23:07 »

Ettől szép az élet, az eltérő vélemények miatt. Te a világ legundorítóbb dolgának azt tartod, ha nem fejeznek be valamit, én pedig azt, ha az alapanyagba belepiszkálnak és módosítják azt. Mindkét álláspont elfogadható. ^^
Naplózva


„Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba.”
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)
somniatis
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24



« Válasz #204 Dátum: 14 dec 15, 20:15:47 »

Haliho, most így elvonatkoztatva a nagy filozofikus véleményektől s szószólatoktól, had kérdezzem meg, hogy merre fele lelém a  mangát magyarul?  smirksweat
« Utoljára szerkesztve: 14 dec 15, 20:16:34 írta somniatis » Naplózva

"Gondolkodom tehát egyedi vagyok."
Mafu
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 891


Unknown


« Válasz #205 Dátum: 14 dec 15, 20:51:36 »

Haliho, most így elvonatkoztatva a nagy filozofikus véleményektől s szószólatoktól, had kérdezzem meg, hogy merre fele lelém a  mangát magyarul?  smirksweat
Mi nem visszük, másról meg nem tudok, hogy fordítaná.
Naplózva
Krulszeme
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 127


« Válasz #206 Dátum: 14 dec 15, 22:06:35 »

A zabagép miniszterelnökhöz túl kegyes volt a sors.

Leóne szerintem menthető lett volna.

Akame mutatványa nagyon nem tetszett Esdeath ellen amikor megvágta magát (szerintem az alakok akik feltűntek a végén azok az általa megölt emberek voltak ergo a bűntudata).

Ex-general asszonyra nem találok szavakat.

Tatsumi érthető mit tett és miért, de többet használt volna ha megússza ( ha előbb észreveszi Esdeathot vagy viszont szerintem esdeath tuti megfékezi a teigut) lehetett volna belőle egy jó vezető a nép érdekében (Ex-general asszony már korábban megmondta Tatsumi szerepe/teigu-ja a forradalom egyik fontos jelképe/hőse).

Végül Esdeath: Személyisége érdekesen hullámzott a sorozat alatt. Itt a végén nem éreztem akkorának az erejét (szerintem minimum Leónére, Akamére és az Ex-generál asszonyra lett volna szükség a legyűréséhez de úgy hogy Akamét és Najendát megöli Najendát mert ő elárulta Esdeathot amikor forradalmárnak állt, Akamét mert ellopta tőle Tatsumit). A megfagyásos rész az jó volt de én jobban szerettem volna ha egy örök jégszobrot készít amiben mindketten benne vannak az idők végezetéig.

Ti mit gondoltok a végéről?

Ui: Köszönöm a fordítóknak és mindenkinek a rengeteg munkáját amit belefektetett a sorozatba.
« Utoljára szerkesztve: 14 dec 15, 22:12:38 írta Krulszeme » Naplózva
Sumajer
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1


« Válasz #207 Dátum: 14 dec 15, 23:43:19 »

Azt hittem, hogy a kedvenc animéim sorába beküzdi magát, de valahogy az utolsó részek nem igazán sikeredtek jónak a szememben. Valamiért elhamarkodottnak érzem ezt a lezárást. Teljesen máshogy képzeltem el. Tatsumi feláldozza magát (nem tudom ki látta a pókember filmeket, de volt ott is egy hasonló jelenet #rv‚nytelen YouTube Link# csak a főhős nem halt bele) de nem tudom, hogy nem tudom mibe halt bele. Felrobbant vagy 4x átrepült pár tucat házon és belehal egy nagy teigu lefékezésébe?! Ez nekem egy most szívatsz felállás volt. Olyan érzésem van, mint mikor egy másik animébe a főszereplő összejön azzal a karakterrel, aki felrobbantja veri stb stb...
Élveztem és jó volt az anime, de az utolsó két rész elrontotta az összképet. Jobban örültem volna egy happy end-nek vagy egy hentainak Nevet
Naplózva
Krisz7199
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 334



« Válasz #208 Dátum: 14 dec 15, 23:52:56 »

A miniszterelnök ennél sokkal durvább halált érdemelt volna. A teigu-ja pedig annyira pitiáner sunyi patkány g*ci volt, és még a tetejében "egylövetű" is, hogy ez már köcsögség a köbön. Leone teigu nélkül is simán volt olyan erős és gyors, hogy kirúghatta volna a hájgép kezéből azt a zsebágyút. De amúgy tényleg, simán menthető lett volna.
Tatsuminak sem kellett volna meghalnia, oké hősies volt meg minden, de azért nem kellene szó szerint minden főbb szereplőt a mészárszékre küldeni. Esdeath pedig vagány volt a maga módján, tőle kb. ezt is vártam.  A kölyök császár pedig karakán volt, volt benne gerinc, vállalta a felelősséget, rinya nélkül elfogadta a kivégzését.
Összességében klassz kis anime volt.
Naplózva
Jani19966
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2


« Válasz #209 Dátum: 14 dec 16, 22:15:44 »

Srácok-lányok és fordítva. Ne szidjátok már az animét,szerintem egész korrekt lett  Mosolyog
Igazából nem gondolom,hogy minden animének követnie kéne a mangát... bár én is többre számítottam ennél,de azért nem kéne így fogalmazni,mert nem volt ez rossz.(őszintén megvallva 1 hetük van a grafikára szinkronra és történet eljátszására minden résznél,ami mellett szerintem egész jó,de javítsatok ki,ha tévedek)

24. rész END

Igaznak bizonyult a kiszivárogtatott epizódkönyv.

- Esdeath még a város pusztulása után is csak harcolni akar. Ennyit a személyiségének mélységéről. Annyira tudtam, hogy el fogja sütni a gyengékről szóló monológját.
- Akame ghoullá változik és ezzel felülkerekedik ellenfelén. Még jó, hogy Akame, Murasame hátulütőjének nevezte azt, hogy vigyázni kell vele élesítés során. Ha önmaga megvágása az ütőkártyájául szolgál, akkor nem sütötte volna el ezt a poént. Persze ezen kijelentés során még követtük a mangát. Mostanra ki emlékszik arra, hogy ki mit mondott 20 résszel ezelőtt.
- Esdeath halála undorító volt. Egyszerűen nem érdemelte meg a boldog halált. Másokat félbe vágtak, lefejeztek, felnyársaltak, de ő boldogan összezárja magát Tatsumival. Hát nem hatódtam meg, egy cseppet sem.
- A Miniszter Teiguja egy vicc volt. Ha meglepetésnek akarták szánni, akkor nem kellett volna egyetlen használat után megsemmisülnie.
- Leone utólagos halála totál felesleges volt. Tényleg csak a kötelező Night Raid halált szolgáltatta.
- Akame magára vállalja a forradalmárok bűneit és Najenda erre lazán rábólint? Nekem nagyon úgy tűnt, hogy Najenda elég előkelő pozícióba került, így nem értem, hogy Akaménak milyen bűnökért kellene vezekelnie, ha az irányítás már a forradalmárok kezében van.

A széria az utolsó részével kiérdemelte, hogy megkapja a Tsukihime bánásmódot: Nincs Akame ga KILL! anime.


-Esdeath csak hű maradt a karakteréhez,és továbbra is gyilkolt.
-A teiguja nélkül Akamenak semmi esélye nem lett volna,esdeath-ot meg semmiképpen nem hagyhatták volna életben,mert akkor a világot kipusztítottam volna smirksweat
-Mondjuk Esdeath halála tényleg gáz volt,de azért bőven nem undorító. Szépen elismerte a vereségét,nem kezdett ostoba halál előtti akciókba.
-A miniszter teiguja tényleg szar volt, de igazából illett hozzá(gyáva és szánalmas teigu,amivel a bőrödet tudod menteni)
-Leone halála tényleg gáz volt,azért ha már kötelező volt a halála,akkor meg lehetett volna oldani szebben is.
-A forradalmi bűnökben pedig igazad van

Ezen dolgok ellenére nekem tetszett az anime,nem muszáj mindig túlélnie mindenkinek, lehetett volna hosszabb, jobb,  de szerintem megfelelt az elvárásoknak.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 12 13 [14] 15 16
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin Š 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!