24 máj 05, 09:40:19 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 202 203 [204]
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vita topic (kulturáltan vili?)  (Megtekintve 411517 alkalommal)
0 Felhasználó és 2 vendég van a témában
Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #3045 Dátum: 15 nov 13, 20:01:28 »

Annyit tudok mondani Vietnámról, hogy attól függ a tudata szándékosságra vagy gondatlanságra terjedt-e ki illetve hogy ezeket hogyan tudják bizonyítani.

Bár azzal meg egyet kell értenem, hogy bármilyen bűncselekmény elkövetője igenis számítson arra hogy meghalhat. Vállalnia kell a kockázatot akkor is ha mondjuk csak szabálysértési értékre lop.

Ettől függetlenül meg kell állapítani a bűnösséget és a büntetés kiszabásánál kell értékelni amiket ti mondtok, mondom mégegyszer szerintem is túlzó az első fokú ítélet.
Naplózva
Hiei D. Legend
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7003


A sötét nagyúr vissza tértxD


« Válasz #3046 Dátum: 15 nov 13, 20:29:55 »

Én meg jogosnak tartom nem sajnálom a tolvajt, de ártatlan emberek is meghalhattak volna, ha eladja a bort. Ebbe bele se gondolt? Szerencséje volt, de így is többen megsérültek nem hiszem, hogy mindegyik kirabolta őt. Hét év pont megfelelő azért, amit tett. Jó maga viselettel 6 és elnézve nem hiszem, hogy duhajkodni fog.
Naplózva

Asszony: Ritli-sama Kölykök: Minagi, Hanii
Padavanom: Sabaku Tiszteletbeli tanítványom: Chakra Szolgám: Csibe
Ishida
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3704



« Válasz #3047 Dátum: 15 nov 13, 20:51:27 »

Orvgazdaságban résztvevők mióta számítanak ártatlan embernek?
Naplózva
Hiei D. Legend
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7003


A sötét nagyúr vissza tértxD


« Válasz #3048 Dátum: 15 nov 13, 21:06:29 »

Cickány drága egri barátom is szokott bort hozni nem feltételeztem róla, hogy lopja. Ha mégis megteszi és mérgezett meghalhatok én is. Te minden bizonnyal számlát kérsz, ha Syzyzy visz neked egy kis lőrét.
Naplózva

Asszony: Ritli-sama Kölykök: Minagi, Hanii
Padavanom: Sabaku Tiszteletbeli tanítványom: Chakra Szolgám: Csibe
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #3049 Dátum: 15 nov 13, 21:09:10 »

Az akkor sem az ő felelőssége. Ő nem akarta odaadni senkinek, hiszen bezárta az ajtót.
Naplózva
Hiei D. Legend
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7003


A sötét nagyúr vissza tértxD


« Válasz #3050 Dátum: 15 nov 13, 21:10:56 »

Ő bosszút akart állni. Elég meggondolatlan és felelőtlen módon. Mákja volt.
Naplózva

Asszony: Ritli-sama Kölykök: Minagi, Hanii
Padavanom: Sabaku Tiszteletbeli tanítványom: Chakra Szolgám: Csibe
Ishida
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3704



« Válasz #3051 Dátum: 15 nov 13, 22:57:04 »

Cickány drága egri barátom is szokott bort hozni nem feltételeztem róla, hogy lopja. Ha mégis megteszi és mérgezett meghalhatok én is. Te minden bizonnyal számlát kérsz, ha Syzyzy visz neked egy kis lőrét.
Cickány nem cigány, az elkövetők azok. Ha egy cigány árul valamit arról sejtheted, hogy az eredete eléggé megkérdőjelezhető. Mellesleg valószínűleg bejáratott vevőköre is lehetett a cigánynak akik tudhatták, hogy lopja a piát.
Naplózva
drszabi
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 1965


Kriminál pszichológus Vallás: mugen


« Válasz #3052 Dátum: 15 nov 13, 23:41:01 »

Lehet, hogy igen, de az is lehet, hogy nem. Még ha nincs is rá olyan nagy esély, hogy full ártatlan is kaphatott volna belőle, akkor is meg volt rá valamilyen szinten.
Elég sokszor történnek a világon olyan véletlenek sorozatai, aminek köszönhetően mondjuk az egyik simlis vevőjétől átkerül egy másik emberhez, onnan megint máshova, aztán meg már a végén mégiscsak valaki olyanhoz jut, aki gyanútlanul majszol majd be egy kis fagyállót. Nem történt meg, de megtörténhetett volna, szerintem ezt kár tagadni.

De még ha nem is a teljesen ártatlanokat nézzük, tegyük  fel, hogy tudták, hogy lopott, akkor is, azért halált nem érdemeltek. Még az elkövető sem szerintem, nem hogy azok akik esetleg vettek tőle.

Az meg hülyeség, hogy nem akarta hogy elvigyék, ha nem akarta volna, hogy elvigyék, akkor jobban megerősíti az ajtót, vagy tesz oda egy kutyát, vagy akármi. Nyilván a fagyálló olcsóbb, mint egy kutyát venni, meg lopni is könnyebb volt, mint megdolgozni érte, csak egy egész élettel fizetni érte picit túlzás, mondjuk a 7 év is túlzás.
Na jó, utoljára szóltam hozzá a témához xD
Naplózva

Feleségem: hanii Szeretet; Gyermekeim: Lina Lisana, AyaseAkami, Neirda; Anyósom: Ritli-hime; Apósom: Hiei-sama; Sógornőm: Minagi-san;
 Mesterem: heo; Tanítványom: Tsunadehime; Petem: D3VON; Ritli-hime csigusza _@/°°
Nikuccia
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 2210



« Válasz #3053 Dátum: 15 nov 14, 09:24:01 »

...
« Utoljára szerkesztve: 16 jan 03, 04:01:48 írta Nikuccia » Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #3054 Dátum: 15 nov 26, 15:49:32 »

Syzygyt kérdezném, hogy pontosan milyen bűncselekménynek minősül disznófejeket kihelyezni közterületre?

http://444.hu/2015/11/26/levagott-disznofejekkel-vartak-a-menekulteket-hollandiaban
Naplózva

Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #3055 Dátum: 15 nov 26, 17:38:12 »

Saphira drága első ránézésre talán ebbe a tényállásba lehetne beletuszkolni az esetet:

216. § (1) Aki más valamely nemzeti, etnikai, faji, vallási csoporthoz vagy a lakosság egyes csoportjaihoz tartozása vagy vélt tartozása, így különösen fogyatékossága, nemi identitása, szexuális irányultsága miatt olyan, kihívóan közösségellenes magatartást tanúsít, amely alkalmas arra, hogy az adott csoport tagjában riadalmat keltsen, bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


Ha meg nincs benne a "Aki más valamely nemzeti, etnikai, faji, vallási csoporthoz vagy a lakosság egyes csoportjaihoz tartozása vagy vélt tartozása, így különösen fogyatékossága, nemi identitása, szexuális irányultsága miatt" kitétel akkor meg lehet garázdaság.

339. § (1) Aki olyan kihívóan közösségellenes, erőszakos magatartást tanúsít, amely alkalmas arra, hogy másokban megbotránkozást vagy riadalmat keltsen, ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

Bár ebben az esetben erőszakról nem beszélhetünk szóval akkor ennek a  szabálysértési alakzata áll fent.
« Utoljára szerkesztve: 15 nov 26, 17:45:06 írta Syzygy » Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #3056 Dátum: 15 dec 03, 19:43:29 »

Mérjétek fel az intelligenciahányadost ebben a videóban.

https://www.youtube.com/watch?v=wk34hjNmlv8

Szerintem kb. 60. A második feka nagyon lehúzza.
Naplózva

Oldalak: 1 ... 202 203 [204]
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!