24 máj 05, 17:37:53 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 201 202 [203] 204
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vita topic (kulturáltan vili?)  (Megtekintve 411646 alkalommal)
0 Felhasználó és 3 vendég van a témában
Hiei D. Legend
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7003


A sötét nagyúr vissza tértxD


« Válasz #3030 Dátum: 15 nov 12, 15:35:23 »

Ilyenkor eltöprengek mi van, ha a tolvaj el adja a bort és Stance anyja és Aes testvére issza meg. Nem személyeskedés csak, hogy érezzétek a súlyát.
Felelőtlen és ostoba cselekedet volt. Hiába táblázza ki ártatlan emberek halhattak volna ebbe bele. Lehet mondani, hogy ne végy bort idegentől vagy aki nem borász, de én pl Cickánytól szoktam venni mert egri. Nem ad sem papírt sem semmi az a bor is lehet lopott.
« Utoljára szerkesztve: 15 nov 12, 15:37:10 írta Hiei D. Legend » Naplózva

Asszony: Ritli-sama Kölykök: Minagi, Hanii
Padavanom: Sabaku Tiszteletbeli tanítványom: Chakra Szolgám: Csibe
Nikuccia
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 2210



« Válasz #3031 Dátum: 15 nov 12, 16:52:03 »

...
« Utoljára szerkesztve: 16 jan 03, 04:17:22 írta Nikuccia » Naplózva
Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #3032 Dátum: 15 nov 12, 17:15:28 »

lel niki hozzászólásait nem bírom elolvasni így fogalmam sincs mit gondol erről, úgyhogy válaszolok aesnek meg sztensznek:

1: aes azzal hogy azt rakom bele amit akarok otthon igaz de ebben az esetben tudta és számított rá hogy lopni fognak a borából, azaz a tudata/szándéka teljesen másra terjed ki a két esetben.

2:mégis csak tízezres tételekről van szó a mérleg másik oldalán meg egy emberi élet, sajnos az hogy társadalmilag mennyire haszontalan valaki nem mértékadó, minden ember élete azonos súlyú. (esetleg a büntetés kiszabásánál lehet némi relevanciája)

3:valójában nem ezzel van bajotok hanem azzal, hogy "politikusbűnözők meg gazdag emberek megússzák akkor is ha sok ember meghal/tönkre megy, egy teljesen átlagos ember meg szopja 7 évvel(ami első fok szóval nem jogerős!!!), ráadásul tolvaj geci volt  társadalom legalja jobb ha ezek megdöglenek, ráadásul a rendőrség is egy nagy nulla mert idáig hagyta elfajulni az egészet, lófasz közbiztonság nincs"

Attól még hogy én is a 3. ponttal értek egyet, simán megállpítható az eshetőleges szándék a halál bekövetkeztét illetően és ennek van egy büntetési tétele, ez akkor is objektív ha nem egy tolvaj geci hanem egy nem tolvaj geci iszik belőle.
Ebben az esetben a bünősség megállpítható viszont a 7 év szerintem is sok. de mint mondtam első fok, szóval még nem jelent semmit, mert asszem több emberen elkövetett emberölés kísérletében történt az elítélés de a másodfok minősítheti sima emberölésnek is akár.


de amúgy lel sztensz sem érveket hoz fel hanem alibi modnatokat szajkóz az emebriségről meg az országról :DD dat érvelés az ügyben.
« Utoljára szerkesztve: 15 nov 12, 17:26:29 írta Syzygy » Naplózva
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #3033 Dátum: 15 nov 12, 17:26:32 »

De Syzy, ha a gazda azt csinálta volna, amit előzőleg már írtam (figyelmeztető feliratokat tesz ki, később azt állítja mindig, hogy a mérgezésnek a lopásokhoz nem volt köze, stb.) akkor lett volna esélye, hogy felmentsék, vagy csak kevésbé súlyos ítéletet kapjon? Most attól tekintsünk el, hogy valójában ez a trükközés sokkal inkább "bűnözős" dolog lett volna.
Naplózva
Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #3034 Dátum: 15 nov 12, 17:35:42 »

Azt kell vizsgálni hogy mire terjedt ki a  tudata, ha arra hogy rendeszeresen lopják a  borát és majd jól kibaszik velük fagyállóval hadd tanulják meg, akkor még mindig kevés a tábla. Hogy támasztod alá hogy a mérgezésnek nincs köze a lopáshoz? Mondj egy olyan esetet ahol valaki önként fagyállóztatja be a borát anyagi kárt okozva önmagának?

Viszont ha még soha nem lopott tőlem senki én meg rakok bele mert megtehetem és nem kell rá számítanom hogy lopnak tőlem  és még ki is táblázom az már másik eset lehet, de itt az a baj hogy azért rakott bele fagyállót mert tudta hogy lopni fognak tőle nem? (nem vágom annyira az eset körülményeit). Egy tábla ebben az esetben nem fog felmentést adni. Nyilván a büntetés kiszabásánál lehet értékelni meg a sértetti közrehatást is.

Mint amikor coelho állandóan rácápázik a sörömre a deákon ha éppen egy csajt fűzök és nem figyelek oda, erre begináznám hogy kibasszak fele az meg még megkínál picsaszoknyás lányokat is belőle. : ((
Naplózva
Nikuccia
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 2210



« Válasz #3035 Dátum: 15 nov 12, 17:42:59 »

...
« Utoljára szerkesztve: 16 jan 03, 04:16:43 írta Nikuccia » Naplózva
Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #3036 Dátum: 15 nov 12, 17:51:37 »

Mindenkinek és mindennek, ami erre a világra született, értelme és haszna kell hogy legyen, különben hogy bírt volna megszületni és élni?

Szerintem nem, már eleve érdekes a haszna kifejezés is amikor egy élet a másik terhére létezik az erőforrások meg eleve végesek. Értelme sincs illetve nem is kell lenni feltétlen.

Amit írtam meg azért írtam, mert közfelháborodás egyik gerince az hogy a jog a tolvajt védi a meglopott embert meg szopatja. Nyilván bele mehetünk a szavak finomításába meg fogalmak alkotásába, de szerintem nincs értelme mert tudjuk hogy mit gondolok/gondolunk az alatt ahogy leírtam. Analógiákat meg nem fogadok el (pl:hajléktalanok), tessék a konkrét személyre vonatkoztatva érvelni.  Nevet

Személyemre vonatkozó vádakat meg azért nem megalapozottak mert attól még hogy elméleti szinten értek hozzá, és talán gyakorlati emberektől elmondottak alapján a gyakorlati eshetőségeket is fel tudom vázolni, az életben nem fogok büntetőügyekkel foglalkozni valószínűleg.
Naplózva
Nikuccia
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 2210



« Válasz #3037 Dátum: 15 nov 12, 18:09:19 »

...
« Utoljára szerkesztve: 16 jan 03, 04:16:00 írta Nikuccia » Naplózva
MrSaiyan Coelho
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6644


Szupercsillagparaszt


« Válasz #3038 Dátum: 15 nov 13, 14:10:24 »

http://www.origo.hu/itthon/20151113-borosgazda-mellet-az-ugyeszseg-fagyallo.html

Syzygy biztosan szétcsapott közöttük Nevet
Naplózva

Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #3039 Dátum: 15 nov 13, 18:02:41 »

Ez mindenképpen egy érdekes fejlemény az ügyben. Várjuk Syzygy véleményét a dologról.
Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #3040 Dátum: 15 nov 13, 18:21:35 »

Nekem csak egy kérdésem van: ki az az Attila?

Gondolom nem Isten ostorára gondolsz.
Naplózva

Nikuccia
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 2210



« Válasz #3041 Dátum: 15 nov 13, 18:32:27 »

...
« Utoljára szerkesztve: 16 jan 03, 04:05:27 írta Nikuccia » Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #3042 Dátum: 15 nov 13, 18:43:06 »

Nekem ezeket dobja ki, ha beírom, hogy debrecen attila: https://www.google.hu/search?q=attila+debrecen&newwindow=1&es_sm=122&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0CAcQ_AUoAWoVChMIjPGwmvmNyQIVhZEPCh0pVQNZ&biw=1600&bih=731#imgrc=_

Ja, ok, látom nem a képeknél kell keresni. ikszdé
« Utoljára szerkesztve: 15 nov 13, 18:43:53 írta Saphira » Naplózva

Minagi
Naruto-Kun Fórum Hippije
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 6681


Mini-chan ◕.◕ (Mini Mignon)


WWW
« Válasz #3043 Dátum: 15 nov 13, 19:03:56 »

Most emiatt hasonló képeket osztanak meg folyton.
Naplózva


MrSaiyan Coelho
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6644


Szupercsillagparaszt


« Válasz #3044 Dátum: 15 nov 13, 19:06:38 »

Hangulatkeltés helyett kéne olvasni a jogszabályt  Nyelvesít

Volt is rá példa, hogy a parasztbácsi piszkavassal agyonverte a késes betörőt és eljárást sem indítottak ellene

---

22. § (1) Nem büntetendő az a cselekmény, amely a saját, illetve más vagy mások személye, javai vagy a közérdek ellen intézett, illetve ezeket közvetlenül fenyegető jogtalan támadás elhárításához szükséges.

(2) A jogtalan támadást úgy kell tekinteni, mintha az a védekező életének kioltására is irányult volna, ha

a) azt személy ellen

aa) éjjel,

ab) fegyveresen,

ac) felfegyverkezve vagy

ad) csoportosan

követik el,

b) az a lakásba

ba) éjjel,

bb) fegyveresen,

bc) felfegyverkezve vagy

bd) csoportosan

történő jogtalan behatolás, vagy

c) az a lakáshoz tartozó bekerített helyre fegyveresen történő jogtalan behatolás.

(3) Nem büntethető, aki az elhárítás szükséges mértékét ijedtségből vagy menthető felindulásból lépi túl.

(4) A megtámadott nem köteles kitérni a jogtalan támadás elől.

Naplózva

Oldalak: 1 ... 201 202 [203] 204
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!