24 máj 10, 00:00:05 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: [1]
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Hakuouki  (Megtekintve 1898 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Terumi Mei
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 55


Mizukage


« Dátum: 13 okt 13, 16:32:10 »

Úgy nézem senki nem nyitott még topicit a Hakuouki  animémének.   Mosolyog
Ahhoz képest, hogy elég lassan indulnak be a cselekmények, egy  nagyon is jó és érdekes anime. A grafika gyönyörű, és a szinkronhangokra sem lehet panasz.   bow  ikszdé Az openingek és endingek is nagyon szépek. Nevet
« Utoljára szerkesztve: 13 okt 30, 01:02:49 írta Terumi Mei » Naplózva

"Mégis mi van akkor.... ha ostoba vagyok?
Már az elejétől fogva nem voltunk több, mint egy csapat idióta.
Azért jutottunk el  ilyen messzire, mert nevetséges álmokat kergettünk.
Még meg kell másznunk az emelkedőt.
Nem halhatunk meg itt, visszazuhanva a hegy lábához!"
Terumi Mei
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 55


Mizukage


« Válasz #1 Dátum: 13 okt 26, 02:22:03 »

Senki nem nézte ezt az animét?
Naplózva

"Mégis mi van akkor.... ha ostoba vagyok?
Már az elejétől fogva nem voltunk több, mint egy csapat idióta.
Azért jutottunk el  ilyen messzire, mert nevetséges álmokat kergettünk.
Még meg kell másznunk az emelkedőt.
Nem halhatunk meg itt, visszazuhanva a hegy lábához!"
DenTeK
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 40



« Válasz #2 Dátum: 13 okt 26, 13:18:12 »

Szia!Írnál többet erről az animéről ? története meg ,hogy milyen kategóriába Tartozik?
Naplózva

Dobj a farkasok közé, és zárd be az ajtót én csak attól félek,hogy a farkasoknak bajuk esik, és Amikor eszedbe jut az, hogy aligátorverembe dobsz, jusson eszedbe az is, hogy kivagyok éhezve.
Terumi Mei
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 55


Mizukage


« Válasz #3 Dátum: 13 okt 28, 20:58:17 »

Rendben. Mosolyog Remélem nem gond, ha kimásolom. Forrást mellékeltem.


Alapadatok:
Eredeti cím: 薄桜鬼
Angol cím: Mysterious Tale of the Shinsengumi: The Pale Cherry Blossom Demon
Magyar cím: ?
Műfaj: akció, bishounen, dráma, misztikus, szamurájos, történelmi
Téma: alternatív történelem, démonok, erőszak, fiúhárem, kardpárbaj, különleges alakulat, meiji-kor, múlt, ronin, sok vér, vámpírok, visuel novel alapján 

Bevezető:
A Hakuouki eredetileg egy dating sim (randi szimulációs) játékból készült, ehhez hűen telis-tele bishounen-ekkel, így mondhatnám, hogy első sorban a női nézőknek kedvez. Mindazonáltal komplex történettel rendelkezik, így nem csak a férfi háremen van a hangsúly, hanem a történelmi vonatkozásokon és a misztikumon is, ezáltal téve fogyaszthatóvá a másik nem tagjainak számára. 

Történet:
A történet a XIX-dik századi Japánban játszódik a Bakumatsuban, azaz a sógunátus utolsó éveiben. A főhősnő, Yukimura Chizuru útra kel Edo-beli otthonából, hogy felkeresse nyugati orvoslással foglalkozó édesapját, aki a munkája végett Kiotóba ment, de egy ideje megszakadt vele a kapcsolata. A városba érkezvén összetűzésbe kerül két roushival (gazdátlan szamurájjal) és menekülni kényszerül. Szemtanúja lesz, amint a Shinsengumi emberei megölik őket, majd ezekkel az emberekkel végeznek az alakulat más tagjai. Egyikük, Okita azt javasolja, hogy öljék meg őt is, de Hijikatára hallgatva végül magukkal viszik a Shinsengumi szálláshelyére, későbbi kihallgatásra. Miután kiderül, hogy miért jött a lány a császári fővárosba, felkínálják védelmüket, míg rá nem lelnek Chizuru apjára. Már az alakulat is nyomoz az orvos után, akinek fontos szerepe lesz a történet további alakulásában. Innentől a sorozat sorra veszi a fontosabb történelmi eseményeket, melyekbe Chizuru is belekeveredik. És belép a képbe a misztikus vonal is egy különleges szer, az ochimizu képében, mely képes emberfeletti regeneráló képességgel felruházni fogyasztóját, de meg is követel egy bizonyos áldozatot érte.

Forrás: Animeaddicts

Fogalmak jelentése:

Shinsengumi:
A Tokugava-sógonátus kései korszakának speciális alakulata volt. A Hakuoukiban a Kondou Isami által irányított csapatot láthatjuk.

Resetsu:
Ők azok a teremtmények, akik megitták azt a bizonyos Ochimizut. Így démon lesz belőlük. Úgymond utánzatok, mivel emberekből lettek démonok. A szemük vörös és vért isznak az életben maradásuk érdekében. Emellett nem bírják a napfényt, illetve az ezüst fegyvertől "elszáll" a regenerálódó képességük.
Naplózva

"Mégis mi van akkor.... ha ostoba vagyok?
Már az elejétől fogva nem voltunk több, mint egy csapat idióta.
Azért jutottunk el  ilyen messzire, mert nevetséges álmokat kergettünk.
Még meg kell másznunk az emelkedőt.
Nem halhatunk meg itt, visszazuhanva a hegy lábához!"
DenTeK
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 40



« Válasz #4 Dátum: 13 okt 28, 21:51:38 »

Köszönöm szépen, Terumi Mei.Én kihagynám mivel bishounen , egyáltalán nem szerettem efféle dolgokat .
« Utoljára szerkesztve: 13 okt 28, 21:52:15 írta DenTeK » Naplózva

Dobj a farkasok közé, és zárd be az ajtót én csak attól félek,hogy a farkasoknak bajuk esik, és Amikor eszedbe jut az, hogy aligátorverembe dobsz, jusson eszedbe az is, hogy kivagyok éhezve.
Minagi
Naruto-Kun Fórum Hippije
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 6681


Mini-chan ◕.◕ (Mini Mignon)


WWW
« Válasz #5 Dátum: 13 nov 04, 23:44:18 »

Oh már ideje benne van a "meg szeretném nézni" listámon. Mikor elolvastam anno az ismertetőjét, akkor elterveztem, hogy megnézem, de még nem jutottam el odáig, sajnos. Szomorú
Naplózva


Terumi Mei
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 55


Mizukage


« Válasz #6 Dátum: 13 nov 07, 06:49:19 »

Én is vonakodva kezdtem el nézni.  Nyelvesít Az elején még nem is tetszett annyira, és 10 perc után abba is hagytam, de másnap megnéztem.  2-3 rész után már egyre érdekesebben alakul a történet.  smirksweat és végül muszáj  volt végig néznem.  ikszdé Fenn van youtubeon az első és a második évad is, a harmadik meg az indavideón.
Naplózva

"Mégis mi van akkor.... ha ostoba vagyok?
Már az elejétől fogva nem voltunk több, mint egy csapat idióta.
Azért jutottunk el  ilyen messzire, mert nevetséges álmokat kergettünk.
Még meg kell másznunk az emelkedőt.
Nem halhatunk meg itt, visszazuhanva a hegy lábához!"
Oldalak: [1]
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!