24 máj 10, 21:43:43 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 7 8 [9] 10 11
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Nanatsu no Taizai  (Megtekintve 49995 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
mort1981
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2


« Válasz #120 Dátum: 15 márc 05, 12:33:40 »

Sziasztok. Bocsi a kérdésért, elég új vagyok itt. A NnT-nek lesz folytatva itt a Naruto-kun -on a magyarítása, mert ha jól tudom 16-ig van meg. Nézem én az indavideón, de az nem az igazi. annyi az elírás benne, hogy nem tudom igazán élvezni Szomorú
amúgy a sorozat jó. igaz lehetne jobb is, ha nem lóhalálában menne. Én ezt anno Dragon Ball stílusban never endnek tudtam volna elképzelni. Úgy jobb lett volna, de azért így is kedvenc:)
« Utoljára szerkesztve: 15 márc 05, 12:34:28 írta mort1981 » Naplózva
Bastian
Moderátor - Csevegő részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2931



« Válasz #121 Dátum: 15 márc 05, 13:14:12 »

Szia! Tapion-senpai az előző oldalon adott tájékoztatást a helyzetről:

Csak jelezném a várakozóknak, hogy a Chyuu-fansub fordítója ismét nem ér rá, úgyhogy ezért nem jött még ki a 17-18. rész, amihez valószínűleg a holnapi 19. is hozzácsapódik. Amint kijön az angol feliratos videó ( tudom, hogy létezik más forrás is, de azt inkább ne is említsük ), természetesen nekilátunk a munkálatoknak.

Naplózva


„Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba.”
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)
mort1981
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2


« Válasz #122 Dátum: 15 márc 05, 13:25:08 »

Szia! Tapion-senpai az előző oldalon adott tájékoztatást a helyzetről:

Csak jelezném a várakozóknak, hogy a Chyuu-fansub fordítója ismét nem ér rá, úgyhogy ezért nem jött még ki a 17-18. rész, amihez valószínűleg a holnapi 19. is hozzácsapódik. Amint kijön az angol feliratos videó ( tudom, hogy létezik más forrás is, de azt inkább ne is említsük ), természetesen nekilátunk a munkálatoknak.



Ok, bocs, az említett említésre sem méltó cuccért. Akkor ennek örülök, hogy lesz. kivárjuk.
Naplózva
Bastian
Moderátor - Csevegő részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2931



« Válasz #123 Dátum: 15 márc 08, 12:24:14 »

21. rész

Hmm, hát nem is tudom. Elment, de a változtatásoknak nem örültem.

A 77. fejezetből bepótolták Ban és Hawk jeleneteit, amire számítani lehetett.

Slader viszont ismét szegényebb lett egy jelenettel, ráadásul még látjuk is őt a következő rész előzetesében. A Dawn Roar és Howzer helyzetéből kíváncsi vagyok, hogy így mit fognak kihozni.

A szörnyek tombolása lehetett volna dinamikusabb, az viszont tetszett, hogy Hendrickson arcát elég sokáig nem mutatták teljes egészében.

A legnagyobb változtatás az volt, hogy Griamoret egy az egyben kicserélték Dreyfusra az endinget követő jelenetben, ami elvileg a 87. fejezet vége akart lenni. Mondjuk előtte sem úgy volt megbilincselve Dreyfus, ahogy azt az anime mutatta, szóval a nyilvánvaló lelécelése is sántított egy hangyányit.

Naplózva


„Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba.”
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)
Bastian
Moderátor - Csevegő részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2931



« Válasz #124 Dátum: 15 márc 15, 14:55:10 »

22. rész

*Sóhaj*
Már csak 2 részt kell kibírnom.

Hol van, Griamore? Látta valaki, Griamoret? Hmm?

Dreyfus "banánhéj" jelenetét szépen megmásították, nélkülözve a logikát. Nem arról van szó, hogy a bámészkodó Elizabeth nem sérülhet meg egy mágikus robbanásban, főleg ha azt Hendrickson és Dreyfus technikái okozzák, de hogy precízen csak egy pontban sérüljön meg, amikor az egész testét érnie kellett?! Ez valami vicc?! Ha maradtak volna az eredeti forgatókönyvnél, akkor nem kellene ilyenen is fennakadnom.

A tempót most élveztem az eddigi legkevésbé. Teljesen elvette a kedvem.

Az előzetesben lévő Star Boar biléta a földön eléggé sejteti, hogy hol ér majd véget a jövő heti rész.
« Utoljára szerkesztve: 15 márc 15, 15:51:05 írta Bastian » Naplózva


„Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba.”
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)
tyber22
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 154



« Válasz #125 Dátum: 15 márc 15, 15:33:17 »

Akárhogy nézem 2 rész alatt ezt nem fogják tudni rendesen befejezni még ilyen tempóval se.
Az előzetes alapján a jövőheti rész a 96. fejezettel fog zárulni és ha tartják ezt a 4 fejezet/ rész tempót akkor se érnek a rendes "Szent lovag" arc lezáráshoz kivéve ha ahhoz folyamodnak hogy az utolsó részbe belegyömöszölnek  6 vagy 7 fejezetet ha jól számolom, de azt meg már el se merem képzelni hogy hoznák össze ezt. Na de szerintem ennek a sorozatnak már amúgy is mindegy mert ennél rosszabb már nem igen lehet ha meg igen az se számít mert összességében amit ezzel az animével leműveltek az kb a felháborító és hatalmas csalódás kategóriában mozog véleményem szerint. 
Naplózva
Bastian
Moderátor - Csevegő részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2931



« Válasz #126 Dátum: 15 márc 15, 16:03:09 »

Suzuki-sensei elmondása szerint a Szent Lovag saga a 100. fejezetig tart, ami pont meglesz nekik. A lezárást majd megoldják valahogy, hiszen rendkívül kreatívak. -.-

Szerintem két véglet van:
- Aki olvassa a forrást, annak csalódás az anime(Részemről csak 3 rész volt eddig, amivel közel teljesen elégedett voltam).
- Aki nem olvassa a forrást, annak tetszik az anime.

Kár tovább ragozni. Magi S1 hangulatú lett az egész, de annál azért valamivel jobb.
Naplózva


„Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba.”
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)
Jokerke
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 103



« Válasz #127 Dátum: 15 márc 15, 16:09:11 »

Hát Griamornak se híre se hamva. Szerintem se jó, hogy kihagyták, elvégre ő volt az aki a mágiájával védte Erzsikét a 2v1 alatt Hendy ellen. De talán pont azért hagyták ki, hogy Erzsi így sérüljön meg és nem azért mert Dreyfus "megcsúszott".

Amúgy csak nekem tűnt fel vagy tényleg elég lagymatagra sikeredett pár helyen az animáció?
Naplózva

\\\"Élvezd a kitérőket! A lehető legjobban. Ugyanis ezeken találod meg azokat a dolgokat amik sokkal fontosabbak, mint amit el akarsz érni.\\\"
       - Ging Freecss
tyber22
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 154



« Válasz #128 Dátum: 15 márc 15, 18:13:20 »

Nem csak az animációk, de azért érdekes fejek is akadtak az elmúlt részekben. Az animáció meg jah...kidolgozatlan, kapkodós látszik az egészen a rohanás.
Naplózva
Bastian
Moderátor - Csevegő részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2931



« Válasz #129 Dátum: 15 márc 22, 12:17:44 »

23. rész

Leszámítva a szokásos problémámat, akadtak benne igazán szép dolgok. Elizabeth ébredése, a nyíló virágokkal kifejezetten tetszett.

Azt viszont sejtettem, hogy Hendy, pörgős lefejezéseit nem fogják részletesen, a képernyő közvetlen közelében megcsinálni, hanem a háttérbe küldik. Azoknál a mangában is csak így: O.O néztem.

A 93. fejezettől a 97. fejezetig lett feldolgozva a manga. Az utolsó rész, a 100. fejezet címét viseli.
Naplózva


„Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba.”
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)
Jokerke
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 103



« Válasz #130 Dátum: 15 márc 22, 12:58:06 »

Ezzel csak egyetérteni tudok. A szokásos problémákat leszámítva *köhh-köhh*animáció*köhh-köhh* egész jó lett ez a rész.

Én azért remélem Griamort végül nem felejtik ki. Már csak egy esélyük van rá.
Naplózva

\\\"Élvezd a kitérőket! A lehető legjobban. Ugyanis ezeken találod meg azokat a dolgokat amik sokkal fontosabbak, mint amit el akarsz érni.\\\"
       - Ging Freecss
Kuro25
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1451



WWW
« Válasz #131 Dátum: 15 márc 22, 21:51:56 »

No végre én is beértem az animét. Hát mit ne mondjak ilyet sem látni minden nap, hogy egy 24 részes anime feldolgoz 100 fejezetet. Nevet Értem én hogy nem akarnak fillerezni de mi értelme van feldolgozni kb minden manga fejezetet? Ezek után vagy 3-4 évig tuti nem lesz folytatása az animének. Nevet Nem is az mert jó az ha pörgősek a részek de könyörgöm ehhez nem kell 5 fejezetet feldolgozni egy részben elég kettő is. Na mindegy.

Azért Elizabeth ébredése tényleg epic lett. Mondjuk én BD verzióval kezdtem el nézni és hát ahhoz képest eléggé más itt minden de majd megnézzük végig magyarul is BD-vel. Nevet
Naplózva

Bastian
Moderátor - Csevegő részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2931



« Válasz #132 Dátum: 15 márc 29, 12:00:16 »

24. rész END

Miért utálja ennyire az A-1, a harci shouneneket?
Nem bonyolítva túl a dolgokat, nekem nem tetszett a finálé. Hendrickson legyőzése kb. 7 percbe tellett és a rész felére már a 100. fejezet is fel lett dolgozva. Onnantól kezdve, kedvük szerint dobálgattak be dolgokat, jövőbeli fejezetekből. Azért az elég meredek, hogy ugrottunk egy nagyot és a 108. fejezet egyik jelenetével zárult az anime, ami még cliffhanger gyanús is. Csodálatos módon, Escanort nem mutatták indokolatlanul, pedig már fel voltam arra is készülve.
Naplózva


„Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba.”
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)
tyber22
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 154



« Válasz #133 Dátum: 15 márc 29, 18:40:03 »

Nos hát szeretném ezúton is megköszönni az A-1 pictures-nek hogy ilyen szépen eltudtak baltázni egy ekkora potenciállal rendelkező animét és ezzel együtt egy hatalmas ziccert is kihagytak hogy így 24 rész alatt ledaráltak több 100 fejezetet.
Biztos, hogy lesz folytatása szerintem csak még jó pár év múlva, mert ahogy te is írtad Bastian elég folytatása következik szagú.
Egyébként maga a rész szerintem megint pocsék lett így hogy ismerem a mangát, csomó dolgot kivágtak a vége teljesen más lett és kihagyták azt a nagyon szép monológot is amit Meliodas mond Elizabethnek mikor még fekszik az ágyában:
http://www.mangahere.co/manga/nanatsu_no_taizai/c101/18.html

Összességében nálam a sorozatot egyedül a szinkronhangok meg a zenéje mentette meg. Mindegyik karakternek egytől egyig hozzápasszoló szinkronja volt szerintem plusz szinte mindegyikük elég ismert is tehát a minőség ezen a téren garantált volt, és a zenéjéről  én csak szuperlatívuszokban tudok beszélni. Nemhiába, Sawano Hiroyuki és Kobayashi Mika megint hozták a minőséget csakúgy mint az Attack on Titan és az Aldnoah Zero esetében is. Már rongyosra hallgattam az OST-ját az animének de még mindig nem untam meg  Pirul
 Szóval összességében vérzik a szívem az animéért,mert ha nem rohannak vele, akkor simán megkaptuk volna az " új Dragon ball-t " mert nálam simán azon a szinten van. A manga már örök kedvencem lett, és ha az animét is megcsinálták volna rendesen akkor pedig egy újabb örök kedvenc animém lett volna, így meg csak egy max 2szer újranézős lesz nálam.
Na mindegy, kár érte. Kapd be A-1!
Naplózva
Kuro25
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1451



WWW
« Válasz #134 Dátum: 15 márc 30, 01:08:49 »

Őszintén szólva mai napig nem értem miért így csinálták, hisz 24 rész 2 évenként tökéletes lett volna.
50-60 fejezet kb 2 évente ugye adaptálva. Erre megcsinálnak 100-at ráadásul ahogy Bastian is írta még a 100 utániakból is vesznek el de nem értem mi okból mikor az előtte levőkből meg kihagyják a fontos részeket.

Borzalom az egész. Akik nem ismerik a mangát azoknak tökéletes lesz az anime de a manga ismerete mellet nem hogy 6 pontot de még 5-öt sem adnék. Azt az 5-öt is csak a ZENE miatt adnám, meg mert mégis csak Nanatsu és a hangulata azért megmaradt valamennyire, plusz a grafika is szép volt az utolsó pár részt leszámítva ami a BD-n azért változott! Itt is eljátszották azt mint az Isuca esetében hogy figyelmen kívül hagyják a mangát és mennek a saját fejük után. Nem értem ez ellen miért nem szólalt fel vajon Suzuki-sensei.  Hmm? Elvégre ez a művének a meggyalázása. A sok hype Shounen moslék közt bőven kiemelkedő erre így adaptálni mikor akkora potenciál van benne hogy szó nincs rá. A-1 menjen a francba ne csináljanak több animét. Legalábbis Shounent semmiképp.

Folytatás egyértelmű de örülhetünk ha 3-4 év múlva lesz belőle valami ha megint 100 fejezetet akarnak feldolgozni. Nevet

Az pedig hogy a totál felesleges dolgokra elpocsékolták az időt kihagyva Meliodas és Ellie jelenetét, megbocsájthatatlan. Sokszor szidom a Fairy Tail adaptálást a sok cenzúra miatt de ez még azon is túl tesz.

Írhatnám naphosszat még mennyire elkeserítő amit manapság művelnek az TV-sek de inkább nem teszem.
Még abban sem vagyok biztos hogy ha lesz 2. évad nézni fogom!
A végén már azt hittem majdnem beteszik a 10 Parancsolatot is!  Neeem

Komolyan nem értem 120 fejezetből lassan ugye. simán ki lehetett volna hozni 3 évadot ergo 3x24 részt.
Ebben semmi logika nincs, ha csak reklámot akartak csinálni a mangának az nem jött be szerintem. Arra elég lett volna az 1. ARC kb 12 résszel.  bye bye
« Utoljára szerkesztve: 15 márc 30, 01:13:46 írta Kuro25 » Naplózva

Oldalak: 1 ... 7 8 [9] 10 11
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!