24 máj 15, 17:46:19 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 ... 22
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A MangaFan kiadó jóvoltából magyarul megjelent Naruto Manga  (Megtekintve 88287 alkalommal)
0 Felhasználó és 2 vendég van a témában
Red13
Vendég
« Válasz #45 Dátum: 07 aug 02, 23:37:32 »

Simán megvenném, hisz a naruto sorozat a kedvencem. De ilyen fordításal és a fonetikus írásokal elmehet a jó #&@$ anyába Nevet
Naplózva
Adachi
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2074


« Válasz #46 Dátum: 07 aug 03, 04:33:38 »

hm..miért mibaj van a fordítással?...
Naplózva
Datti
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 845


« Válasz #47 Dátum: 07 aug 03, 08:59:49 »

hát pl az utolsó lapon a szöveg. nem így van megfogalmazva de vmi iesmi: a naruto mangát az eredeti irányba, vagyis BALRÓL JOBBRA kell olvasni. már nem azért, de az eredeti irány a jobbról balra ;D
Naplózva
Red13
Vendég
« Válasz #48 Dátum: 07 aug 03, 13:56:15 »

Hát sztem olyan nemveszi meg a mangát aki nemtudja mi az a Naruto. Pláne ha azt se tudja mi az a manga meg még életében nem látott.
Naplózva
Adachi
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2074


« Válasz #49 Dátum: 07 aug 03, 16:05:37 »

hm..most elgondolkoztam rajta meg e vegyem  :-X
Naplózva
Handy
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1242


WWW
« Válasz #50 Dátum: 07 aug 03, 16:25:31 »

Engem azért érdekel, és már úgyis megrendeltem, max nevet egyet rajta. Nyelvesít De már nagyon várom. Olyan izgatott voltam, amikor csöngettek, és egy nagy kocsi állt meg a házunk előtt, de kiderült, h csak a PonyClubbom jött meg, de remélem ma megjön a manga is, mert elvileg 2-3 nap volt írva h megjön és ez a 3. nap miután megrendeltem...  ;D
Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #51 Dátum: 07 aug 03, 16:46:24 »

Nos valójában úgy írták ki hogy Jobbról balra, nem pedig balról jobbra. Az átírások egy kicsit tényleg furák, és a mangafan fórumán is sokáig nyúzták a témát, de a fordítók azzal érvelnek, hogy mi magyarok vagyunk és a magyar helyesírás szabályai szerint kell kiadniuk a köteteket. Igaz hogy pár tulajdonnevet is átírtak, Pl: Levelek közt rejtőző falu= Avarrejtekfalva. Gyere Gyere Paradicsomba ( magyar fordítás szerint ez lenne a könyv címe) = Nyali-Fali éjszakák. Ezeket nem kellett volna átírniuk, de a neveknél részben meg lehet érteni a fordítókat. Nos én ezzel a hozzászólással védeni szerettem volna a Mangafanosokat, de lehet hogy csak még rosszabb képet festettem róluk. ikszdé  Nevet  ???
Naplózva

Handy
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1242


WWW
« Válasz #52 Dátum: 07 aug 03, 16:49:21 »

Én azért örülök h van manga, mert így legalább ez a nagyszerű manga is bejutott a kis országunkba, és több fant fog vonzani.  :Mosolyog És persze Naruto cucccok! ^^
Naplózva
Harag
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 1759



« Válasz #53 Dátum: 07 aug 03, 17:13:38 »

Avarrejtekfalva?
Ez komoly? Inkább olvasom a Naruto-kun-os fordításokat.
Naplózva

Nem számít milyen rögös út visz föl a hegyre, biztos, hogy van még rögösebb!
Az interdimenzionális térkapuk, és ketyeréik biturbinális reppentyűi!
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #54 Dátum: 07 aug 03, 17:22:11 »

Moderátor:
1 hsz törölve Kanryu-tól: javaslom, hogy kerüld a sok trágárkodást (még ha csillagozod is)!
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
Cartnecker
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 15642



WWW
« Válasz #55 Dátum: 07 aug 03, 22:05:30 »

Amúgy azért is más a fordítás, mert ők japánról-magyarra fordítják, nem pedig az angolt magyarra.
Bár a 2. kötet mangához ha jól tudom már az angolt is felhasználják.
Naplózva
Angelir
Vendég
« Válasz #56 Dátum: 07 aug 07, 11:40:13 »

A Naruto manga 1 kötete csak a 7. fejezet ig meg aminek a cime Kakashi döntése. Az utolso oldalon az van amikor szépen taglalja hogy tegyenek le arról hogy ninják lesznek. a MangaFan hivatalos license az első 6 kötetre terjed ki. Ezek összesen tartalmaznak 54 fejezetet.
Más a fordítás nagyon is jó. Az avarrejtk falva tényleg fura egy picit. Viszont a fonetikus névátírás nem véletlen igy van. Mivel más írásrendszerrel van ezért átíráskor nekik kötelező volt kiejtéshez igazodni.
Mondok egy ehez kapcsolodó dolgot. Ha te meg akarod változtatni a neved hivatalosan pl Uchiha Sasuke ra. Neked automatán ez lesz a személyiden. Ucsiha Szaszuke. Magyar törvény. Külföldi neveket magyar fonetikának megfelelően kell írni. Szóval nem érdemes ezért háborogni.
A másik amit olvastam hogy mé nem azt irták Nárútó a Naruto helyett. 1 Mivel ez egy licenszelt név a cím miatt ezt kötelesek igy irni. 2 a japán kanák kiejtése szerint az ottani A betü nekünk kiejtés szerint valahol az A és az Á betü között van. Amolyan elnyomott Á betü. Épp ezért vehető A-nak is. és ha megnézed a nevét Katakanával:    Látható hogy nincs benne a megnyújtó karakter szóval az eredeti kiejtés is végig rövid hangok nem hosszú Ó és nem is hosszu Ú.
« Utoljára szerkesztve: 07 aug 07, 12:27:37 írta Angelir » Naplózva
Harag
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 1759



« Válasz #57 Dátum: 07 aug 07, 19:04:16 »

Te valami nyelvtanár vagy?
A felét jó ha értettem! :wtf?:
De akkor se tudnám megszokni! :idegroncs: :cenzúra:
Naplózva

Nem számít milyen rögös út visz föl a hegyre, biztos, hogy van még rögösebb!
Az interdimenzionális térkapuk, és ketyeréik biturbinális reppentyűi!
Angelir
Vendég
« Válasz #58 Dátum: 07 aug 07, 22:33:42 »

Nem vok tanár csak tanulom.
Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #59 Dátum: 07 aug 08, 16:01:58 »

A Naruto manga 1 kötete csak a 7. fejezet ig meg aminek a cime Kakashi döntése. Az utolso oldalon az van amikor szépen taglalja hogy tegyenek le arról hogy ninják lesznek. a MangaFan hivatalos license az első 6 kötetre terjed ki. Ezek összesen tartalmaznak 54 fejezetet.
Más a fordítás nagyon is jó. Az avarrejtk falva tényleg fura egy picit. Viszont a fonetikus névátírás nem véletlen igy van. Mivel más írásrendszerrel van ezért átíráskor nekik kötelező volt kiejtéshez igazodni.
Mondok egy ehez kapcsolodó dolgot. Ha te meg akarod változtatni a neved hivatalosan pl Uchiha Sasuke ra. Neked automatán ez lesz a személyiden. Ucsiha Szaszuke. Magyar törvény. Külföldi neveket magyar fonetikának megfelelően kell írni. Szóval nem érdemes ezért háborogni.
A másik amit olvastam hogy mé nem azt irták Nárútó a Naruto helyett. 1 Mivel ez egy licenszelt név a cím miatt ezt kötelesek igy irni. 2 a japán kanák kiejtése szerint az ottani A betü nekünk kiejtés szerint valahol az A és az Á betü között van. Amolyan elnyomott Á betü. Épp ezért vehető A-nak is. és ha megnézed a nevét Katakanával:    Látható hogy nincs benne a megnyújtó karakter szóval az eredeti kiejtés is végig rövid hangok nem hosszú Ó és nem is hosszu Ú.

Én is megpróbáltam pár dolgot leírni ebből az előző hozzászlásaimban, csak mivel ennyire nem értek hozzá, így nem tudtam ilyen jól megfogalmazni.  Nevet ikszdé DE úgy tűnik vannak akik nagyon járatosak ebben. ikszdé  Nevet
Naplózva

Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 ... 22
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!