24 máj 30, 00:24:33 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 10 11 [12] 13
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Pecsételő technikák  (Megtekintve 44475 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
STM
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4579

Alkalmilag felbukkanó kísértet


« Válasz #165 Dátum: 10 feb 26, 18:47:40 »

Akkor egy mondatban megvétózom amit mondtál:
A technikát a Yondaime egyedi technikája volt, és könnyen elképzelhető, hogy csak Sarutobinak mesélt róla.

Amúgy, amit a pecsétekről általában mondtál, abban persze egyetértünk, csak azt mondom, hogy nem állapíthatod meg, hogy ezt a  technikát ne tudná használni egy Kakashi, vagy Sasori, vagy Jiraiya, mert egyszeráen nem is ismerhették.
Ezt erősíti az is, hogy Sarutobi-sensei biztos volt abban, hogy Orochimaru sem ismeri a jutsut.
Habár, én mindenképpen kiemelném, hogy természetesen fontos a kivételesen fejlett chakra-manipulációs képesség.
« Utoljára szerkesztve: 10 feb 26, 18:50:45 írta STM » Naplózva
datango
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 321


Firma


« Válasz #166 Dátum: 10 márc 06, 21:35:25 »

http://www.onemanga.com/Naruto/124/05/
sehol nincs az, hogy szövetséget kell kötni a halott démonnal.
Ez nem idézés hanem pecsételés technika.
Naplózva

-=Suiton=-
"The Sharingan's true power... this Uchiha Madara's power!"
http://bf3stats.com/stats_pc/mgjani
"Sajnálom datango, nem küldhetsz üzeneteket és privát üzeneteket ezen a fórumon."  <--   c=3
titius
ANBU Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 705


Sharingan


« Válasz #167 Dátum: 10 márc 06, 22:03:40 »

Mivel nem itt mondja hanem sokkal korábban mikor megidézi a lényt .
ezerszer elmondtam,de majd később kikeresem.
kb ezt mondja Sarutobi:
"Szóval ez lenne a halálisten amiről a 4. beszélt.Csak azok láthajták ezt ,akik szerződést kötnek a jutsuval(halálistennel),láthatják a lényt."
ezért nem látta orochimaru sem.
És a bizonyíték:http://www.onemanga.com/Naruto/122/13/
De kb. ezt elmondtam már 100x nem értem mért kell midnig felhozni ezt a témát és Hszt vadászni.
« Utoljára szerkesztve: 10 márc 06, 22:11:34 írta titius » Naplózva
STM
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4579

Alkalmilag felbukkanó kísértet


« Válasz #168 Dátum: 10 márc 06, 22:34:01 »

Az a "szerződés" maga a technika..  Sarutobi valami olyasmit jehgyez meg:
"Ez lenne az a lény, amiről a YOndaime beszélt?" Majd amikor észreveszi, hogy mások nem látják, hozzáteszi: "Tehát csak azok látják, akik szerződést kötöttek vele"

Én meg már itt mondtam, mit jelent amit mondott. A "szerződés" amire utal, a megidézése, és a lelke "átadása"...
« Utoljára szerkesztve: 10 márc 06, 22:42:41 írta STM » Naplózva
kakesz
ANBU Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Vízesés Falu Rejtett Vízesés Falu

Hozzászólások: 793


Troll barlangász


« Válasz #169 Dátum: 10 márc 07, 19:35:35 »

A robbanó pecsétek szerintetek, hogy működnek?  Csinálnak egy jutsut és azt pecsételik le vagy ilyen "írogatással" tényleg létre lehet hozni egy robbanást? Mert elég durva lenne ha a tekercsekből kijövő surikenek és egyéb cuccok is gyárthatóak így... (szerintem logikus ha a robbanást létre tudnak hozni akkor tárgyakat is.) A másik dolog ami még durva lehet ha csak úgy lazán a harc közben ellenségre pakonak egy ilyen firkálmányt és simán felrobban.
Vagy bonyolultabb a pecséteket csinálni vagy nemtudom miért nem alkalmazzák ezt... inkább nekiállnak elsajátítani tűzjutsukat ami akár éveket is igénybe vehet.
Naplózva

A tűz árnyéka világítja meg a falut.
titius
ANBU Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 705


Sharingan


« Válasz #170 Dátum: 10 márc 07, 19:42:17 »

Kakesz jó kérdés ,én sem értem mért nem használják többször.Hiruzen és lerobbantotta az első két Hokage lábát és észresem vették mikor rájuk tette ,igaz zombik voltak.
Nem hiszem ,hogy a jutsut magát pecsételnék le ,hanem inkább az írás és a papír anyaga robbanhat.Nem értem mért nem használják őket többször ,pedig ezek az igazi ninja fegyverek,meg a Shurikenek ,amiket Sasuke is előszeretettel használt ,"az" előtt és én is jobban szeretek.
Igazából Danzou és namikaze voltak nagy pecsétesek ,harc közben is ,lásd Yondi teleport jutsuja ,illetve amit Danzou használt Sasu ellen és nem tudott mozogni. Ezek a pecsétek olyanok lehetnek szerintem mint a programozás a vló életben ,amihez kódot használunk és mint ahogy nem minden hülye gyerek tud programozni ,nem mindenki tud pecsételni sem ,gondolom ez logikus.
Naplózva
tocika12
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 314



« Válasz #171 Dátum: 10 márc 07, 21:10:56 »

Hát szerintem ezeket a robbanó jegyzeteket úgy lehet elképzelni, mint egy kézigránátot, vagy egy köteg dinamitot. Felrobban, de utánna már használhatatlan. Arról fogalmam sincs, hogy a robbanó jegyzetek hogy robbannak, de szerintem simán a ráírt cucc, és a papír robban. Kb mint amikor Jiraya ráfirkált a papírra, és az amaterasu lángjait belepecsételte. itt is valami olyasmi lehet ráírva, hogy "Robbanás", és valaminek be kell indítania (akár egy másik robbanás, akár egy ninja)
Naplózva
dosreis
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 849


Kakarottttooooo


« Válasz #172 Dátum: 10 ápr 23, 15:16:33 »

ha a Fuuinjutsu Shiki Fuujin-t egy klónnal használják akkor a klon vagy az eredeti használó is meghal8aki a klonokat hozta létre) mert ez valahogy nem naygon értem mert ha nem akor ez a jutsu gyengéje a halál elen
Naplózva
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #173 Dátum: 10 ápr 23, 15:20:50 »

A használó mindképpen belehal. Csak addig húzza, amíg meg nem szünteti a jutsut.
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
dosreis
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 849


Kakarottttooooo


« Válasz #174 Dátum: 10 ápr 23, 19:56:10 »

aszitem ha a kézjeleket is klón csinálja akkor nem árt
Naplózva
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #175 Dátum: 10 ápr 24, 22:31:14 »

Naruto klónjai közül is ha csak egy is békává változik a természeti energiáktól, akkor maga Naruto is legyet eszik hátralévő életében. ^^
Szerintem ez erre az esetre is vonatkozik. ^^
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
Szellem Lovas
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 236


Inkább halok becsülettel, mint élek becstelenül


« Válasz #176 Dátum: 10 ápr 25, 21:55:31 »

Igen mivel lényegében amin keresztül megy a klón azon az igazi is keresztül megy ilyen vagy olyan formában ha jól tudom,
Naplózva
boomBUSH
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Felhő Falu Rejtett Felhő Falu

Hozzászólások: 70


« Válasz #177 Dátum: 10 ápr 26, 11:29:08 »

Bizony belehal, mert a shiki fuujinal a lelkedet pecsételed le, és adod át a halálistennek, és a klónoknak egy lelkük van a használóval.
Naplózva

Peace is a lie; there is only passion.
    Through passion, I gain strength.
    Through strength, I gain power.
    Through power, I gain victory.
    Through victory, my chains are broken.
    The Force shall free me.
Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #178 Dátum: 10 júl 23, 23:47:39 »

Van egy olyan érzésem hogy a pecsételő és a téridő jutsuk igen csak egy tőről fakadnak. igen lehet találni ellenpéldákat, ezt tudom.

Dolgok lepecsételése:
Oké, hogy egy darabka papír segítségével simán hurcolhatunk magunkkal 180 kiló shurikent, de azok hogy a fenébe kerülnek bele a kis firkantott papírkába.?
Erre két ötletem van.
1 egy másik (már eleve létező) dimenzióba kerülnek
2 maga a pecsét voltaképp egy másik dimenzió és ami itt egy egydimenziós ábraként jelenik meg. és maga a pecsételő eljárás megváltoztatja a lepecsételendő tárgy dimenziós tulajdonságait (3D ből 1D-be) és/vagy a fizikai tulajdonságait módosítja. pl (pl az amaterasu lepecsételésénél a fizikai és dimenziós tulajdonságok változtak, miután a fekete lángokból egy jel lett a mit körbezár a pecsét.
vagy a Shukau tárolója ként szolgáló köcsög ami eleve jóval kisebb mint Mosómasa, így hogy abba bele tudják tuszkolni vagy Shukau fizikai és dimenziós tulajdonságait kellett módosítani, vagy az edényen belül kellett létrehozni egy másik dimenziót.

Mámásik dolog, hogy szerintem maguk a pecsétek "egyfajta dimenziókapuk" melyekkel adott térben lévő távoli dolgokat lehet összeköttetésbe hozni, és a köztük lévő távolságot időveszteség nélkül változtatni.
pl Idézés és Minato teleportációja

Harmadik dolog, ha már kapuknak neveztem a pecséteket, akkor mint tudjuk a nyílászáró szerkezetekkel nem csak összekötni de elválasztani is lehet a dolgokat egymástól.
pl Gofuu Kekkai ami miatt Gai nem tudta áttörni a sziklát

A robbanó jegyzetet is egy egyszerű pecsételő téridő jutsunak mondanám. (alaptalan elmélet, csak elgondolás)
viszont itt fordítva jön le a dolog, nem egy másik dimenzióba küld dolgokat, hanem onnan hozza lő esetünkben a robbanást, vagy a robbanáshoz szükséges energiát.
Ha azt mondjátok azért robban, mert csakra van benne, én arra azt hogy oké, de hogyan fér egy kis papírkába annyi csakra, hogy előidézzen egy másfél méter hatósugarú robbanást? a válasz egyszerű szerintem. maga firkálmány rajta egy pecsét, és abba van belepecsételve a csakra.

Pein csakraszívó teste az ami nálam az egyik kakuktojásjelölt az elméletem szempontjából.

De ha bijuk lepecsételését vesszük alapul, akkor már értelmet adhat a téridő dolog is a pecsételés mellett.

És végére jön az extrém desszert
Amikor Madara szedi ki a rókát Kuhinából akkor a Kyuubi pecsétje egy elég érdekes formát vesz fel.
lehet, hogy csak rajzolás miatt, de szerintem az egy szem 
http://naruto-kun.hu/manga/Naruto/501/9

Ebböl jött az ötletem miszerint maga a sharingan voltaképp egy multifunkciós pecsét. na persze ha az egész szemet nem is tekinthetjük annak, azért magát a jelet rajta lehet esetleg annak nevezni. Na meg mint ismert a szem a lélek tükre, és mint ismert régen a tükröket átjáróknak vélték más dimenziókba.

Kamui: rést nyit a téren, aminek következtében a közelben lévő tárgyakat elnyeli egy másik dimenzó. (egy a miénknél jóval nagyobb gravitációjú dimenzióba nyit átjárót, ami a a kis átjáó miatt hatással van az evilági dolgokra, valamint ez lehet az oka, hogy folyamatosan táplálni kell, mivel magát a hasadékot is összehúzza és végül eltönteti, aminek következtében megszűnik a jutsu.

Amaterasu: ami szerintem az előző ellentéte mégpedig abban, hogy nem innen küld, hanem egy másik dimenzióbol hozza át a fekete lángokat egy dimenziós résen keresztül. Na meg persze azokat vissza is lehet küldeni.

Susanoo: tudjuk, hogy köze van az érzelmekhez, és tudathoz, de ha úgy tekintjük, hogy a tudatnak van egy külön dimenziója (pl Naruto saját belső világa) ahonnan előhozzák manifesztációjához szükséges energiát, és a használó csakrája csupán a fenntartáshoz kell, vagy pedig mér eleve teljes formában létezik a tudati demenzió egy eldugott zugában, és csupán a használótól függ, hogy mennyre manifesztálódik ebben a világban.

Izanagi: ehhez valahogy a párhuzamos-világelmélet illene, de aszem ezt az elméletet nem tudnám megalkotni.
De azért csak annyit, ha egy eseménynek több lehetséges kimenetele van kedvezőtlen esetén cseréljük le a kedvezőre. na meg genjutsu miatt ez se tiszta hmm.

Tsukuyomi: szem-> lélektükre -> tükör=átjáró másik világba -> lélek/tudat -> saját dimenziója. (csak sima sharingan volt, de Szaszke megjelent Naruto tudatában amikor elfojtotta a róka csakráját.


A három dojutsu közül még talán a Rin'negant kapcsolnám ide, de csak a szemek közti látásmegosztás miatt.

ui: mint elején említettem több helyen hibás és ellentmondásos lehet, valamint akadnak kivételek.
 
Naplózva

seeway
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 58


« Válasz #179 Dátum: 10 júl 24, 00:46:10 »

Hmmm érdekes elmélet, szóval akkor a sharingan variációk más más pecsétek lennének?
Végül is elképzelhető alap sharingan csak egy párhuzamos dimenzióba lát bele ami nem sokkal a miénk előtt történik ergo hamarabb látja a dolgokat mint meg történt, szóval a reakció kevesebbnek tűnik... később ahogy bonyolódik a minta úgy más más dolgokra képes....

Azé vicces lenne ez tényleg így lenne azt kiderülne hogy az amaterasu egy nagy nap közepén nyit kaput, Kamui meg egy fekete lyuk mellet Mosolyog

Egyébként ezt sosem fogjuk szerintem meg tudni de egy jó elmélet, de ami szerintem biztos, hogy a pecsétek igen is dimenziókat kötnek össze, pl béka-ember stb...mert ugye idézésnél egy pecsétet hozunk létre... És meg magyarázná a teleportálós dolgot is, mivel akkor ezt a uzumakiféle pecsét technikából csinálta...

"Pein csakraszívó teste az ami nálam az egyik kakuktojásjelölt az elméletem szempontjából." Ezt nem nagyon értem...

Összességében szép elmélet de szerintem ezt egy SCI-FI be biztos elmondanák és levezetnék de szerintem egy animebe nem nagyon fognak ilyen multidimenziós dolgot belevinni meg elégszenek azzal hogy így van és kész...
Naplózva

...
...
Oldalak: 1 ... 10 11 [12] 13
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!