24 máj 08, 09:31:10 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: [1]
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Izanami (spoiler veszély)  (Megtekintve 3829 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Uchiha_Obito
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 65



« Dátum: 12 máj 02, 20:19:55 »

NA láttam, hogy az Izanagi is kapott egy külön témát és nem találtam egyetlen jó helyett sem ahol feltehetném a kérdéseket  Nevet

Tudjuk ugye, hogy az Izanagihoz kell mind a Senju mind pedig az Uchiha DNS..

Ebből feltételezem, hogy az IZANAMIhoz is hasonlóan szükség lenne, mind a 2 DNS re... 
Csak azt nem tudom, hogy Itachinak mikor sikerült megszerezni az Senju DNS-t.


Arra gondoltam, hogy még régen Itachi adott egy ajándékot Narutónak, amit azóta már visszakapott...
Az lehetséges lenne, hogy mielőtt elégette az Amaterasuval azt a hollót, valahogyan szerzett Naruto DNS-ből?

Mondjuk ez már csak a türelmetlenségem következménye, mivel alig tudom kivárni, hogy mikor derül ki hogyan is képes Izanamit létrehozni Mosolyog

ÉS vajon ez is a Sharingan fényébe kerül vagy más sokkal nagyobb ára van.
Naplózva
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #1 Dátum: 12 máj 03, 11:13:05 »

Nem tudjuk, hogy kell-e hozzá Senju DNS, de mivel Itachi akarja használni (nem tudunk róla, hogy őt génmanipulálták volna), így nem valószínű.

Eddig ennyit elmélkedtem az Izanamiról:

Lássuk csak...

Én is hozzászólnék az Izanamihoz.

Ezt tudjuk az Izanagiról:

http://naruto-kun.hu/manga/Naruto/479/3 (és a következő 2 oldal). Vagyis amíg a technika aktív, addig a használó egy "illúzió". Képes semmissé tenni az őt ért negatív hatásokat és képes valóságossá tenni a saját támadásait. Csak saját magán használhatja.
Az sem 100%, hogy az Izanagihoz feltétlenül kell Senju DNS (persze tudjuk, hogy úgy hatékonyabb). Mivel itt http://naruto-kun.hu/manga/Naruto/479/6 Tobi gondolja, hogy a technika fenntartásának ideje személyenként változik, és Danzou is csak ennek az időkorlátnak a kitolása miatt hagyta, hogy Orochimaru kísérletezzen rajta. És ez a kísérletezés lehetett az Első DNS-ének beültetése is. Azt is tudjuk, hogy Danzou így egyszerre 60 másodpercig tudta fenntartani az Izanagit (http://naruto-kun.hu/manga/Naruto/479/12).
Az Izanagihoz egy db sima Sharinganos szem kell, ami a technika befejeztével lecsukódik (megvakul). Ezt láttuk Danzounál és Tobinál is (http://naruto-kun.hu/manga/Naruto/479/11, http://naruto-kun.hu/manga/Naruto/510/12).

És az Izanami:

Ez is a használó szeme világát követeli (http://naruto-kun.hu/manga/Naruto/581/17). De azt még nem tudjuk, hogy 1 szem kell, vagy mindkettő megvakul.
Viszont ezt Itachi Mangekyou Sharingannal használja (http://naruto-kun.hu/manga/Naruto/581/18).

http://naruto-kun.hu/manga/Naruto/581/19
Ez alapján én arra következtetek, hogy az Izanami által a technika használója a számtalan lehetséges jövő közül ki tudja választani a neki legelőnyösebbet, és annak a bekövetkezési valószínűségét tudja jócskán növelni. Például (sarkos példa lesz): Itachi dob egy shurikent Kabutó felé. Két lehetséges jövő van: 1.) Sisak kitér és a dobócsillag nem találja el, 2.) Sisak nem tér ki és a dobócsillag eltalálja. Ebből Itachinak a "nem tér ki" jövő az előnyösebb, így ennek a bekövetkeztet tudja erősíteni.
De lehet, hogy mivel az Izanagi is "csak" a használóra (a használó körül) hat, így az Izanamival nem az ellenél várható cselekedeteit, hanem a saját cselekedeteinek a hatásosságát, sikerességi/bekövetkezési százalékát tudja növelni. Pl.: Vág a karddal és az sokkal nagyobb eséllyel ér célt, sokkal kisebb az esélye, hogy az ellenfél védi a vágást.
Fontos dolog még az utolsó mondat: "Maradj a közelemben, Sasuke!" Ebből következhet az, hogy az Izanami csak Itachin és a közelében hat (kardos példa), vagy az is, hogy csak Itachin és a közelében NEM hat (shurikenes példa). ^^

Ebből egy pár dolog már változik, erre:

He-he-he... a nagy zsörtölődésben senkinek nem tűnt fel, hogy Itachi tulajdonképpen kiprovokálta Kabutótól, hogy beszéljen a múltjáról? Talán az Izanami mérlegre teszi annak az életét, akin alkalmazzák és... idáig terjed az elméletem. Nevet
Erről a fenti elméletemről és Kabuto történetéről Kisame esete jut eszembe, hogy mikor derül ki/mikor jön rá, milyen ember is valaki. Csak itt az Izanami csinálja meg ezt.

Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
Szabika
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 2103


No akame ga kill no life


« Válasz #2 Dátum: 12 máj 03, 11:23:42 »

Szerintem úgy szerezte meg hogy kabuto belé rakta. Persze ha madarába is tudott hogy felerősítse akkor miért ne rakott volna mindenki másba? Háború van ezért mindent elkövetett. Csak persze nem sejtette hogy itachi kiszabadul majd az edo tensei-ből  smirksweat.
Naplózva
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #3 Dátum: 12 máj 03, 11:38:30 »

Ebben most az a buktató, hogy Itachinak tudni kellett erről a technikáról már régóta. Márpedig az elmondásából erre lehet következtetni főleg amit az Izanagiról mondott. Ha viszont csak akkor kapta volna meg ha Kabuto manipulálja a DNS-ét akkor nem lenne ismerete róla. Másrészt akkor tudná használni Hashirama képességeit is. A Senju DNS vagy Hashirama DNS szükségességéről Tobitól tudunk az Izanagi esetében. De az is lehet, hogy Tobi rosszul tudta, mert ez ellentétben áll azzal a kijelentéssel, hogy az Izanagi az Uchihák tiltott és titkos jutsuja. A tiltott részét még megértem a szem elvesztése miatt, de a titkosságát nem.
« Utoljára szerkesztve: 12 máj 03, 11:49:30 írta rini67 » Naplózva
viktor6665
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 806



« Válasz #4 Dátum: 12 júl 21, 23:46:15 »

Ebben most az a buktató, hogy Itachinak tudni kellett erről a technikáról már régóta. Márpedig az elmondásából erre lehet következtetni főleg amit az Izanagiról mondott. Ha viszont csak akkor kapta volna meg ha Kabuto manipulálja a DNS-ét akkor nem lenne ismerete róla. Másrészt akkor tudná használni Hashirama képességeit is. A Senju DNS vagy Hashirama DNS szükségességéről Tobitól tudunk az Izanagi esetében. De az is lehet, hogy Tobi rosszul tudta, mert ez ellentétben áll azzal a kijelentéssel, hogy az Izanagi az Uchihák tiltott és titkos jutsuja. A tiltott részét még megértem a szem elvesztése miatt, de a titkosságát nem.
Tobi rosszul mondta, Itachi verziója valószínübbnek tűnik nekem, tehát, hogy az izanagihoz, és az izanamihoz is csak egy sharingan szem kell és a jutsu ismerete, és a senju dns csak felerősítette az izanagit 1percre danzounál, 10percre tobinál.
Ha mégis Tobinak lenne igaza, Itachi története úgy rossz, ahogy van, egyrészt miért lenne párja az izanami, ha nem ugyanaz a feltétele? Másrészt nem tudta volna olyan sok uchiha használni, mert a sarki boltba nem kapható senju dns.
A 2technika dióhéjban:
izanagi-saját valóságodat/világodat változtatja meg
izanami-ellenséget egy másik örökké ismétlődő világba küldi
Naplózva

kszabesz
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 4


Még élek


« Válasz #5 Dátum: 13 feb 07, 01:59:15 »

Ugyan sem az animében sem a mangában nem volt róla szó, de szerintem a következő a helyzet:
A, lehetőség:
Az Edo Tensei-el felélesztett lelkek, a fehér Zetsukból jöttek létre, akik ugye értelemszerűen rendelkeznek a Senju DNS-el, és így lehetővé téve Itachinak az Izanamit.
B,lehetőség:
Ez az a verzió, amiben csupán csak annyi a közös a két technikában, hogy mindkettő a szem világáért cserében használható, legalábbis ez a legtöbb, amit Itachitól megtudtunk.
Bár, tény az is, hogy míg az Izanaginál lecsukódnak a szemek, az Izanaminál kifakul a szem, és nem csukódik le, valószínűleg ez a külömbség a kettő között.
Az Izanagi, sima sharingannal használható, azomban a megvakult szem le csukódik.
Az Izanami Mangekyu Sharingannal használható, és a megvakult szem kifakul. Lásd: Manga 587. http://naruto-kun.hu/manga/Naruto/587/1

Itt kiderül, hogy a szem nem csukódik le, hanem csak elveszti a sharinganját, ezáltal egyértelműen a Mangekyu sharingant is, bár azt sem hagyhatjuk figyelmen kívűl amit a legújabb Manga rész tár elénk, amiben is a 3.Hokage mesél kicsit Sasukénak Itachiról és közli vele hogy Itachi mára már 7 Évesen a Hokage bölcsességével rendelkezett, és kutatta a történelmet.

Össze visszaságban van kuszálódva ez az egész történet még egyenlőre, nézzük csak a tényeket.
Izanagi:
Obito állítása szerint csak az tudja használni, mindössze 60másodpercre aki rendelkezik Senju DNS-el, a szem 60másodperc után lecsukódik, tegyük hozzá hogy a sima Sharinganról beszélünk.

Izanami:
Szó sincs Senju DNS-ről, viszont ezt a technikát a Mangekyu Sharingannal használják, és az Izanagival ellentétben, a szem nem csukódik le, hanem kifakul.
Viszont itt jön a csavar, mert mint fentebb írtam, lehetséges hogy Kabuto a fehér Zetsukat használta fel az Edo Tenseihez, ami megmagyarázná hogyan jutott Itachi Senju DNS-hez.

A fehér Zetsukat használta Orochimaru is az Edo Tenseihez, a 618.részben, tehát ezzel kiderül hogy nem lehetetlen.

Nos, ezek lennének az eddigi tényállások, a többi pedig sötét köd.
Naplózva

FairyTail mádóshi
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #6 Dátum: 13 feb 07, 14:10:54 »

... lehetséges hogy Kabuto a fehér Zetsukat használta fel az Edo Tenseihez, ami megmagyarázná hogyan jutott Itachi Senju DNS-hez.

A fehér Zetsukat használta Orochimaru is az Edo Tenseihez, a 618.részben, tehát ezzel kiderül hogy nem lehetetlen.
...

Kabuto nem fehér Zetsukat használt az Edo Tensei-jehez, mert először megmutogatta Tobinak, hogy kiket is hozott vissza és Tobi csak UTÁNA vezette le Kabutót a földalatti bázisra és dicsekedett el a 100.000 fős Zetsu-seregével. Addig Kabuto erről nem is tudott.
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
Oldalak: [1]
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!