24 máj 09, 00:06:28 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 [2] 3 4 ... 9
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Edo Tensei (Tisztátalan Világi Feltámasztás)  (Megtekintve 38368 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
tibee77
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 1083


-Itachi Fan-


« Válasz #15 Dátum: 11 nov 01, 18:38:27 »

Uram isten Shiro ez volt az egyszerű hasonlat? Nevet Nevet Amúgy meg ezt az edo tensei-t a 2. Hokage találta ki vagy csak ő is használta?És vajon ő miért használt ilyen "sötét mágiát"?
« Utoljára szerkesztve: 11 nov 01, 18:39:27 írta tibee77 » Naplózva
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #16 Dátum: 11 nov 01, 18:42:49 »

Nekem Shirora reagálva ugyan ez jutott eszembe.

A 2. fejlesztette ki. Hogy használta vagy nem. Ki tudja. Egyszer biztos, hogy használnia kellett mert különben nem tudnák, hogy üzemképes a jutsu. Sőt, ezt másoknak is tudniuk vagy látniuk kellett, hiszen sokan tudnak róla.
Naplózva
Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #17 Dátum: 11 nov 01, 19:05:39 »

Madara tuti látta, sőt a jutsu fő célját is ismerte.

Szerintem 2 dolog esélyes a kifejlesztését illetően.
1 Hosszas kutakodás az Uzumakik pecsételő technikáit illetően.
2 Esetleg látta, hogy Madara a Rinnegánnal játssza a nekromantát.
Naplózva

hamilton
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 80


« Válasz #18 Dátum: 11 nov 09, 11:57:24 »

Nem hiszem, hogy a második embereket áldozott fel volna amíg kifejleszti a jutsut....
Pedig így működik - akkor nem is volt annyira jó ember, vagy az ővé más módon működött....
Naplózva
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #19 Dátum: 11 nov 09, 12:58:05 »

Miért lett volna az ellenségeivel jó ember? Ugyan olyan könyörtelen ninja volt mint bárki más. Könyörületességet csak a saját nemzete tagjai felé mutatott. Volt elég hadifogoly akiken kísérletezhetett. A többi ninja nemzet sem bánt máshogy a foglyokkal. Az ő idejében ez természetes folyamatnak számított. Ha visszagondolsz a mai történelemre, itt sem történt másként. Közben az idő változásával vált ez a jutsu is tiltottá mert idővel az emberek megváltoztak és a kegyetlenkedésnél is kegyetlenebbnek tartották. Ez vezethetett ahhoz, hogy tiltó listára került. Például az Izanagi is tiltott kategóriás jutsu de nem azért mert kegyetlen lenne, hanem azért mert komoly károkat okozott az Uchiha klánnak. Rohangált a sok félvak Uchiha az utcákon. Ez olyan probléma, hogy időben fel kellett ellene lépni. Így ezt is tiltottnak minősítetek a klánon belül. Aztán olyan sok idő telt el a használata után, hogy sokan el is felejtették annak létezését vagy létrehozásának mikéntjét. Röviden, ők abban az időkben éltek és ezek a jutsuk akkor születtek amikor minden megengedett volt a túlélés érdekében.
« Utoljára szerkesztve: 11 nov 09, 12:59:53 írta rini67 » Naplózva
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #20 Dátum: 11 nov 09, 15:54:47 »

Az Edo Tenseit lehet kétszer ugyanazon az emberen használni?
Pl: Sasorit nem pecsételték le, csak megbékélt. Őt vissza lehet hozni?
Naplózva
Putir
Vendég
« Válasz #21 Dátum: 11 nov 09, 16:01:59 »

Szerintem aki megbékélt azt nem tudnák viszont deidarát visszatudta hívni és gondolom utána újra megidézi .
Naplózva
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #22 Dátum: 11 nov 09, 16:16:16 »

Nem úgy gondoltam.
Kabuto szerez új áldozatot, még egy kis DNS-t és megint felrajzolja a pecsétet, úgy vissza tudja-e hozni?
Naplózva
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #23 Dátum: 11 nov 09, 16:28:29 »

Amíg a lélek nem megy tovább azon a bizonyos úton vagy nem pecsételik le, addig bármikor megfogható és visszahozható. Ha a feltételek továbbra is adottak addig ez megoldható. Lásd Deidarával is ez történt mikor Oonokival harcolt.
Naplózva
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #24 Dátum: 11 nov 09, 16:48:28 »

Deidarát nem küldte vissza a másvilágra, csak visszazárta a koporsóba, amit meg tud idézni.

gman:
Szerintem igen. Nem hiszem, hogy az összes Edo-zombi, mind kétségek között hányódva ment volt a másvilágra. Pl. a Második Hokage, ha tényleg az Aranyszarv alakulat visszatartása közben halt meg, akkor ő békében távozott. Ahogy a Harmadik Raikage is a tömeg ellen, a társai védelmében.
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
Itara
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 93

Az akatsuki 3 legerősebb tagja(Nagato nem fért rá)


« Válasz #25 Dátum: 11 nov 09, 16:59:30 »

Nem beszélve chioról aki az élete árán felélesztette a kazakaget és rá és naruto-ra hagyta a békét, vagy mint nagato aki az álmait narutora bízta.
Naplózva

"Nem csak ahhoz kell bátorság, hogy az ember kiálljon és beszéljen, hanem ahhoz is, hogy leüljön és meghallgassa a másikat."- Churchill
"Fanatikus az, akit lehetetlen meggyőzni, de témát sem hajlandó váltani."-Churchill
Kész vagyok a teremtővel való találkozásra. Hogy a "Teremtő felkészült-e erre a megpróbáltatásra, az más kérdés."-Churchill
Csak két hatalom létezik a világon: a kard és a szellem. "Hosszú távon azonban a szellem mindig meghódítja a kardot."-Bonaparte Napoleon
Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #26 Dátum: 11 nov 13, 03:22:13 »



A betiltásának okát valahogy így képzelem: Az erkölcsi ok inkább csak egyfajta máznak szolgált.

Kétségkívül az Edo Tensei igen csak erős és hatásos jutsu, így előbb vagy utóbb az ellenség is szívesen rá tenné a kezét.
Emiatt viszont nem használhatja bármely jött ment mezei shinobi, hogy ezzel menőzzön. Nem arról van szó, hogy nem képes rá, hanem ha nincsenek minimum Kage szintű képességei, akkor azért elég "könnyen" kiszedhetik belőle a fortélyokat. Persze járna némi áldozattal, de szerintem abban az időben bármely ellenséges falu szívesen áldozta volna pár száz shinobija életét egy ilyen jutsuért. Valamint szerintem azért Tobirama is próbálta titkolni a többi falu előtt, hogy ő játsza a nekromantát. S Konohában is esetleg csak egypár ember tudhatta, hogy ő a használó.

Naplózva

feraaaa32
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 294


« Válasz #27 Dátum: 11 nov 13, 04:09:12 »

elmondaná vki,hogy mi az az aranyszarv alakulat?amúgy az edo-tensei nagyon erős technika,durva,hogy fel tudta találni a 2.hokage. különben szerintem,amikor az öt akatsukis,plusz madara ott állt,akkor csak annyi volt,hogy off-olta őket,hisz az edo-tensei-ben te döntöd el ki él és hal.  amúgy eddig valszeg kabuto használta a legjobban,mert
1.ő idézte meg a sereg felét az akatsuki részére
2.a régi kagékat megidézte,meg madarát is,plusz akatsuki tagok,meg egy csomó jó ninját lásd:hét kardforgatót megidézte  bow
3.csak kiadta a parancsot az edo-s bábuinak,hogy mit csináljanak és azok mozogtak akaratuktól függetlenül,nem kellett ott lenni felügyelni(nem kellett folyton mozgatni,mint egy bábut)
4.ő dönti el,hogy az elméjük ott legyen-e,vagy átveszi teljesen az irányítást és tud beszélni rajtuk keresztül,írányítani tudja őket.
5.az edo-t a felélesztett ninjáin keresztül is tudja használni,épp ezért harcol már madara a kagékkal,ha nem tudná ezt,akkor még mindig csak arra tartana  Kúl
Naplózva
Mach5
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Válasz #28 Dátum: 11 nov 13, 06:56:48 »

Szerintem ezt kijelenthetjük, hogy kabuto használja a legjobban a látottak alapján:) Ha mindenhova ennyi erős shinobival menne akkor azt is megmerném kockáztatni, hogy konohát is elbírta volna foglalni és a konohai erős shinobit akiket megölt azokat is feltámasztotta volna és így ment volna végig akkor kb. ő irányított volna mindenkit, ha okosan eltervezi ezt:) Amúgy se értem, hogy miért nem csinálta ezt? Mondjuk 5akatsukist ráküldött volna még a tobi bemutatkozása előtt mondjuk 5jouninra meg stb. és akkor több edo tensei-e lett volna még ennél is, és akkor nehezebb lenne az ellenség dolga is. Szerintem meg ez a legalattomosabb jutsu is:) Hiába tudják, hogyan lehet megszüntetni akkor is hihetetlen nagy plusz erőt add egy olyan szintű embernek mint kabuto. 2.hokaget eddig lebecsültem, de ha képes volt egy ilyen szintű jutsut kitalálni akkor már értem, hogy miért választották meg hokagenak:) (Lehet, hogy erőbe gyengébb volt mint a bátya, de viszont kitalált egy ilyen szintű jutsut amivel fény évekkel erősebb lehet)
Naplózva
Ervdo
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 69


« Válasz #29 Dátum: 11 nov 13, 11:46:00 »

Pár kiegészítés ide is.Mosolyog
Egyetértek Shiroval, de a 2. Hokaget csak az erkölcsi okok aggasztotthatták igazán (és azok is talán csak a háború lezárta után). Hogy miért? Meghal egy kiváló ninja a bajtársaid közül, némi szövet és utána mehet a móka. A háborúban a frontvonalon ott biztos az ölsz vagy megölnek megy, nem nagyon lehet ráhúzni a legtöbb helyzetre, hogy elég csak megbénítani az ellenfelet, csak ideig óráig működne. Tehát bajtárs elhullott, aki elég táp volt, szövet rendben, mi kell még? Élő áldozat. Ott az ellen, elkapod egy genjutsuval, előrántod a tekercset megidézed a szertartási cuccokkat (azt a szép firkát a földön az áldozat körül) és kész is.. Elkerülted azt, hogy valakit még pluszba a sajátjaid közül is feláldozz, szóval még az erkölcsi ok is kiküszöbölve egy háborúban. Ja, és arról nem beszélve, hogyha bajtársat hozol vissza, akkor még irányítani se kell. De eljátszható ellenséggel is, egy erős kampec, akinek a hasznát veszed, gyors szövetminta, gyengét elkapod egy genjutsuval, áldozatrészt megejted és már meg is vagy, na ekkor el is kell nyomni az edo tenseies zombi akaratát.

Na de, az erkölcsi aggályok egyéb formái amik felmerülhetnek, ha már szóba kerültek:P Nevet:
- Ha a fent említettet is alkalmazzuk, akkor sem árt egyeztetni a felélesztettel, lehet rossz néven veszi.Mosolyog
- Nem tudni, hogy mi történik a lelkével.. Na most ilyenkor ehhez a világhoz köti, de fel lehet ezt oldani utána? Egy gyengébb lepecsételéssel nem, ezt mondták is, hogy őrizni kell sajnos, mert ha a pecsétnek kampec.. Egy erősebb pecséttel jelenlegi ismereteink szerint igen (shiki fuujin). Illetve még ha feloldozást nyer az illető lelke, ami miatt még ehhez a világhoz kötődött.. Maradt még a visszahívás, de ez nem igazán tűnik szabadon engedésnek, csak talonba helyezésnek, és vár szerencsétlen.. Mert akkor bárki akárhányszor újraéleszthető lenne, és amikor jön vissza a túlvilági ICvel 10edjére, akkor biztos, h felkiáltana, h ó b*szki már megint?

Viszont most így egy kisebb ellentmondásra is felfigyeltem. A célpont lelkének a megtisztult világban kell lennie, ugye ezért nem idézhető meg az első 4 Hokage. De ez mit is takar? Kakashi apja nem lett volna megidézhető sokáig, mert még nem volt ott (vagy ott volt igazából, csak Kakashinál jelent meg hogy rendbe tegye nála is a dolgokat, vagy az egészet csak vizionálta nem tudni:P)? Viszont akkor is hogy jutsz el a megtisztult világba (hogy visszahozható legyél Edoval) ha még van ami ehhez a világhoz köt (pl.: Sai bátyja, Sasori)? Persze meglehet magyarázni ezt is, mint mindent iszonyat kicsavartan, nem is tudom minek megyek bele ilyen dolgokba, csak valahogy most jó feltenni ezeket a kérdéseket.Nevet
« Utoljára szerkesztve: 11 nov 13, 11:50:48 írta Borax » Naplózva

Bankai: PoloSanyi
Oldalak: 1 [2] 3 4 ... 9
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!