24 máj 08, 21:56:46 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 [2] 3 4
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Chakra  (Megtekintve 20280 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Feketefold
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 218


A cél:határidős álom.


« Válasz #15 Dátum: 11 máj 01, 15:06:47 »

Így már értem a logikád. Elsőre kicsit félreértelmeztem. smirksweat
Naplózva


"Ilyen könnyű lett volna megtörni az elszántságod? [...]
Még ha senki sem hisz benned akkor is állj egyenesen és kiálts bátran!
Én tudom, hogy te ilyen embernek születtél!" - Kuchiki Rukia

Elfogadta a száműzetést a dicsőség helyett, és a gyűlöletet a szeretet helyett. És ezzel együtt, Itachi mosollyal az arcán halt meg.
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #16 Dátum: 11 máj 01, 15:15:31 »

Szerintem a választ ott lehet megtalálni, hogy mi kell a chakra létrehozásához. Szellemi és fizikai képesség. Ha többet és jobban dolgozol akkor több lesz a chakrád is. Persze az rendben van, hogy születéskor létrejön egy bizonyos kapacitás, sőt akár a legnagyobb, de ezt ahogy növekedsz úgy tovább is növeled hiszen együtt nő a szellemi és fizikai képesség is. A másik probléma, hogy a test fejlődése egy bizonyos kor után leáll, majd stagnálni kezd és lassan elveszíti az erejét egyre gyorsuló ütemben. Ez pedig azt mutatja, hogy az egyik alkotója a chakrának gyengülni kezd akkor a összességében nem tud annyi chakrát termelni. Tehát veszít a kapacitásából. Egy példa. Amikor Kakashi vizsgáztatta Sasukééket akkor Sasuke egy tűzlabdát akart kilőni Kakashira.  Kakashi pedig azt mondta, hogy még nem lehet annyi chakrája, hogy megtudja ezt csinálni. Tehát a lényeg - "nem lehet még". Ez pedig egyértelműen arra utal, hogy a fejlődéssel növekszik a chakra mennyisége.

A mai vizsgálatok szerint amíg leginkább fejlődik az ember az átlagosan 28-35 év. Ezután stagnálás következik úgy 45-50 éves korig. Ínét pedig megkezdődik a lassabb hanyatlás úgy 65-70 éves korig. Ínét viszont jelentősen gyorsabb lesz a hanyatlás. Természetesen ezek átlagos emberekre vonatkoznak. Ha kivetítjük ezt a Naruto világára akkor jól látható, hogy életkorra is alkalmazható a chakra fejlődésének iránya.
« Utoljára szerkesztve: 11 máj 01, 15:23:35 írta rini67 » Naplózva
Rewiag
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 124


« Válasz #17 Dátum: 11 máj 01, 17:09:44 »

nem szabad szétválasztani a testi/szellemi részeket, mert a kettő csak együtt alkot használható elegyet. lehet valaki akármilyen erős szellemileg ha a teste nem képes kiszolgálni. illetve lehet valaki akármilyen erős testileg, ha lélekben feladja a küzdelmet. olyan az mint az élsportolók: ha nincs meg bennük az akarat akkor kisebb teljesítményre képesek, mint amit a testük lehetővé tenne, viszont lehet valaki akármennyire eltökélt, ha testileg nem elég erős, nem fogja megnyerni a súlyemelést.

Más: a test a chakra hordozója, a léleknek semmi köze a fizikai értelemben vett chakrához. A raikage azért rendelkezik akkora chakrával, mert a testét a végletekig edzette. valószínű hogy nem ilyen karokkal született, tehát a chakraszint növelhető. (az akamitsi klán pl a hájában zár el óriási mennyiségű chakrát, amit felélve +erőhöz jutnak. mint a medvék téli álom idején)

a jinchurikiknél érdekes a helyzet, valószínűsítem hogy az elzáráshoz használt pecsét folyamatosan használ chakrát a bijuu elzárásához. kezdetben a pecsételő a pecsétbe helyez X mennyiségű chakrát a sajátjából, ami a még kevés chakrával rendelkező újszülötteket tehermentesíti. ez az elzárt chakra idővel elfogy, és a pecsét a hordozó chakráját kezdi használni, ezért fontos hogy mennyi és milyen minőségű chakrával rendelkezik a jinchuriki, mivel egy gyengébbet jobban megterhelne a pecsét fenntartása.
Naplózva
Sabaku
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4979


U.S.S. Kobayashi Maru


« Válasz #18 Dátum: 11 szep 26, 15:40:59 »

Nem hal meg az, akinek elfogy a csakrája, legalább is alapesetben. Az életerő és a csakra különböző dolgok, de az életerőt fel lehet használni csakraként is, visszafelé csak Senju Hashirama tudtda, ez a mokuton elem. Tehát, ha elfogyasztod a csakrád, nem lesz semmi bajod, csak a harc további részében marad a taijutsu, meg a késdobálósdi. De ha úgy fogyasztod el a csakrád, hogy még az életerőd egy részét is beleadtad, akkor igencsak szarul leszel, lásd kakashi első MS próbálkozását. Ha azt csinálod, hogy elhasználod a csakrád, és még az életerődet is hozzácsapod, akkor halsz meg. Lásd Kakashi vs. Pein harc. Ott mondja hogy "ha ezt használom, akkor elhasználom a maradék csakrámat ÉS életerőmet, és meghalok..."
« Utoljára szerkesztve: 11 dec 11, 18:54:08 írta Sabaku » Naplózva

 
"The king is dead - that's what they say. - The king is dead. Long live the king."
Ősök: heo, Minagi | Nagyi: Ritli | hanii:hanii
Sensei: Hiei | Kistesók: Rikan, M.Bogi | personal szőrcsomó: Kallen
titius
ANBU Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 705


Sharingan


« Válasz #19 Dátum: 11 szep 26, 20:20:37 »

Dehogynem ,kakashi és Pain harcnál pontosan az utolsó MS technika miatt nullázta le a chakráját és belehalt.
Valahol mondja is kakashi tán még Sasukénak ,hogy csak óvatosan ,mert veszélyes és halálos lehet ha túl sok chakrát emésztesz fel.
Naplózva
hamisjoe
ANBU Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Vas Országa Vas Országa

Hozzászólások: 734



« Válasz #20 Dátum: 11 szep 26, 20:58:15 »

Chidori ttanulásnál, és mellesleg ha a chakra elfogy akkor nyekk Pojén A chakra és az életeröböl jön valakinek az élete úgymond, ha valamelyik elfogyik meghal.
Naplózva

Világ legjobb Suiton használója: Mózes xD
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #21 Dátum: 11 szep 26, 22:32:01 »

Hogy pontosítsunk. Szerintem Kakashi nem azt mondta egyértelműen, hogy a chakra elfogyásával meghal valaki. Akkor ennyi erővel már Narutonak, Gaarának és egy csomó más embernek is halottnak kellene lennie. A Chakra Erdeje részben arra hívta fel a figyelmet, hogy mindig tartsák szinten a chakrájukat mert ha elfogy és az ellenfélnek még van, akkor védtelenné válik vele szemben, röviden meghal mert nem képes többé védekezni. A chidori tanításánál is azért figyelmezteti Sasukét, hogy óvakodjon a chakrája teljes elhasználásától mert az átokpecsétet lezáró pecsét az ő chakrájából táplálkozik. Ha elfogy a chakrája és erőlteti a technikát akkor az átokpecsétbe zárt chakra szabadul ki. Ezt láttuk is a Naruto és Gaara csata előtt. De ez a helyzet Narutonál is hiszen a rókát elzáró pecsét az ő chakrájából táplálkozik. Röviden a chakra elfogyása nem azért halálos mert elfogy, hanem annak elfogyása esetén védtelen lesz mások ninjutsui ellen. Erre akarta felhívni Kakashi a figyelmüket.
Naplózva
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #22 Dátum: 11 szep 27, 06:21:42 »

A "védtelen lesz" enyhe kifejezés. Ha elfogy a chakra, akkor eldől, mint egy zsák és a továbbiakban csak a focilabda szerepét tölti be. Nevet
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #23 Dátum: 11 szep 27, 09:08:50 »

Elvileg attól él az élőlény, hogy van csakrája. (A Naruto világában legalábbis.)
Az "életerő" gondolom a csakrának azon része, amit az élőlények a létfenntartásra használnak.
Ha ezt a csakrakészletet jutsura használjuk, akkor meghalunk.
Szerintem.
Naplózva
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #24 Dátum: 11 szep 27, 12:41:01 »

Én nem ezt gondolom, hogy attól élőlény valami, hogy rendelkezik chakrával. Szerintem az életerő az központja és egyben az alapja minden élőlénynek, így a léleknek és a fizikai testnek is. Így nem azonosítom közvetlenül a chakrával. Természetesen pont emiatt a két tulajdonság miatt köze van hozzá. Ez persze nem zárja ki azt, hogy felhasználható úgy is mint a chakrát, de ettől még nem lesz az. Ugye ennek legtöbb részletét Kakashi halálától tudjuk. Viszont nem vagyok benne biztos amit már többször is láttunk a történetben, hogy indokolatlanul láttunk harc közben fizikai kimerülési jeleneteket, pedig még dögivel rendelkezik chakrával az adott személy. Mégis azt látjuk, hogy majdnem összecsuklik egy jutsu után. Lásd Naruto, Kakashi, Sasuke, Lee, és még sorolhatnám. Inkább arra gondolok, hogy bizonyos technikák nem csak a chakrát nyelik el használatkor hanem visznek valamennyit az fizikai testből is. Ez okozza a kimerültségi jeleket. Amíg elég chakrája van, addig nem szorul rá ennek használatára és nem terheli vele a fizikai testet olyan szinten, hogy komolyabban hozzákeljen nyúlni. Ez látható Kakashinál is, hogy egy ideig amíg tartott a chakrája egész jól tartotta magát. A végén már csak kevés chakrája volt és ezt a chakra hiányt a végén a fizikai test állóképességével pótolta, pontosabban vagy átvitt értelemben az életerejével pótolta ki a hiányzó chakrát az Amaterasu használatához. De szerintem ennek jele amikor Itachi és Sasuke is használja a jutsujait és nagyon fáj nekik vagy vérzik a szemük. Röviden életerőt is használnak a jutsuk létrehozásához.
Naplózva
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #25 Dátum: 11 szep 28, 06:16:48 »

Erre semmi bizonyíték. Még jó, hogy amíg van chakra, addig megy a szekér, és ha elfogy, akkor kidőlnek. Az autó is megy, amíg van benne benzin. De ha elfogy, akkor köhög, rángat, majd megáll.
Amit biztosan tudunk, hogy ha a chakra használatát túlerőltetik, akkor bele is halhatnak.
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
^^
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 3202


he/him. flexee. fórumszarvas.


« Válasz #26 Dátum: 11 dec 09, 17:52:28 »

Most csak azért akartam ideírni emrt vicces volt hogy azt látom Chakra, utolsó hozzászólás: Chakra x)

de msot már kérdésem is van: nekem egy csomóan mondták chaten hogy a rasengan (az alap) az szél elemű jutsu...én meg mondtam hogy az csak egy sima, koncentrált chakragömb, és Kakashi is tudja pedig nem szél elemű, Jiraiya is, de fogalmam sincs milyen elemeket tud, nem emléxem.
Viszont a Rasen-Shuriken az meg szél elemű mert ugye Fuuton.
szal a sima rasengan csak chakra nem?
Naplózva

Gaburieru
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 330


ガブリエル


« Válasz #27 Dátum: 11 dec 09, 18:05:53 »

Most csak azért akartam ideírni emrt vicces volt hogy azt látom Chakra, utolsó hozzászólás: Chakra x)

de msot már kérdésem is van: nekem egy csomóan mondták chaten hogy a rasengan (az alap) az szél elemű jutsu...én meg mondtam hogy az csak egy sima, koncentrált chakragömb, és Kakashi is tudja pedig nem szél elemű, Jiraiya is, de fogalmam sincs milyen elemeket tud, nem emléxem.
Viszont a Rasen-Shuriken az meg szél elemű mert ugye Fuuton.
szal a sima rasengan csak chakra nem?
De, ez pontosan így van! Viszont van sima Fuuton: Rasengan is, ami tulajdonképpen a rasenshurikennek egy kezdetlegesebb változata
Naplózva
^^
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 3202


he/him. flexee. fórumszarvas.


« Válasz #28 Dátum: 11 dec 10, 13:43:17 »

a Fuuton Rasengan az melyik részben volt? mert én otál nem emlékszem ilyenre Ohh My God Na pont az ilyenek miatt kezdtem előről a shippuuden nézését ikszdé
Naplózva

rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #29 Dátum: 11 dec 10, 13:48:30 »

Amikor megmentik Kakashiékat Kakuzu ellen.
Naplózva
Oldalak: 1 [2] 3 4
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!