24 máj 08, 06:29:27 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: [1] 2 3 4
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Chakra  (Megtekintve 20277 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Dátum: 11 ápr 30, 00:57:28 »

Chakra-senpai tiszteletére, hogy legyen neki egy témája, ha már annyi mindent tesz. xD


Viccet félretéve, én úgy vettem észre, hogy a csakra nem pusztán egy energiaforrás, amivel a shinobii mindenféle ninjutsunak nevezett varázslatokat hajthatnak végre csatáik során, hanem egyben egyfajta adathordózó/adattároló is egyben.

így még az elején megpróbálom az infókat amiket a csakráról tudok.
A csakra az fizikai és a szellemi erő keveréke.
Alap esetben ötféle elemű lehet tűz, szél, villám, föld és víz (a többi elem ezek keveréke vérvonalképesség, vagy vérvonal kiterjesztés által jönnek létre)
Alapanyaga a genjutsunak a ninjutsunak, és a taijutsunak (az utóbbi használható csakra nélkül is)





A csakra eleme:
csakrapapír segítségével lehet meghatározni, hogy egy shinobinak milyen elemi affinitása van.
A shinobi csakrátkoncentrál a pípírba és ha az elhasad, akkor szél, ha összegyűrődök, akkor villám, ha elázik akkor víz, ha elszenesedik akkor tűz, és ha elporlad, akkor föld elemű csakrája van a shinobinak.
Kakuzu jutsuja okán merem feltételezni, hogy a csakra alap elemi tulajdonságát meghatározó tényezők a szív szöveteiben rejlenek.

A chakra és a tudat.
Mivel a csakra részben a tudati energiából áll, így egyfajta lenyomata a shinobi tudatának pl emlékeket személyiséget gondolatokat tartalmazhat.
Általában persze általában nem lesz belőle egy öntudatra ébredt entitás, de pl Minato Narutoba pecsételte Kushina és a saját csakrájának egy részét, ami által képesek voltak Naruto tudatában fizikai valójukban minden addigi tudásukkal és emlékeikkel megjelenni.

Ha csakra valahogy fizikai formát vesz fel, akkor mondhatni egy önálló élőlény születik, melynek fizikai és szellemi tulajdonságait a csakrában lévő információk határozzák meg.

Pl a kagebunshinok esetében egy vagy több klónt kapjunk, melyek rendelkeznek az eredeti minden tudásával, és fizikai képességével,  Persze azért abban különbözik, hogy létezése meglehetősen instabil, ennek következtében bizonyos fizikai hatások megszüntetik a létét, ebben az esetben a klónban lévő csakra, és ezáltal annak szerzett tudása (tapasztalata) visszaszáll az eredeti testbe.

Talán az elmeolvasó jutsu(k) nem közvetlen alany agyába hatolnak, hanem annak csakrájából szűrik ki az információt.

Vagy pl a genjutsuk működése, amikről azt tudjiuk, hogy az érzékszerveken keresztül hatnak, és összezavarják az célpont csakraáramlását, ami által mindenféle fura illúziói lesznek. Talán a shinobi nem csak összezavarja vélpont csakraáramlását, hanem oda a saját csakráját belejutatva új adatokat/információkat juttat bele, vagyis mondhatni visszafelé is hat a dolog
Talán ezen alapszik a yamanaka klán telepátás jutsuja is, ami habár ninjutsuként van feltüntetve, mégis jellegét és működését tekintve meglehetősen hasonlít egy genjutsuhoz.

De persze még sok sok dolgot, és lehetőséget rejthet magában a csakra, és talán nem túlzottan merész az a kijelentésem, hogy Rikudo senni  jól ismerhette csakrában rejlő titkokat.

ui: ha bárki kérdezné szándékosan írom a csakrát cs-vel és nem ch-val. xD
Naplózva

Mach5
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Válasz #1 Dátum: 11 ápr 30, 10:18:28 »

Amúgy chakrába egy valamit nem értek. A chakra szint az nem változik tudtommal csecsemőkortól a felnőtt korig hanem ugyan annyi marad a chakrája mit amennyivel született nem? A Chakra pedig meghatározza, hogy milyen erős szintekre lehet képes egy ember mivel chakrából csinálja a ninjutsut, genjutsut és ha elfárad akkor már nem bír olyan jól harcolni és sebezhető lesz meg nem lesznek olyan jók a reflexei stb. Szóval ha ez így van akkor a gyerek születésével megadatik a sorsa, hogy milyen szintekre bírhat fellépni ha kihasználja az összs chakráját, nem? Vegyük itt a kakashit, neki kevés a chakrája és ezért nem léphet magasabb szintekre mint amikre képes lenne, de mivel chakrát nem lehet megvenni vagy gyakorolni és azzal több chakrája lesz az embernek így alapból elvan döntve szerintem, hogy milyen szintre emelkedhet a gyerek ha kihasználja az összes chakráját. Remélem jól írtam le mindent, nyugodtan javíthattok mert kíváncsi vagyok, hogy ti hogyan vélitek ezt a dolgot!
Naplózva
Rewiag
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 124


« Válasz #2 Dátum: 11 ápr 30, 10:27:53 »

saját magad cáfolod kakashival. ő született bizonyos adotságokkal, mégis sokkal magasabb szintre jutott obito sharinganja segítségével. tehát nem.
Naplózva
Mach5
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Válasz #3 Dátum: 11 ápr 30, 10:51:15 »

De én a chakráról beszélek nem adotságokról. Lehet hogy kakashinak több chakrája lehetett mint obitonak így magassabb szintre bírt fejlődni vagy akármi.
Naplózva
Zer0
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 2338



« Válasz #4 Dátum: 11 ápr 30, 11:24:57 »

A sztori elején mondja Sakura, hogy a csakra is edzhető szellemi és fizikai edzéssel...
Naplózva
Mach5
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Válasz #5 Dátum: 11 ápr 30, 11:48:20 »

Idézet
A sztori elején mondja Sakura, hogy a csakra is edzhető szellemi és fizikai edzéssel...

Ha edzik a csakrát az azt jelenti, hogy több lesz belőle?
Naplózva
Zer0
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 2338



« Válasz #6 Dátum: 11 ápr 30, 11:50:58 »

Nem biztos, de lehet hogy többet bír... Mint az izom.
Naplózva
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #7 Dátum: 11 ápr 30, 13:20:08 »

Szerintem növekszik a chakra mennyisége is egy bizonyos korig. Természetesen ez személyenként változik, hogy mennyivel az már más kérdés. Hasonlatos az emberi fejlődéshez. Ezt azért gondolom amikor Sasukét edzette Kakashi és mondta neki, hogy jelenleg csak ennyit bírsz. Majd miután elér egy bizonyos kort (ez emberenként változhat években is) ott elkezd stagnálni majd elkezdi a leépülést. Ilyen volt a 3. hokage is. Az edzés pedig arra lehet jó, hogy egy adott technikát sokkal gyorsabban és kevesebb chakra igénnyel tud megalkotni, ráadásul erősebb is lesz a minőség javulása okán. Az időseknél már nem játszik annyira a sok chakra hanem ők a rutinjuk, tapasztalatuk okán sokkal kifinomultabban képesek létrehozni ezeket a jutsukat. Így kevesebb chakrával is jól boldogulnak.
« Utoljára szerkesztve: 11 ápr 30, 13:39:25 írta rini67 » Naplózva
tibee77
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 1083


-Itachi Fan-


« Válasz #8 Dátum: 11 ápr 30, 17:00:24 »

Ott a pont rini-nél.Én is így képzelem el valahogy.
Naplózva
biyakingan
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 206


« Válasz #9 Dátum: 11 ápr 30, 21:36:34 »

én a csakra szellemi lenyomatos részéről kérdeznék:

mint ahogyan az elején shiro is mondta a csakra (valószínűleg) hordozza a "teremtője" egyéniségét/lenyomatát.
és szerintem ez egy nagyon jó gondolat hogy a képeket úgy ültetik el az áldozat fejébe hogy a saját csakrájukat "keverik" az övékkel és így adják át ezt.
de azt az érzést ők maguk átélték egyszer, vagy magával a jutsuval manipulálják azt a csakrát és így hozzák létre ezt az érzést hogy pl: le van láncolva és olvad a karja ( shikamaru vs kaguya ) ?
Naplózva

Csak az vágyik békére aki megjárta a háborút.
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #10 Dátum: 11 ápr 30, 22:07:10 »

Szerintem egyértelműen a jutsujukkal manipulálják. Viszont az koránt sem gondolom, hogy a saját chakrájukat hozzákeverik  a megtámadott személyéhez. Ezt azért gondolom mert akkor megzavarodik a másik chakrája és ezáltal megszűnne a genjutsu. Emlékezzetek arra az esetre amikor Jirayra tanította Narutot és utána Itachinál használták ezt. A genjutsu használó arra használja a jutsuját és ezáltal a chakráját, hogy valamelyik érzékszerven keresztül átvegye a megtámadott fél chakrája felett az irányítást. Tehát csak eddig használja a saját chakráját. Innét már azzal a chakrával okozza a látomásokat ami a megtámadott személy sajátja. Ha ehhez hozzácsatolná a sajátját akkor ez a chakra összezavarodna és megtörne a genjutsu. Legalábbis szerintem ez a logikus.
Naplózva
biyakingan
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 206


« Válasz #11 Dátum: 11 ápr 30, 22:13:15 »

igaz, de alapvetőleg nem konkrét keverésre gondoltam hanem arra hogy a manipulált csakrád át adja a manipulált képeket az ő csakrájának, és emiatt amíg keringeti a csakráját az érzékszerveit folyton folyvást becsapja.

a fogalmazásért bocsi de már fáradt vagyok.
Naplózva

Csak az vágyik békére aki megjárta a háborút.
kakesz
ANBU Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Vízesés Falu Rejtett Vízesés Falu

Hozzászólások: 793


Troll barlangász


« Válasz #12 Dátum: 11 ápr 30, 23:51:48 »

Szerintem növekszik a chakra mennyisége is egy bizonyos korig. Természetesen ez személyenként változik, hogy mennyivel az már más kérdés. Hasonlatos az emberi fejlődéshez. Ezt azért gondolom amikor Sasukét edzette Kakashi és mondta neki, hogy jelenleg csak ennyit bírsz. Majd miután elér egy bizonyos kort (ez emberenként változhat években is) ott elkezd stagnálni majd elkezdi a leépülést. Ilyen volt a 3. hokage is. Az edzés pedig arra lehet jó, hogy egy adott technikát sokkal gyorsabban és kevesebb chakra igénnyel tud megalkotni, ráadásul erősebb is lesz a minőség javulása okán. Az időseknél már nem játszik annyira a sok chakra hanem ők a rutinjuk, tapasztalatuk okán sokkal kifinomultabban képesek létrehozni ezeket a jutsukat. Így kevesebb chakrával is jól boldogulnak.

Szerintem nem az évektől függ a csakra menyisége(a 3.hokage és erosenin közt nem volt olyan nagy korkülönbség) hanem a testi erőtől minél fittebb valaki annál több a csakrája és annál hamarabb regenerálódik/töltődik fel. Azt nem szabad elfelejteni, hogy ha valakinek a csakrája elfogy akkor meghal, felfogható életerőnek is(a kigyúrt nagypapákat életerősnek nevezzük míg a sarutobi féléket proffnak).

 A tudat, a szellemi erő a csakra erejére lehet hatással pl.: Saske elborúltemo és nagyon sötét csakrája van, Naruto békét akar és a csakrája fényes és meleg(ha jól emlékszem)
A csakra beosztása az tényleg csak gyakorlás kérdése meg a kézpecséteké amit a veteránok az évek folyamán valószínűleg kitapasztaltak.

Szerintem a csakra mennyiséget és a csakra erejét is lehet skálázni és ezek mellet ott van, hogy ez a csakra képes valamilyen elemi affinitásra is amin a csakra tulaja nem tud változtatni max csak úgy mint Kakuzu vagy Danzou szal idegen testrészekkel.

ui.: Csakraérzékelésnél nekem az nem tiszta, hogy ugye kb. olyan mint egy radar és kikövetkeztethető a segítségével a fent írt dolgok de a csakra eleme már nem...? banyek miért kell ehet sharingan?
Naplózva

A tűz árnyéka világítja meg a falut.
Feketefold
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 218


A cél:határidős álom.


« Válasz #13 Dátum: 11 máj 01, 13:30:33 »

"...ha valakinek a csakrája elfogy akkor meghal..."- Ebben nem vagyok biztos. Talán csak Naruto halna bele, ha elfogyna a chakrája, mert a Kyuubi elkapná...  Naruto is nagyot nézett amikor a Hachibi ezt elmondta neki és gondolom nem lepődött volna meg, ha a chakrájának az elfogyásába amúgy is belehalna. Ha valakinek csak a chakrája fogy el, attól még nem állnak le például a belső szervek.

... A chakra szint az nem változik tudtommal csecsemőkortól a felnőtt korig ...

Ez de nagy! ikszdé Szóval az újszülött Naruto egyenlő félként küzdhetne meg a 8éves önmagával ikszdé
« Utoljára szerkesztve: 11 máj 01, 13:43:18 írta Feketefold » Naplózva


"Ilyen könnyű lett volna megtörni az elszántságod? [...]
Még ha senki sem hisz benned akkor is állj egyenesen és kiálts bátran!
Én tudom, hogy te ilyen embernek születtél!" - Kuchiki Rukia

Elfogadta a száműzetést a dicsőség helyett, és a gyűlöletet a szeretet helyett. És ezzel együtt, Itachi mosollyal az arcán halt meg.
Mach5
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Válasz #14 Dátum: 11 máj 01, 14:38:13 »

Idézet
Ez de nagy! ikszdé Szóval az újszülött Naruto egyenlő félként küzdhetne meg a 8éves önmagával ikszdé

Nem úgy értetem Nevet Hanem úgy, hogy pl. már csecsemőkorba meglenne egy bizonyos chakra szintje és a bizonyos chakra szintből bír egy bizonyos szintig fejlődni. Pl. hogy jobban érthető legyen van 1000chakrád de amikor nem edzel rá meg semmi akkor nembírod kihasználni az 1000et, de ha edzel rá éjjel nappal akkor egyre jobban kibírod használni és amikor már elérte az 1000et akkor edzhet éjjel nappal nem lesz több chakrája. Így értetem:D Pl. kakashi is mondta, hogy valószínű narutonak több a chakrája mint a kakashinak mégis erősebb volt akkor a kakashi narutonál mert nem használta ki azt a sok chakrát, nem volt még elég tudása.
Naplózva
Oldalak: [1] 2 3 4
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!