24 máj 09, 00:47:47 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 34 35 [36] 37
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Chidori / Raikiri  (Megtekintve 124788 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
renato
Vendég
« Válasz #525 Dátum: 12 jan 11, 16:07:00 »

rininek van igaza, az esetleges ellentámadások ellen jó a Sharingan a Chidori mellé.
Byakugannal meg ugyanannyit érnél, mint sima szemekkel. A Sharingan képes látni az ellenfél legkisebb moccanását is, nem a Byakugan.
Naplózva
malakian666
Vendég
« Válasz #526 Dátum: 12 jan 11, 18:46:56 »

Minato megmondta, hogy ez egy félkész technika. Sok gyakorlással szerintem menne Sharingan nélkül is, vagy egyből csak a továbbfejlesztett verziót kell használni (lsd. kard, tű, kutya- alakmanipulációban), ahhoz nem kell közel menni, meg nem is olyan zavaró (pl. a Sasuke chidoripengéje), mint fél méterre tőled egy össze-vissza vakítóan villámló csicsergő cucc.
Naplózva
^^
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 3202


he/him. flexee. fórumszarvas.


« Válasz #527 Dátum: 12 jan 11, 20:10:54 »

én meg tisztán emlékszem arra,hogy kakashi azt mondja,hogy a gyorsaság miatt szűkül a látóköröd. amikor a kő ninja dobta a kunait,akkor kakashi még csak észre sem vette. de mind1,sh. vagy byakugan nélkül szart sem ér a technika

sztem csak arról volt szó, hogy ha túl gyors, akkor sokkal sebezhetőbb. amikor az a láthatatlanná váló csávó (sry a fogalmazásért) szúrni akart felé (ekkor már volt sharinganja) ha nincs neki, akkor könnyen megsebezhette volna Kakashit. pedig azt még tisztán láthatta is volna.
Naplózva

naruto96ricsmond
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 422



« Válasz #528 Dátum: 12 jan 22, 01:28:32 »

Bolt itt az,hogy a Chidori vagy a Raikiri a jobb,és az is,hogy a Raikiri S szintű...szerintem azért S szintű mert annak valami módon magasabb a formai manipulációja szerintem....
Naplózva

malakian666
Vendég
« Válasz #529 Dátum: 12 jan 22, 11:46:05 »

Szerintem Chidori-Rasengan, Raikiri- Odama Rasengan. Tehát csak több chakra van benne, formai manipuláció más tészta (pl. Kakashi kutyája).
Naplózva
Drahaka
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 284



« Válasz #530 Dátum: 12 feb 17, 20:37:46 »

valaki lenne oly szíves és elmagyarázná hogy mi a különbség a két justu között?
Naplózva

A lehetetlen, IGENIS LEHETSÉGES!!!!
Egy mindenkiért,mindenki egyért!
In brightest day,in blackest night,no evil shall escape my sight.Let those,who worship evil's might,beware my power GREEN LANTERN'S LIGHT!!!
heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #531 Dátum: 12 feb 17, 20:44:25 »

Chidori - A-szintű jutsu. A chakra-t a karba koncentrálják. A chakra színe majdnem-fehér. Használói: Kakashi, Sasuke.

Raikiri - S-szintű jutsu (legmagasabb szint, magasabb mint az A). Sokkal erősebb mint a Chidori. A chakra-t szintén a karba koncentrálják, de itt koncentráltabb a chakra és kék. Kakashi azután nevezte át a Chidori-t Raiki-re miután keresztülvágott vele egy villámot. Ezt csak Kakashi tudja használni.

Akkor nem tettem be képet, de most pótlom.
A képek az első Naruto adatkönyvből valóak, tehát igencsak hitelesek.

Chidori: http://img192.imageshack.us/img192/6543/chidorih.jpg
Raikiri: http://img21.imageshack.us/img21/774/raikiri.jpg
A képek tetején, a jutsu neve alatt, a sor végén igencsak jól látható az "S" vagy "A" betű.

Olvasd el az idézetet és rájössz.
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
Drahaka
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 284



« Válasz #532 Dátum: 12 feb 17, 21:20:17 »

szóval röviden a raikiri a koncentráltabb chidori?Kösz most már nagyjából értem.
Naplózva

A lehetetlen, IGENIS LEHETSÉGES!!!!
Egy mindenkiért,mindenki egyért!
In brightest day,in blackest night,no evil shall escape my sight.Let those,who worship evil's might,beware my power GREEN LANTERN'S LIGHT!!!
Johni
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 48


Hivatásos Pein fan :D.


« Válasz #533 Dátum: 12 dec 26, 10:56:57 »

Kakashi visszaemlékezésénél(Obito, meg Rin) amikor használta a chidorit még Minato és ő is megjegyezte hogy nem teljes a jutsu, és még nincs befejezve.Gondolom a Raikiri a befejezet módja...de egyébként sztem nincs sok különbség Sasuke chidorija és kakashi raikirije közt, amennyit Sasuke fejlesztett rajta sztem közel egyszinten vanak. Nevet
Naplózva

\\\"És most a világ megismeri a fájdalmat... Shinra Tensei.\\\"
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #534 Dátum: 12 dec 26, 12:35:33 »

Ha jól emlékszem akkor Minato más okból jegyezte meg, hogy még nem teljes Kakashi technikája. Arra célzott, hogy a nagy sebességű mozgás miatt nem képes lereagálnia mindegyik ellenfelének tevékenységét és ezért maga is belehalhat egy támadásba. Nem képes kitérni ha valaki ellencsapást hajt végre. Ezen segített később Obito sharinganja. Így előre látta az ellenfél mozgását, tehát képes volt kitérni a meglepetés alapú támadások elöl.

Sajnos azt viszont nem tudjuk még mindig, hogy mi a chidori és a raikiri közötti különbség csak annyit, hogy a raikiri egy magasabb osztályba tartozik. Az okát pedig még mindig nem ismerjük. Lehet a koncentráltság vagy a nagyobb chakratömeg és még akár számos más dolog is. Biztosat viszont nem tudunk, csak találgatások lehetnek.
Naplózva
dreamfolow
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1614


« Válasz #535 Dátum: 12 dec 26, 17:30:03 »

A chidori tovább fejlesztése a raikiri..Amit leírt rini ,az okból fejlesztette ki (kakashi). Szerintem kb olyan lehet mint narutonál a rasengan és az oodama rasengan közti kül. .... (Ja igen bocsi) Nevet
« Utoljára szerkesztve: 12 dec 26, 22:18:55 írta dreamfolow » Naplózva

Bull
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 187



« Válasz #536 Dátum: 12 dec 26, 20:48:36 »

A Chidori jelent 1000 madarat, a raikiri meg villámkardot nem?
Naplózva

batai15
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 2124


Zero Division


« Válasz #537 Dátum: 12 dec 27, 13:12:56 »

De pontosan, állítólag kakashi egy villámot vágott át vele.
Naplózva

"A gyáva mindennap meg hal, a hős csak egyszer"
"Sok ember a tettei miatt bűnhődött, én sokat bűnhődtem, de a tetteim most következnek"
Zsuzskaaaa Pirul (K)(L)
zenokaa
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 2



« Válasz #538 Dátum: 13 ápr 04, 16:21:17 »

Én még nem találtam meg a választ, mert a magyar részekben Kakashi hol Raikirit, hol pedig Chidorit mond. Ott teljesen összekavarodtam. Viszont a Shippuuden során nem sokszor mond Raikirit, és szerintem van a kettő között különbség. Az pedig szerintem nem igaz, hogy Sasuke nevezte volna át a Chidorira, mert Kakashi már előtte is mondta. Mindenesetre, szerintem érdekes ez a téma, és érdemes lesz utánanéznem, hogy esetleg van-e formai változás, vagy akármi a kettő között. Nevet
Naplózva
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #539 Dátum: 13 ápr 04, 18:43:35 »

Kakashi eredetileg Chidorinak nevezi (lásd Kakashi gaiden). Aztán később elvileg átvág vele egy villámot, és akkor nevezi át Raikirinek. Erről Gai mesél, a Chuunin vizsga 3. fordulója alatt, miközben Sasuke Gaarával harcol.
De Sasukénak Chidori néven tanítja meg, és Sasuke Chidorit (és változatait) is használ és mond mindig.
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
Oldalak: 1 ... 34 35 [36] 37
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!