24 máj 08, 20:16:50 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 89 90 [91] 92
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Rasengan (és változatai)  (Megtekintve 270848 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Drahaka
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 284



« Válasz #1350 Dátum: 12 feb 24, 21:44:20 »

akkor raiton:rasen chakram.
a chakram hasonlít a shurikenre csak a penge mind két éle éles.
Naplózva

A lehetetlen, IGENIS LEHETSÉGES!!!!
Egy mindenkiért,mindenki egyért!
In brightest day,in blackest night,no evil shall escape my sight.Let those,who worship evil's might,beware my power GREEN LANTERN'S LIGHT!!!
malakian666
Vendég
« Válasz #1351 Dátum: 12 márc 15, 16:10:46 »

Azt soha nem értettem, hogy hogy lehet a Rasengan a legmagasabb szintű formai manipuláció, amikor csak gömb alakban áramló chakra. Kakashi meg kutyát csinál a Chidoriból, Sasuke meg sárkányt. Forgatni simán lehet mondjuk levegőt, vizet, agyagot, kutyát már nehezebb belőle csinálni...
Szerintem ez csak egy logika fail, hogy meg lehessen magyarázni, miért olyan erős a Rasengan, mint a Chidori természeti manipuláció nélkül is.
Naplózva
hiroto
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 868


« Válasz #1352 Dátum: 12 márc 15, 16:47:27 »

Nem így van. A rasengan igen is nehéz formai manipuláció. A rasengan alapja is szinte tökéletes formát követel. A chidori csak villám elemű chakrát takar egy pontba sűrítve. Sokkal nehezebb egy tökéletes gömböt létrehozni több kisebb chakrapontból, mint egy valamit egy nagy adag chakrával.
Naplózva
Szalamandra-kun
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 433



« Válasz #1353 Dátum: 12 márc 15, 17:04:03 »

Hát igen valami ilyesmi lehet az "ok" ikszdé

De tényleg egy Chidori sokkal praktikusabb ha meg akarsz ölni valakit mint a Rasengan. És mégis a rasi van az egekig magasztalva.
Nem arról van szó tényleg kedvelem ezt a technikát, jól is néz ki. De a ráfordított edzést és erőt nem adja vissza kellő "púszitással"

Bár ez pont olyan Mint a Ka-me-ha-me-ha, az volt Goku állandó technikája de alig győzött vele csak 1x 2x.
Krillin "fűrészlapja" is 100x hatásosabb lett volna a legtöbb esetben. Persze Goku kezében és Goku erejével.

Csak kár, hogy a főhősnek olyan techniát "kell" adni amivel nem legyőzi hanem csak kiüti az ellent. (tudom ezért sokan fognak szidni de ez van)
Naplózva

Vannak emberek, akik szeretnek egyedül lenni.   De senki sincs, aki a magányt el tudná viselni.  by Makarov mester (Fairy Tail)
malakian666
Vendég
« Válasz #1354 Dátum: 12 márc 15, 17:05:38 »

Milyen chakrapontból? A Chidori oké, hogy villám, de egy össze-vissza szikrázó valamiből hogy csinálsz egy tökéletesen sima és egyenes kardot, amibe folyamatosan áramoltatod a chakrát, vagy ami sokkal durvább, egy sárkányt? Vízből nem nagyon lehet áramlással vízsárkányt szinte lehetetlen, míg örvény természetesen is kialakulhat (szél is), nem bonyolult. Persze kontrollálni nehéz lehet, de egy sárkányban milyen módon kell akkor chakrát áramoltatni?

Lehet, hogy pl. centrifugális erő vagy nem tudom mi miatt a legerősebb formai manipuláció, de szerintem semmiképpen nem a legnehezebb , talán az örvény nagy erejét nehéz kontrollálni? Gondolkozik
Naplózva
Szalamandra-kun
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 433



« Válasz #1355 Dátum: 12 márc 15, 17:20:13 »

Az benne a nehéz, hogy a méretéhez képest sokkal több chakrát passzírozol bele mint ami elvileg oda beférne, ráadásul a tökéletesen kör alakú mozgások (amik különböző méretekben és irányban) áramlanak hihetetlen sebességgel a belsejében az a centrifugális erőnek köszönhetően szét szeretnének"robbanni" és ezt vissza kell tartani.

Az egész az egyszerű fizikán alapul ( mármint, hogy miért olyan bonyolult és nehéz a technika) A valóságban nagy valószínűséggel kivitelezhetetlen lenne. képtelenség azt az erőt egyben tartani.
« Utoljára szerkesztve: 12 márc 15, 17:24:44 írta Szalamandra-kun » Naplózva

Vannak emberek, akik szeretnek egyedül lenni.   De senki sincs, aki a magányt el tudná viselni.  by Makarov mester (Fairy Tail)
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #1356 Dátum: 12 márc 15, 17:48:22 »

Azt is hozzáteheted, hogy a rasengan nem egy tökéletes jutsu, de már így is nagyon erős kategóriának számít. Míg a chidori vagy raikiri már egy befejezett technika. Rengeteg alapja lehet más sokkal erősebb jutsunak.
« Utoljára szerkesztve: 12 márc 15, 17:49:14 írta rini67 » Naplózva
malakian666
Vendég
« Válasz #1357 Dátum: 12 márc 15, 18:10:54 »

De nem ugyanaz a lényegük, funkciójuk sem teljesen, mármint amíg a Rasengan "robban", vagyis ha belenyomod valamibe, akkor azt szétszedi, míg a Chidorival/Raikirivel kettévágsz valakit/valamit és mehetsz tovább a következő célpontra, szóval nem egyszer használatos technika. És nincs az a veszélye, mint a Rasengannak, hogy "elpocsékolod" egy klónra és meglepnek, hanem rögtön újra támadhatsz. Ezért nem is nagyon fair összehasonlítani, hogyha egymásba tolod őket, melyik az erősebb. (Egyébként Sasuke Chidorija egyszer gyengébb, aztán erősebb, aztán ugyanolyan erős, mint Naruto Rasenganja, a Raikiri pedig valószínűleg az Oodama Rasengan szintjén lehet tiszta erőben.)

Ami engem nagyon idegesít, hogy Naruto még mindig nem tudja magában létrehozni a jutsut, pedig már a Végzet völgyében is (igaz, hogy más választása nem volt) egy kézzel képes volt rá. Shippuudenben már kellett volna tudnia az elejétől egy kézzel, Oodama Rasengant klónnal megidézve és egyedül használva, később, Rasenshuriken tréning után pedig az is mehetne fél kézzel. Csak hogy lehessen látni valamilyen fejlődést, ne maradjanak meg a kezdeti kompromisszumok  smirksweat
« Utoljára szerkesztve: 12 márc 15, 18:11:37 írta malakian666 » Naplózva
Szalamandra-kun
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 433



« Válasz #1358 Dátum: 12 márc 15, 18:25:18 »

rini67: tökéletesen Igaz. PL én szívesen látnám tűz és villám elemmel dúsítva is Nevet

Bár az is igaz, hogy Kakashi és Sasuke is használ más formai manipulációt a chidorin és meg kell hagyni, hogy eléggé eredményesen. Nevet  PL itt http://naruto-kun.hu/manga/Naruto/367/7  jó tudom csak egy klón volt Nevet

malakian666: A végzet völgyében a kyuubi segített be neki. Látszik is szépen, hogy a palást táplálja /forgatja a rasit.
De azzal tökéletesen egyet értek, hogy tényleg kéne már tudnia klón nélkül is. És a fejlődési ütem is tetszik ahogy felvázoltad.
Naplózva

Vannak emberek, akik szeretnek egyedül lenni.   De senki sincs, aki a magányt el tudná viselni.  by Makarov mester (Fairy Tail)
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #1359 Dátum: 12 márc 15, 18:50:45 »

Ha azt nézzük akkor a rasengan sem csak olyan egyszerű. Pont azzal, hogy robban, így több ellenfelet is kiüthet a harcból míg a chidorival mindig neki kell menni egy újabb és újabb ellenfélnek. Lényegében ahogy Kakashi is mondta, hogy a chidori egy orvgyilkos technika amely nagyon erős egy az egyben. Ezzel szemben pedig a rasengan egy alapfunkciós verzió de a hatása nagyon megnövelhető ha kap egy kis elemi manipulációt.
Naplózva
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #1360 Dátum: 12 márc 18, 18:19:05 »

Moderátor:
Az a Rasengan témája és nem a Chidorié. ^^
A Szavazások/Rasengan vs Chidori témába jobban beleillenének az összehasonlító hsz-ek. Mosolyog
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
Beni-kun
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 139

Akkor jó egy fánk ha utána nem jár a pofánk!


« Válasz #1361 Dátum: 12 jún 15, 14:22:52 »

Azt soha nem értettem, hogy hogy lehet a Rasengan a legmagasabb szintű formai manipuláció, amikor csak gömb alakban áramló chakra. Kakashi meg kutyát csinál a Chidoriból, Sasuke meg sárkányt. Forgatni simán lehet mondjuk levegőt, vizet, agyagot, kutyát már nehezebb belőle csinálni...
Szerintem ez csak egy logika fail, hogy meg lehessen magyarázni, miért olyan erős a Rasengan, mint a Chidori természeti manipuláció nélkül is.
Mint tudjuk ez a teknika chakra alakváltoztatásának nagyon magas szintjét igényli. Sztem pont az a nehéz benne hogy a chakrát egy pontba kell összpontosítani és ott tartani. Áramoltatni.  Gondolkozik De értem a logikád. Nevet
Naplózva

\"Miénk a nukleáris óriások és az érzelmi csecsemők világa. Többet tudunk a háborúról mint a békéről, többet a gyilkolásról, mint az életről.\" Omar Nelson Bradley (amerikai tábornok a második világháborúban és a koreai háborúban)
iamhated
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 168



WWW
« Válasz #1362 Dátum: 12 jún 16, 15:18:43 »

Azt soha nem értettem,

Azt én se, de ha nekifutsz a Beevel való edzésnek, akkor a "bidzsú" bomba receptet hátrahagyták Narutónak.
4. Hokage, rasengan, kifejlesztette, menőmanó volt, folytassam?

+ nem csak gömböt kell létrehozni, ezt már Perverz remete rágta a szánkba.

Az meg már más téma, hogy fogpiszkálót vagy farkast csinál Kakashi, Naruto egy 2szíves Kakuzut, és párszál virágot tolt ki a helyéről, ha már a változatoknál járunk.
Naplózva

salala ~

Nyugodtan írhatsz privátot, hisz ott nem offolsz mivel egyből landol a kukába. Mosolyog
naru-kun
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 323



« Válasz #1363 Dátum: 12 jún 16, 15:54:36 »

Azon gondolkodom h ugye Naruto a rasengant tovább fejlesztette (FRS).
Nagy lenne ha a bombát is tovább fejlesztené (hisz az ugyan azon az elvem müködik mint a rasengán)
Naplózva
samat
Vendég
« Válasz #1364 Dátum: 12 jún 16, 18:22:40 »

Szerintem azért is olyan erős mert tiszta chakrából áll és a chidori meg villá elemű ezért lehet alakot adni neki mint pl vízsárkány , tűzsárkány
Naplózva
Oldalak: 1 ... 89 90 [91] 92
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!