24 máj 14, 11:44:39 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 55 56 [57] 58 59 ... 75
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szezonos animék és mangák  (Megtekintve 302861 alkalommal)
0 Felhasználó és 4 vendég van a témában
Exkirion
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 4633


Jaaku na mahoutsukai | Fate/Encyclopedie


« Válasz #840 Dátum: 15 máj 28, 20:32:27 »

To LOVE-Ru Darkness 2nd -Comedy, Ecchi, Romance, School, Sci-Fi, Shounen, Harem-
Az Ecchi animék királyának új szezonja. ennyi elég is.^^

Két dolog.

1. A Darkness sztorija még egész jó is az eredeti To love Ru mangához képest. A fölösleges mellékkarakterek lényegében hanyagolva vannak és a fontos karakterekre van szánva az idő.

2. Majd a DVD/BD kiadás lehet nézhető is lesz a misztikus fehér fény nélkül.

-----

És még egy:

Jitsu wa watashi wa -Comedy, Romance, School, Sci-Fi, Supernatural, Shounen, Harem-
A létező egyik legviccesebb school life, comedy manga, amit valaha olvastam. Ha jó lesz az animéje kihagyhatatlan darab lesz.
« Utoljára szerkesztve: 15 máj 28, 20:35:37 írta Exkirion » Naplózva

Exkirion
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 4633


Jaaku na mahoutsukai | Fate/Encyclopedie


« Válasz #841 Dátum: 15 máj 30, 04:38:04 »

Amúgy elkezdtem olvasni a High School DxD noveljét csak kiváncsiságból és nézni mellé a részeket, hogy mennyire egyezik a kettő...
Hát basszus ég és föld... Kb az Absolute Duo-hoz tudnám hasonlítani. Issei egy ökör a novelben is, de huszadannyira se, mint az animében, a fanszervíz, ha követnék a novelt kb ötvened annyi kéne legyen és az animével ellentétben a novel LÉNYEGESEN komolyabb hangvételű. Arról nem is beszélve, hogy egy halom rész ki van hagyva vagy megváltoztatva a csöcsmutogatás érdekében és full összevissza baromság az egész a LN-hez képest. A Novel egyébként füll jó, teljesen meg is vagyok lepődve rajta.

Nem tudom, hogy ez a későbbiekben mennyire változik, vagy mennyire marad így, de eddig az első kötet után nagyon gázosak a külömbségek.
« Utoljára szerkesztve: 15 máj 30, 04:39:10 írta Exkirion » Naplózva

kiscetlin
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4


« Válasz #842 Dátum: 15 máj 30, 18:40:41 »

Szia
Megkérdezhetem azt , hogy hol olvasod a High School DxD noveljét?
Naplózva
Exkirion
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 4633


Jaaku na mahoutsukai | Fate/Encyclopedie


« Válasz #843 Dátum: 15 máj 30, 19:28:28 »

Persze. Tessék: http://www.baka-tsuki.org/project/index.php?title=High_School_DxD

De angol, szóval, ha nem tudsz angolul, akkor buktad. Magyar fordítás nem tudom van-e valahol, de LN-eket nem nagyon szoktak magyarra fordítani.
« Utoljára szerkesztve: 15 máj 30, 19:29:27 írta Exkirion » Naplózva

Mafu
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 891


Unknown


« Válasz #844 Dátum: 15 máj 31, 19:18:45 »

Az Absolute Duo-val már odáig jutottam, hogy inkább letörlöm a gépről, de ha már annyi részen át kitartottam nagyot nyeltem és letudtam azt a pár részt, de megnézni sose nézném meg még1x ajánlani meg végképp nem tudnám.

A mostani szezonból az utóbbit a Plastic Memories-hoz tudnám leginkább hasonlítani. (Azért ez korántsem olyan rossz)
Jól indult a sorozat és úgy tűnt ez egy jó kis filozofálós/ elgondolkoztató anime lesz, ugyebár olyan kérdésekkel, hogy mikortól gép a gép és ember az ember, erre 5-6 rész után rá kellett jöjjek, hogy vmi elcseszett akció-dráma keverékként akarják eladni ezt, ahol a dráma egyetlen forrása, hogy épp kit és kitől visznek el szervizelni.
Gondolkozni meg max azon lehet, hogy mi értelme a robotoknak "adni életet" emberek helyett, akiket nem kéne szervizelni hét évente és az egész elkerülhető lenne... A másik meg, hogy a robotok ugyanolyannak vannak ábrázolva, mint a rendes emberek, amitől az előbb felvetett "mikortól gép a gép és ember az ember" dolog is teljesen fókuszon kívül kerül.
 Habár hozzátenném ez csak egyéni vélemény, mielőtt vkivel kitörne a háború, de aki hasonló témában akar nézni animét az inkább a Ghost in The Shell-t kezdje el nézni.
Naplózva
Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #845 Dátum: 15 jún 02, 06:10:34 »

de aki hasonló témában akar nézni animét az inkább a Ghost in The Shell-t kezdje el nézni.

Vagy a Time of Eve-t

Meg igaz még nem láttam, de aszem a Hal is ebbe  a kategóriába tartozik.
Naplózva

Lew
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 5679


Trollbarlang díjak:Legjobb topic, Legnagyobb topic


WWW
« Válasz #846 Dátum: 15 jún 02, 19:28:31 »

A Hal azért kicsit más kategória, de a maga módján remekmű =)
Naplózva


Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #847 Dátum: 15 jún 04, 01:19:55 »

Úgy értem., hogy abban is "android" van. S hogy a "mesterséges"* intelligencia rendelkezhet érzelmekkel nem?  *habár aszem nem egészen az.


El van döntve, nekem az Ore Gairu lesz a szezon első helyezettje.  Fate is jó, igen nagyon jó, de azt el is vártam és azt meg is adta.

Oregairu viszont képes egy picivel többet nyújtani.


Talán a második, vagy a harmadik alkalom egy animénél, hogy ilyennel találkozom, de volt egy-két epizód ami részben unalmas volt, de mégis valahogy ez pozitív tényező.
Szóval ja, kevés anime van, ami egy úgymond negatív elemet, úgy  tud beleilleszteni, hogy az pozitív értéket vegyen fel.
S valószínűleg ez nem szándékos, így az egész úgymond több mind  a részek összessége.


Grisaia.
A 2. arc talán egy picivel gyengébb, mint az első, de majd elválik.


---

Jeee! Utólag bematricázták. ikszdé


« Utoljára szerkesztve: 15 jún 07, 20:49:07 írta Shiro » Naplózva

Bastian
Moderátor - Csevegő részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2931



« Válasz #848 Dátum: 15 jún 11, 21:49:12 »

Terveztem írni egy hosszabb regényt az OreGairu-ról, mindkét szezont beleértve, a light novelt beleértve, de megnézve a 11. rész RAW-ját, elment tőle a kedvem. Egy szigorúan rövidített változat következik.

Az első évadot kiválónak éreztem, de akkor még nem voltam a novel olvasója. Ha ismertem volna a forrást, akkor biztos nem tetszett volna annyira, hogy 12 részbe brutálisan belesűrítettek 6 kötetnyi anyagot. Így utólag mindegy is már, hisz működött a dolog, nagyon népszerű lett a széria, bár voltak a szívemnek nagyon fájó kihagyások benne.

A második évadnál felcsillantak a remények. A szériát átvette egy új stúdió, sokkal szebb lett a grafika, ami tökéletesen kiemelte a karakterek érzelmeit. Egy dolgot kivéve elégedett voltam. Az az egy dolog pedig már megint az a fránya tempó volt. Azt az egyet reméltem, hogy mivel "csak" 4 kötet áll rendelkezésükre, ezért maximum 3-t fognak belőlük feldolgozni 1 kötet = 4(+1) epizód arányban, erre rögtön pofán csaptak és 5 rész alatt feldolgoztak 2 kötetet a lehetséges 4-ből. Ekkor jött a 9. Kötet, általam az eddigi legjobbnak tartott kötet adaptációja. Ebben is voltak kihagyások, de a 9. rész után annyira örültem, hogy rászánnak 5 részt erre a kötetre, gondoltam akkor. Jött a 10. rész, majd hirtelen a felénél véget ért a 9. Kötet. Nem lett 5 rész, csak 4 és fél, de ez volt a legkisebb gond. Fejest ugrottunk a 10. Kötetbe, de brutális sebességgel. Ez már nekem is sok volt. Gyakorlatilag, a 10. Kötet adaptációja véget is ért a 11. részben, másfél epizód alatt. Ismétlem, másfél epizód alatt. *Sóhaj*

És mindezt mire akartam kiélezni? Csupán arra, hogy maradt 2 rész a szezonból, elfogyott az adaptálható alapanyag és a következő rész címe alapján nem fognak a .5-s, melléktörténetes kötetekből adaptálni. Két lehetséges, szomorú eshetőség áll fenn:

- a 11. Kötet a jövő heti, 12. epizóddal fog megjelenni egy napon. Lehetséges, hogy az anime stábja már tud dolgokat azzal kapcsolatban és onnan fognak valamit összecsapottan elspoilerezni. Ez a kötet viszont nem a befejező kötet, ezért remélhetőleg nem tudnak semmit olyat a novel befejezéséről, amit elspoilerezhetnének.

- a valószínűbb lehetőség pedig egy filler befejezés. Így is, úgy is, az elvesztegetett potenciál óriási.
Naplózva


„Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba.”
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)
Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #849 Dátum: 15 jún 12, 01:00:41 »

Hát kár érte Szomorú

S gondolom sajna itt nem lehet azt mondani, mint a Railgun S-nél, hogy csak 16 rész a többit meg valahol külön értelmezzük.
Naplózva

Bastian
Moderátor - Csevegő részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2931



« Válasz #850 Dátum: 15 jún 12, 08:46:12 »

Bizony, nagyon nagy kár. ;_;

Próbálom megérteni az okokat, de képtelen vagyok. A novel a legnépszerűbb novel jelenleg és az első szezon is hozott átlagosan 10.000 eladott BD/DVD lemezt. A második szezonnál az előrejelzések 12.000-16.000 példányt mutatnak, erre pont ebből kell forrásnépszerűsítő animét csinálni, amikor szépen le lehetett volna zárni az egészet egy 3. évaddal és még jól is kereshettek volna vele.

Közben 1 héttel eltolták a 11. Kötet megjelenését, így az utolsó résszel fog kijönni egy napon. Ez egy jel lenne, hogy a spoileres eshetőség fog bekövetkezni?
----------
Az Index Univerzum fillereit legalább beilleszthetted az események naptárába és félhivatalosnak tekinthetted, sőt némelyik közülük teljesen hivatalosnak minősül, mint a film is. Sajnos, itt ezt nem lehet eljátszani. 
Naplózva


„Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba.”
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)
Lew
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 5679


Trollbarlang díjak:Legjobb topic, Legnagyobb topic


WWW
« Válasz #851 Dátum: 15 jún 13, 20:34:23 »

Új Nisekoi manga:

Végre lesz valami? :o Jaaa ez a Nisekoi Nevet Nem fog történni ismét semmi ... Mosolyog
Naplózva


Bastian
Moderátor - Csevegő részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2931



« Válasz #852 Dátum: 15 jún 13, 20:53:32 »

I have seen enough Nisekoi to know where this is going. -.-

Nem tudom, hogy írjak-e róla egy regényt, mert megint felgyülemlettek bennem dolgok a szériáról, de az a szomorú, hogy továbbra sem pozitívak. Egyelőre, csak 2 dolog:
- Raku egyre együgyűbb lesz, ahogy haladunk.
- Ha lesz ending girl, akkor a vesztes tábor joggal reklamálhat, ergo Komi nem fog jól kijönni az egészből, ez szinte biztos.
« Utoljára szerkesztve: 15 jún 13, 21:04:44 írta Bastian » Naplózva


„Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba.”
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)
Exkirion
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 4633


Jaaku na mahoutsukai | Fate/Encyclopedie


« Válasz #853 Dátum: 15 jún 13, 21:01:12 »

Ha egy igazán jó sulis romcom-ot akartok, amin szó szerint könnyesre röhöghetitek magatokat mindennemű fantasy/sci-fi stb elem nélkül fasza főhőssel, akkor ezt csekkoljátok le. Egyik nagy kedvencem.

http://www.mangahere.co/manga/ore_ga_ojou_sama_gakkou_ni_shomin_sample_toshite_rachirareta_ken/

Elvileg készülőben van az animéje is valamikorra.

-------------

Ajánlónak ez a fejezet tökéletes: http://www.mangahere.co/manga/ore_ga_ojou_sama_gakkou_ni_shomin_sample_toshite_rachirareta_ken/c035/2.html

Semmit nem spoilerez a sztoriból és garantáltan a hasatokat fogjátok fogni.
« Utoljára szerkesztve: 15 jún 13, 21:02:56 írta Exkirion » Naplózva

Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #854 Dátum: 15 jún 28, 22:53:41 »

Oregairu Zokni 12 fin epizóde

Gondolataim dőlt betűkkel

Rész eleje úgy néz ki új fókusz (nem új csak kicsit erősebb) felvezeés a 7. percig. Hogy fog ez beleférni ebbe az epizódba?

 A tizen akárhányadik-húszadik perc közelében. Ténylegesen csak 12-13 perces az epizód és az is beleférne 5 percbe

Valahogy olyan érzésem volt az epizód közben, hogy nincs idő kidolgozni a cselekményt, de ugyanakkor túl sok idő van rá, amivel nem tudnak mit kezdeni.

22. perc. Most tényleg másfél perc alatt...?

Aztán félbe lett vágva.


Persze jó így, hogy mégsem egy részbe sűrítik a dolgokat, de ha már utolsó rész, és a novellát is beérte nem igazán számítasz klifangerre.  


Őszintén szólva talán jobb lett volna a 11. részel befejezni, és a 12.-et átvinni a következő évadra. (már ha nem filler)

« Utoljára szerkesztve: 15 jún 28, 23:04:24 írta Shiro » Naplózva

Oldalak: 1 ... 55 56 [57] 58 59 ... 75
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!