24 máj 13, 22:32:26 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 40 41 [42] 43 44 ... 75
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szezonos animék és mangák  (Megtekintve 302767 alkalommal)
0 Felhasználó és 2 vendég van a témában
Bastian
Moderátor - Csevegő részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2931



« Válasz #615 Dátum: 14 dec 27, 16:47:09 »

Kaji-t én sem tartom rossz szinkronszínésznek, csak néhány karaktert hajlamos számomra depressziósabban előadni a kelleténél, ezért elkereszteltem emokirálynak. Például, Alibaba a Magiból. A manga olvasása közben egy életvidám karaktert éreztem, az anime nézése közben pedig egy megtört, szomorú egyént. A poénkarakterek, mint Shuu a Nisekoiból szerintem jobban fekszenek neki.

Urobuchi? Ja, "Urobutcher". Jogos felvetés. Nevet
Egy Urobuchi, Takahiro, Okamoto közös projekt esetleg? ^^""
Naplózva


„Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba.”
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)
Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #616 Dátum: 14 dec 27, 17:16:57 »

Akad olyasvalaki, aki nézi/nézte a Grisaia no Kajitsu-t és a Yuuki Yuuna wa Yuusha de Aru-t? Gondolkozik

Grisaia-t igen,a másikat nem ismerem. Nem mondanám kiemelkedőnek, de rosznak sem. Az a jó ez, de már láttam ilyet.
Szóval, ha kedveled a hárem+dráma +(suli+slice of life) műfajt, akkor igen.

Kb
Canon+Angel Beats+...
N*X

Ahol X=1-nél nagyobb pozitív egész szám.

 

Naplózva

Lew
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 5679


Trollbarlang díjak:Legjobb topic, Legnagyobb topic


WWW
« Válasz #617 Dátum: 14 dec 27, 18:18:27 »

Urobuchi, Takahiro, Okamoto

Már az első rész előtt az összes szereplő halott lenne és el sem kezdődne az anime Nevet

Shuu-t valóban nagyon jól megoldotta, de abban egyet kell értenünk, hogy Eren-ként is nagyon jó volt. Róla megh mindent el lehet mondani, csak azt nem hogy, életvidám Nevet
Naplózva


Bastian
Moderátor - Csevegő részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2931



« Válasz #618 Dátum: 14 dec 27, 19:40:42 »

Grisaia-t igen,a másikat nem ismerem. Nem mondanám kiemelkedőnek, de rosznak sem. Az a jó ez, de már láttam ilyet.
Szóval, ha kedveled a hárem+dráma +(suli+slice of life) műfajt, akkor igen.

Kb
Canon+Angel Beats+...
N*X

Ahol X=1-nél nagyobb pozitív egész szám.

Danke, Shiro! ^^
Adok neki egy esélyt.

@Lew

Pedig nekem Eren egy hiper-szuper pozitív, életvidám, PEACE! karakternek tűnt. Viccet félretéve, a szerepét neki találták ki. Nevet
Naplózva


„Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba.”
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)
Exkirion
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 4633


Jaaku na mahoutsukai | Fate/Encyclopedie


« Válasz #619 Dátum: 14 dec 28, 04:22:30 »

És hölgyek-urak, így kell visszahozni, egy korábbi főellenséget a sztoriba Nevet
Nem sok hiányzott, hogy leforduljak a székről a röhögéstől Nevet Nevet



Igaz elég más műfajúak és más okokból, de a Samidare mellett ez a 2. manga, ami szerintem egyszerűen zseniális.
Tipikusan az a manga, ahol, amikor már azt hitted nagyobb ökörséget nem tud kitalálni az író, jön egy Nevet
Aztán mindig kiderül róla, hogy egy rohadt jól kitalált plotpont.

Az anime is teljesen kielégítő volt és nem is fillereztek semmit, bár valamiért kissé rohanósnak éreztem.

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=LiY8RA9mmxE" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=LiY8RA9mmxE</a>

Akio & Levi, két legjobb karakter  Yóóóó
Dobogós helyért továbbá küzd: Lugh, Mira, Airi
« Utoljára szerkesztve: 14 dec 28, 04:33:58 írta Exkirion » Naplózva

Lew
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 5679


Trollbarlang díjak:Legjobb topic, Legnagyobb topic


WWW
« Válasz #620 Dátum: 14 dec 28, 11:57:39 »

Shigatsu Wa Kimi No Uso:

Még csak most kezdtem, el az animét, de már a 11. résznél járok. Nem tudom nézi-e innen valaki, de csak ajánlani tudom.

Az egyetlen negatívum, hogy már így 10 rész után, biztos vagyok benne, hogy Kaori a végén meghal. Azt hiszitek Mine-nak agk-ből sok a death flage? Csak egy kis papír zászlója van, Kaori óriási lobogója mellett.

Ennyi erővel egy : "Meg fogok halni" feliratú pólóban is mászkálhatna.

Itt nem az lesz a plot twist ha meghal, hanem az ha túléli.

Kár mert amúgy szimpatikus karakter és előre látom, hogy meg fogom könnyezni Nevet

Amúgy az op gyönyörű, meg úgy a rajzolás is meseszép.

http://www.youtube.com/watch?v=xNf94WmHpy4

Az A-1 Pictures-nek, meg le kéne állnia a nagyszerű animék gyártásával, vagy akkor könyörgöm, kaparja le magáról a Fairy Tail és Galilei Donna nevű szégyenfoltokat, mert az Aldnoah Zero, Shigatsu Wa Kimi No Uso, The Seven Deadly Sins és a SAO II után simán Madhouse szintű studiónak tartanám, ha nem lettek volna a múltban ekkora botlásai.
« Utoljára szerkesztve: 14 dec 28, 12:10:46 írta Lew » Naplózva


Bastian
Moderátor - Csevegő részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2931



« Válasz #621 Dátum: 14 dec 28, 12:15:13 »

Terjeszd csak az igét, Exki! Nevet

"Semmibe vett a saját tinédzser lányom... Ez is az apaság részei közé tartozna?" ikszdé

A Trinity Seven egy szórakoztató, mágikus környezetben elhelyezett, jól működő hárem manga. Arata abszolút őszintesége, kategóriájának az egyik legjobb főszereplőjévé teszi úgy, hogy nem lépi át a határokat, azaz a lányok beleegyezése nélkül nem tesz semmi illetlent. A szerencsés véletlenekért pedig hálát ad. A lányok nem ölik egymást, nincs keresztbe tevés a másiknak, hanem kellemes úszkálás van a háremhajón. A többségük abszolút szerethető karakter, szóval mindenki megtalálhatja a kedvencét.

Az animének két választása volt: vagy lassan halad és a Liese(szinkronhang alapján "Gonosz Chitoge" xD) történetszálig dolgozza fel a mangát 12 részben, vagy gyorsan halad és megejtik az Akadémia ostromát is. Valószínűleg, én is az utóbbi mellett döntöttem volna, hiszen Hijirivel kezdődött a történet és az első opció esetén nem is szerepelt volna az elejét leszámítva, plusz a zárás is mondhatni negatív lett volna. A 24 részes anime pedig soha nem opció az ilyen kisebb mangáknál. Nem meglepő, ha rohanósnak tűnt, mivel havi manga, általában 40 oldal körüli tartalommal és előfordult, hogy több, mint 2 fejezetet dolgoztak fel egy részben. Ettől függetlenül korrekt munkát végeztek a készítők. Ha lesz elegendő alapanyag, akkor bármikor lehet folytatni. Az OP remek és a 4 ED sem piskóta. Azt OST-k közül is lehet bőven szemezgetni. A "Main Theme", amikor begyorsul... Kúl

@Lew

A Shigatsu benne van a top 15 idei kedvencemben(40. oldal), szóval én is csak ajánlani tudom. ^^
Na ja, a Kaori lobogó... Prepare for the feels...

A-1 Pictures:

A Nanatsu no Taizai-t már elszúrták. Csak 13! fejezetet dolgoztak fel a legutóbbi 2 részben, rohannak mint az idióták, Gowther íve szerintem ki lesz hagyva és még sorolhatnám. Nem adnék a kezükbe többet harci shounen-t. 100 fejezetet 48-50 részben szeretnék látni, nem 24-ben. >.<

A Magi elejét átalakították, utána szépen teljesítettek, majd az évad vége megint egy filler moslék lett. A második évad jobb volt, de a háború katasztrofálisan nézett ki. Volt 2 rész a második évadban, amikor mindössze 2 fejezetet dolgoztak fel és abszolút kitöltötte a részeket. Nem is értem miért erőltetik a 4 fejezet = 1 rész arányukat álladóan? >.<

Az Ao no Exorcist szintén fillerbe ment át, pedig nagyon szerettem.

Inkább J.C. Staff, ha kell valaki a Madhouse, Bones, Ufotable szentháromság után. Igaz, a J.C. Staff sem makulátlan...

Naplózva


„Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba.”
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)
Lew
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 5679


Trollbarlang díjak:Legjobb topic, Legnagyobb topic


WWW
« Válasz #622 Dátum: 14 dec 28, 12:38:22 »

Most hogy mondod valóban voltak bajok az A-1-el. Érdekes amúgy, hogy a shounen nem megy nekik.

Mindenesetre én még mindig azt mondom, hogy tudnak ők ha odateszik magukat.

Aki szerintem még felér a "Szent Háromsághoz" az a Shaft. Bár rájuk nem ritkák a réteg animék, amiket vagy imádsz, vagy ki nem állhatsz. Pl Monogatari series , Arakawa: Under The Bridge , Denpa Onna to Seishun Otoko de az ő nevükhöz fűződik a Madoka, vagy a Nisekoi is.

Tipikus Shaft wtf opening Nevet

https://www.youtube.com/watch?v=i6fwe3EFTRQ
« Utoljára szerkesztve: 14 dec 28, 12:47:15 írta Lew » Naplózva


Bastian
Moderátor - Csevegő részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2931



« Válasz #623 Dátum: 14 dec 28, 13:50:43 »

Bazz, a Shaft teljesen kiment a fejemből. A Monogatarival azt hiszem ők a csúcstartók az eladott anime Blu-ray lemezeket tekintve, ráadásul nem is kicsivel. Szeretem a munkásságukat. Mondjuk 4 éve beígérték már a Kizumonogatarit és még sehol sincs --> Shaft Bingo: Delayed Releases. Nevet
Naplózva


„Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba.”
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)
Tilon
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 4169



« Válasz #624 Dátum: 14 dec 29, 11:58:17 »

Shingeki no Bahamut - Genesis 11.Rész

Az utolsó előtti rész elégé megadta a világvége hangulatot. Az Arkangyalok meghaltak, Démonosított Favaro meghalt (ember ő a főszereplő! >.<#) és Bahamut pecsétje megtört. Most az a kérdés, hogy hogyan győznek le egy olyan sárkányt, aminek a lepecsételéséhez fel kellet áldozni a Legerősebb démont és istent. Nem értem ezt a démon logikát. Kinek jó az, hogyha felélesztik a sárkányt, aki mindent elakar pusztítani a démonokat is beleértve? Lucifertől várok még egy belépőt, mert ő nem úgy tűnt, hogy Belzebub pártját fogná.
Még az is lehet, hogy az lesz a vége, hogy mindenki meghal. xD

Kaisarnak rossz napja van. Csak 3-szor zuhant le egy nap  alatt.  Nevet
Egyszer az a kacsa hozza majd el a világvégét vagy győzi le Bahamutotot. Hogy lehet ilyen béna?! xD
Naplózva

"Rossz szerencsét hoztam." (Black Cat)
"Nézz rám! Nézz rám! A bennem lakó szörnyeteg már ilyen nagyra nőtt!" (Monster)
Bastian
Moderátor - Csevegő részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2931



« Válasz #625 Dátum: 14 dec 31, 14:21:53 »

Le is daráltam a Grisaia no Kajitsu-t. Tényleg az a "jó, de láttam már hasonlót" kategória.

Egy kis utánajárás után nézzük meg részletesebben a dolgot:

Egy visual novel trilógia 1. részének adaptációjáról beszélünk. A visual novel hosszú, több, mint 50 órás játékidővel rendelkezik és 5 útja van, értelemszerűen a lányok útjai. Hogyan lehet ennek igazságot tenni 13 epizódban? Nos, a legtöbben, akik játszottak vele azt mondják, hogy leginkább sehogy. Számukra az anime nem létezik. Én sem szeretem, ha valamit rosszul adaptálnak, de ebben az esetben nagyon is a második tábor mellett vagyok, akik előre gondolkoztak.

Írtam, hogy ez egy trilógia, vagyis van 2. és 3. része is. A visual novel 1. részének minden pozitív útja elvileg úgy végződik, hogy Yuuji összejön az egyik lánnyal, valahol még a családalapításig is elmegy a sztori. A probléma csupán annyi, hogy a visual novel 2. részében ebből gyakorlatilag minden semmis. Az 1. rész a lányok múltjáról és Yuuji jelenéről szól, a 2. pedig Yuuji múltjáról és a lányok jelenéről. Ha a Kajitsu adaptálásánál hűen végigvittek volna egy utat, akkor nem adaptálhatták volna a 2. részt, a Grisaia no Meikyuu-t, majd a 3. részt, a Grisaia no Rakuen-t, mivel Yuuji választott valakit. Éppen ezért mondja a második tábor azt, hogy az anime egy "6." utat választott, a főszereplő útját. Plusz adott lett volna a kérdés, hogy az 5 lány közül mégis kinek az útját válasszák? Nos, ezt is megoldották, többé-kevésbé.

Dióhéjban minden lány útját érintette az anime, így az alapokról van fogalmunk, de aki játszott a novellel, azt ez nem vigasztalja egy cseppet sem, főleg, ha a kedvencének az útját összecsapták. Meg tudom őket érteni, de ahogy írtam, a Meikyuu nullázott volna mindent, szóval felesleges a kiakadás. Mindenesetre, az anime így kezelte az utakat(A legjobbtól a legrosszabbig):

"Angyali üvöltés" --> Amane útja: 4 epizód, jó történetmesélés a sietség halvány jele nélkül. A legbrutálisabb dolgok itt történtek, így örülök, hogy nem csapták össze. Kazuki bemutatása is nagyon jól sikerült. A dráma itt működött a legjobban.

"A hamis tsundere története" --> Michiru útja: 2 epizód, egy picit összecsapott, talán elbírt volna még 1, vagy 2 epizódot. Nem mutatták be igazán, hogy Michiru miért is szenvedett. A visual novel szerint bántalmazták az oktatói, a diákok, valamint a szülei is elfordultak tőle, amiért nem tudott megfelelni az elvárásaiknak.

"A tehetség és a szörnyeteg" --> Makina útja: 2 epizód, összecsapott, hiányzott belőle rengeteg magyarázat. Nem nagyon feküdtek rá Makina fotografikus memóriájára, pedig az az egyik központi tényező. Azon is elég könnyedén túlléptek, hogy Makina közel egyidős a legtöbb szereplővel a kinézete ellenére. Az út alapjait, azért érintették.

"Nem igazi cseléd, csak jó kislány" --> Sachi útja: 1 epizód, összecsapott, de a fontosabbak elemek benne voltak. A baj csupán az, hogy mivel mindent rögtön megtudtunk, így a drámai hatásuk is csökkent. Nem hagytak időt a dolgok kibontakozására, hogy jobban üssenek.

"Madár a kalitkában" --> Yumiko útja: 1 epizód, összecsapott és csak alapjaiban egyezik meg a visual novelben lévővel. Érdekes, hogy ez a legrosszabb és holtversenyben legrövidebb út az animében, annak ellenére, hogy az Openingben a legnagyobb szerepet Yumiko kapta.

Mindent egybevetve, tetszett az anime és nagyon várom a folytatást márciusban. ^^

Ha ez volt a leghosszabb hozzászólásom 2014-ben, akkor jól időzítettem. Nevet
« Utoljára szerkesztve: 14 dec 31, 14:23:40 írta Bastian » Naplózva


„Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba.”
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)
Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #626 Dátum: 14 dec 31, 15:12:21 »

"Nem igazi cseléd, csak jó kislány" --> Sachi útja: 1 epizód, összecsapott, de a fontosabbak elemek benne voltak. A baj csupán az, hogy mivel mindent rögtön megtudtunk, így a drámai hatásuk is csökkent. Nem hagytak időt a dolgok kibontakozására, hogy jobban üssenek.

Wut? Volt neki? Jó hogy így utólag mondod.

A Route-ok esete válogatja jók voltak, de a rövideknél kb túl erős drámát akartak túl rövid történethez. (mint UBW move Illya)

Amit én még negatívnak vélek az az anime egészének a történet vezetése.
Ez a "Oké kislány meg volt a könnyfacsaró drámád, na most tűnés statisztának" jelleg.

Bevallom nekem nem igazán tetszik az animékben ez a minden route-ot feldolgozunk pár epizódban stílus. VN-ekben gondolom rendben lehet, mert ott kb kapsz X db "lehetséges" történetet.
Viszont animékben egy évadon belül kisakkozni, nem az igazi. Nem beszélve arról, hogy sorozatként elveszti a linearitását.

Kb olyan, mintha 6x újra járnád az első osztályt. Persze mindig más barátok, másból szerezné jó osztályzatokat... de valami mégis...

Ha külön külön akarnak route-okat feldolgozni, akkor csinálják meg ova-nak, vagy movie-nak.

Persze az olyan műveknél, mint a Fs/N bőven kel egy egész évadnyi sorozat (25 rész) egy route feldolgozásához.

Egy kivétel van, ahol tetszett ez a megoldás, a Higurashi, de ott magyarázva  volt az egész az idő hurokkal, meg az abból való szabadulás volt (az egyik) a fő szál.
Naplózva

Lew
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 5679


Trollbarlang díjak:Legjobb topic, Legnagyobb topic


WWW
« Válasz #627 Dátum: 14 dec 31, 15:37:41 »

Amagami SS

van 5-6 lány és mindenki kap 4-5 részt az animéből. Nekem tetszett az az anime és ott jól megoldották a különböző route-okat. Végig ment egy csaj sztorija. Vissza az elejére és elmesélték, mi lett volna, ha mással jön össze.

Konrétan egy Vn-t kaptunk, csak animének hívják Nevet
Naplózva


Bastian
Moderátor - Csevegő részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2931



« Válasz #628 Dátum: 14 dec 31, 15:46:33 »

@Shiro

A "rútosdi" általában csak akkor működőképes, ha külön-külön, részletesen megcsinálják az összeset, vagy egyre koncentrálnak a lineáris történetvezetés céljából. Az nekem sincs ínyemre, ha epizodikusan bedobálgatják az összeset. Az alapokat mindenesetre jó, ha tisztázza, csak a sorozat általában megsínyli a végére a dolgot.

A Meikyuu és a Rakuen elvileg sokkal rövidebb, mint a Kajitsu és azt mondják lineáris története van. Márciusban meglátjuk, hogy mi igaz ebből.
Naplózva


„Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba.”
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)
Lew
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 5679


Trollbarlang díjak:Legjobb topic, Legnagyobb topic


WWW
« Válasz #629 Dátum: 15 jan 03, 01:01:28 »

Ushinawareta Mirai o Motomete

Elkezdtem nézni ezt is, mert unatkoztam... de minek?

A rajzolás, még az éppen nem szar kategória. A történet nekem erőltetettnek tűnik és a karakterek érdektelenek.

Ami miatt tovább nézem, az az első rész végén lévő plot twist, amire a fél vesém rá merem tenni, hogy kamu és valahogy a kis csaj visszatér az életbe.

Szvsz tudom, hogy első rész után nem szabad ítélni, de elég animét láttam már, hogy tudjam mi lesz ennek a vége.

De ha már elkezdtem végignézem...

Az op amúgy egészen tűrhető.

https://www.youtube.com/watch?v=Tnb2M4ni0ic



Ezt jó hallani. Feltehetőleg így nem anime original endinget kapunk. Bár az A-1 Pictures-ről beszélünk...
« Utoljára szerkesztve: 15 jan 03, 01:09:55 írta Lew » Naplózva


Oldalak: 1 ... 40 41 [42] 43 44 ... 75
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!