24 máj 14, 01:41:27 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 36 37 [38] 39 40 ... 75
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szezonos animék és mangák  (Megtekintve 302788 alkalommal)
0 Felhasználó és 3 vendég van a témában
Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #555 Dátum: 14 nov 19, 11:09:41 »

Áprilisi csalfa. (Shigatsu kimo no usou)

Azt hiszem ez lesz a kedvenc slice of lifém a szezonban.
Egyszerűen megadja azt élményt amit valahogy hiányolok az Amagi Brilliant Parkból.




Mit látok az őszi szezon egyik animéjének leírásában: Studio Pierrot
S a trailer alapján úgy látszik, hogy tudnak rajzolni és animálni.
https://www.youtube.com/watch?v=s3gTtIQfE9Q

Akármi is lesz a történet, de csak azért is megnézem

Szóval úgy kezdődik, hogy csip-csip-csip
Aztán vér dráma, harc, kaland és mindezt cementálja a csipogás. Ha az nem lenne nem lenne értelme.  Pojén

Van némi párhuzam a Cross Angel. Itt lassabb és enyhébb az a szál, úgymond kevesebb látszat dámával, viszont jobb is.
Nem hiába az ördög a részletekben rejtőzik. Csip-csip-csip.

Eddig nagyon megvagyok vele elégedve.

----
Madan no Ou to Vanadis

Nem rossz, viszont nem kis része féli kihagyott ráadásul nem egyszer éreztem úgy, hogy hiányos ismeretek miatt nem igazán tudom élvezni.

----
Cross Ange.

Az intró egy vicc. Mármint oké rendben szépen meg van csinálva, de a tény amit közöl, hogy ez lesz, hát...

Aztán eredetet történenek egy fél slice of life aztán robban a muszáj dráma bomba.
Aztán haladunk az intróban látott dolgok felé. A következő két részből fog kiderülni, hogy van e benne potenciál, vagy túl hamar lőtte el.

-----
Grisaia no Kajitsu
(Gyök alatt (Clannad+Angel Beats))/2= Azért még mindig jó.



Látszat dráma, kötelező dráma, muszáj dráma...stb.
A drámának az az alfaja ami el akarja hitetni veled, hogy dráma. Gyakran esik túlzásokba, s gyakran csupán a tény a dráma és nem az ok okozati hatások.

pl Kislányt megölni macskájával. Alapvető tabu, ergo tehát az esemény hatása drámai függetlenül a részletektől.
Viszont ha már sok drámát láttál, akkor egyszerűen a "leszar és legyintek" kategória fog zuhanni.

Véleményem szerint igazi dráma csak olyan történetben van, ami a dráma bomba nélkül is leget tesz az elvárásoknak.

----
Parasyte
Remek lezárás az ívnek, vagy mondjam úgy  prológusnak.
A jövő heti részek aszem érdekes irányt vesznek majd.

Plusz pont az animének, hogy néhány karakter ábrázatát megváltoztatta. Legalább meg lehet őket különböztetni.  Nevet

« Utoljára szerkesztve: 14 nov 20, 07:38:38 írta Shiro » Naplózva

Exkirion
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 4633


Jaaku na mahoutsukai | Fate/Encyclopedie


« Válasz #556 Dátum: 14 nov 20, 21:59:50 »

Update: Jellemző. "Igyekszik kerülni a drámát"..., erre a 7. részben ledobták a dráma bombát a semmiből. Hayami Saori brutálisat alakított a kiakadásával(11:03-13:35). Titkon biztos vágyott rá szegény, hogy kapjon végre egy olyan karaktert, akinek nem minden második szava az, hogy Onii-sama/san, vagy egyéb változatai.

Azon hallod csak néztem. 2 és fél percen keresztül, csak mondja és mondja és mondja ráadásul milyen hagsúlyon. Nem véletlen, hogy Japánban a seyuk sztárok. Sűrűn mondom, de a nyugati szinkronszinészek labdába se rugnak mellettük.

----

Lehet, hogy kérdeztem már, de ezt olvassa valaki?
http://www.mangahere.co/manga/boku_no_hero_academia/

Egyelőre nem bocsátkoznák jövendölésekbe, de jó érzéseim vannak effelől a manga felől. Kissé hasonlít a korai Narutora. (Amúgy szintén SJ manga.)
Remélem hagyják kibontakozni a sztorit és az író nem csinál valami nagy butaságot, mert eddig kifejezetten ígéretesnek tűnik. Amennyire tudom Japánban is szuper népszerű.
« Utoljára szerkesztve: 14 nov 20, 22:00:40 írta Exkirion » Naplózva

Bastian
Moderátor - Csevegő részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2931



« Válasz #557 Dátum: 14 nov 20, 22:51:35 »

A durva az, hogy Twitteren közölték, hogy elsőre sikerült felvenniük azt a 2 és fél perc kifakadást. *insertNotBad*
A nyugati szinkron csak akkor rúg nálam labdába az eredeti mellett, ha az eredeti szinkronjától frászt kapok. Lehet meglepő lesz, amit mondok, de ki nem állhatom a Dragon Ball Z eredeti szinkronját.

----
Fontolgatom, hogy elkezdem, mert jókat hallottam róla és az elején vagyunk még, de még nem jutottam dűlőre. :/
Naplózva


„Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba.”
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)
Szabika
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 2103


No akame ga kill no life


« Válasz #558 Dátum: 14 nov 20, 23:33:22 »

Na nem csalódtam a parasyte-ban. Nevet

Jó kis változáson esett át a főszereplő, ami illik is neki. Várom már, hogy milyen ügyekbe fog mostantól keveredni. De az a másik lány is elég érdekes. Képes volt őt érzékelni. Csak nem fut parasyte az ereiben? Pojén

Naplózva
Bastian
Moderátor - Csevegő részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2931



« Válasz #559 Dátum: 14 nov 21, 00:06:45 »

Mondjuk a Madhouse tett is róla, hogy a külső változás érzékelhető legyen. Modernizálták a sztorit a mai világra és Shinichi kapott egy komolyabb nerd beütést. Végül is, lassan 25 éves mangáról beszélünk.
A csajok közül nekem mindkettő gyanús.
Naplózva


„Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba.”
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)
Lew
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 5679


Trollbarlang díjak:Legjobb topic, Legnagyobb topic


WWW
« Válasz #560 Dátum: 14 nov 21, 14:59:11 »

Szvsz a Madhouse amihez hozzányúl arannyá változik a kezükben.
Naplózva


Bastian
Moderátor - Csevegő részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2931



« Válasz #561 Dátum: 14 nov 21, 15:15:29 »

Leszámítva a Mahou Sensou-t, plusz még párat... Minden stúdiónak vannak és lesznek is félresikerült adaptációi.
Naplózva


„Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba.”
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)
Exkirion
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 4633


Jaaku na mahoutsukai | Fate/Encyclopedie


« Válasz #562 Dátum: 14 nov 27, 17:19:37 »

A heti Inou battle "érdekes" volt, hogy úgy mondjam...
Naplózva

Lew
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 5679


Trollbarlang díjak:Legjobb topic, Legnagyobb topic


WWW
« Válasz #563 Dátum: 14 nov 27, 17:37:22 »

Dupla Parasyte  Pirul Az ég áldja a Madhouse-t.
Naplózva


Exkirion
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 4633


Jaaku na mahoutsukai | Fate/Encyclopedie


« Válasz #564 Dátum: 14 nov 27, 17:52:23 »

Kiváncsiságból elolvasta a Parasyte mangájának a végét. Mondjuk úgy nem voltam hasra esve.
Naplózva

Bastian
Moderátor - Csevegő részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2931



« Válasz #565 Dátum: 14 nov 27, 18:10:37 »

@Exki

Inou-battle:
Diplomatikusan fejezted ki magad.

Sajnos az lett, amit a leginkább nem szerettem volna: a konfliktust túl könnyedén félresöpörték. A klasszikus "Az én hibám! Nem, az én hibám!"-típusú bocsánatkérés. Nagy kár, azért a 2 és fél perc kifakadásért. Ezen még túltettem volna magam, ha Andou nem ment volna át chuuniba. A chuunisága okozta a problémát, erre van képe úgy bocsánatot kérni és meg is bocsátanak neki. Erre mondom azt, hogy nope.

Luciferkó bandája, a tündér és Grál Háború pedig elég véletlenszerű volt, hogy finoman fogalmazzak. Ezt a ? aspektust a széria továbbra is őrzi, de kezdem úgy érezni, hogy ez egyre inkább negatívum lesz. Ha nekem most Andou nem ébreszti fel az erejét, hanem megsérti a karját a chipses zacskóval, akkor kiakadok. Ne hajszolják már ennyire a semmit. Jöjjön valami akció.

Bónusz: Ahhoz képest, hogy Mirei fontos szereplője az endingnek, nem igazán van szerepe.
---

Kiseijuu:

Szeretném megtudni, hogy miért gondolta azt a Kissanime, hogy jó ötlet csak a 9. részt kirakni az oldalsávba mindkét rész helyett? Nézem a feléig és mondom magamban, hogy most előre ugrottunk, vagy mi a szösz?! Erre kiderül, hogy volt előtte 8. rész is. -.-
« Utoljára szerkesztve: 14 nov 27, 18:12:15 írta Bastian » Naplózva


„Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba.”
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)
Exkirion
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 4633


Jaaku na mahoutsukai | Fate/Encyclopedie


« Válasz #566 Dátum: 14 nov 27, 18:19:29 »

a tündér és Grál Háború

Óóóó és én még direkt megáltam a csábítást, hogy párhuzamot vonjak itt a kettő közt Nevet

Amúgy ennek az animének pont az a lényege, hogy szuperképességeik vannak, de nincs ellenség, aki ellen használják őket. Röhögni fogsz, de nekem pont ez tetszik benne.

Épp ezért nem voltam oda az ötletért, hogy éppenséggel van ellenség. Nem tudom ez mért kellett.

BTW, ha valaki várja, NKWTs Fate felirat holnap lesz (feltéve, hogy Csibe ráér lektorálni délután), csak múlt héten beteg voltam (annyi eszem meg nem volt, hogy ezt ki is írjuk), a hét elején meg a netkábel, ami hozza a box-os Tv-t meg a netet úgy döntött, hogy elmegy nyaralni permanensen, egyszer-egyszer visszakacsintva, hogy azért kb összesen 1 órát egy nap legyen netem, de annyit azért ne, hogy bármi érdemit kezdhessek vele.
Ma szerelték. Szóval az utóbbi 4-5 kommentek kb mák hogy egyáltalán elment.
« Utoljára szerkesztve: 14 nov 27, 18:21:01 írta Exkirion » Naplózva

Bastian
Moderátor - Csevegő részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2931



« Válasz #567 Dátum: 14 nov 27, 19:29:20 »

Részemről nem az a baj, hogy van ellenség, hanem az, hogy most derült ki, hogy van --> 8 rész kellett ehhez. Ha érezni lehetett volna az elején ezt, akkor azt mondanám, hogy rendben van a dolog, de így túl furcsa ez az irányváltás.

A "szupererők birtokában vannak, de nincs ellenség" ötlet jó lehetett volna, ha elindult volna a széria valamilyen szálon, de nem ez történt. Számomra túlságosan epizodikus volt. Adott Andou és az egyik lány, akinek problémája van, vagy az Andouval való viszonyát tekinthetjük meg, majd ismétlődik a folyamat egy másik lánnyal. Meglepő módon az összes lány szerelmes Andouba, ami végtelen kokblokkoláshoz vezet csak. Andou senkit sem fog választani, így ezt nem csinálhatják a végtelenségig. --> Jöjjön az ellenség.
Naplózva


„Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba.”
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)
Exkirion
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 4633


Jaaku na mahoutsukai | Fate/Encyclopedie


« Válasz #568 Dátum: 14 nov 27, 19:35:35 »

A legtöbb általam olvasott "hárem" mangában (még animét is tudok ilyet) a főhős végül választ valakit.
Bár tény, hogy ez light novel, szóval ki tudja. Én mindenesere szeretem az ilyen kis könnyen, kissé epizódikus sehonnan sehová animéket, mert kikapcsolja az agyat és vigyorgok egy jót. Az ilyesmi inkább karaktermű és nem nagy sztori arcokban játszik. Mondjuk értem mért nem szeretik az ilyesmit sokan.
Naplózva

Szabika
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 2103


No akame ga kill no life


« Válasz #569 Dátum: 14 nov 28, 20:10:50 »

Psycho pass 2 8. rész:

Ezt nem értem most. Shimotsuki rájött egy jó pár dologra és most megmutatják neki mi is az igazság? Akane nem így járt? Most arra értem, hogy úgy tűnik valami rosszat tesznek vele vagy csak ő nem tudja, hogy mi történik most? Kicsit érdekes volt a rész. Meglepett. Lew magyarázatát várom.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 36 37 [38] 39 40 ... 75
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!