24 máj 14, 14:32:19 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 28 29 [30] 31 32 ... 75
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szezonos animék és mangák  (Megtekintve 302914 alkalommal)
0 Felhasználó és 6 vendég van a témában
sergei55
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 391


« Válasz #435 Dátum: 14 júl 09, 08:56:30 »

Csak pusztán kíváncsiságból, volt még itt rajtam olyan vállalkozó kedvű, aki belenézett az új Sailor moon-ba?
Ha igen és a régire is emlékszik még, az is ilyen rettentő gáz volt? (Mert nekem a nosztalgia megszépítette már azt)

Komolyan mondom erősen gondolkoztam rajta, hogy a szemeimet vagy a dobhártyáimat pusztítsam el a 20 perc alatt.
Full egyedül néztem, közelbe senki, de olyan kegyetlenül gázos volt, hogy én éreztem rosszul magam a rész alatt Nevet
És ezt most nem úgy értem, hogy rossz a rajzolás vagy ilyesmi, hanem azok a szövegek, meg azok az irdatlanságig csicsás jelenetek Ááááááááááááááááá!!!!

Tessék, a legelső epizód a 80-as évek környékéről, mint összehasonlító alap:

https://www.youtube.com/watch?v=NCrrHMtVDEU

Hogy őszinte legyek, annyira nem gáz, mint a DBZ Kai-ok. A rajzolásról csak annyit, hogy pont azért lettek pl a karakterek ilyenek, mert a mangában is inkább így néztek ki, mint a régiben.

Szerintem olvas bele a mangába - 1-2 fejezet szerintem elég lesz -, s úgy döntsd el, mert hogy látványilag közelebb áll ez, mint a régi, az biztos, de a többi amit mondtál az stimmel (lásd szövegek stb).
Naplózva
dehunter
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1462



« Válasz #436 Dátum: 14 júl 09, 13:45:13 »

Fogalmam sincs, hogy mire való ez a téma, ezért ide írom.

Megnéztem a  Hellsing ultimate ovát, kicsit érdekes volt a rajzolása, de tetszett.
A mangát érdemes elolvasni, vagy az a 10rész az egész történetet magába foglalta?
Naplózva

Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #437 Dátum: 14 júl 09, 14:13:19 »

Fogalmam sincs, hogy mire való ez a téma, ezért ide írom.

Tényleg borzasztóan nehéz elolvasni...
Itt ki lehet beszélni a jelenleg futó animéket, azt, hogy ki mit néz és hogy tetszik-e neki, satöbbisatöbbi.
...

Oszt eltévedni sem nehéz:
http://naruto-kun.hu/forum/index.php?topic=188.0
Naplózva

Lew
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 5679


Trollbarlang díjak:Legjobb topic, Legnagyobb topic


WWW
« Válasz #438 Dátum: 14 júl 11, 13:32:28 »

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=Xoqly3cifCs" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=Xoqly3cifCs</a>

És ez a stúdió készíti a Fairy Tailt is  Hümm-hümm

Animés pályafutásom alatt, talán ez volt az egyik legszebb robbanás, amit valaha láttam Mosolyog

edit: a vége nem kicsit groteszk, amikor a 2 kis gyerek hulló csillagnak nézi a földre hulló Aldnoah-okat.
« Utoljára szerkesztve: 14 júl 11, 13:35:52 írta Lew » Naplózva


Bastian
Moderátor - Csevegő részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2931



« Válasz #439 Dátum: 14 júl 11, 22:09:16 »

Tud az A-1, ha megerőlteti magát, de a Fairy Tail-nél nem igazán akar erőlködni. ikszdé
Naplózva


„Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba.”
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)
Szabika
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 2103


No akame ga kill no life


« Válasz #440 Dátum: 14 júl 12, 22:48:49 »

Zankyou no Terror: 1. rész

Ez egy érdekes kis anime lesz. Egyenlőre nincs rossz gondolatom róla, mert érdekes a két karakter, akik még egymást is érdekesen becézik. 9-es és 12-es. Ha 11-es lett volna, akkor elmondhatnánk az első alkalmat, ami a terror támadásra hasonlít 13 évvel ezelőttről. Nevet

Terrorista kölykök, mi? Érdekes. A lány, akit állítólag most társként kezelnek, mert két választás elé állították, egy megint érdekes karakter. Ha a kötekedéstől eltekintünk, ami vele történik, akkor talán a családi háttere is érdekes. Az anyja, ahogy kivettem az üzenetekből aggódik érte. Haza se megy? A kaját is kiönti a WC-be. Nem is eszi meg. Szóval ki tudja mi van.

Egyenlőre egy 7,5/10-ből, de csak mert érdekes a történet. Érdekel mi a helyzet már.
Naplózva
Bastian
Moderátor - Csevegő részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2931



« Válasz #441 Dátum: 14 júl 13, 19:55:22 »

Akame ga Kill! 2. rész
Minden mellébeszélés nélkül térjünk a lényegre: Úgy néz ki, hogy ez sem lesz 100%-os, panelről panelra adaptáció. Sír
Konkrétan a 2. fejezet második felét teljesen kihagyták. Miután Tatsumit bemutatták a Night Raidnek és kiröhögik, a mangában Lubbock drótjai behatolókat éreztek és gyorsan ki kellett őket iktatni. Itt láthatta Tatsumi először azt, hogy Bulat felveszi Incursiot, a páncélt és először találkozhattunk a Teigu kifejezéssel. Tatsumi ráakadt egy behatolóra, de hezitált kivégezni a behatolót a szavai miatt, ezért Akaménak kellett lecsapnia, mielőtt a behatoló csapta volna le Tatsumit a naivitása miatt. Ez volt az oka annak, hogy a főnök Akamét bízta Tatsumira. Az epizód a maradék részben hű maradt a mangához, leszámítva minimális dolgokat(Leone nem fájdalmat érzett a nőn a mangában, Ogre beszélt még pár taggal). Az mindenesetre kiderült, hogy 2 fejezetnyi történést nem igazán tudnak kihagyások nélkül beletenni 1 részbe. Ahogy látom, a következő részben megpróbálnak 1 fejezetnél maradni, ezért tölteléknek segítségre hívják a jó öreg fanservicet. Ez a tipikus "rányitás a nőre, miközben öltözködik" nem volt benne a mangában. Akinek tetszik az anime, annak azt tanácsolom, hogy kezdje el a mangát. Az esetleges kihagyásokról, változtatásokról még most jobb értesülni. Akár részenként is bele lehet lapozni a mangába. A mostani résszel a 3. fejezet végéig lett feldolgozva a manga. A legegyszerűbb az lesz, ha jövő héttől elkezdtem ezt is feltüntetni, hátha kedvet kap valaki így szezon közben. ikszdé
Naplózva


„Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba.”
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)
Lew
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 5679


Trollbarlang díjak:Legjobb topic, Legnagyobb topic


WWW
« Válasz #442 Dátum: 14 júl 13, 23:00:19 »

Aldnoah.Zero 2.rész.

Még mindig üt =) A Mecha harcok meg egészen gyönyörűre sikeredtek. A történet remek, a grafika, remek a sztori remek.

Aki nem szereti a mechát az is tegyen vele 1 próbát =)

Valakivel ki akarom beszélni, de eddig senki nem szólt hogy nézi =D
Naplózva


Szabika
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 2103


No akame ga kill no life


« Válasz #443 Dátum: 14 júl 14, 02:12:41 »

Akame ga Kill 2. rész:

A rész tetszett. Semmi bajom nem volt vele a világon. Nagyon jó volt. Viszont lehetett volna jobb is. Az extra, ami hiányzott, az a 20-30 oldal amit kihagytak. Bastian is elmondta. A rajtaütés nem volt benne és sokkal jobb lenne, ha a mangát követte volna. Fanservice nem érdekel ha van, mert csak jó, de miért kellett ezt kihagyni.
Sajnos most csak 9/10-et érdemel. Ami nem rossz, de legyen 100% manga követés.
Manga pedig brávó. 10/10.

Tokyo Ghoul 2. rész:

Ez a rész se volt rossz, viszont ez is olyan mint az akame, de sokkal jobban. A mangája más nagyon. Sokkal értelmesebb a történés benne, mint az animébe. Egyszerűen nem értem miért kell ezt. A rész kap 8/10.

Naplózva
Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #444 Dátum: 14 júl 14, 04:55:38 »

Aloha Zénó. Káttű

Pszichológiailag teljesen jó lett. Átadta az érzést, miszerint ez egy háború.

Pont jó volt a hall minimalista ábrázolásé. Egyszerűen csak átadta tényt, és nem kezdett bele a napjainkban szokásos naturalisztikus ábrázolásba, mint dráma faktor.

Mondhatni a kevesebb több.
Ehhez persze volt egy jól felépített rendszer.
1. A kommunikációs hálózat elvesztése.
2. A tény hogy frontális arcban teljesen alulmaradnak a Földi egységek
3. A marsiak pökhendisége
4. Zenei aláfestés

Elég volt ahhoz, hogy egy 3 másodperces szereplő halála is megfelelően drámai legyen

A hercegnő és aki megölte a hercegnőt életben van. Ráadásul egy légtérben.
Így ennek a kettőnek együtt nagy a történet potenciálja, így igen erős szörvájvör aurát hordoznak. Aki marad, az  túlélheti.

Harcok.
Egyértelmű a Marsiak fölénye a frontális harcban. De mivel lényegi részt fog játszani a hadviselés, így biztos, hogy nem lesz teljesen egy oldalú.

Ugyanakkor remélem, nem valami tök egyszerű hülyeséggel rukkolnak elő, mint abban az ufós filmben, ahol az ufó megdöglött a víztől.

Hanem inkább egy alternatív harci taktikával.
Ami a főszereplő, hercegnő, merénylő triumvirátussal jó eséllyel megvalósulhat a következő részben.

Hercegnő.
A megölése egy jó húzás volt. Persze elkaszáltak egy potenciális karaktert, de kiváló katalizátornak bizonyult.
Na meg ott volt, hogy  hát a politikában a naivság nem éppen előny.
De aztán mégse hulla, így egyszerre maradt meg a karakter potenciál és a katalizátor.

Klisék
Gondolom már te is összeszedtél már pár bajbajutottat, illetve lehetségesnek tartottat.
Mondhatni valamennyire már most kiszámítható a történet.

De ki a fenét érdekel, ha kiszámítható egy történet?
Most arra vannak ráállva, hogy valami minél megdöbbentőt alkossanak, és a közönség ezt eszi.
Aztán persze ezen hasalnak el a legtöbben, mert sokat akart a szarka, és lehúzta itet a rókabőr.
Na de nem az a lényeg egy történetben, hogy miféle jelentős események váltják egymást, hanem hogy hogyan vannak felépítve és miként jutnak el odáig. Egyenlőre úgy néz ki, az anime ezt a szálat követi, és remélem így is marad.

Ha Kishi látta volna a részt, talán a nindzsa háborúját is jobbra írhatta volna egy kicsivel.















valahogy összeszedtem ennyi entert... smirksweat


Értékelés eddig 95u4 a velamenyiből. Aztán a történet eldönti, hogy mennyi az annyi.
Magyarán nem tudok matematikailag értékelni. nálam a 10-es skála abból áll csökkenő sorrendben, hogy: király; megnéztem; szar.

Naplózva

Exkirion
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 4633


Jaaku na mahoutsukai | Fate/Encyclopedie


« Válasz #445 Dátum: 14 júl 14, 15:46:48 »

Akame ga Kiru-val kapcsolatos tapasztalataim

--Anime--

Az első részt már leírtam, a 2. valahogy olyan összecsapottnak tűnt kicsit. Nagyon sietnek vele, ami egyáltalán nem válik a széria előnyére.

Az ending nagyon szép, így ismervén a sorozatot pedig az opening is kifejezetten jó.

--Manga--

Az első anime rész után megtetszett a dolog és elolvastam a mangát addig, ahol tart és hát ez... Valami istenesen k*rva jó! Egyszer egyszer azért szenved attól a sorozat, hogy próbál elég shounenes lenni és kicsit valami nem teljesen kerek, de ettől függetlenül meglepően sötét és visszataszító tud néha lenni, a harcok pedig kifejezetten faszántosak.

Aki azt hiszi az anime alapján, hogy ez majd valami vicces széria lesz, annak annyit elárulok, hogy úgy fognak itt hullani a karakterek, mint a legyek.

Más és SPOILER

-A kövi anime rész kicsit vicces azok után, hogy Mine és Tatsumi más igentcsak más viszonyban vannak a mangában Nevet
-Szegény Bols, pedig de bírtam azt a fickót. Amit Asyra csinált a családjával... Utána ki akartam herélni a fickót...
« Utoljára szerkesztve: 14 júl 14, 15:48:08 írta Exkirion » Naplózva

Bastian
Moderátor - Csevegő részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2931



« Válasz #446 Dátum: 14 júl 14, 20:12:01 »

Örülök, hogy van már valaki, akivel lehet az Akame mangáról beszélgetni. Van egy olyan érzésem, hogy fokozatosan növekedni fog a tábor. Mosolyog

SPOILER Figyelmeztetés

Isten áldja az alkotót, amiért a Mine x Tatsumit lépte meg. Végre nem egy főszereplő x főszereplő shounent látnak szemeim. Amúgy is Mine a kedvenc női karakterem(az a Seryu félbevágás!), szóval jelenleg hatalmas a boldogság részemről. A sok death flag miatt mondjuk aggódom. Ha akarsz egy jót nevetni, akkor Youtuben keress rá arra, hogy Hitler reacts to Akame ga Kill chapter 45. ikszdé
Bolsért és a családjáért valóban nagy kár. Kellemes színfolt voltak a manga kegyetlen világában. Örülök, hogy Wave törlesztett Syurának, de a ropi bohóc kiégése jobban tetszett. Na arról a tagról már a megjelenésénél tudtam, hogy utálni fogom. Örülök, hogy nem rontja tovább a levegőt. A haláloknál, a Chelsea halálát követő látványt véltem kegyetlennek. Nem kellemes egy fejet karón látni főleg úgy, hogy bírtam Chelseat.
« Utoljára szerkesztve: 14 júl 14, 20:13:58 írta Bastian » Naplózva


„Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba.”
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)
-Uchiha Itachi-
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 520


Mikita


« Válasz #447 Dátum: 14 júl 15, 08:19:52 »

Örülök, hogy van már valaki, akivel lehet az Akame mangáról beszélgetni. Van egy olyan érzésem, hogy fokozatosan növekedni fog a tábor. Mosolyog
(...)
A legegyszerűbb az lesz, ha jövő héttől elkezdtem ezt is feltüntetni, hátha kedvet kap valaki így szezon közben.
Nekem már fel is került a listámra.^^
Ha feltűnteted a feldolgozott mangafejezeket,az nagyon jól fog jönni,mivel úgy terveztem,hogy csak az évad leadása után fogok előrehaladni a mangában,de viszont ha nem 100%-os az adaptáció akkor jobb lesz párhuzamosan olvasni/nézni a mangát és az animét.
Előzetes:Jónak ígérkezik a kövi rész Nevet,franc...még 6 nap.Áhhhh

Tokyo Ghoul 2. rész:
Nincs különösebb bajom vele,lassan kezd kirajzolódni az alaphelyzet.Egyébként én azt nem értem,hogy miért csak 12 rész,mikor van 80+ fejezete.
« Utoljára szerkesztve: 14 júl 15, 08:21:32 írta -Uchiha Itachi- » Naplózva

Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #448 Dátum: 14 júl 19, 03:24:58 »

Glasszlip 2. rész

Azt hittem adok neki még egy esélyt, h...

A történet talán nem is lenne  rossz, de a megvalósítás jáj.
Meg azok a  párbeszédek... Zzz Zzz

Nem tudom eldönteni, hogy ez egy első rész nélküli második rész, vagy a 20. rész s valahogy nem láttam az első 19-et?
Naplózva

sergei55
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 391


« Válasz #449 Dátum: 14 júl 19, 05:54:31 »

Aldnoah.Zero

Az alapötlet jó, a megvalósítás is nagyjából jó, audio-vizualitás jó, effektek is szépek.

Az egyetlen bajom, hogy amellett, hogy a marsiaknak nincsenek seregeik, csak összesen 37 elit harcosuk, nem kicsikét shonen-es, ahogyan az sem, hogy nagyon egyoldalú most a harc. Igen, tudom, hogy fejlettebb a technológiájuk, de akkor is legalább egy kart elveszíthetett volna az egyik, hogy látszódjon, hogy nem a tipikus "god villains come then teenage heroes slays them down" történet lesz.

Abba, hogy már megint tinik a főszereplők meg nem kötök bele, bele kell törődni, hogy aki túl van a 20-ik születésnapján, abból nem lehet anime hős, vagy max seinen-ben.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 28 29 [30] 31 32 ... 75
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!