24 máj 14, 06:04:14 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 75
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szezonos animék és mangák  (Megtekintve 302838 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
marioV
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 451


« Válasz #315 Dátum: 14 máj 30, 22:12:25 »

No game no life: Valaki magyarázza meg, hogy mi történt. Rendesen kirázott a hideg az ed alatt. :O Most akkor volt egy játék amit Sora elvesztett (ezt mi nem láttuk), és minden vele kapcsolatos dolog eltűnt?
Naplózva

\"Amióta a világra jöttél mondtál igazat akár egyetlen egyszer is ?\"- L

\"Te már... Igen... Te már.. a kezdetektől fogva... sakkban tartottál.\"- Meruem

http://myanimelist.net/animelist/marioV40
Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #316 Dátum: 14 máj 31, 04:00:34 »

Szerintem még pont hogy ez a játék része akar lenni. Sőt szerintem a kirábbi összecsapások is a Warbeastekkel ahol kitörölték a vesztes emlékeit is csupán egy-egy lépés volt egy nagyobb játékban.

Lehet nem is a játékosok emlékét töröltök, hanem a játékban levő ellenfelét és a játékot. (az utóbbit biztos)
Ami nem létezik illetve soha nem is létezett arra nem emlékszel.

Az hogy videojátékkal rendelkeznek a Warbeastek. Szerintem nem ez a legnagyobb előnyük.
Hanem...
A világok közti kapu megnyitása.

----
Mielőtt még elkezdtem ilyesmikre gondolni, arra gondoltm, hogy ittesetleg agy magasabb szintű faj is belekavar a dologba.
Amikor a rész végén Sora mondja , hogy "már vártalak titeket", viszont nem jelenik meg senki, csak a zavarog a kép.

Wikit felütöttem, kell egy lista a fajokról (elég szegényes az adatbázis, így spoiler nem igen van)
1. rang Old Deus ő kizárva, mivel egyke gyyrek, Sora pedig több vendéget szólít meg.
2. Phantasma.

forrás 5. rész. (letölt)
A rövid leírásból kivehető hogy Avant Heim egy Phantasa.

Avaint Heim
első megjelenés 1 rész. (letölt)
Fügelek országa Avant Heim.

Egy faj egyik képviselője egy másik faj országa?

Nézzük az első részt.
Hol kezdett beugrani a dolog.
Ott amikor Tet átviszi őket a másik világba akkor eléggé hasonló effektek voltak, int Sora eltűnésekor.

Amikor Sara és Shiro eltűnt a mi világunkból (elmélet) Lehet, hogy a létezésük kitörlődött az emberek emlékezetéből?

Ha valaki átlép egy másik világba, akkor a létezése kitörlődik az elhagyott világból?
S mikor visszatér, akkor int egy új személyként ismeri a világ.


Ez alapján a Warbiestek emléktörlése: (W=Warbeast E=Ellenfél)

W és E játszik
W átlép egy másik világba.
E emlékéből kitörlődik W, és inden vele kapcsoaltos információ.
W visszajön,
így E számára E egy teljesen új személy.

De mivel gondolom önmagukban erre a Warbeastek nem képesek, így gondolom csupán bábok a Phantasmák kezében. És részese at egy jéték csak egy lépés a nagyobb játékban dolognak.

A Phantasmákról mondtam, hogy egyik képviselőjük egy ország, de ez az ország végül is egy másik dimenzió, tehát a Fantasmákat úgy is felfoghatjuk,mint egy élő dimenziót.

Mintha a mennynek vagy a pokolnak saját élő öntudata lenne és képes lenne bizonyos cselekedetekre.

Valaki létezésének kitörlése tán olyan, mintha a Phantasmék megennék itet?

Akár hogy is, de Sora megtalálta a módját, hogy megmaradjon Shiro emlékeiben.  


ui: Ha valaki érti, akkor magyarázza ezt el nekem.

---
A No Game No Life-al tudatosult bennem egy új kedvenc műfaj- Ami teljesen különbözik a többitől de ugyanakkor egy velük és becsúszik közéjük.

Amit úgy nevezek az Extrame Process. xp   Nyelvesít

Aminek lényege, hogy folyamatosan erős hatások alatt tartja a nézőt. Legyen az a vizualitás, vagy a cselekmény.

Amiről azt hiszed, hogy csupán a szórakoztatásért van, mert jól szórakozol rajta. S nem csak azért hogy jó legyen.

Ami szórakoztat az jó. Ez igaz a No Game No Lifera. Ellentétben legtöbb animével ami viszont csak azért szórakoztat mert jó. (a szarok kivételek  Pojén)





« Utoljára szerkesztve: 14 máj 31, 05:19:02 írta Shiro » Naplózva

Bastian
Moderátor - Csevegő részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2931



« Válasz #317 Dátum: 14 máj 31, 08:28:39 »

No game no life: Valaki magyarázza meg, hogy mi történt. Rendesen kirázott a hideg az ed alatt. :O Most akkor volt egy játék amit Sora elvesztett (ezt mi nem láttuk), és minden vele kapcsolatos dolog eltűnt?

Pont az a lényeg, hogy nem tudjuk megmondani mi is történt valójában, így rá fogunk tapadni a következő részre is. Nevet
Naplózva


„Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba.”
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)
Tilon
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 4169



« Válasz #318 Dátum: 14 máj 31, 09:35:41 »

Én most arra gondoltam, hogy  Siro eltűnése a játék része. Mert miután eltűnt Shiro szemei elől, akkor mondja, hogy kezdődjék a játék. Meg előtte, mikor Shirohóz beszél minden mondatott, úgy kezd, hogy Shiro. Szóval szerintem ennek a játéknak az a célja, hogy Shiro megtalálja-e a bátyját, akit mindenki más elfelejtett. Az a 19-iket meg talán a játék időkorlátja. Gondolkozik

Az emlékezet törlést nem tudom, hogy hogy csinálják meg mágia nélkül. Szóval lehet, hogy tényleg képesek a világok között járkálni. Ezt bizonyítja a monitor. De viszont ez nem lenne túl nagy hatalom? Nem hinném, hogy Tet engedné nekik, hogy bármikor elhagyják a világját.

Az elektronikus eszközöket nem tudom, hogy hogy oldották meg de az emlékeket kitörölhették, ha azt is beleveszik a fogadásba, nem?
« Utoljára szerkesztve: 14 máj 31, 14:03:50 írta Tilon » Naplózva

"Rossz szerencsét hoztam." (Black Cat)
"Nézz rám! Nézz rám! A bennem lakó szörnyeteg már ilyen nagyra nőtt!" (Monster)
Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #319 Dátum: 14 máj 31, 13:23:01 »

Elektromosságot mágiával is elő lehet állítani.  Nevet




 
Naplózva

Exkirion
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 4633


Jaaku na mahoutsukai | Fate/Encyclopedie


« Válasz #320 Dátum: 14 máj 31, 13:58:36 »

De mondják a részben, hogy a warbeast-ek nem használnak mágiát.
Amúgy simán elképzelhető, hogy simán csak ők itt a technikailag fejlett faj és kész. Sokat még nem láttunk belőlük.

Mindenesetre szerintem eddig a No game talán a legjobb anime az évadban.

Amit most érdemes nézni:

No game no like
WISXOSS (Elég darkos. Ilyen pszochológiai thriller szerűség, de tényleg kifejezetten jó)
Soredemo sekai (Ez amolyan középkorias romác, de mégsem, nehéz leírni)
Bokurawa minna Kawaisou (Talán az egyik leg szívmelengetőbb anime amit újabban láttam.)

Ez a 4 az abszolút legjobb szerintem a szenzonban.

A Black Bullet még nem rossz, de valahogy úgy érzem, hogy az a sorozat annyira próbál komoly lenni, hogy már pont ez miatt nem az.
Hasonló bajom van az Akuma no Riddle-el, de az is elég jó.
« Utoljára szerkesztve: 14 máj 31, 14:13:45 írta Exkirion » Naplózva

Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #321 Dátum: 14 máj 31, 16:08:32 »

De azt nem említik hogy esetlegesen egy magasabb szintű faj nincs e velük "szövetségben".

A Soredemo az egyszerűen egy romantikus fantasy slice of life.
A WIXOST és a Kawaisou-t még nem kukkantottam, de nálam vérértékű a szavad.



Naplózva

Bastian
Moderátor - Csevegő részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2931



« Válasz #322 Dátum: 14 máj 31, 16:29:20 »

A Kawaisou-t ajánlották nekem nyárra, szóval biztos jó lehet. ^^

Nézi valaki még a Mahoukát? Csak én érzem úgy, hogy sokkal több benne az üresjárat, mint az izgalom? Amikor próbálnak elmagyarázni valamit azt is túlkomplikálják, ráadásul így sem tudom még mindig mi az a CAD. -.-
« Utoljára szerkesztve: 14 máj 31, 17:17:35 írta Bastian » Naplózva


„Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba.”
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)
Lew
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 5679


Trollbarlang díjak:Legjobb topic, Legnagyobb topic


WWW
« Válasz #323 Dátum: 14 máj 31, 16:34:32 »

Sidonia No Kishi - Én még ezt is ajánlom, bár tény, hogy szokni kell a grafikáját.  

Opening:

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=54wqpFOsZes" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=54wqpFOsZes</a>
Naplózva


Akimindenttud
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 55

avatár törölve (by moderátor Shiro)


« Válasz #324 Dátum: 14 jún 01, 19:29:12 »

Szerintem lassan elkezdhetünk beszélgetni a Gun Gale Online-ról. :DD Júliusban jön! :3
Naplózva

/"Fear is not evil. Please pay attention to weakness, and once you get to know them not only stronger, but also become a nicer man."\

marioV
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 451


« Válasz #325 Dátum: 14 jún 01, 22:13:05 »

Csak nehogy akkorát csalódjak benne, mint az első évadában...
Naplózva

\"Amióta a világra jöttél mondtál igazat akár egyetlen egyszer is ?\"- L

\"Te már... Igen... Te már.. a kezdetektől fogva... sakkban tartottál.\"- Meruem

http://myanimelist.net/animelist/marioV40
Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #326 Dátum: 14 jún 02, 13:04:42 »

WIXOS elkezdve.
Első rész közepénél.
Van egy érzésem, hogy ez nagyon olyan lesz a YuGiOh!-nak mint a Madoka a Sailor Moon-ak.
Naplózva

Lew
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 5679


Trollbarlang díjak:Legjobb topic, Legnagyobb topic


WWW
« Válasz #327 Dátum: 14 jún 03, 17:48:58 »

Csak nehogy akkorát csalódjak benne, mint az első évadában...

Szerintem nem volt az olyan rossz.

Nekem az egyik kedvenc animém. A GGO meg csak jobb lesz.
Naplózva


Exkirion
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 4633


Jaaku na mahoutsukai | Fate/Encyclopedie


« Válasz #328 Dátum: 14 jún 03, 18:25:48 »

Csak nehogy akkorát csalódjak benne, mint az első évadában...

Az én véleményem valószínűleg nem lesz népszerű, de szerintem a SAO-s rész egy katasztrófa. Összeszedetlen, ugrál, nyálas, Asuna idegesítő, nincs olyan rosszfiú, akire mutatni lehetne, hogy ő a rossz hiába a helyzet (Najó a végén de az...), a SAOs rész vége egy marhaság, totál értelmetlen, hogy hónapokig vesződnek az 1. szinten aztán a többi meg már lazán megy. Az Asuna-Kiritos rész a tónál időpocsékolás.
Röviden, az első évad egy összeszedetlen, fókuszálatlan vacak.

Ellenben az Alfheim-es rész egész jó volt. Volt értelmes konkrét cél, rendes főgonosz, kissé klisés de veszélyes mellékszál, Kirito huga sokkal érdekesebb női karakter, mint Asuna. A mellékszereplők is jobban teljesítettek és az egész jobban össze volt rakva történetileg.

Szóval nálam abszolút az Alf-os rész mentette meg a sorozatot, de még így is legjobb esetben is csak 5.5/10 ajánlanék meg neki, vagyis egy egy minimálisan jobb a közepesnél.

Úgyhogy kíváncsian, de túlzás lenne azt mondani, hogy nagyon várom a kövi évadot.
(Leginkább, csak azt remélem, hogy vállalható lesz)
« Utoljára szerkesztve: 14 jún 03, 18:27:54 írta Exkirion » Naplózva

Tilon
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 4169



« Válasz #329 Dátum: 14 jún 03, 20:39:28 »

A SAO-ban azért nem volt külön főgonosz kiemelve mert maga a játék volt a gonosz. Kicsit gyorsan lezavarták a játékot miután visszajöttek a "szabiról" az igaz. Míg a SAO-ban nem de az ALO-ban volt főgonosz de olyan, akit mindenki leköpött volna. xD

Nekem Asuna jobban bejött, mint Sugu mert több akció jelenete volt. És Sugu szerelmi szála szinte felesleges volt, mert Kirito egész végig Asunát szerette. Aztán ki tudja mi lesz a kövi évadban.^^

Már nem most láttam az animét de arra emlékszem, hogy nagyon szép volt a grafikája.

Amúgy van neki saját témája is csak el van süllyedve na de majd felhozzuk. Nevet
Naplózva

"Rossz szerencsét hoztam." (Black Cat)
"Nézz rám! Nézz rám! A bennem lakó szörnyeteg már ilyen nagyra nőtt!" (Monster)
Oldalak: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 75
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!