24 máj 23, 02:50:57 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Szavazás
Kérdés: Szerinted ki(k) volt(ak) az eddigi legerősebb kagék?
Senju Hashirama (Első Hokage)
Senju Tobirama (Második Hokage)
Sarutobi Hiruzen (Harmadik Hokage)
Minato Namikaze (Negyedik Hokage)
Tsunade  (Ötödik Hokage)
Harmadik Kazekage (Sasori bábja)
Negyedik Kazekage (Gaara apja)
Gaara (Ötödik Kazekage)
Második Mizukage
Yagura (Negyedik Mizukage)
Mei Terumi (Ötödik Mizukage)
Harmadik Raikage
A  (Negyedik Raikage)
Muu (Második Tsuchikage)
Onoki ( Harmadik Tsuchikage)

Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 ... 12
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A legerősebb kagék  (Megtekintve 40102 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Yamael
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett VérKöd Falu Rejtett VérKöd Falu

Hozzászólások: 1267



« Válasz #45 Dátum: 12 júl 23, 11:36:30 »

Igen de akkor gyerekcipőben járt a történet és nem emelkedett dragon ball magasságokba erő terén. Az akkori 3. vissza verte az első másodikat, az én szemembe ez számít, nem az hogy azóta megerősítették shodaimét az ezerszeresére. (és szerintem nem vernék el a mostaniak, még az amit mutatott az is elég, mei gara tsunade ezeket lecsapná)
Naplózva

Felvonul a tenger népe: a cápa, a rája.
A reményhal meg utoljára
viktor6665
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 806



« Válasz #46 Dátum: 12 júl 23, 11:36:57 »

Már nem azért, hogy vitatkozzak, de a jelenlegi Gaara alázná a Harmadik Hokagét. ( sőt, a mostani 5 Kage mindegyike is le tudná verni) Hiába lett kijelentve, hogy ő volt korának legerősebb Kagéja, mert abból amit mutatott nekem nem ez jött le. Egyetlen esélye az öregnek a Halálistenes pecsét lehetne, bár kétlem, hogy el tudná vele kapni Gaara-t.
Attól függ hogy melyik korszakát nézzük? Az öreg orochimaru elleni énjét biztos legyőzné Gaara, de a fiatalkorában már nem hinném, mégiscsak a 2.hokage taníványa volt és elég speckó jutsukat tudott.
Naplózva

TsunadeHime
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 2116


King of Heroes


« Válasz #47 Dátum: 12 júl 23, 11:55:28 »

Mindenki azzal jön, hogy milyen lehetett fiatal korában, holott szinte semmit se tudunk arról az időszakról. Valószínűleg ugyan azokat a technikáit tudta, mint most. Sőt, talán néhánynak még nem is volt birtokában. ( pl. Shikki Fuin). Tehát merész dolog azt feltételezni, hogy mennyire lehetett erős. És azt is butaság állítani, hogy a fiatal Hiruzen legyőzné őket, mert ő már öreg. Illetve halott.  Én tartom magam ahhoz, hogy a jelenlegi kagék aláznák őt. Még Mei is.
« Utoljára szerkesztve: 12 júl 23, 11:56:11 írta TsunadeHime » Naplózva

viktor6665
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 806



« Válasz #48 Dátum: 12 júl 23, 12:07:31 »

Mindenki azzal jön, hogy milyen lehetett fiatal korában, holott szinte semmit se tudunk arról az időszakról. Valószínűleg ugyan azokat a technikáit tudta, mint most. Sőt, talán néhánynak még nem is volt birtokában. ( pl. Shikki Fuin). Tehát merész dolog azt feltételezni, hogy mennyire lehetett erős. És azt is butaság állítani, hogy a fiatal Hiruzen legyőzné őket, mert ő már öreg. Illetve halott.  Én tartom magam ahhoz, hogy a jelenlegi kagék aláznák őt. Még Mei is.
A kedvedért megnéztem Kishi hogy jellemezte a két karaktert.
Hiruzen:
1.(2002):34
2.(2005):34

Gaara:
1.:20
2.:26.5
3.(2008):29
Na most azóta Kazekage lett, de gyengébb is lett az egyfarkú kivétele után.
« Utoljára szerkesztve: 12 júl 23, 12:08:07 írta viktor6665 » Naplózva

Yamael
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett VérKöd Falu Rejtett VérKöd Falu

Hozzászólások: 1267



« Válasz #49 Dátum: 12 júl 23, 12:13:16 »

igen én amúgy a fiatalabb 3.ra gondolok, és ha megnézed az értékeit hiruzennek csak az öreg kora miatt nem minden egyes ágon 5ös. Egyetlen hátránya az öreghez hogy nem tudja a shiki fujint, de az se nagy előny mivel belehal. A fiatalabb 30év körüli simán dominálná a mostani kagék ellen a harcot.
hát ez az én véleményem a tied meg más, nem veszünk össze  kacsint
Naplózva

Felvonul a tenger népe: a cápa, a rája.
A reményhal meg utoljára
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #50 Dátum: 12 júl 23, 12:14:18 »

Én viszont tartom az, hogy nem. Az egy öreg Oonokit tartom köztük egyedül olyannak mint Sarutobi a mostani kagék közül. Túl hatalmas tudással és tapasztalattal rendelkezett a mostaniakhoz képest és ez a mostani Kage és Madara harcban is megmutatkozott Oonoki és Madara elmondása által. Az, hogy nem mutatott sokat számunkra a manga korai szakaszában nem jelent semmit. Amikor még ott tartott a manga mindenki csak nézett, hogy milyen erős volt. Most így nagy távolságból meg úgy tűnik az akkori jutsuk használata, mintha geninek játszadoztak volna. Ha most visszatérnének a csatatérre nagyon valószínű, hogy a mostaniak csak elszégyellnék magukat őket illetve a tudásukat látván.

Például bizonyított tény, hogy a régi emberek, az elődeink fizikailag jelentősen erősebbek voltak mint a most élő emberek még ha nem is voltak olyan egészségesek és nem éltek olyan sokáig mint a maiak. Ma ha meglátják a dolgozok a 80 kilós zsákokat amiket odébb kell tenni akkor menten targonca után tekintgetnek. Azok a régi emberek meg odamentek és a vállukon elhordták. Itt is ez játszódhat le szemléltetve. A mostani shinobik elkényelmesedtek a nagy békében az elődökhöz képest és ez megbosszulja magát még a bemutatások terén is. Gaara ereje még édeskevés jelenleg. Majd azt kéne látni, hogy 10 év múlva mit tud mert jelenleg ő még majdnem gyerek.
« Utoljára szerkesztve: 12 júl 23, 12:26:08 írta rini67 » Naplózva
TsunadeHime
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 2116


King of Heroes


« Válasz #51 Dátum: 12 júl 23, 12:23:27 »

De ez mind csak feltételezés... Mivel nem mutatott más technikákat így nem tudhatjuk mire is volt képes. És amíg nem tudjuk addig hiába dobálózunk olyan kijelentésekkel, hogy a fiatalabb mennyire erős lehetett, milyen erős technikákat ismerhetett, stb.
Yamael : kérlek magyarázd el nekem miként is verné le Hiruzen a mostani Kagékat  Mosolyog És ne olyan érveket használj, hogy "fiatal korában". Persze ne itt tedd, hanem a megfelelő topickban.  kacsint

Ne gondoljátok azt, hogy gyengének tartom a Sandaime-t, mert nem erről van szó, csupán azt mondom, hogy  a legerősebbtől messze áll.
« Utoljára szerkesztve: 12 júl 23, 12:30:42 írta TsunadeHime » Naplózva

Sanyi 8
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9


« Válasz #52 Dátum: 12 júl 25, 00:16:15 »

Szerintem ha előre gondolkodunk a mostani 5 kage a legerősebb/lesz a legerősebb nah mind1. Viszont azt nem értem, hogy Tsunade-t minek kell ledegralálni. Mindennek meg van a saját menete és úgyis az lesz az győz akit a manga/anime írója megír, megtervez hülyeség ilyenekbe belemenni, hogy a PL: a 2.Hokage vs 3.kazekage vagy mit tudom én.... nagyon nagy baromság akik nem harcoltak egymas ellen azok nem harcoltak egymas ellen azt nem tudjuk tökre mind1. Ígyis ugyis Naruto lesz a legerősebb aza lényeg:)
« Utoljára szerkesztve: 12 júl 25, 00:18:00 írta Sanyi 8 » Naplózva
Kurama
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


« Válasz #53 Dátum: 12 aug 11, 20:33:17 »

Én Minatora szavaznék, valahogy (bár tom h ****ára nincs köze hozzá) az 1. hokagére emlékeztet, főleg azzal, ahogy elbánt Tobival. Tudom h Tobi még csak nem is Madara, de hasonlatosan kapcsolta ki a kyuubi fölötti uralmát és győzte le, ráadásul úgy, h Tobinak is hasonló jutsuja van (tér-idő, v teleportációs jutsu) mint Minatónak. (Nemtom ki hol tart a mangában ezért azt mondom,h ez lehet, h ez SPOILER -> Narutóék majd belegebednek a mostani harcokban, h egyáltalán hozzáérhessenek Tobihoz, míg Minato elég könnyen (ahhoz képest) hátbavágta 1 rasengannal.)
Szal rézben mivel sztem van olyan szinten mint az 1. hokage és talán még a raikagénél is gyorsabb + 1 olyan jutsut fejlesztett ki, ami elem hozzáadása nélkül is "A" szintű + ezzel a jutsuval (ismételten a biztonság kedvéért SPOILER veszély bár sztem itt 100%, h mindenki látta már) létrehozható a bijuu bomba (persze csak vmiféle bijuu formában kacsint).
Szintén bónusz pont, h még 1 szép termetes bijuu bombával is elbánt, h ne a faluban robbanjon fel.
Asszem "csak" ennyi Nevet.
Naplózva
STM
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4579

Alkalmilag felbukkanó kísértet


« Válasz #54 Dátum: 12 aug 11, 20:56:25 »

A júliusi vitához: ikszdé

Orochimaru a legelején elvághatja akkor Hiruzen torkát, ha a célja az, hogy megölje. Innentől nem releváns, hogy miylen erőbedobással ahrcolt ő, vagy a bábjai. Hiruzen pedig ahoyg Orochimaru is modnta, már csak árnyéka votl egykori önmagának. HA elképzeljük a tőle látott jutsukat egy tízszer nagyobb chakra-tartalékakl, már elég komoyl támadóerőt látunk. ÉS gőzünk sincs, menyni chakrája lehetett, csak arról, hogy sokkal, de sokkal több. Ha hozzáveszsük, hogy menyni technikát ismerhetett, és hogy alapvetően a nyers erő helyett Kakashihoz hasonlóan a változatos arzenálra és a stratégiára is építhetett, akkor simán lehozza a fiatalkori énje bármelyik mostani kage ellen a harcot. Talán Oonoki kivételével.  
« Utoljára szerkesztve: 12 aug 11, 21:04:33 írta STM » Naplózva
TsunadeHime
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 2116


King of Heroes


« Válasz #55 Dátum: 12 aug 12, 09:12:07 »

Ha jól tudom, akkor egy shinobi-nak se nem növekedhetnek se nem csökkenhetnek a chakratartalékai. Azt hiszem ezt pont Kakashi mondta, hogy neki takarékoskodnia kell a chakrájával, mivel kevés van neki. És azt is mondta, hogy lehetetlen több chakrát szerezni, mindenki azzal dolgozik amennyije van.
Ergo Hiruzen-nek nem lehetett több chakrája. Azt viszont aláírom, hogy fiatal korában tovább bírhatott egy harcot, hiszen gyorsabb volt, fizikailag is nyilván erősebb volt, stb.
Az is igaz, hogy 20-30 évvel ezelőtt ő volt az egyik legerősebb a Kagék között, de én valahogy nem szeretek olyan túlzásokba esni, hogy egyesek már Madara szintre emelik csak azért, mert megkapta a Shinobi no Kami címet.
Naplózva

rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #56 Dátum: 12 aug 12, 11:31:01 »

Ezt szerintem félre értelmezed. Mivel a chakra a testi és szellemi erő nagyságából ered így egyértelműen nőhet és csökkenhet az a chakramennyiség. Mint ahogy Kakashi mondta Sasukének, hogy jelenleg csak kettő chidori alkalmazására van elegendő készlete vagy amikor Sasuke először használt ellene tűzlabdát a vizsgájukon. Ott is azt mondta, hogy még nem lehet elegendő chakrája ehhez. Röviden, ahogy idősebb leszel úgy egyre nő a chakra mennyiség egy bizonyos ideig, viszont amikor átlépsz egy bizonyos kort és a fizikai ereje fokozatosan csökken, úgy egyre kevesebb chakrával rendelkezik valaki. Főleg Hiruzenre  igaz ez a megállapítás, hiszen több mint 70 éves és fizikailag leépülőben van. Így kevesebb chakrával is rendelkezik mint x évvel korábban volt neki.
« Utoljára szerkesztve: 12 aug 12, 11:33:36 írta rini67 » Naplózva
Yamael
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett VérKöd Falu Rejtett VérKöd Falu

Hozzászólások: 1267



« Válasz #57 Dátum: 12 aug 12, 13:02:30 »

én meg olyan túlzásba nem szeretek esni hogy tsuande eltöri a totsukát, meg lefúr előle a földbe mint egy vakond.
Te adsz annyira sokat a narutopediéra hát fogadd el hogy többet ért mint a mostani öt.
Még mindig csak azzal cáfolhatod hogy nem láttuk, de tsunadét láttuk meghalni pein ellen, és láttuk őt a padlón. Kevés harcban nyert és ott is hatalmas előnyökkel indult. De közbe módosítottam az álláspontom, shodaimétől se láttunk semmit, tehát a leggyengébb kagék egyike. marad akkor 3.raikage meg minato.

ja én totál más mangában olvastam hogy a totsuka fizikai forma nélküli szellem kard, de vannak olyan karik akik ezt képesek elütni (utána néztem azt mondtad elütni nem hogy eltöri!!![bár lényegében ugyanaz a mondanivaló])
« Utoljára szerkesztve: 12 aug 13, 10:01:11 írta Yamael » Naplózva

Felvonul a tenger népe: a cápa, a rája.
A reményhal meg utoljára
TsunadeHime
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 2116


King of Heroes


« Válasz #58 Dátum: 12 aug 13, 07:47:49 »

Akkor ne is ess olyan túlzásokba, mert olyan senki se írt, hogy eltöri a Totsuka-t.  Ördögi És itt is ne kezdjük Tsunade-t tárgyalni, mert már torkig vagyok vele. Nem tehetek róla ha nem ugyanazt a mangát olvasod, mint én.

Minato semmiképp sem lehetett a legerősebb. A 3. Raikage már sanszosabb, de az arckifejezéséről ítélkezve nem az intelligenciájáról volt híres. A legerősebb még mindig Hashirama, hiszen Edo Madara azt mondta, hogy Hashirama még mindig meg tudná őt állítani. Tehát egyértelműen ő volt a legerősebb Kage.
Naplózva

Mach5
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Válasz #59 Dátum: 12 aug 13, 09:53:48 »

Idézet
Minato semmiképp sem lehetett a legerősebb.

Lehet, hogy nem volt a legerősebb, de hashiramának szerintem okozhatott volna meglepetéseket és, hogy miért? Hihetetlen gyorsasággal rendelkezett és nagy intellegenciával ráadásul kellemetlen támadásokat is elbírta teleportálni (lásd bijuu bomba) Azt se tartanám kizártnak, hogy akár hashiramát is elteleportálná hisz bijuu bombát se konohába teleportálta szerintem hanem lehet valami más dimenzióba, de ha mégse akkor se lenne könnyű dolga hashiramának. Az pedig egy dolog, hogy minato nem bírná elverni madarát 1v1be és kell pár erős segítség minatonak, de hashiramáról nem tudjuk, hogy használt rinnegant vagy sharingant ami képes előre látni a mozdulatokat. Hashiramának más képességei voltak mint madarának és azok a képességek szerintem minato ellen nem olyan vészesek. Hiába volt über erős hashirama ha egyszerűen nem bírja lekövetni minato mozgását vagy ha egyszerűen minato olyan intellegenciával rendelkezett, hogy elő állhatott jó stratégiával vagy megtalálhatja hashirama gyenge pontjait. Persze nem azt mondom, hogy hashiramát elverné, hanem azt, hogy kettőjük közötti csatában hashiramának meg gyűlne a gondja vele. Véleményem szerint 1.Hashirama, 2.Minato 3. 3.Raikage vagy Muu  4.Oonoki, többit pedig nem tudom.
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 ... 12
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!