24 máj 03, 22:39:02 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 15 16 [17]
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Erősorrend - kik a legerősebbek és a leggyengébbek? Miért?  (Megtekintve 56912 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Jon97
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 1702


Azor Ahai


« Válasz #240 Dátum: 16 jan 14, 14:15:15 »

Oké, hát ugyanazokat mondod, mint amit eddig, én meg továbbra sem értek egyet Nevet Ez van.
Mindenesetre Madara viselkedése nem arról tanúskodik, hogy annyira sarokba lett volna szorítva Hashirama ellen. Sőt. Lehet, hogy pont azért harcolt így, mert fölösleges volt máshogy, hiszen tudta, hogy Obito mindjárt kidől.
Naplózva

"Rossz úton jár, aki álmokból épít várat, s közben elfelejt élni.” (Harry Potter és a bölcsek köve)
"Jól jegyezd meg, Luffy. Kerüljön bármibe, mi ketten...megbánás nélkül fogjuk leélni az életünket!" (One Piece 589)
"Az, hogy kisebbségben van, ha akár egymaga alkotja a kisebbséget, még nem jelenti azt, hogy őrült valaki. Van igazság, és van hazugság, s ha akár az egész világ ellenében is az igazsághoz ragaszkodunk, még nem vagyunk őrültek." (George Orwell: 1984)
Dungeon Lord
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 159



« Válasz #241 Dátum: 16 jan 15, 17:29:12 »

Minden apró részlet le volt írva Mangában Jon.De ha nem akarsz hinni nekem,akkor olvasd újra a mangát. Csak ugyanazt tudom mondani és linkelni. Madara vs Hashi harca olyan volt mint Obito vs Kakashi.Obito előre tervezte Kakashi támadását,hogy ne irányítsa tovább Madara.
Naplózva
Jon97
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 1702


Azor Ahai


« Válasz #242 Dátum: 16 jan 15, 20:45:19 »

Így van, Madara mindent előre eltervezett, ez tény. Abban a csatában is.
Az viszont rohadtul nem tény, hogy Hashirama erősebb lett volna nála. Legalábbis akkor.
Amúgy ez a Madara vs Obito dologhoz...nem hiszem, hogy Obito egyenlő ellenfél lett volna. Madara sokkal tovább bírta volna, és előbb utóbb elkapja valahogy, míg Obitonak esélye sem lett volna, még csak megkarcolni sem. Elkamuizott volna előle folyamatosan, egy ideig. De annak is van határa.
És Gai...szóval őt már mondtam úgy emlékszem. 1v1-ben nem lett volna esélye Madara ellen, így is csak úgy volt, hogy véleményem szerint Madara nem adott bele mindent, legalábbis szembetűnő volt, hogy csak védekezett.

És akkor még egyszer, nekem világos, hogy Obitoban benne volt mind a két erő, tehát elvileg 1v1-ben le kéne tudnia verni  Sasukét is, meg Narutót is, de mégis. Nem tudom, hogy azért, mert egyszerűen nem tudta kihasználni az erejét, vagy mert nem tudta rendesen irányítani, de egyszerűen alig mutatott valamit. A sima Naruto és Sasuke legyőzték (segítséggel, de akkor is). Akkor szerintem a rikudous Naruto és Sasuke legalább egyenrangú ellenfél lenne vele 1v1-ben, fél erő vs egész erő ide-oda. Néha kell a sorok között is olvasni. Obito nem csinált SEMMIT, csak hadonászott a fekete cuccal, meg rohadt gyorsan repült, és ENNYI. Nem túlzok. Ennél mind a két srác sokkal többet mutatott a viszatértük után.
Ha nem értesz egyet, elfogadom, de én nem hiszem, hogy tudsz olyan nyomós érvet felhozni, ami megingatna a hitemben Nevet

Ugyanez igaz a Hashirama-Madarára. Véleményem szerint azt Kishi egyszerűen elcseszte, dramaturgiai okokból Madarát sarokba kellett szorítani, hogy onnan legyen egy nagy visszatérője, de ezt logikusan nem tudta megcsinálni, lett hát belőle ez, hogy inkább nem magyarázott meg semmit. Merthogy nem logikus, hogy mindazzal az erővel kikapjon Hashiramától, az biztos.
Nonszensz. De tényleg, ha ezt megtudod magyarázni, logikusan, hogy miért volt még így is erősebb Hashirama...én komolyan elfogadom.

Naplózva

"Rossz úton jár, aki álmokból épít várat, s közben elfelejt élni.” (Harry Potter és a bölcsek köve)
"Jól jegyezd meg, Luffy. Kerüljön bármibe, mi ketten...megbánás nélkül fogjuk leélni az életünket!" (One Piece 589)
"Az, hogy kisebbségben van, ha akár egymaga alkotja a kisebbséget, még nem jelenti azt, hogy őrült valaki. Van igazság, és van hazugság, s ha akár az egész világ ellenében is az igazsághoz ragaszkodunk, még nem vagyunk őrültek." (George Orwell: 1984)
Dungeon Lord
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 159



« Válasz #243 Dátum: 16 jan 17, 15:32:51 »

Jon, de egy dologról ne feledkezünk meg a háborúnál. Obito és Madara mind2 sietek a tsukuyomi aktiváláshoz. Így egyikük se harcolt teljes erővel. Mert rengeteg ellenfelük volt,helyette inkább taktikáztak. Mint pl Obito megpróbálta Narutot vagy Kakashit az ő oldalára állítani.(Majdnem sikerült)
Másik pedig Obito és Madara nem voltak puszi pajtások. Így ők is egymás ellen harcoltak,hogy kié legyen Juubi. Így nem csodálom ha mind2 más elképzelése van  a harcoknál.
Ja és Obito nem csak a fekete gömböket használta,hanem a fát is:http://naruto-kun.hu/manga/Naruto/647/13
Így nem csak Naruto és Sasuke ellen harcolt,hanem az egész  nindzsa sereg ellen.
Madara és Obito mind2 jól harcoltak.De ha Madara nem lett volna önimádó bolond,akkor már rég nyertek volna.
« Utoljára szerkesztve: 16 jan 17, 20:08:43 írta Dungeon Lord » Naplózva
Jon97
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 1702


Azor Ahai


« Válasz #244 Dátum: 16 jan 18, 00:00:48 »

Hm, igaz, Obito használta a fát is, ezt elfelejtettem. De a lényegen ez még nem változtat: számomra nagyon nagy csalódás volt ő, mint a juubi junchuurikije. Madara hozta azt, amit vártam volna tőle, kb.

És azt az utolsó gondolatot kifejtenéd bővebben? Mert én nem látom, hogy hol nyerhették volna meg ezt a háborút, legalábbis, hogy Madara mit hibázott. Merthogy Obito sokat hibázott, az nyilvánvaló. Madara egy dologgal nem számolt, és az Rikudou szelleme. Meg persze Kaguya, de igazából az már lényegtelen, szerintem ha nem jelenik meg Kaguya, a két srác amúgy is elveri előbb-utóbb, az erejük alapján.
Naplózva

"Rossz úton jár, aki álmokból épít várat, s közben elfelejt élni.” (Harry Potter és a bölcsek köve)
"Jól jegyezd meg, Luffy. Kerüljön bármibe, mi ketten...megbánás nélkül fogjuk leélni az életünket!" (One Piece 589)
"Az, hogy kisebbségben van, ha akár egymaga alkotja a kisebbséget, még nem jelenti azt, hogy őrült valaki. Van igazság, és van hazugság, s ha akár az egész világ ellenében is az igazsághoz ragaszkodunk, még nem vagyunk őrültek." (George Orwell: 1984)
Dungeon Lord
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 159



« Válasz #245 Dátum: 16 jan 21, 20:02:11 »

És azt az utolsó gondolatot kifejtenéd bővebben? Mert én nem látom, hogy hol nyerhették volna meg ezt a háborút, legalábbis, hogy Madara mit hibázott. Merthogy Obito sokat hibázott, az nyilvánvaló. Madara egy dologgal nem számolt, és az Rikudou szelleme. Meg persze Kaguya, de igazából az már lényegtelen, szerintem ha nem jelenik meg Kaguya, a két srác amúgy is elveri előbb-utóbb, az erejük alapján.
Nagato árulásáig követe Madara tervét Obito.De amikor ez bukta volt. Akkor innentől egyedül  folytatta a tervet. Csak ez a fekete Zetsunak  nem tetszett,mert ha nem cselekszik,akkor az ő terve is bukta. Ezért mutatta meg Kabutonak Madara testét. Mert Obito sose bízott Zetsukban és ezért próbálta a Madarát visszahozni.

Amikor Madara visszatért,akkor a pecsét újra aktív volt Obiton:http://naruto-kun.hu/manga/Naruto/675/7
Másik pedig többször említette a rinnen Obitonak,hogy héj haver mikor áldozod fel magad!:http://naruto-kun.hu/manga/Naruto/614/7
Innentől indult a belviszály és harcoltak egymás ellen is .Ezért említettem a taktikai harcokat.
Ha Madara nem lett volna önimádó bolond és támogatta volna Obitot,akkor már rég nyertek volna.Legalábbis nagyobb esélyük lett volna győzelemhez.Se kaguya és talán egy Zetsu mentes tsukuyomi.


« Utoljára szerkesztve: 16 jan 21, 22:47:47 írta Dungeon Lord » Naplózva
Jon97
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 1702


Azor Ahai


« Válasz #246 Dátum: 16 jan 23, 11:05:36 »

Persze, ez mind nyilvánvaló volt eddig is számomra. Csakhogy...tegyük fel, Obito nem a saját feje után megy, hanem segít Madarának. A lényegen nem változtatott volna, csak annyi a különbség, hogy kb. 20 fejezet (a Juubito szál) kiesik, és rögtön Madara lesz a jinchuuriki. Csakhogy ettől még nem nyerte volna meg a háborút....hiszen ha a fiúk meghalnak, akkor ugyanúgy találkoznak Rikudouval. Sőt, akkor még a sereg is inkább egyben volt, szóval lehet, hogy még nehezebb is lett volna Madarának (mondjuk nem sokat számított volna). Szóval nem tudta volna megnyerni a háborút, ha minden a terve szerint megy, csak simán hamarabb történt volna minden.

De ez érdekes amit te mondtál, hogy mi lett volna ha Madara áldozza fel a terveit Obito érdekében. Én mondjuk kételkedem benne, hogy máshogy alakult volna, mert pontosan ez mit is jelentett volna Madarától? Mit kellett volna csinálnia? Ugyanúgy harcolt volna Hashiramával, hogy az ne tudjon Obitoval foglalkozni. És a többiek meg ugyanúgy legyőzik Obitot, mert Obito egyszerűen nem volt elég erős, se lelkileg, se fizikailag. Szóval nem, én sehogy sem látom, hogy nyerhették volna meg ezt a háborút. Egyszerűen ketten nem voltak elegek a világ ellen.
Esetleg úgy nyerhettek volna, ha nem ölik meg a srácokat, hanem csak simán lezárják őket, és még a Rikudou power up előtt aktiválják a Mugen Tsukoyomit. Mert akkor ja, nyertek volna, nem lett volna senki, aki megállíthatta volna őket (Madarát, főleg).
De máshogy nem hiszem.
« Utoljára szerkesztve: 16 jan 23, 11:06:56 írta Jon97 » Naplózva

"Rossz úton jár, aki álmokból épít várat, s közben elfelejt élni.” (Harry Potter és a bölcsek köve)
"Jól jegyezd meg, Luffy. Kerüljön bármibe, mi ketten...megbánás nélkül fogjuk leélni az életünket!" (One Piece 589)
"Az, hogy kisebbségben van, ha akár egymaga alkotja a kisebbséget, még nem jelenti azt, hogy őrült valaki. Van igazság, és van hazugság, s ha akár az egész világ ellenében is az igazsághoz ragaszkodunk, még nem vagyunk őrültek." (George Orwell: 1984)
Dungeon Lord
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 159



« Válasz #247 Dátum: 16 feb 01, 11:08:20 »

Persze, ez mind nyilvánvaló volt eddig is számomra. Csakhogy...tegyük fel, Obito nem a saját feje után megy, hanem segít Madarának.
Nagato árulásáig követe Madara tervét Obito.De amikor ez bukta volt. Akkor innentől egyedül  folytatta a tervet.
http://naruto-kun.hu/manga/Naruto/453/19
Csak a fekete Zetsunak ez nem tetszett,hogy probálta megállítani.Mert ha Obito sikeresen aktiválja Genjutsot,akkor még Kaguyét se tudta volna visszahozni.Igazából mai napig kíváncsi vagyok Obito valódi tervére,mert Zetsu miatt egy másik tervet használt.
http://naruto-kun.hu/manga/Naruto/564/13
Itt már Obitonak se tetszett,hogy Madara visszatért.Mert tudta,hogy az ő életét kéne feláldozni a Rinnen tenseihez.Lényegébben egyedül akarta folytatni a tervet,csakis egyedül,mig a többi báb vot neki.
De ez érdekes amit te mondtál, hogy mi lett volna ha Madara áldozza fel a terveit Obito érdekében. Én mondjuk kételkedem benne, hogy máshogy alakult volna, mert pontosan ez mit is jelentett volna Madarától? Mit kellett volna csinálnia? Ugyanúgy harcolt volna Hashiramával, hogy az ne tudjon Obitoval foglalkozni. És a többiek meg ugyanúgy legyőzik Obitot, mert Obito egyszerűen nem volt elég erős, se lelkileg, se fizikailag. Szóval nem, én sehogy sem látom, hogy nyerhették volna meg ezt a háborút. Egyszerűen ketten nem voltak elegek a világ ellen.
Esetleg úgy nyerhettek volna, ha nem ölik meg a srácokat, hanem csak simán lezárják őket, és még a Rikudou power up előtt aktiválják a Mugen Tsukoyomit. Mert akkor ja, nyertek volna, nem lett volna senki, aki megállíthatta volna őket (Madarát, főleg).
Itt egy jó plhttp://naruto-kun.hu/manga/Naruto/614/8mikor Obito és Madara együtt harcoltak a shinobik ellen.
Bár itt is volt pár érdekes megjegyzés a másik iránt,de attól még csapatban dolgoztak. És se perc alatt harcképtelené tették az ellenséget.
Obito prédikált,hogy csatlakozzanak az ő oldalára .Madara pedig csak védekeznie kellett volna.
Rengeteg lehetőséget tudnák említeni.Pl Madara idéz  pár meteort vagy sok Madara klón susanoo combot. Addig Obito  lazán megszerzi 10   jinchuurikit.
OKés,ez igaz a másik oldalról is.Mert sok érdekes elméletet lehetetne írni. De szerintem nagyobb esélyük lett volna ha csapatban dolgoznak.Mert mind2 már  jinchuuriki előtt nagyon táposak voltak
« Utoljára szerkesztve: 16 feb 01, 11:24:41 írta Dungeon Lord » Naplózva
Jon97
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 1702


Azor Ahai


« Válasz #248 Dátum: 16 feb 01, 11:51:13 »

Lehetséges. A lényegen mindenesetre nem változtat...ha nyerni akartak volna, akkor arra rengeteg lehetőségük lett volna, csakhogy mindegyiket úgy kellett megcsinálni, hogy a két fiú ne kapjon power uppot.
De amúgy igen, igazad van. Ha Obito nem áll át, és nem adja oda a két hiányzó bijuu chakráját is Narutonak, akkor nem lett volna semmi. Szóval ja, ha csapatban dolgoznak, több mint valószínű, hogy nyernek.
Kérdés az, hogy ki miatt mentek szét. Madara miatt? Hiszen ő csak az eredeti tervet követte. Sokkal inkább Obito miatt, aki egyedül akarta megcsinálni, majd amikor nem jött össze, átállt.
Amúgy én Madara helyében megöltem volna Obitot. Oké, hogy a Fekete Zetsuval le akarta foglalni Minatot és Kakashit, de nem hiszem, hogy Madarának azon a szintjén már sokat számítottak volna, ellenben Obito túlélte, és tudjuk, hogy micsoda kalamajkát okozott neki.
Naplózva

"Rossz úton jár, aki álmokból épít várat, s közben elfelejt élni.” (Harry Potter és a bölcsek köve)
"Jól jegyezd meg, Luffy. Kerüljön bármibe, mi ketten...megbánás nélkül fogjuk leélni az életünket!" (One Piece 589)
"Az, hogy kisebbségben van, ha akár egymaga alkotja a kisebbséget, még nem jelenti azt, hogy őrült valaki. Van igazság, és van hazugság, s ha akár az egész világ ellenében is az igazsághoz ragaszkodunk, még nem vagyunk őrültek." (George Orwell: 1984)
Oldalak: 1 ... 15 16 [17]
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!