24 máj 08, 03:48:06 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 4 5 [6] 7
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Medieval Europe  (Megtekintve 25378 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Kyou
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 34



« Válasz #75 Dátum: 13 máj 27, 15:57:17 »

A halálnak csak 1 útja van:
Ha éhen halsz.

Ha csatában "halsz meg", akkor nem halsz meg, csak 1 hétig "pihensz". A cuccaid, pénzed, mindened megmarad (hála az égnek) .


Aki tud jelentkezzen katonának, mert Románia kijelentette, hogy tetszik , vagy sem elfoglalja Máramarost. Mi kijelentettük, hogy akkor odaadja Csanádot. Ki van zárva, hogy ezt megtegye, tehát úgy készüljetek (pénzügyileg, ételügyileg, felszerelés ügyileg), hogy Romániával a háború a küszöbön áll. Jelenleg én vettem át a tárgyalásokat. Megpróbálok Ausztriától, Bizánctól és Ferrarától egy kis segítséget kicsikarni.
1-2 nap és érkezik a válasz Romániától ,hogy hivatalos-e a hadüzenet.

"Küldő: Hector Barbossa
Címzett: -
Téma: Notify group The Great Eastern Alliance
Elküldve: 27 May, 2013 - 11:48


The battle in Maramus is active now.As former head of Hungary i confirm that Maramures belong to Wallachia,and deal was made not only with me but with the new king.This isnt act of war but who ever decide to join the battle on the wrong side will be taken as enemy.Michael sayd this killed GEA,but he forgets that GEA is not him.So Who ever wants to quite GEA ,he can do it NOW...Or if he join Hungarian on the wrong side,will be expelt too'....The choise is ALL YOURS...Let the Truth prevail...Or the bond between old friends and comrads.GOD FORGIVE US ALL!"

Uraim, nemsokára kezdődik a vérontás.

Minden Alkancellárt várok a skype konferenciába. Shiro, Téged gyászolunk és nemsokára temetünk.

Verbatimo, nem láttam a kérdésed:

Ne vigyél már sajtot sehova, mert a háború miatt kell a magyar piacra. Árulást követ el minden olyan polgár, aki külföldre, továbbadás céljából visz bármilyen élelmet, szerszámot, fegyvert, eszközt, páncélt, gyógyításra használandó, vagy tulajdonságpont növelő tárgyat, nyersanyagot, vagy "egyebet" (ami az "Egyéb" kategóriában van).

Műhelyt, vagy tehénfarmot éremes venni. Tehénfarmot Vas megyében, szóval szólj az osztrák királynak!
Jóllakottságot érdemes alacsonyan tartani, mert a patchcsel már csökken a jóllakottsági szintünk is. Általáb úgy kell, hogy eszel 1 kenyeret, dolgozol 2-szer.

Naplózva
dabal
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 113



« Válasz #76 Dátum: 13 máj 27, 16:19:34 »

2 napon belül nekem necces lesz visszaérni pestre vagy egyáltalán a királyság területére. mert már velencén túl vagyok szóval még ma este elindulok hátha elérek odáig.
Naplózva
Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #77 Dátum: 13 máj 27, 16:24:52 »

Szerintem akkor az én karakterem már meghalt. Majd talán vizsgák után rákasztolok egy nekró spellt.
Naplózva

GepgurU
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 322


Gépész gnóm, a gépek piciny hercege


« Válasz #78 Dátum: 13 jún 26, 13:44:28 »

Túl nagy a csend a téma körül, szóval egy kicsi "önreklám".
A pesti piacon 3 hosszú kard vár gazdára, 50 ezüstös darabáron, lehet jelentkezni! (Ez az ár több mint remek, tessék vele élni!)
Naplózva

Harc nélkül feladni, olyan mint lemondani az álmainkról.

~ Mesterem: hanii ~ [Za Goburin no joō!]
Kis kabalám:
Verbatimo
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett VérKöd Falu Rejtett VérKöd Falu

Hozzászólások: 1019


New boy


« Válasz #79 Dátum: 13 júl 26, 17:11:09 »

Nagy kihagyás után végre újra elkezdtem nyomni. Per pill még messze vagyok a jótol ,de már ráléptem az útra és lassan ,de biztosan haladok is rajta.
Kiváncsi vagyok valaki még(újra) játszik vagy csak hirtelen fellángolás és lassú pusztulás van itt is.
Naplózva



GepgurU
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 322


Gépész gnóm, a gépek piciny hercege


« Válasz #80 Dátum: 13 júl 27, 10:51:34 »

Én abba se hagytam azóta, töretlenül játszok. Csak érvényesülni nem tudok rendesen. Van tipp, hol lenne kelendő három db hosszú kard? Meg mellé most sárban vagyok, csak nehezen fogok kimászni a saját gödrömből, na de csak menni fog.
Naplózva

Harc nélkül feladni, olyan mint lemondani az álmainkról.

~ Mesterem: hanii ~ [Za Goburin no joō!]
Kis kabalám:
Verbatimo
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett VérKöd Falu Rejtett VérKöd Falu

Hozzászólások: 1019


New boy


« Válasz #81 Dátum: 13 júl 27, 11:39:17 »

Hát ez egy jó kérdés. Megmondom az öszintét hadi ipari termékek piacát egyetsem tudok. Szerintem ha felépül az akadémia akkor többen fognak kis hazánkba jönni ,így szerintem érdees lenne majd pesten megpróbálni azután ,hogy elkészült.

Amugy miböl próbálsz megélni?
Csak bennem ,merül fel ,hogy mivan azután ,hogy beindult egy munka és megtudsz belöle élni? Ugyértem ,hogy veszel kaját meg néha ruhát és ezen felül mit csinálsz a pénzel?(mert normál körülmények között marad még meg pénz)
Egy-egy építhezésnél fektessem be vagy vegyem sorra a földeket/házakat/műhelyeket és fejleszzem őket 2. szintre?
Persze az is egy megoldás ,hogy az akadémiában magamra "verem" el.
« Utoljára szerkesztve: 13 júl 27, 11:40:10 írta Verbatimo » Naplózva



GepgurU
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 322


Gépész gnóm, a gépek piciny hercege


« Válasz #82 Dátum: 13 júl 27, 14:09:01 »

Jelenleg semmiből - a kardokat is külföldön vettem 20 ezüst/db áron. Eddig csak börtön takarítottam, mivel messzebb nem jutottam anyagilag. Csak egy baltám van meg egy kalapácsom Mosolyog
De ha lehetne katona lennék, mivel úgy építettem magam, de jelenleg csak favágásra vagyok jó. Így még nem tudom mi lesz velem... Szomorú
Naplózva

Harc nélkül feladni, olyan mint lemondani az álmainkról.

~ Mesterem: hanii ~ [Za Goburin no joō!]
Kis kabalám:
Verbatimo
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett VérKöd Falu Rejtett VérKöd Falu

Hozzászólások: 1019


New boy


« Válasz #83 Dátum: 13 júl 27, 16:02:46 »

Hát ,ha jobbat nem tudsz bérelj egy földet és termelj azon valamit. Relativ jól lehet megélni belöle.
Én is spec földeken dolgozok és lassacskán ,de veszek magamnak cuccokat . Napi olyan 40-50 ezüstöt meg lehet keresni (persze a kajára sok elmegy ,de még igy is van egy kis haszon).

Egy föld beinditásához mindösszesen 4 dolog kell feltétlen: kapa,1 db mag , 1 zsák trágya és persze a föld ,ez 200 ezüstböl megvan.
Ha katonáskodásra állítottad a statjaidat jó leszel ebben is (én is arra építettem),mivel erőt igényel(erő gyorsítja fel a müveleteket).
Javaslom erre pl fejérben a búzatermelést.

Pesten gyapotot és lent, fejérben búzát , gyógynövényeket, és virágokat lehet jó hatékonysággal termelni, szedret asszem nyitrában (de ebben már nem vok biztos).

Gyapot és len a ruhákhoz kell , virág a méhek etetéséhez , gyógynövény háborus idökben a sérültek ellátásához ,búza a kenyérsütéshez és az állatok eteséséhez a széna (ami a búzatermelés mellékterméke).

« Utoljára szerkesztve: 13 júl 27, 16:11:48 írta Verbatimo » Naplózva



GepgurU
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 322


Gépész gnóm, a gépek piciny hercege


« Válasz #84 Dátum: 13 aug 01, 17:35:55 »

Jól hangzik... kár hogy számomra lehetetlen. Jelenleg ételre nincs pénzem és már haldoklok...  A pénzemmel spóroltam, de egyszerre eltűnt, rossz befektetés. Szerintem én hamarosan távozok az élők sorából...
Naplózva

Harc nélkül feladni, olyan mint lemondani az álmainkról.

~ Mesterem: hanii ~ [Za Goburin no joō!]
Kis kabalám:
Verbatimo
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett VérKöd Falu Rejtett VérKöd Falu

Hozzászólások: 1019


New boy


« Válasz #85 Dátum: 13 aug 01, 20:43:13 »

Akkor dolgozz a börtönben és szavazz .
Pár nap alatt erőre lehet kapni ott.
1-2 hét alatt 150 ezüst összejön onnan meg már minden jön magától.

Naplózva



dabal
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 113



« Válasz #86 Dátum: 13 szep 08, 08:19:27 »

Kicsit kihalt lett a téma, értem én hogy sulikezdés de akkor is.
Az lenne a kérdésem, hogy melyik éri megy jobban egy műhely(ha az akkor melyik?) vagy egy föld é azt művelni.
Naplózva
Verbatimo
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett VérKöd Falu Rejtett VérKöd Falu

Hozzászólások: 1019


New boy


« Válasz #87 Dátum: 13 szep 08, 18:02:48 »

Hát ha engem kérdezel a kettő közel ugyan ott áll.
Kis hazánkban adottak a körülmények az élelmiszer ipar bővítésére.
Ha műhely szerintem a fogadó a legjobb: mivel ehhez minden (vagy javát) az alapanyagoknak helyben termelünk ki ,így relatív olcsón ,utazás nélkül lehet terelni. A többi műhely kb olyan ,hogy elég az ország területén ha 1-2 van.

Földek kicsit megint más kérdés:
-ha pesten veszel földet a ruhagyártás alapanyagait tudod hatékonyan termelni (gyapju,pamut) , bár ezekre mindig ígyény van ,de csak mérsékelt mennyiségben.
-ha fejérben veszel földet tudsz búzát, gyógynövényt és virágot termelni

Én személy szerint a búzatermelésben veszem ki a részem ,de tapasztalat ,hogy szalmára mindig szükség van , ezt sajna csak páran termelünk és nem tudunk eleget termelni.
Asszem csak nekem és még egy gyereknek van ott 2 földem ,de az egyiken virágokat kell termelnem ,mert egyik pesti műhelyessel megállapodást kötöttünk (ezt csak én termelek ha minden igaz ,de el tudom látni a piacot).

Ha engem kérdezel gyere fejérbe búzát termelni , a búza nem és sokat ,de a szalma bálájának ára 2,5 ezüst és 1 körben 10 db termelődik.
Csak ,hogy adjak egy alap motivációt 66 napja kezdtem el a karakterem és most van 2 földem , ruhákkal eszközökkel el vagyok látva folyamatosan (és mindenből van tartalék is), az ételt készen veszem és már majdnem 1k ezüstöm van megtakarításban.

Ha felépül a fejéri piac(már építés alatt van) , a búzát sem kell fuvarozni pestre ami nagyon megkönnyíti a dolgunkat hamarosan.


Föld beindításához ezek kellenek:
-föld megvételére ezüst (fejérben 130-150)
-kapa
-1db mag abból amit akarsz ültetni(több nem is fog kelleni ,mert minden körben 2 dbt kapsz vissza)
-1 db zsákos trágya (körönkét kell ,de nem húzos az ára)
-kaja ,hogy ne kelljen futkozni (én a sajtot javaslom , nehéz ,de a föld raktárjában elfér)

Ajánlott:
-normális ruházat és cipő (gyorsabban arasz és ültetsz valamit gyorsabban érsz el fejérből pestre és vissza)
Naplózva



dabal
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 113



« Válasz #88 Dátum: 13 szep 27, 17:07:48 »

köszi a tanácsokat nem hozott olyan sok pénzt mint neked de azért nem adom fel.
Lassan össze fog gyűlni a pénz egy műhelyre és nem tudom melyiket lenne érdemes megvenni, valaki tudna esetleg tippet adni?
Naplózva
Verbatimo
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett VérKöd Falu Rejtett VérKöd Falu

Hozzászólások: 1019


New boy


« Válasz #89 Dátum: 13 szep 27, 19:32:27 »

Így küldő szemmel azt mondanám ,hogy fogadó.
De azt tudom javasolni ,hogy kérdezd meg Thooba Delvideky től. Már csak azért is javaslom ,mert nekem is sokat segített és ő mindig(többnyire) pesten van szóval jobban átlátja az egészet ,hogy miből kéne még egy műhely.

Ha esetleg azon gondolkozol ,hogy a föld művelése közben akarod használni ,szóval fejérben akarsz egy műhelyet ,az még érdekesebb kérdés.
Olyan műhely kéne ,ami helyben megterem ,szóval amik a barikból kinyerhető és ami a földön jól megterem (talán gyógyfűves lenne jó ,de abból nem kell túl sok az országba). Esetleg valami olyan műhely amihez a nyersanyagok súlya kicsi ,hogy könnyen lehessen szállítgatni.


Amúgy mióta nincs +6 arany naponta (szavazás) nekem sem olyan jól ,de legalább a piacok tömve vannak az áruimmal.
Amint befejezödik az építkezés pesten mindenki visszatér a megszokott helyére és elkezdenek termelni újra.
Ha elkészül az épület a tartalékaimat valószínüleg felélem (pontosabban magamba fektetem)
Naplózva



Oldalak: 1 ... 4 5 [6] 7
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!