24 máj 08, 00:09:56 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 [2] 3 4 ... 7
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Medieval Europe  (Megtekintve 25371 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Kyou
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 34



« Válasz #15 Dátum: 13 máj 05, 13:11:50 »

Örülök, hogy kipróbálod. Nem. Elvileg lehetne olyan törvényt, hogy franciákat, vagy bárkit nem engednek be. De ilyen még a játék során hál' istennek nem volt. Csak a név és az RP miatt számít. Nemsokára fórumon lesz egy kis szerepjátékos rész (ha minden jól megy).
Naplózva
laci1005
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1310



« Válasz #16 Dátum: 13 máj 05, 14:04:56 »

Mekkora az a pénz összeg, ami után lehet vállalni jövedelmezőbb munkát? Gondolok itt arra, hogy esetleg olyan eszközök kellenek hozzá, ami akár 2-300 píízt is elvisznek, de 1-2 napon belül visszahozzák azt. Vagy az elején ilyenről még ne is álmodjak?
Esetleg van más meló is, ami 100% hogy kifizet és többet hoz a takarításnál?

Építkezésnél 1 óra munka hány %-ot ad hozzá? Lassan kész a templom, szeretnék segíteni is. De lehet, hogy felesleges lenne már beleölni akár 1 órát is.
És egy korábbi kérdésem, amire nem láttam a választ. Melyik eszközt érdemes igényelni a kastélyba?

Szerk.: Ja és ez az őrkapitány poszt mit takar? Kap valami fizetést? Hogy lehet elérni ezt a rangot? Mosolyog
« Utoljára szerkesztve: 13 máj 05, 14:06:14 írta laci1005 » Naplózva

Verbatimo
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett VérKöd Falu Rejtett VérKöd Falu

Hozzászólások: 1019


New boy


« Válasz #17 Dátum: 13 máj 05, 14:46:05 »

Érdekesnek tűnik a játék ,egy esélyt én is adok neki (már most +1 pont ,neki ,mert lehet magyaul nyomni).
Kiváncsi leszek milyen lesz .
Kyou én is alád regeltem ,ha már lehet ezzel is segítek.
Naplózva



Kyou
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 34



« Válasz #18 Dátum: 13 máj 05, 14:58:17 »

Nos,
a legjövedelmezőbb munka az aranybányász... de ez 1000+ Ft-ba kerül és... elég hamar behozza az árát. Kevesebb mint 10 nap alatt, napi 5-szöri munkával. Viszont rettentően nehéz elérni. Igazából, ami most jól fizet az a kereskedés sajttal/más étellel (kivéve a kenyeret, halat, tejet) . Nincs olyan munka (talán csak az aranybánya) ami 100%, hogy többet hoz. Viszont jelenleg  az agyagbányászás 99%-eséllyel sokkal többet hoz a konyhára, mert a Magyar Királyság vásárolja az agyagot 3 Ft-ért. Természetesen ehhez az kell, hogy legalább 2-t bányássz egyszerre.
Viszont adhatok még egy tippet, aminek most 95%esélye van:
Ne vegyél még földet. Igyekszünk rástartolni egy nagy méretű tömegtermelésre élelemből. Ez azért lenne jó, mert az Olasz-félszigeten mindenhol drága az élelem. A Magyar Királyságban rettenetesen olcsó a kaja(Idáig a királyságban 12,6 Ft volt 1 db sajt, Velencében 16Ft).

Építkezés:
Ezt sajnos nem tudom, mert statoktól (erő, intelligencia, stb.) függ. Általában nincs fél százalék sem, ráadásul a templom építése... nagyon-nagyon sokba került Nevet

Bocsánat, hogy nem adtam választ, biztosan elfelejtettem:

Nos jelenleg csákányt, vagy szekercét mondanak, de én személy szerint kétlem. A bányászás még kis erő mellett fölösleges, a fát meg nem veszi annyira a királyság. Azt javaslom, várd meg, hogy ebből a tömegtermelésből mi sül ki, mert akkor az is lehet, hogy kapa kell Neked.  Mosolyog

Őrkapitány:

Ha a bíró börtönre ítél valakit, akkor neki kell lecsuknia/elfogatóparancsot kiadnia. Ugyanakkor a börtönből el is engedhet bárkit.  Ördögi

Közben bejelentenék valamit:

Szeretné a Magyar Királyság (illetve főleg én) a véleményeteket kérni:
Lehet, hogy rendezné(n)k egy szépségversenyt országunk 4 nőilakosa között. A jutalom nem kisebb mint 100 Doubloon. A verseny a fórumon lenne, úgy, hogy mindenki, aki jelentkezik eme ingyenes programra, készít egy képet a (minél szebben) felöltözött karakteréről, feltölti és a szavazók döntenének. Na, a kérdés a következő lenne:
(Szerintem kitaláltátok) Mennyire támogatnád az ötletet?

Igazából 3 lehetőség lenne:
-Nem rendezzük meg
-Megrendezzük úgy, hogy én fizetem az egészet
-Megrendezzük úgy, hogy a királyság is kiveszi a részét belőle


A 100 Doubloon 15 napi nemességre, vagy 11 napi utazó csomagra, vagy 11 napi munkás csomagra, vagy 3 darab ruha jóváhagyására (olvashatod a "Vásárlói bónuszok" menüpontnál) és még valamilyen bónusz 1 napos elérésére lenne elegendő.

A nevezésnek nem lenne feltétele. Az nyerne, aki a legszebben öltözne fel.


Közben jött meg Verbatimo üzenete:

Nagyon szépen köszönöm és üdvözöllek a játékban! Amennyiben szeretnél a skypeos konferenciákban résztvenni, csak írd le a skypeod privátban.
Naplózva
dabal
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 113



« Válasz #19 Dátum: 13 máj 05, 15:14:16 »

és esetleg van olyan céh, klán,egyesület vagy tudom is én micsoda ahova csatlakozni lehet?
Naplózva
Kyou
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 34



« Válasz #20 Dátum: 13 máj 05, 15:29:25 »

Nos, egy nagyon fontos információ:

Pest megtelt. 40 Lakos van benne, aki most regisztrál elvileg Hevesben fog kezdeni! Heves egyáltalán nincs kifejlesztve, mert nem volt pénz rá. Aki börtönt akar takarítani, vagy kereskedni akar, fb]csak Pesten[/b] tud!!! Ezt a nagyobb technikai prolémát maximum 2 hét és orvosolni fogjuk. Bemutatom az utazást:
Rámész a térképre, és kiválasztod azt, a saját régiód mellett lévőt, ahová utazni szeretnél. A Magyar Királyság területén belül 1 óra az utazási idő. Ha elfogy az Energiád, vagy túl éhes vagy és Pesten tartózkodsz, de Hevesben laksz, akkor jobb alul van 1 kenyér és 1 Energia jel. Kattints rá, szavazz és cserébe kapsz (összesen) 3 kenyeret, 3 Forintot és 15 Energiát. Ezt arra fordítsd, hogy hazajuss. A másik lehetőséged az, hogy veszel sajtot/levest. Mind a 2 10-10 Energiát biztosít, a sajt 50 Éhségpontot csillapít, a leves 70-et.

Kedves Dabal!

Hivatalosan nem alapítottak még, de lehet. Nem hivatalosan pedig létezik. Én 3 másik játékossal dolgozok össze úgy, hogy én kereskedek, ők pedig eladják az áruikat Nekem (vagy egymásnak feldolgozzák).
Naplózva
dabal
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 113



« Válasz #21 Dátum: 13 máj 05, 15:32:25 »

és még egy gyors kérdés munkát hol találok hevesben?
Már átnéztem minden menüpontot de nem találtam olyan lehetőséget hogy dolgozhassak így hát guberálni kezdtem mert hát az is több mint a semmi.
Naplózva
laci1005
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1310



« Válasz #22 Dátum: 13 máj 05, 15:39:19 »

És mi a szükséglete annak, hogy legalább 2 agyagot tudjak egyszerre bányászni? Merre található agyagbánya? Nevet
A rézérme mire való? Ha jól láttam mindenhol ezüsttel kell fizetni és munka után is ezt adják.
A kovács műhely vétele mikor ajánlott? És mennyire kifizetődő? Nem mintha már most lenne rá keret... Mosolyog

Akkor még nem igénylek eszközt. Nem szeretnék plusz költségeket ez miatt.

Szerk.: Tudom sok a kérdés, de az angollal még gondjaim vannak, ezért nem a wiki-n nézek szét... Nevet. De már dolgozom az ügyön és szerintem elég jól haladok.
« Utoljára szerkesztve: 13 máj 05, 15:40:21 írta laci1005 » Naplózva

Kyou
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 34



« Válasz #23 Dátum: 13 máj 05, 15:53:44 »

Csak Pest van annyira kifejlesztve, hogy tudj dolgozni. Semelyik más régió sem. Ne guberálj, mert ott azt taláod, amit a játékosok dobnak el, az ugye pedig a semmi.

Nos, az agyagbányászáshoz erő és még valami kell, amit hirtelen nem tudok, de meg fogom kérdezni.
A réz az az ezüst tizede. Például, ha 10,9 Ft-t kell fizetned, akkor levesz 11 ezüstöt és ad 1 rezet. Agyagbánya Velencében van. A kovácsműhelyt akkor éri meg megvenni, amikor lesz rá pénzed  Nevet Viszont vigyázz vele, mert a Magyar Királyságnak nincsen vasbányája.  Akkor lenne gond, ha nem lenne sok kérdésed Mosolyog

Most ez a hevesi ügy, egy kicsit megkavart mindent Nevet . Ez a jó ebben a játékban, nem csak szerepjáték, hanem stratégia.   Nemrég ajánlottak fel egy gazdasági szövetséget nekünk, de annak az lenne a feltétele, hogy az adót eltöröljük. Tudom, hogy jól hangzik, de ez a királyság egyetlen bevételi forrása. Ha eltörölnénk nem tudnánk megállni a helyünket, főleg úgy nem , hogy Hevesben nagyon szükséges a piac és a börtön. Jut eszembe, ez azt jelenti, hogy Hevesbe fog kelleni egy Őrkapitány. Annak a 30. nap a feltétele és még valamilyen képesség 12-s szinten (talán erő, de passz).
Naplózva
dabal
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 113



« Válasz #24 Dátum: 13 máj 05, 16:03:50 »

Akkor azt mondod hogy hevesben egyenlőre semmi munka nincs.
Akkor utazzak pestre vagy esetleg más országba ahol dolgozni tudok?
Naplózva
Verbatimo
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett VérKöd Falu Rejtett VérKöd Falu

Hozzászólások: 1019


New boy


« Válasz #25 Dátum: 13 máj 05, 16:07:04 »

Nah ez az én formám. Nézem én is mit lehet csinálni ,erre semmi , mondom ,most én vok a hülye vagy mi van. Kicsit megkönnyebbültem ,hogy nem én voltam az analfabéta.

Szóval ,amig Heveset nem fejlesztjük fel ingáznunk kell Pest és Heves között?
Csak ,hogy kicsit tudjak számolni ,kb mennyi idönként merül le az energia és jóllakottság?
« Utoljára szerkesztve: 13 máj 05, 16:38:41 írta Verbatimo » Naplózva



Kyou
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 34



« Válasz #26 Dátum: 13 máj 05, 16:44:05 »

Nos, igen Pest és Heves között (1 óra) kell mennetek folyamatosan, kb két hétig. Illetve nem is két hétig, mert elkezdjük építeni a börtönt, és gondolom abban segítetek (mert ez is munkának számít és fizet a királyság érte).  Utána jön a piac. Figyelem! Az építkezéshez kalapács is kell!Szóval aki építene (jobban fog fizetni, mint a börtönpucolás) vegyen kalapácsot


Az Energia és a jóllakottság magától nem csökken, csak ha csinálsz valamit. Az utazásnál ki van írva, hogy mennyi kell.

E:

Sajnos rossz híreket hoztam: A börtön megépítése több mint 5000Ft kiadás lenne. A királyság egy megoldást talált: Minden hevesi lakos menjen Pestre, aludjon a kocsmában, éljen ott stb. A kocsmában kell laknotok, ami pénzbe kerül, de a királyság visszafizeti ennek az árát.
« Utoljára szerkesztve: 13 máj 05, 16:49:51 írta Kyou » Naplózva
laci1005
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1310



« Válasz #27 Dátum: 13 máj 05, 16:54:28 »

Lehet, hogy én vagyok a vak, de kalapácsot merre lehet venni? Nevet. Már tegnap is kerestem, de nem láttam. Így hagytam a fenébe Nevet

Jó lenne őrkapitány lenni, de ezek szerint ahhoz még sok idő kell. Van valami jövedelme? És ha igen, akkor mennyi?
Ha már itt tartunk: az elérhető posztok/rangok közül melyik fizet a legjobban? Természetesen ez a kérdés csak akkor él, ha egyáltalán lehet keresni velük valamit.

Azt lehet tudni, hogy milyen pluszt fog adni a 2-es szintű börtön és barakk?

Vasbánya: akartad mondani, "még nincs vasbányája"? Nevet.
Mikor, hogyan, meddig tart egy régió elfoglalása? Gondolom hadat kell üzenni a másik nemzetnek és csak utána lehet támadni, máskülönben nem fognak szeretni minket.
Van valami kritérium arra, hogy támadni lehessen? Vagy csak elég úgy gondolni?
Napok, hetek vagy hónapok kellennek egyes régiók megszállásához? Függ a régió fejlettségétől is az elfoglalási idő?
Naplózva

Kyou
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 34



« Válasz #28 Dátum: 13 máj 05, 17:05:00 »

Kalapácsot lehet, hogy semerre, mert ritkán van a piacon. De egyenlőre nem is kell, mert .. hát ... tizedannyi pénze sincs a királyságnak, mint amennyibe a börtön kerül.
Semmilyen poszt/rang nem fizet (sikkasztani lehet, de egyenlőre nincs rá esély, mert nem nagyon kell dolgozni)

Jó kérdés. A barakk az úgy működik, hogy akkor tudsz edzeni, ha van benne tréningbábu. Lehet, hogy gyengébben "kopik"? A börtönt nem tudom.

Hát igen, majd lesz, csak ez a hevesi ügy most kikészítette a fél országot, hogy hogy lehet megoldani. Egyenlőre egy megoldásunk van, amit fentebb írtam.

Nos a hadászatban (talán hál' istennek) nem vagyunk jártasak. Még elődeink foglalgattak, de amit meg tudok válaszolni, megválaszolom:

Biztos, hogy függ attól, hogy melyik régiót akarjuk elfoglalni. Ettől minden függ. Vannak "még el nem foglalt terület"-ek. Ezeknek ugye nem kell hadat üzenni, a többieknek "érdemes". 3 kritériuma van a támadásnak: Pénz, pénz és mégtöbb pénz. Egyenlőre a királyságunknak mind a 3-ból hiánya van. Az elfoglalás néhány órát vesz igénybe.

Megkérek mindenkit, hogy jöjjön Pest megyébe és NE VEGYETEK FÖLDET SE HEVESBEN, SE PESTEN! Nemsokára írok Nektek egy leírást, hogy hol mit érdemes termeszteni, mennyire kell majd.
Naplózva
Verbatimo
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett VérKöd Falu Rejtett VérKöd Falu

Hozzászólások: 1019


New boy


« Válasz #29 Dátum: 13 máj 05, 17:46:25 »

Nah ugy tünik ez a pesti kiruccanás hosszabb távú lesz mint gondoltam, nem baj így legalább izgalmasabb a játék.
Amugy csak nekem majdnem 2 óra az út Hevesböl Pestre (110 perc kb)?
Akkor most Heves fejlesztése lesz az elsődleges cél vagy marad ez az elszállásolásos megoldás huzamosabb ideig is és Pestet fejlesztjük tovább?
« Utoljára szerkesztve: 13 máj 05, 17:47:24 írta Verbatimo » Naplózva



Oldalak: 1 [2] 3 4 ... 7
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!