24 máj 07, 19:15:37 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: [1] 2 3 ... 7
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Medieval Europe  (Megtekintve 25368 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Kyou
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 34



« Dátum: 13 máj 04, 11:20:36 »

Üdvözlök mindenkit!

Bár régóta olvasom a fórumot, első hsz-emnek mégis a Medieval Europeról készülő leírást szánom.

Nos a Medieval Europe egy középkorban játszódó, online szerepjáték. Ha valakinek segít, akkor az "eRepublik középkori változata". Itt Európa térképén kell "hódítani". Sajnos ez a Magyar Királyságnak (sőt az egész világnak) gyengén megy, mert a yetik (románok) vannak a legtöbben, így ők a legerősebbek. A román hódítást senki nem tudja megállítani sajnos. A román király pofátlan, flegma és tahó, tehát vele beszélni nem lehet. Ezért kell a Ti segítségetek. A románok több mint kétszer annyian vannak mint mi (40-en vannak ők). Senki nem akar megszállás alatt élni, főleg, ha az román, ugye? Ezért kérünk mindenkit, hogy csatlakozzon.

Kezdetben egy parasztként kezdesz, akinek se földje, se műhelye. Viszont viszonylag könnyen túljuthatsz ezen a "szinten". Hivatalos szintek nincsenek, itt is főleg a pénz számít. Először leírom az 5 fajta tulajdonságot:

Erő - ugye ez kell a harcosoknak, valamint a bányászáshoz is
Ügyesség - Halászás, nyersanyag kifejtés, valamint, ettől függ, hogy a szerszámaid/fegyvereid mennyire "rongálódnak"
Intelligencia - Ez szintén kell a bányászáshoz
Testfelépítés - Vasbányához, és efajta munkákhoz
Karizma - Ez sok hivatal betöltéséhez kell (bíró, király, stb.)

Kezdetben 5-5-5-5-5 pontod van mindenből, valamint lesz 7 olyan, amit bármire eloszthatsz. Ha elrontod az elosztást, ne aggódj az első 30 napban EGYSZER megcserélheted. Később a játék folyamán fejlesztheted ezeket a készségeidet. Pélául, a kiképzőtéren (jelenleg a legközelebbi Velencében van) az erődet fejlesztheted egy kis pénz ellenében.

 Először a bányában kell dolgoznod, ami Energiát csökkent és csökkenti a jóllakottságot. Ez kevés pénzt hoz, de kezdetnek tökéletesen megteszi.

Milyen lehetőségünk van a játékban?

Jelenleg a Magyar Királyság katonákat keres (nem véletlen...). Ezt leszámítva, lehet bárki pap, bíró, király, vazallus, Őrkapitány. Szerencsére ezek a posztok (a királyt és a papot leszámítva) régiónként vannak. Jelenleg a királyság 7 régióval büszkélkedhet (azaz még 21 szabad pozíció lesz, amint a többi régiót is kiépítjük), ami térképileg kisebb mint a jelenlegi Magyarország, viszont az ME-ben közepes méretű országnak számítunk, kevés emberrel.

A játékban lehet bányászni
Jelenleg a királyságnak nincs bányája, mert a drága románok hozzájárultak az ország meggyengítéséhez. Amúgy a "világon" két aranybánya van, a legközelebbi a lengyeleknél. A többi csak szén, agyag , kö stb.

Választható műhelyek:

Kovács (fegyvereket, páncélokat készít)
Ács (szerszámok, fapajzs /többfajta/, szekér)
Fogadó (szerintem nem kell bemutatnom   Nevet )
Gyógyfűkereskedő (életerő növelő dolgokat /"potion"/  készít, amik csatában jól jönnek)
Szabó (ruhákat természetesen)
Aranyműves (ékszereket, amik arra jók, hogy nagyobb karizmát adjanak)
Kerámia üzlet (fazekasárut)

Fegyverek:

Ugye a harcokhoz fegyver kell, amit a kovács tud készíteni. Rengeteg fegyver van, magába foglalva a rövidkardot, hosszúkardot, harci fejszét, szekercét, alabárdot (stb.), amiknek más-más tulajdonságaik vannak. A fegyverforgatáshoz eléggé nagy erő kell.

Jelenleg szűkösre fogtam a leírást, köszönöm, hogy végigolvastad.

Ezen a linken tudsz regisztrálni:

http://www.medieval-europe.eu/index.php/user/register/17352

(Ha ezzel a linkkel regisztrálsz, akkor nekem is segítesz a fejlődésemben. Megköszönöm,  ha így csatlakozol, de, ha nem, az sem baj.)

2.5-s frissítésről főbb részeiről pár szó:

Nemesi címek

A király a következőket tudja kinevezni:

1 Herceg (Prince)
1 Őrgróf
1 Herceg (Duke)
1 Gróf
1 Vicomte (Őrgróf)
2 Báró

A hűbéres a következőket tudja kinevezni:

2 Lord
4 Lovag

Adminisztratív pozíciók


Király:

1 Udvarmester
1 Rendőr
1 Kancellár
1 Kamarás
1 Kincstárnok
3 Nagykövet
1 Káplán

Hűbéres:

1 Prefektus
1 Vámtiszt

Őrkapitány:

1 Hadnagy

Bíró:

1 Végrehajtó

Kiképző (??):

1 Kiképző (Trainer)

Akadémiai igazgató:

1 Segítő

Bevezették a császári rangot is.


Természetesen ezeknél jóval több változást is bevezettek (pl.: vallási pozíciókat /Köztük szeretett inkvizítori, főinkvizítori pozíciót/, rangokat, rangok, pozíciók jelöléseit, stb.), de mivel 4 b A4-es oldalon van ez leírva, táblázatokkal, ábrákkal, csak a főbb részeket írtam le.

!!AKTUÁLIS!!

Pest megtelt. 40 Lakos van benne, aki most regisztrál elvileg Hevesben fog kezdeni! Heves egyáltalán nincs kifejlesztve, mert nem volt pénz rá. Aki börtönt akar takarítani, vagy kereskedni akar, fb]csak Pesten[/b] tud!!! Ezt a nagyobb technikai prolémát maximum 2 hét és orvosolni fogjuk. Bemutatom az utazást:
Rámész a térképre, és kiválasztod azt, a saját régiód mellett lévőt, ahová utazni szeretnél. A Magyar Királyság területén belül 1 óra az utazási idő. Ha elfogy az Energiád, vagy túl éhes vagy és Pesten tartózkodsz, de Hevesben laksz, akkor jobb alul van 1 kenyér és 1 Energia jel. Kattints rá, szavazz és cserébe kapsz (összesen) 3 kenyeret, 3 Forintot és 15 Energiát. Ezt arra fordítsd, hogy hazajuss. A másik lehetőséged az, hogy veszel sajtot/levest. Mind a 2 10-10 Energiát biztosít, a sajt 50 Éhségpontot csillapít, a leves 70-et.


Ha kérdésed van, nyugodtan írj itt. Ha szeretnél az ME-s skype szobánkba csatlakozni, csak írj nekem a fórumon.

Jó játékot!
« Utoljára szerkesztve: 13 máj 05, 15:32:12 írta Kyou » Naplózva
zoldkabatos
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 438



WWW
« Válasz #1 Dátum: 13 máj 04, 15:38:22 »

Koszi az ajanlot, kiprobalom. Remeljuk nem cseszik el, mint az eRepet... Egyebkent ugyanazok fejlesztik?
Naplózva

Kyou
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 34



« Válasz #2 Dátum: 13 máj 04, 16:54:18 »

Ha jól tudom nem. (Szerintem nem is lenne értelme)
Valamint, leírod a neved? Kezdetben dolgozz a börtönben.
És köszönöm, hogy csatlakoztál.
Naplózva
Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #3 Dátum: 13 máj 04, 17:14:22 »

Jelentem a sittet sikálom és Dracus Glacius a böcsületes nevem a játék berkeiben.
Naplózva

laci1005
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1310



« Válasz #4 Dátum: 13 máj 04, 17:22:30 »

Adok neki én is egy esélyt, mert miért ne... Mosolyog
Természetesen alád regisztráltam, egy frappáns névvel... Acid Flux... Hirtelen ez ugrott be... Talán, mert pont ekkor váltott másik számra? Nevet

Valami katona féle szeretnék lenni, de jó lenne, ha lenne egy kovácsműhelyem. Jó párosítás a két dolog?
Illetve szeretném a segítségedet kérni majd a pontok elosztásában. Mivel egyszer újra osztható, bátorkodtam "random" elosztani. Erő-ügy 9-9, int 7, test 8 és karizma 3 (-4 módosító tényező? o.O).

Ahogy körbenéztem, rábukkantam a térképre, rendelkezünk egy pár régióval. De Esztergomot mindenképp meg kell szerezni... Nevet
Naplózva

Kyou
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 34



« Válasz #5 Dátum: 13 máj 04, 19:23:35 »

Nos, nagyon köszönöm a sok regisztrációt!

Én tényleg csak tudom ajánlani a játékot. Első online játék, ahol kereskedő vagyok, és nem csak, hogy meg tudok élni, hanem SOKKAL JOBBAN (!), mint egy átlagos ember.

Laci, köszönöm, hogy alám regisztráltál! (Minden játékos regisztrálásáról a vazallus kap értesítést, mint "nagykorúvá vált személy", és ma nem kevesebb, mint 7 játékossal bővült a királyság, ami soknak mondható)
Nos, a kovács-katona párosítás határozottan jó. Hozzátenném azt is , hogy ezzel eléggé szegény királyságunkat (ranglistában, talán az utolsó előtti) is támogatod, mert mind a műhely(ek) és mind a föld(ek) ára a királyság kincstárába megy.

A pontelosztás (ha katona szeretnél lenni):

Azt a javaslatot kaptam, hogy:

Erő: 14
Ügyesség: 10
Testfelépítés: 10

Karizma: Igen, vannak ilyen módosító tényezők. Jelenleg azért rendelkezel 7-4 karizmával, mert szakadt rongyokban vagy. Szerintem nem érdemes még kicserélni, hiszen ez főleg akkor számít, ha hivatali pozíciót töltesz be.

Szeretném felhívni a figyelmet, hogy törvényeink TILTJÁK és BÜNTETIK a meztelenkedést (pontosabban: legalább egy nadrágnak rajtad kell lennie). Jelenleg én vagyok a bíró és még nem volt, perem, szóval őrizzétek meg jó szokásaitokat Nevet

Jelenlegi terveink között van Romániának hadat üzenni, de nem titkolja senki, hogy a játékban most ők a legerősebbek. Hogy egy példát mondjak, a bizánciak nem kevesebben, mint 80-an (!) vannak. A románok 40-en. A Bizánci Birodalom nem mer egy rossz szót se szólni Romániának, annyira félnek...

Ami nagyon tetszik a játékban, hogy a prémium nem feltétlen fizetős. Vannak ezek a "Doubloonok". Ezt akár a piacon is megveheted másik játékostól (általában 1-1.20 Ft /DB az ára). Ezekkel lehetsz akár nemes, vagy utazhatsz gyorsabban stb.

Nos, összesen 7 régióval rendelkezünk. Mint említettem, területileg egy erős közepes ország vagyunk. (Ha megnézed Romániát, Szerbiát, Ukrajnát, akkor megtudod, hogy miért közepes...)

Egyenlőre építünk egy 3. szintű templomot. Majd lehet "keresztelkedni" a pogány közösségbe. (A játékban 3-4 féle vallás van, jelenleg a pogányt voltunk kénytelenek felvenni, mert mindenki az körülöttünk)

Amúgy a kastély biztosít nekünk 1 ingyen szerszámot, ami első földünkhöz jól jöhet. Ezt a szerszámot nem lehet eladni.

Bocsánat, hogy ilyen tőmondatokat írok, össze-vissza, csak pörög a skype is. Ismételten írom, hogy akinek több , nálam sokkal tapasztaltabb játékostól is kell pár tipp, ötlet, az nyugodtan írja meg nekem a skypeját és behívom.

Addig is további jó játékot!
Naplózva
Jama-Dharma
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 235



« Válasz #6 Dátum: 13 máj 04, 21:09:44 »

Ez is román fejlesztésű játék az erepublikhoz hasonlóan? Akkor ismételjük meg az ottani eseményeket, és egy baby-boom  után nyomjuk le őket Nevet

Annyi lenne még a kérdésem, hogy a katonák azok mondjuk mennyivel tudnak jobban harcolni, mint a többiek? Jó lenne valami  tudósfélét (vagy nem tudom mi áll hozzá a legközelebb ha az intelligenciát húznám) alakítani, de harcokból sem szeretnék kimaradni. kombinálni a kettőt gondolom nem túl szerencsés Mosolyog
Naplózva

White Album Gently Weeps + Space Ripper Stingy Eyes
Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #7 Dátum: 13 máj 04, 21:14:18 »

Most vettem észre, hogy nem igazán támogatja a hosszú "ő" és az "ű" betűket.

Azt nem tudod, hogy a leírást illetően van e valamilyen karakter limit? Vagy annyit tintázok oda amennyit nem szégyenlek?
Naplózva

Kyou
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 34



« Válasz #8 Dátum: 13 máj 04, 21:36:49 »

Kedves Jama!

Olasz fejlesztésű. A románok két okból erősebbek: mert jóval hamarabb kezdték a játékot, mint a magyarok, és mert többen vannak.

Ugye erősebbeket csapnak a "harcos karakterek", meg több az életük (ha jól tudom).

Amit írtál párosításról, talán a legjobban jövedelmező. Az erő-intelligencia párosból kiváló aranybányász lesz. Az arany nagyon ritka, és hihetetlenül értékes. Darabja akár 75 Ft is lehet, ráadásul nagy mértékben veszik. Viszont ezt nagyon nehéz elérni. Például én most egy 6. szintű erőt szertnék elérni és 105  órát kell gyakorolnom Velencében (óránként 1 ezüst). Kezdetben erőre rakj, így harcolni is tudsz majd velünk és a munkákhoz is ez kell. A közelünkben főleg erdő és bánya van (egészen amíg nem jönnek a románok...).

Kedves Shiro!

Sajnálom, de most nem értem, hogy milyen leírást kérdezel? Nem tudok semmilyen karakterlimitről. (Remélem segítettem)
« Utoljára szerkesztve: 13 máj 04, 21:41:29 írta Kyou » Naplózva
Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #9 Dátum: 13 máj 04, 22:01:33 »

Ami a karakter életrajznál van. Szóval itt:
http://www.medieval-europe.eu/index.php/character/history/16077
Naplózva

Kyou
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 34



« Válasz #10 Dátum: 13 máj 04, 22:29:57 »

Nem. Nincs semmilyen limit.
(Azért kérdeztem, mert minden épületnek /a saját házadnak is/ lehet leírást adni)

Na lássuk mit írtál  Nevet
Naplózva
Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #11 Dátum: 13 máj 04, 22:58:52 »

De a leírásnál van limit 2048 karakter. Az életrajznál, viszont úgy néz ki, hogy nincsen, így átraktam oda hősi eposzomat.

Egyébként a játék berkein belül most milyen időszámítás(ok) van(ak)? Mert úgymond a diplomáciai és egyéb távkapcsolatok ápolása érdekében nem ártana ismerni a dátumot.

Másik kérdés.
Vettem egy kalapácsot, azt hogyan tudom a kezébe adni?
« Utoljára szerkesztve: 13 máj 05, 02:06:54 írta Shiro » Naplózva

laci1005
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1310



« Válasz #12 Dátum: 13 máj 05, 08:41:56 »

Lehet, hogy a későbbiekben rágyúrok majd az int-re is, mert ezek szerint nagyon sokat ér az arany Mosolyog. Bár nem tudom mennyire érné meg, lehet hogy nekem is erő-int párosításban kéne az elejétől fejlesztenem?

Van a játékban, amolyan zsoldos kaszt féle? Milyen vicces lenne, ha a hadakozó nemzetek közül az mellé állnál, aki többet fizet. Szép kis jövedelem forrás lehetne. Természetesen, ha mi harcolnánk, nem lenne kérdéses melyik félnek adnám életem Nevet
Ha van valami hasonló a játékban, lehet hogy ez lesz a későbbi irány, amerre megyek.

Hogyan, s mint tovább? Most dolgozgatok, de ez egy idő után kezd unalmassá válni... Nagyon nem szeretek takarítani, főleg nem mások után Mosolyog
Meddig kell ezt még csinálni, hogy más forrásból is lehessen jövedelmem? Illetve ami még érdekelne, hogy mely szerszámot érdemes igényelni, teljesen ingyéé?
Naplózva

Kyou
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 34



« Válasz #13 Dátum: 13 máj 05, 09:50:31 »

Shiro

Kalapácsot a "Karakterem-Leltár-Összes" résznél tudod a kezébe adni, úgy, hogy rákattintasz és kiválasztod, hogy "Visel". Bár főleg az a kovácsoknak jó.  Nevet

Valamint:
Az Úr 1313. évének, V. hónapjának 5-jét írjuk. Azaz, 1313. 5. 5. a dátum.

Mellesleg, ugye írtam, hogy a pogány vallás uralkodik nálunk. Pont a diplomácia miatt, mert a környező országok is pogányok. Nem akarunk vallási háborút, mert nem vagyok olyan erősek (sajnos).

Laci1005

Kezdetben mindenképpen erőt fejleszd, ha katona, vagy aranybányász szeretnél lenni.
Itt bármi lehetsz. Igen, vannak olyan emberek, akiket felbérelnek, de ez inkább főleg egy kisebb "seregre" (3-10 fő) szokott érvényes lenni és csak akkor, ha nagyon dúl a háború. Viszont ahhoz, hogy jó zsoldos légy... nem is tudom kb. 1500 ezüstöt kéne erre áldoznod...  Bocsánat, ez csak a felszerelés volt. Utána ki kéne maxolnod az erődet, és fejlesztened a testfelépítésedet. Eléggé drága mulatság lenne.

Nos, én azt mondom, hogy nyugodtan takaríts tovább, de azért megemlítem, hogy lehet fát vágni. Ezért nem pénzt kapsz, hanem fát, amit eladhatsz (de nem ott ahol vágtad, mert ott még nincs piac Nevet). Valamint lehet bányászni. Például a Velencei Köztársaságban, Velencében. Itt agyagot lehet szerezni, amit a Magyar Királyság vásárolna is, de kezdetben nem ajánlom, mert kevés erőnél nagy esély van arra is, hogy semmit nem bányászol. Ráadásul, csak akkor éri meg, ha legalább kettesével jön (cserébe akkor sokkal jobban, mint a padlósikálás).

Kihagytam valamit:

Felhívom a figyelmeteket rá, hogy NE multiaccozzatok, mert itt is szűrik. (illetve, ha vesztek nemességet, akkor bármennyi accotok is lehet... Lásd: Román király)

Edit2:

Főposzt frissítve a 2.5-s patchből kiragadott kis rész leírásával.
« Utoljára szerkesztve: 13 máj 05, 10:14:55 írta Kyou » Naplózva
dabal
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 113



« Válasz #14 Dátum: 13 máj 05, 12:40:45 »

Érdekesnek tűnik úgyhogy ki próbálom, csak az lenne a kérdésem hogy a karakter készítésnél számít-e bármit is hogy milyen kultúrát választok?
Naplózva
Oldalak: [1] 2 3 ... 7
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!