24 máj 07, 20:19:41 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: [1] 2 3 ... 7
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Shakes&Fidget The Game (2 soros szabály!)  (Megtekintve 31151 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Sasukekun17
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


Sasuke Shippuuden


« Dátum: 10 aug 03, 20:30:21 »

http://s2.sfgame.hu/index.php?rec=1900
A német fejlesztők csak úgy ontják magukból a böngészős játékokat. Most kiderül, hogy ez mennyivel jobb, avagy nem jobb a többinél.



 A játék kicsivel több mint két hete indult el (nálunk magyaroknál) és már rengetegen játszanak vele. Biztosan ti is észrevettétek már a különböző oldalakon a játék hirdetéseit, én is így akadtam rá erre a játékra és elérkezettnek láttam az időt, hogy a bemutatómat megosszam veletek, kedves olvasókkal.


 A játékot a Playa Games GmbH készítette el nekünk, először német, majd később több más nyelvre is és nagyban hasonlít más böngészős játékokra. Ami azonban kiemeli a sok hasonló alkotás közül a Shakes and Fidget-et azok a grafikák és a vicces szövegek. Maga a játék a hasonló nevű webcomics-ból jött létre, amely pedig a World of Warcraft világára támaszkodik. Természetesen a regisztráció ingyenes, de mint minden ilyen típisú játékban itt is van lehetőség, hogy magunkat extra előnyökhöz juttasuk (itt gombákat vásárolhatunk), és így a fejlesztőket támogassuk.

 Kezdjük is rögvest az elején, a regisztrációnál. Először is ki kell választanuk, hogy meglyik világban (szerveren) akarunk játszani, a cikk írásakor jelenleg két ilyen világ van. A világok között egyenlőre semmilyen eltérés nincs, maximum annyi, hogy a 2. világban kevesebb játékos van. Miután ezzel megvagyunk a karakterkészítő képernyőn találjuk magunkat, ahol beállíthatjuk hogy melyik fajjal akarunk lenni a 8 közül (két részre osztva tálalva találjuk őket, mint a WoW-ban), aztán elég részletesen kialakíthatjuk karakterünk kinézetét, valamint választhatunk a három szokványosnak mondható kaszt közül (harcos, mágus és felderítő). Miután elkészültünk karakterünkkel, ne feledjük, hogy aktiválni kell a regisztrációnkat (amiért egyébként 10 ingyen gombát is kapunk majd), mert különben 5 napon belül eltörlődik a karakterünk. Első dolgunk az legyen hogy megismerkedünk a játék menüjével, valamint elolvassuk az Útmutatót.



A Fogadóban vállalhatunk küldetéseket a középen ülő személyeknél (minden küldetés után más és más szereplőtöl válallhatunk küldetéseket). Mindig három küldetés közül kell kiválasztanunk a nekünk leginkább megfelelőt. Célszerű olyat választani ami sok aranyat és tapasztalai pontot ad, azonban ha egy másik küldetés egy jó tárgyat, de kevesebb aranyat és tp.-ot kínál, akkor azt is meg kell fontolnunk. Ha elvállaltunk egy küldetést, akkor levonódik valamennyi kalandpont a maximum 100-ból (amely mellesleg minden nap éjfélkor reset-elődik), valamint elugrunk a küldetést adó helyszínre is és láthatjuk a visszaszámláló csúszkát. Ha lejárt a küldetés ideje, akkor minden esetben harcolnunk kell egy szörnnyel és csak miután azt legyőztük, fogjuk megkapni a küldetésért járó jutalmakat. Amennyiben elbukjuk, buktuk a kalandpontunkat is (mármint amennyit rááldoztunk a küldetésre). A játékban ténylegesen meghalni nem lehet, szóval ne aggódjunk, ha karakterünk élete a nullát eléri.

 A háttérben megbúvó karakternél próbára tehetjük a szerencsénket és ha nyerünk, megduolázhatjuk a tétjeinket amik lehetnek aranyak, vagy gombák. Igazából csak magasabb szinteken és sok arannyal érdemes próbálkozni, mert különben hamar elveszíthetjük minden vagyonunkat. Az utolsó karakter a fogadóban a csapos, akinél 1 gombáért cserébe kapunk némi itókát, amitől egyből megugrik a kalandpontunk hússzal. Egy nap maximum csak tízszer ihatunk a varázslatos piából, mert többet sajnos nem bír el a gyomrunk (mármint a karakteré).

 Az Arénában küzdhetünk meg más játékosokkal. Itt a rendszer megpróbálja kikeresni a hozzánk hasonlóan tapasztalt játékosokat (a becsületpontokat veszi figyelembe a keresésnél) és ha úgy ítéljük, hogy felkészültünk ismét a csata képernyőn találjuk magunkat, azzal a különbséggel, hogy most nem egy szörnnyel, hanem egy másik játékossal küzdünk. A harc teljesen automatikus, és semmilyen beleszólásunk nincs abba, hogy mikor üssünk, illetve hogy mikor védekezzünk. Sok mindentől függ, hogy ki nyeri meg a csatát, de értelemszerűen számít hogy milyen magasan vannak a tulajdonságaink és mennyire jók a felszereléseink. A csata végén megkapjuk ellenfelünk maximális pénzmennyiségének a 10%-át, valamint becsületpontot, amellyel előrébb lépünk a Dicsőség Csarnokának tabelláján. Azonban nem csak mi támadhatunk, hanem minket is megtámadhatnak, még akkor is, ha nem vagyunk az arénában. Az erről szoló értesítőt (csata összefogalalót), megtalálhatjuk a Levél menüpont alatt. Ha itt elolvassuk és megtekintjük a csatát, akkor részletesebb képet kaphatunk arról, hogy vajon mennyi hiányzott a győzelmünkhöz (illetve ha nyertünk, akkor meg milyen szépen nyertünk).

 A Városőr menüpont alatt küldhetjük el a karakterünket dolgozni, egyszerre maximum 10 órát. A munkánkért kapott pénz függ attól, hogy mekkora szintűek vagyunk. Bármikor megszakíthatjuk a munkát, bár így az addig gyüjtött pénz elveszik és nem kapunk semmit sem belőle.



 A Fegyverbolt és Varázsbolt alatt vásárolhatunk magunknak felszerelést. Egyszerre csak 6-6 tételt láthatunk, azonban éjfélkor ez is cserélődik. Ha nem akarjuk kivárni az éfjélt, akkor egy gomba feláldozása után újabb hat tétel közül választhatunk.

 Az Istállóban vehetünk magunknak hátasállatot, amely lerövidíti a küldetéseink idejét és kalandpontját. Más és más állatai vannak a fajoknak, de csak külsejükben térnek el egymástól, a bónuszok amiket adnak és az áraik ugyanannyiba kerülnek.

 A Gombaárustól vásárolhatunk valós pénzért gombát. Hat féle módon tehetjük ezt meg (SMS, telefon, PayPal, stb.), de azért óvatosan rendeljünk (probléma esetén irány a fórum).

 A Karakter menüpont alatt láthatjuk karakterünk tulajdonságait és itt is növelhetjük őket, amennyiben van hozzá kellú mennyiségű aranyunk. Továbbá itt láthatjuk érdemeinket (amelyek további bónuszokat adnak, amennyiben teljesítjük a feltételeket), becsületpontunkat, maximális védelmünket, hátitáskánk helyeit, valamint karakterünk leírását.

 A Levél menüpont a játékon belül társalgásra, a harcok megtekintésére, valamint a céhekhez való meghívók megtekintésére szolgál.

 Ha a Céhre kattintunk és még nem vagyunk céhtagok, akkor létrehozhatunk egyet magunknak mindössze csak 10 aranyra lesz szükségünk. Ha pedig már tagok vagyunk, akkor itt láthatjuk a céhes ablakot a chat-tel, fontosabb információkat, fejlesztések állapotát, céhtagok listáját, stb.

 A Dicsőség Csarnokában megtekinthetjük a játékosok és a céhek ranglistáját. Ha itt rákattintunk valakinek a nevére, vagy a céhére, akkor elugrik a kívánt tartalomhoz.

 Bár a Kazamatákba elsőként csak tizes szint után léphetünk be, de megéri, ugyanis itt vannak a játék főszörnyei (boss-jai), akik sokkal több aranyat és tp.-t dobnak, mint amiket a küldetések utáni jutalomként kaphatunk. Sőt, 25% esélyünk van arra, hogy egy epikus tárgyat is dobjon a szörny, ha sikeresen végeztünk vele.



 Végezetül a Beállítások maradt, amely azt hiszem nem szorul különösebb magyarázatra. Talán még annyit, hogyha megválzotatod a fajodat (kasztot nem lehet), minden tulajdonságod marad annyi, amennyi az előzőnél volt, akár csak a felszereléseid és az aranyad.

 A fenti menüről sem feledkezhetünk meg, ugyanis az ÁSZF és az Adatavédelemi nyilatkozat mind fontos információkat tartalmaz, amiket érdemes (sőt kell) tudnunk. A Fórumon részletesen el van magyarázva a játék működése, éppen ezért érdemes először átnéznünk a játék Útmutatóját, továbbá itt válhatunk aktív és felelősségteljes tagjává a játék közösségének.

 Bár a teszt koránt sem teljes, remélem így is sikerült felkeltenem az érdeklődésed, és hamarosan találkozunk a játékon belül, kedves leendő kalandor. Bármilyen probléma, óhaj, sóhaj merülne fel benned, tedd fel a kérdésed/véleményed a fórum megfelelő topikjába.
 Kalandra fel!


Ezen topicokra is érvénybe lépett a 2 soros szabály. Ami annyit tesz 2 egész sorból kell állnia  hozzászólásodnak.
Nem két szóból amit két sorba törsz. Ennek kijátszása következményeket von maga után.
Ide lehetőleg a böngészős, javas online játékok kerüljenek.
Cabal, wow, Metin minden más ingyenes játék kerüljön a játékok témába.

További kellemes fórumozást kíván az NKCSxD
« Utoljára szerkesztve: 11 máj 21, 16:25:39 írta Hiei D. Legend » Naplózva
Rossen
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 250


Monsieur


« Válasz #1 Dátum: 10 aug 03, 20:40:58 »

Nem rég csináltam már egy ilyen topicot, de azt bezárták....
Naplózva
laci1005
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1310



« Válasz #2 Dátum: 10 aug 04, 10:45:34 »

Én már játszok vele 1 jóideje.
lvl14-es mágus-om van, 1200 xp kell a lvl15-höz
Német-en feldertő voltam lvl11 volt, de nagyon nem tetszett h max 1k-t ütött.
Szintén németen volt 1 harcosom ö lvl8 volt, de ezt is meguntam igaz sok hp + nagy def, de semmit se ért a mágusok ellen, igy magyaron csináltam mágust amivel most megvagyok elégedve Mosolyog

Ha valakinek van 1 jo céhhe és van napi/heti ado és azt mindenki rendszeresen fizeti küldhet 1 meghivot.
A nevem a változatosság kedvéért: laci1005
« Utoljára szerkesztve: 10 aug 04, 10:47:52 írta laci1005 » Naplózva

Sasukekun17
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


Sasuke Shippuuden


« Válasz #3 Dátum: 10 aug 04, 12:11:51 »

S2-őn az én céhem a második most letámadtak,de már ha szeretnénk elsők is lehetnénk ujra Mosolyog
IGN: RainDropZ
Naplózva
Ishida
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3704



« Válasz #4 Dátum: 10 aug 04, 15:23:04 »

Hamár ennyit vesződtél a topiccal remélem megmarad xD
S1en 17es Íjász vok , S2n meg 11es Mage. Utóbbi 2nap alatt :S
Naplózva
Sasukekun17
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


Sasuke Shippuuden


« Válasz #5 Dátum: 10 aug 05, 09:20:53 »

Énis remélem Nevet naaa végre hozott a fegyverbolt egy egészjó fegyot  >.<#
Csak az a baj 2 gombámba került:D
Naplózva
Ishida
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3704



« Válasz #6 Dátum: 10 aug 05, 09:29:41 »

Nekem napi 2-3 gomba jön be a Fogadós küldikből Mosolyog Remélem majd magasabb szinten több xDD
Naplózva
Sasukekun17
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


Sasuke Shippuuden


« Válasz #7 Dátum: 10 aug 05, 09:40:53 »

Nekem ma csak 1 gombát hozott a fogado,és nem fog több lenni,a 2-3 is nagy szerencse.
Naplózva
Ishida
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3704



« Válasz #8 Dátum: 10 aug 05, 09:56:15 »

Mondjuk s2n Griffel tolom szal jobb minden. S1en 2nap alatt esik 1-2 gomba ott csak lovam van x'D
Naplózva
Psanyi
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 169



« Válasz #9 Dátum: 10 aug 05, 11:26:24 »

15 ös mágus nem jön nekem annyi gomba csak naponta egy most lett volna egy jo kis fegyom de 200 as értelemmel leütött a dög
Naplózva


Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok!
Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok!
Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok!
Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, az hülye, azt hagyjátok.
laci1005
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1310



« Válasz #10 Dátum: 10 aug 05, 13:28:44 »

Nekem elég sürün esik gomba Mosolyog volt h 1 nap 10 esett Mosolyog még csodálkoztam is h 20 volt és h lett 30
Naplózva

Rossen
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 250


Monsieur


« Válasz #11 Dátum: 10 aug 05, 14:13:55 »

19-es harcosom van de a 7. kazamatát nem tudom legyőzni :/ lehet azért mert 26-os szintű és 36000 hpja van, d még csak a közelébe se érek hogy lecsapjam :/ Mindegy majd csak menni fog egyszer Nevet

siLkyFTW néven megtaláltok S1-en

Gomba? van... 30! Szerintem az egyik hapi félrerendelte mert volt 3 egyszerre csak lett 30-valamennyi Nevet
Naplózva
laci1005
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1310



« Válasz #12 Dátum: 10 aug 05, 14:20:35 »

Én azt hiszem az 5.-nél járok kazamatában, 5,8-6 k hp-val elég nehéz + eddig a legkisebb amit rám ütött az 2,5k volt...
Általába 2 ütés vagyok neki, de a legidegesitöbb az volt amikor maradt 20 hp-ja
Naplózva

Rossen
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 250


Monsieur


« Válasz #13 Dátum: 10 aug 05, 14:27:16 »

Mi az ellenség? Az a csaj akinek 9000 valamennyi hpja van?
Naplózva
laci1005
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1310



« Válasz #14 Dátum: 10 aug 05, 14:40:07 »

Aham, kéne még 1 kis hp nekem és menne mert én 3 ütés-böl megölném csak az a baj h neki 2 vagyok

Talán most menni fog most vettem 1 itemet valami álbajusz izé +22 értelmet ad, ami eddig bent volt az +10 értelem +4 kitartás-t adott, de várn kell még fél orát h kihivhassam
« Utoljára szerkesztve: 10 aug 05, 14:42:04 írta laci1005 » Naplózva

Oldalak: [1] 2 3 ... 7
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!