24 máj 07, 21:31:25 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 53 54 [55]
  Nyomtatás  
Szerző Téma: GO (2 soros szabály!)  (Megtekintve 135866 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #810 Dátum: 14 jan 02, 07:32:51 »

Ahogy az utolsó írásaim nézem, vagy fél éve nem is mentem a go közelébe.

S persze, hogy hajnalba hót álmosan jut eszembe, hogy játszani kéne.

Az ellenfelem eléggé megbonyolította dolgot, azzal, hogy tiszta bonyolult izét hozott össze, de végül fölényesen fogolyvesztés nélkül nyertem.

Ezután kihívott egy visszavágóra. Hát gondoltam tükröm tükröm mond el nékemet játszunk e vidéken.

Szóval ezt is nyertem, de....

Mindkét meccset úgy játszottam, hogy kb gondolkodás nélkül ösztönösen csak raktam a köveket. Az első meccsen néztem is, hogy most mi van, hogy is kell ezt játszani?


A második meccsen viszont elkezdtem gondolkodni, egymás utáni, vagy tíz lépésben.

Azon, hogy melyikkel is vagyok... Mert nem egyszer akartam leütni a saját alakzatomat.


A pontkülönbség mindkét játékban 200 feletti volt. Ahogy néztem, az ellenfelem nem most kezdte, persze 20K nál nem mondanám erősebbnek.


Szóval ezek szerint ezt a játékot nem igen lehet elfelejteni. Mármint elfelejted, hogy mi a van, meg holdkórosan játszol, de az egész ott van a tudat alattidba.


ui: visszaolvasva, nem ez az első félkómás hajnali játszmám...


« Utoljára szerkesztve: 14 jan 02, 07:35:17 írta Shiro » Naplózva

Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #811 Dátum: 14 jan 02, 17:22:46 »

Jaja. Nem lehet elfelejteni. Max olyan 3-4 követ romlik az ember. Ha ki is hagy éveket. De van, hogy ugyanolyan marad az ember, ritkább esetben még javul is. Mert a gó fele lelkiállapot és csak a másik fele a tudás. Nevet
Naplózva
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #812 Dátum: 14 jan 30, 23:05:36 »

Annyira akartam szeretni a Go master című filmet, mert egy híres gó mester életéről szól szól. Mindent elkövettem. Háromszor kezdtem el eddig nézni, de végtelenül unalmas. Egyszer sem jutottam tovább a film egyötödén.
Naplózva
Hiei D. Legend
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7003


A sötét nagyúr vissza tértxD


« Válasz #813 Dátum: 14 jan 30, 23:12:17 »

Nekem húgom Kínában van most mondtam neki vegyen nekem faja go asztalt kifizetem neki:D Alig várom, hogy legyen egész napő veretni fogom, ha nem sérülök le.
Naplózva

Asszony: Ritli-sama Kölykök: Minagi, Hanii
Padavanom: Sabaku Tiszteletbeli tanítványom: Chakra Szolgám: Csibe
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #814 Dátum: 14 jún 11, 18:18:25 »

Go seigen mester, aki a legtöbbet tette a modern gó fejlődéséért ma lett 100 éves. Társával Kitani Minoruval alkották meg az új nyitáselméletet. Ha ő nem lett volna, ma nem lépnének hoshit. Nem alakult volna ki a kozmikus stílus sem, mert azt meg Kitani tanítványa alakította ki, de Go seigen indította a forradalma. Magyarul félkész lenne a gó, enélkül az élő legenda nélkül. Mosolyog
Naplózva
Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #815 Dátum: 15 feb 20, 20:35:01 »

Voltatok mostanában a KGS-en? Talán még fele annyi ember sincs ott, mint amikor anno itten be voltunk zsongva, és napjában vagy 10-20 meccset játszottunk. Arról nem is beszélve, hogy 10k alatti játékos alig van. Aki most kezdi, vagy elfelejtette az egészet, mint én, annak jobb lesz türelmet tanulnia.  Szóval elég sokat kell várni egy meccsre.

Ja meg most picsázott el egy 17k-s. 100 makival. Úgy, hogy volt öt kő előnyöm.  Anno ez bőven fordítva lett volna.  smirksweat

Most nézem, hogy az előző hsz-em ,ár több mint 1 éves. Nem csoda, hogy az accom törlődött.
« Utoljára szerkesztve: 15 feb 20, 20:38:19 írta Shiro » Naplózva

Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #816 Dátum: 15 feb 20, 22:14:10 »

Amúgy nem rosszból, de őszintén nem értem, hogy hogy lehet valaki góból 2-3 hónap után gyengébb, mint 10 kyu. Nevet Néhány alapelvet kell csak betartani és nincs más lehetőség, mint erősebbnek lenni. Az a baj, hogy sok ember lusta ezeket végiggondolni és magáévá tenni. De nem tudom, honnan akkor a motiváció a játékra.
Naplózva
Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #817 Dátum: 15 feb 20, 23:26:21 »

Hát nem két-három hónap, hanem ha vissza nézed a korábbi hsz.eim dátumát, láthatod hogy kb fél, vagy egy évek vannak köztük.

S magamat ismerve kb ezen időszakokban volt, hogy játszottam 1-2 meccset.

Abban igazad van, hogy lusta vagyok gondolkodni, de amikor még "tudtam játszani" akkor sem a gondolkodás volt az erősségem, hanem az ösztönből játszás.  Egyszerűen ha valaki KGS-en kihasználta mind a 30 percét én kimentem teát főzni.

De már kezdek reinkarnálódni. Elkezdtem nézni a HnG-t. Sorra csillan fel a szemem a kifejezések láttán, hogy jé ezt ismerem.
Meg a goproblems.org-ot is megnyalintottam egy kicsit.

A GO-hoz a motivációt illetve a kedvet a Kuroko no Basuke legutolsó része adta. Ne kérdezd, hisz a miért logikáját már úgy is tudod.

Jó kis nosztalgikus dolgok bukkannak elő.

nigger3 egész szépen kibbanolltuk magunkat
Sun Tsu könyve és a GO filozófiai mélységei
Darker than Balck endingje tök jó egy partihoz.
Megtaláltam a végső lépést.
Honunbou Shukaku.
GOku.
Szmájli GO.

De mondhatsz te akármilyen bölcsességet, a legszebb és legjobb akkor is az enyém:

Nem tudok más olyan játékot, amelyben örömmel tölt el a vereség.  Mosolyog



....
Emlékszem, amikor a fórum apraja nagyja aktívan játszott, akkor 8K-s volt a legerősebb bot.

Most 4 danos botok nyomatják KGS-en




« Utoljára szerkesztve: 15 feb 21, 02:48:35 írta Shiro » Naplózva

Oldalak: 1 ... 53 54 [55]
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!