24 máj 11, 16:42:00 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 6 7 [8] 9 10 11
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Nanatsu no Taizai  (Megtekintve 50008 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Bastian
Moderátor - Csevegő részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2931



« Válasz #105 Dátum: 15 feb 10, 14:30:44 »

Spoilermentes válasz:

Az 1-100. fejezeteket tekinthetjük a Szent Lovag sagának, szóval ez a szál lesz teljesen feldolgozva az első évadban, remélhetőleg visszafordíthatatlan átírások nélkül, hogy a következő saga is egyszer napvilágot láthasson anime változatban.

OFF: Még fut a mangája, szóval teljesen filler. Bár, ha pontosítani akarok, akkor lehet, hogy a 14. résztől már eltér huzamosabban a mangától. Itt is azt mondom, hogy bőven vállalható az anime, de a mangát részesítem előnyben.
Naplózva


„Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba.”
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)
Bastian
Moderátor - Csevegő részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2931



« Válasz #106 Dátum: 15 feb 15, 13:04:41 »

18. rész

A 68. fejezettől eljutottunk a 73. fejezet végéig, miközben a 69. fejezet háromnegyedét kihagyták és itt-ott néhány dialógust is lecsíptek. A Threader rajongók, mint én, most bosszankodhatnak. >.<#

Dreyfus rémálmát szépen megcsináltak, azzal tökéletesen elégedett vagyok. :]

A Killer Iceberg technika az egyik kedvenc panelem a mangában, de itt mintha picit összement volna az a "jéghegy". :/
http://oi60.tinypic.com/2hmewt1.jpg

Tündér Helbram felfedését olyan semmilyennek éreztem. Megmutatja az igazi alakját és ugrunk is tovább. Lehetett volna egy kis hatásszünet, vagy jobban fókuszálhattak volna a testére, de valahogy nem volt az igazi. Ha nem téved a hallásom, akkor a hangját viszont úgy tűnik, hogy Kamiya Hiroshi adja, ami kellemes meglepetés és egyben óriási pozitívum a számomra.

Az ending után nem értem, miért kellett belevágni a visszaemlékezésbe ahelyett, hogy egyben leadnák a következő részben. -.-
« Utoljára szerkesztve: 15 feb 15, 13:13:22 írta Bastian » Naplózva


„Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba.”
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)
Jokerke
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 103



« Válasz #107 Dátum: 15 feb 15, 15:37:54 »

Én is megnéztem így RAW-ba a részt és nekem úgy tűnik, hogy nagyon arra mentek, hogy fenntartsák a harc alatti "izgalmat". Threader részét kivágták és Helbram felfedése is olyan érzés mintha "Szóval ez az igazi alakja?... Jó, inkább folytassuk, mintha mi sem történt volna".
Naplózva

\\\"Élvezd a kitérőket! A lehető legjobban. Ugyanis ezeken találod meg azokat a dolgokat amik sokkal fontosabbak, mint amit el akarsz érni.\\\"
       - Ging Freecss
Binda
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 348



« Válasz #108 Dátum: 15 feb 15, 21:27:27 »

Izgalmas volt ez a rész is. Meglepett Helbram valódi kiléte, bár nem teljesen meglepő. Idáig elolvastam a mangát is, remélem a következő részben megmagyarázza miért nem tudja rendesen használni a fegyverét, mangában röviden kitértek rá.

Van egy tippem: más valaki is volt Dreyfus elméjében. Vagy legalább is bejáratos oda. Azt el bírom képzelni, hogy tényleg nem akarta bántani a bátyját, de valaki más igen, és Gowther vele találkozhatott. Akárhogy is, kíváncsian várom Gil reakcióját, mikor kiderül az igazság. És Dreyfus fejét is, mikor meglátja Griamor-t.

Ha jól gondolom akkor még 5-7 rész van hátra, kíváncsi vagyok a folytatásra nagyon Mosolyog
Naplózva
Tapion-sama
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3857



WWW
« Válasz #109 Dátum: 15 feb 21, 14:16:53 »

Csak jelezném a várakozóknak, hogy a Chyuu-fansub fordítója ismét nem ér rá, úgyhogy ezért nem jött még ki a 17-18. rész, amihez valószínűleg a holnapi 19. is hozzácsapódik. Amint kijön az angol feliratos videó ( tudom, hogy létezik más forrás is, de azt inkább ne is említsük ), természetesen nekilátunk a munkálatoknak.
Naplózva

Bastian
Moderátor - Csevegő részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2931



« Válasz #110 Dátum: 15 feb 22, 14:52:35 »

19. rész

Ha már tizenkilencedik rész, 19:30-ig sikerült 2 fejezeten belül maradniuk. Mondom én, hogy nem lehetetlen ezt normális tempóval kivitelezni, de sajnos alapból úgy tervezték a készítők, hogy itt 100 fejezet lesz 24 részbe sűrítve. A maradék időben pedig a 75. fejezetet dolgozták fel, amiből kihagyták Dreyfus próbálkozását, vagy szimplán csak át akarták tenni a következő részre. Majd kiderül.

Már majdnem kiemeltem, hogy mi a fenéért változtatták meg a Hellblaze Scream technika nevét(talán Hellblaze Wave-re, ha a hallásom nem csal), de utánanéztem és a 10. kötetben is át lett nevezve. Ritkaság az ilyen utólagos változtatás, de ha a szerzőnek, vagy a szerkesztőnek nem tetszett, akkor nincs mit tenni.

A következő résszel kapcsolatban már előre félek. A 82. fejezet címét kapta a rész, vagyis legalább 7 fejezetet bele próbálnak majd erőszakolni a részbe. Ebből baj lesz! :/
Naplózva


„Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba.”
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)
Binda
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 348



« Válasz #111 Dátum: 15 feb 23, 11:24:52 »

Tetszett a rész. Ahhoz képest mennyi mindent elmesélt a manga jól átjött. Nincs hiányérzetem. Kíváncsi vagyok Diane vissza fog-e emlékezni Kingre. Illetve ez az Arthur számomra hasonlít Meliodas-ra  Gondolkozik

Bepillantottam a Mangába, remélem a Dreyfus-os részt nem hagyják ki, az nagyon badass lesz, még akkor is ha rövid.

Egyre izgalmasabb a sorozat, kár hogy már csak 5 érsz várható.
Naplózva
Bastian
Moderátor - Csevegő részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2931



« Válasz #112 Dátum: 15 márc 01, 12:21:37 »

20. rész

Gyakorlatilag az lett, amit vártam. Igyekeztek a harcokra koncentrálni, cserébe szinte minden egyebet kihagytak. Dreyfus jelenete nem lett bepótolva, sőt még félre is vitték Kingtől és a többiektől. Az ilyen extra változtatásokra bezzeg van idő, akárcsak Vivian és Gilthunder filler beszélgetésére. Hawk és Ban jeleneteinek a harcok közben kellett volna történnie, de azokat teljesen egészében utána fogják leadni. Lenne itt még millió apróság és kihagyott dialógus, ahogyan az is, hogy Margaret nem vetette le magát a vártoronyból, hanem szimplán a helyszínre szaladt. A pozitív oldalról a visszaemlékezést kell megemlítenem, amit szerintem jól szétszedtek és a megfelelő helyekre és időben raktak be.

A 83. fejezetig lett feldolgozva a manga az alábbiak szerint: a 76. fejezetben levő Vivian-Hawk-Margaret-Elizabeth jelenetet már korábban feldolgozták, a 77. fejezetben kihagyták "fogorvos" Bant és a célját azon a titkos helyen és King és a többiek megbeszélését, fegyverszünetét Dreyfusszal, a 78. fejezet több, mint a fele a következő részben várható, újabb kihagyott Threader(aki nemrég Slader lett) jelenetek a 79, 80, és 83. fejezetből, a többi Bűn és a Szent Lovagok nincsenek ott Meliodasnál a 83. fejezetben, amikor Vivian felsül Arthur rejtélyes varázslója ellen. Kb. ennyi. :/
Naplózva


„Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba.”
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)
Jokerke
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 103



« Válasz #113 Dátum: 15 márc 01, 21:01:17 »

Nekem jobban tetszett volna, ha Vivian felsülését rendesen megcsinálják. Threader/Slader-t még mindig hiányolom.
Naplózva

\\\"Élvezd a kitérőket! A lehető legjobban. Ugyanis ezeken találod meg azokat a dolgokat amik sokkal fontosabbak, mint amit el akarsz érni.\\\"
       - Ging Freecss
Bastian
Moderátor - Csevegő részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2931



« Válasz #114 Dátum: 15 márc 01, 21:49:21 »

Akkor már ketten vagyunk. Nem egy Magi S1 szintű elbaltázott anime ez, de a gyorsasága megöli a történet részletességét. Ezt úgy milliomodik alkalomra mondtam már el. Szomorú. Szomorú
« Utoljára szerkesztve: 15 márc 01, 21:50:38 írta Bastian » Naplózva


„Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba.”
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)
Binda
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 348



« Válasz #115 Dátum: 15 márc 01, 22:46:08 »

Nagyon pörgős volt, ott volt a rész!

Ahogy elnézem ezt a történet szálat akarták végig vinni, még van esély Dreyfus visszatérésére, illetve gondolom a fontosabb kihagyott jelenetek majd következő héten jönnek.

Akkor most jól láttam, hogy Margaret-ben/mellett volt egy démon? És így tartották túszként fogva? Szerintem a torony-leugrok klisé teljesen rendben van, ez az átírás, hogy nem közvetlenül ment oda hozzájuk nekem teljesen belefér. És így még jól is nézett ki Mosolyog
Naplózva
Bastian
Moderátor - Csevegő részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2931



« Válasz #116 Dátum: 15 márc 01, 23:50:11 »

Jól láttad, volt mellette egy szép kis lényecske. Mosolyog
Lényegében Gil tudott arról, hogy valami szörnyűség fog történni a Bűnökkel a Zaratras incidens miatt, de nem mondhatta el Meliodasnak, mert Vivian figyelte őt és túsznak használta Margaretet a hallgatásáért cserébe. Az egészen még dob egy lapáttal a tény, hogy Vivian szerelmes Gilbe, így az a fránya féltékenység is közrejátszhatott a tettében. Netán az lett volna a fő indíték? A tanulság: vigyázni kell a yanderekkel! ikszdé

Gil eddigi tettei amúgy így teljes mértékben értelmet nyernek. A Berniában lévő kardleszúrás jelzés volt Melnek, aki a visszadobásával tudatta, hogy vette az üzenetet. A Fehér Álmok Erdejében közvetlenül beszéltek és elhangzott a megbeszélt jelmondat is, így Mel már ott tudta, hogy baj van. Margaret pedig azért került zárkába, hogy ott biztonságban legyen.
« Utoljára szerkesztve: 15 márc 01, 23:55:12 írta Bastian » Naplózva


„Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba.”
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)
olcha94
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 170


.


« Válasz #117 Dátum: 15 márc 04, 16:02:23 »

Én ugyan nem olvasom a mangát, de szerintem teljesen korrekt az anime. Mosolyog

A sztori is tetszik, a karakterek is jók, van benne izgalom, az emberek, ha már nincs rájuk szükség félre lesznek téve/meghalnak, (SPOILER: mint Helbram). A humor is el van találva, amikor szükség van rá, de komoly részeknél nem hülyéskedik el. A harcok is pörgősek, és izgalmasak, nem volt még nagyon egyoldalú küzdelem, meg itt a szereplők véreznek is, meg haldokolnak, teljesen jó. Sajnos a karakterek történetéről még sokat nem tudni, egyet-kettőt leszámítva, de gondolom az majd kialakul.

Szóval csak így tovább, ne legyen soha rosszabb.  Kúl
Naplózva
Bastian
Moderátor - Csevegő részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2931



« Válasz #118 Dátum: 15 márc 04, 17:23:30 »

De, ha nem olvasod a mangát, akkor nem jelentheted ki egyértelműen, hogy az anime teljesen korrekt(mert nem az). Ezzel nem azt akarom mondani, hogy borzalmas, vagy nincs joga az embernek szeretni az animét a manga ismerete nélkül, csak az ilyen kósza gondolatokat nem kedvelem. Ha nem ismeri az ember a forrást, akkor nem tudhatja, hogy mennyire korrekten csinálták meg az adaptációt. Lehet, hogy korrektnek tűnik és tetszik is, de az is lehet, hogy sok az eltérés a forrástól. Bocsi a szőrszálhasogatásért, de rám jött. Ezzel pedig buzdítalak, hogy a mangát is csekkold le, ha időd és energiát engedi. ^^
Naplózva


„Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba.”
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)
Mextil General
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 244

I'm Serious!


« Válasz #119 Dátum: 15 márc 05, 09:17:38 »

Hát nem lett rossz rész szerintem, mondjuk Merlin belépése kicsit furcsa lett, vagyis az a póz  Nevet! + még kihagytak néhány jelentetett! Kíváncsi vagyok hogy Slader megjelenik-e a következő részben!
Naplózva
Oldalak: 1 ... 6 7 [8] 9 10 11
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!