24 máj 04, 11:49:41 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 [2] 3 4 ... 7
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Bleach duma téma  (Megtekintve 33596 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Ervdo
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 69


« Válasz #15 Dátum: 13 jan 13, 19:08:34 »

Azt hiszem ennek itt lesz helye, mert sokmindent érint.

Kérdések, és elméletek tömkelege következik, a válogatás tekintetében a teljesség igényét nélkülözve.
Kíváncsi vagyok, ki mit gondol, az alábbi eléggé terjedelmes, és itt-ott már bonyolultnak mondható eszmefuttatásomról, de muszáj volt így leírni, mert írás közben vettem észre, hogy folyton vissza-vissza kell kanyarodjak, hogy minden a helyén legyen. Szóval elnézést, ahol túlságosan szájbarágós, vagy már sokadjára hangsúlyozom ugyanazt, de úgy hiszem mind ennek megvan a maga célja.

Shinigamik születése, ZP-k születése…
Shinigami / lidérc / quincy /módosított (emberi) / emberi / fullbring / ZP / ki tudja még milyen lelkek?
Nemes vérvonal? (hogy már mindkét szülője SS lélek volt alapból?). Hol a határvonal? Voltak az SS lelkek, meg voltak a földi lelkek? Földi lelkek felkerülnek az SS-be, de nem lesznek alap SS lelkek. Miből adódik a körforgás? Miből lesz a földi lélek?
Ezek eléggé bonyolult dolgok, nem is töprengtem még rajtuk annyira..

Továbbá hogyan születik a zanpaktou?
Van a zanpaktou lelke és a tulajdonos lelke? Szerintem igen, Zarakinál is mondva lett, hogyha nem bíznak egymásban, akkor csak felemésztik egymás erejét.

Miért volt ugyanaz Isshin és Kurosaki ereje? A ZP örökölhető? Honnan tudott a Végső Getsugáról Isshin? Lehet úgy értette Zangetsu akkoriban azt, hogy elveszti Kurosaki minden Shinigami erejét, hogy ő  (Zangetsu) tovább lép..?
Fura volt anno a megfogalmazás, hogy elveszti minden shinigami erejét, hogyha használja a Végső Getsugát… Vagy csak félrefordítás? Mert neki van/volt hollow ereje is (most már a Quincyről is tudunk..), plusz ha jól látom, és külön van saját lélek ereje is, és külön van a zanpakutou lelékereje is, akkor még a hollow erején felül a sajátja is meg kellett volna, hogy maradjon, mégis az volt sokáig, mint aki mindent bukott végleg.. Persze ez magyarázható azzal, hogy a shinigami erejére támaszkodott a legeslegjobban. Mondhatni az volt az alap, azon egy kis bodega (saját ereje, mert elhanyagolta, majd később), meg egy ház (na ez lenne a hollow ereje, mert az is több volt neki meglátásom szerint, mint saját), amelyek összedőltek miután eltűnt az alap. Később érthetővé válik, hogy miért így osztottam fel ezt a hármat a hasonlatban.

No akkor. Mindig Ichigo óriási szellemi erejét emlegették, még mielőtt megismerte volna Zangetsut (Rukiától kapott shinigami erőt, ami igazából nem más mint a saját lélekerejének a felébresztése volt. Erről majd később). Gondolom másnak is feltűnt, hogy Ichigo is mindig shikai alakban rohangál (ezért is nem értettem, hogy sokan csodálkoznak, hogy Zaraki még nem ismeri a shikait se, aztán helyre rakta ezt a téveszmét Kubo, hogy de igen, csak mindig abban van a kardja.. Szerintem ez levehető volt már Zaraki kardalakjából is; sima ZP-t mindig egy alapkarddal jelenítették meg, mérete volt csak eltérő. A többi ’csicsa’ (avagy első alaki transzformáció) majd shikaiban jön, már pedig Zaraki kardjának az éle (ez lehet nem, lehet csak azért van szétcsorbulva, mert felélik egynás erejét, volt róla szó) és a markolata az már egyedi.) Érdekelne, hogy erősebb lenne-e Ichigo(vagy akár Zaraki) akkor, hogyha nem lenne mindig shikaiban.. Mondjuk állandó edzésként is felfogható, hogy mindig abban van, így is fejleszti magát tudat alatt, és amúgy se kottyan meg neki, (mint Zarakinak sem), hogy folyton fenntartsa ezt az állapotot.
Ergo Zaraki is különleges, mert nem tudja a kardja nevét, sose beszélt vele, nem ismeri, mégis tudja már a shikait. Ez azzal magyarázható, hogy a shikai eléréséhez, a saját erejét kell főleg megismernie (ez bőven megvolt), a bankaihoz (mely gyakorlati korlátját megjegyzem, az alábbi eszmefuttatásaimból, szintén elérte már Zaraki), a kardja azért nem változott, mert nem ismeri a ZP lelkét (elméleti korlát), ugyanis a bankai lesz az a szint, ahol már fixen a ZP lélekerejét is kell, hogy használja, ezért következik be egy újabb alaki változás. Shikai szinten ismerkedik meg először a shinigami a saját és a ZP lélekerejével, de itt az utóbbival csak elhanyagolhatóan (azaz a shikai alaki változását az idézi elő, hogy a shinigami, már nem a _nyers_ lélekerejét használja, hanem az ellenőrzése alá vonja. Ebben segít a ZP is, de nem feltétel, mint ahogy Zarakinál sem volt, ehhez elég a saját erejének a megismerése). Persze itt is jönnek már egyedi erők, amiket a ZP-ből nyernek, de ha már shikaiban nem törődik a shinigami a saját lélekerejével, hanem már itt is csak a ZP-jébe kapaszkodik, akkor sose lesz bankaija. De az is igaz, hogyha nem ismeri egyáltalán a saját ZPjét, akkor is lehetetlen a bankai, hiába érte már el a gyakorlati korlátját a bankainak (mint Zaraki). Később érthető lesz mit értek itt gyakorlati korláton.

Nekem mindig volt egy olyan érzésem, hogy van ugye a Zangetsu (öreg), meg a Tensa Zangetsu (fiatal). És gondolom értitek ti is, hogy mire megy ki a játék; az öreg a tapasztalt mondhatni a valós, _jelenlegi énje_ a ZP lelkének, a fiatal pedig amikor hajdanán az ereje teljében volt. (Ebből következik, hogy a ZP-k is öregednek az idő előre haladtával, ergo ők is részt vesznek / szerepet játszanak az élet körforgásában valahogy). És nem lehet kijelenteni tisztán, hogy melyik/hogyan az erősebb, mert az öreg tapasztalattal, életbölcselettel egészíti ki a használója erejét a harc alatt a saját (ZP) jelenlegi ereje mellett, míg a fiatal pedig a teljes erejét (hajdanán amikor a legerősebb volt a ZP) adja a használója erejéhez. A továbblépést egy új szintre (bankai után) én abban látnám, hogy az öreg tapasztalatát (hogy használja őt) összegyúrja a fiatal erejével, továbbá a sajátjával is (Na ekkor küzdenek igazán együtt). Nem beszélve arról, hogy Ichigo erejét egy hollow és egy quincy erő is képezi, ezeket is mind ki kell békítenie egymással, saját magában, és megtalálni az egyensúlyt (Ebbe is belefogott már a maszkkal, de koránt sem tökéletes). De ezeket most nem keverem ide, maradjunk az alapoknál, de később még ezzel kapcsolatban is tennék még megjegyzést.

Tehát a shikai alak alatt a ZP inkább a saját erejére tanítja meg használni a shinigamit (főleg, hogy el kell hogy érjen egy saját szintet is a bankaihoz), míg bankait úgy éri el a shinigami, hogy a már elért sajáterejét megspékeli a ZP saját erejével (azzal, amikor a legerősebb volt valaha; azaz megfiatalodik). Ennek elsöprő ereje van, de a shinigami nem tudja még jól, megfelelően használni, meg kell tanulnia a ZP lélekerejét tökéletesen használni, csak úgymint shikai alakban a sajátját. A probléma ott kezdődik, hogy a hirtelen jött erőtől a shinigamik hajlamosak megfeledkezni a saját lélekerejükről, és a ZP-jére támaszkodnak innentől (bankai). Azaz megrekednek a sajátjukkal azon a szinten, holott fejleszteniük kéne, nem beszélve arról hogy kombózni a ZP lélekerejével (biztos itt is igaz továbbra is, amit anno Zangetsu mondott Ichigonak a Zaraki küzdelem alatt, csak fordult a kocka. Ha csak a ZP lélekerejére támaszkodik, és a sajátjára fittyet se hány, akkor ugyanúgy felélik egymás erejét. Na ezt most nehéz megfogalmazni, de talán ekkor legbelül ugyanúgy kiált benne a ZP bankai formában, de süket fülekre talál ez a kiáltás, csak úgy mint amikor Zarakinál kiáltott a ZP shikai alakban. Csak itt még szomorúbb mert ergo ismered, elismeretd a ZP lelkét, de közben mégsem.

Igen, igazából ebből jön az, hogy 3 alak van. Az elsőben a zanpakutou még csak a használója erejével van átitatva, a következőben főleg a használója erejével, de  már a zanpakutou lelékerejével is akár (de nem feltétlenül), végül már viszont már a használója és a ZP lélekerejével is.
0. alak: sima zanpakutou (saját lélekerejével van átitatva, de ez nyerserő, nem tudja még megfelelően használni, a további 2 forma ellen, pedig fabatkát sem ér nyers mivolta végett)
1. alak: shikai (itt még mindig saját lélekerő van javarészt, mert el kell érnie egy saját szintet (is), majd a bankaihoz (ergo trenírozza a ZP) de itt már tudja használni, kontrollálni a saját erejét. - tapasztalat átadás ZP részéről). Mint Pl Ichigo, Zangetsu tanításának hála, de látjuk is, hogy itt még kék a szellemi ereje (saját javarészt).
2. alak: bankai (na itt már a ZP lélekerejével (is) át van itatva, vöröses-feketére is vált – ereje teljében van a ZP)

Azaz összefoglalva, a shikaihoz még elég, ha csak a saját lélekerőnkről veszünk tudomást, míg bankainál már nem, hiába törjük át a bankaihoz szükséges erőszintet csak a saját lélekerőnkkel, az alaki és egyéb tulajdonságok meglétéhez kell a ZP lélekereje is. Itt megjegyezném, hogy a kidoukat (nem a kidou alapu kardokról beszélek most..) biztos, hogy a saját lélekerőnkből hozzuk létre, ez is bizonyítani látszik a különböző lélekerők elkülönülését bennünk (saját, shinigami, hollow, stb).

Gyanítom, hogy többnyire a bankai erejét mindenkinél a ZP lélekereje adja leginkább, de mint azt tudjuk a ZP lelke megkövetel egy saját lélekerő szintet is, mielőtt megjelenne és belefognának a shinigamival a bankai elérésébe.
Az elméletem, amiért Ichigo különleges, hogy a bankai eléréséhez szükséges kontrollált erőt most már elérte 100%-osan a saját erejéből (lévén, hogy most nincs Zangetsu (vagy legalább is passzív), mégis tudja használni a bankai formát) ÉS korábban megismerte már azt Zangetsunak hála. Nem úgy mint Zaraki, aki szintén áttörte már ezt a határt csak a saját erejéből, de nem ismerte még meg a bankait a ZP-je révén.

Pl. sosem láttam Ichigot a kardját pörgetni bankai formában. Mint ahogy sosem ’világított’ a szeme kéken, vagy láttam volna komolyabban szellemi erőt gyűjteni bankai alakban. Meg is változott a szellemi ereje vöröses-feketére, mintha bankai alakban csak ZP erejét élné fel. Most megint egy fekete Getsugát se lőtt, ha jól tudom, mióta elvesztette az erejét, hanem kék volt (most megint a saját erejére támaszkodik, lévén hogy nincs más). Viszont olyan tekintetben is látszó

Még egy kisebb folyamatábra a végére összefoglalás gyanánt; végére jutott eszembe, hogy a ZP-t is érthetőbben tagozhattam volna fel, de nem akarom már belevenni a korább leírtakba, azok e nélkül is megállják a helyüket (úgy hiszem), kiegészítésként szolgál ez:

Feltétel: ami az adott alak elérésétől már a tulajdonunkban van
Korlát: Még nincs feltétlenül a birtokunkban rögtön, ahogy elértük az adott alakot; a következő alak feltétele.
Cél: következő alak

[0.] Zanpakutou alak
Feltétel: _nyers saját lélekerő_
Korlát: _kontrollált saját lélekerő_
Cél: shikai

 [1.] shikai alak
Feltétel: _kontrollált saját lélekerő_
Korlát1: _nyers ZP lélekerő_
Korlát2: kellő nagyságú _kontrollált saját lélekerő_ (x %)
Cél: bankai

[2.] bankai alak
Birtoklás1: kellő nagyságú _kontrollált saját lélekerő_ (x %)
Birtoklás2: _nyers ZP lélekerő_
Cél: ismeretlen (végső forma?)
Korlát
  • :  _kontrollált ZP lélekerő_
Korlát[y]: ismeretlen

Asszem ennyi elég lesz, tán még sok is. Köszönet annak, aki elolvasta, netán még reagált is.Nevet
« Utoljára szerkesztve: 13 jan 13, 19:09:47 írta Borax » Naplózva

Bankai: PoloSanyi
Ahate Naraku
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 272


Shinigami


« Válasz #16 Dátum: 13 feb 28, 19:09:15 »

Amúgy csak engem zavar az, hogy senki nincs kapcsolatba senkivel? Nevet Mármint senkinek nincs házastársa, se barátnője se semmi Nevet
Naplózva
TsunadeHime
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 2116


King of Heroes


« Válasz #17 Dátum: 13 feb 28, 19:13:38 »

Jelen időben tényleg nincs, viszont a múltban volt néhány pár ( Isshin és Eperke anyja, Byakuya és Rukia nővére )
Naplózva

Ahate Naraku
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 272


Shinigami


« Válasz #18 Dátum: 13 feb 28, 19:43:15 »

Úgy természetesen tudom, hogy volt, csak azért eléggé zavaró, hogy van legalább 40 kifejezetten fontos szereplő és egyikőjüknek sincs kapcsolata Nevet kissé viccesnek találom, és még ebből is ki lehetne pedig hozni egy újabb arc-ot Nevet
Pl. Ichigo összejön egy csajjal akiről kiderül, hogy új faj és persze Ichigo abba a fajba is benne van de nem ez a lényeg, hanem hogy jön egy újabb háború ikszdé
Naplózva
Zaraki Kenpachi
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 488


Zaraki Kenpachi 11th Division Captain


« Válasz #19 Dátum: 13 feb 28, 22:00:26 »

Tényleg aki az arc elején volt kislány aki a borítón is szerepelt arról miket találgattunk?
Naplózva


                                                     Watashi wa aimu Juu Ichi Ban Tai Taicho Zaraki Kenpachi !
K ichigo
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 3176


Shinigami Daiko Partner's: Tensa Zangetsu & Rukia


« Válasz #20 Dátum: 13 feb 28, 23:57:00 »

Erre a képre gondolsz?
http://www.bleachfan.hu/manga/mangas/Bleach%20manga/483/01.jpg
Mert ha igen ő fiú és nem lány Nevet
Ryūnosuke Yuki a neve és úgy emlékszem az egyik tipp az volt hogy Ichigo tanítványa lesz,még megtörténhet kacsint
Naplózva

Zaraki Kenpachi
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 488


Zaraki Kenpachi 11th Division Captain


« Válasz #21 Dátum: 13 márc 01, 07:46:40 »

Kösz K ichigo
Hát mindeki tévedhet Nevet, nem nagyon emlékeztem, hogy hogyan nézett ki csak hogy kisgyerek volt.
Megtörténhet, ő lesz a padavan aki túlszárnyalja a mesterét és nyomul majd a quincy-k ellencsak nehogy úgy járjon mint Anakin Nevet Amúgy most így este ugrott be pár dolog hogy voltak olyanok akik azt sejtették hogy ő a Lélekkirály ugye?
Naplózva


                                                     Watashi wa aimu Juu Ichi Ban Tai Taicho Zaraki Kenpachi !
K ichigo
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 3176


Shinigami Daiko Partner's: Tensa Zangetsu & Rukia


« Válasz #22 Dátum: 13 márc 01, 14:18:07 »

Ja hát ez a legjobb a sok találgatásban,amellett amit a siker öröme nyújt,hogy többet visszanézve már jót tud derülni rajta az ember. Mosolyog
Amúgy a lélek király nemét még mutatta be Kubo,érdekes lenne ha nem is lenne neki,így illik rá Aizentől hogy az a valami.
Tudom hogy általában férfiak a királyok de nem általánosítok,lepjen meg kacsint
Naplózva

Ahate Naraku
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 272


Shinigami


« Válasz #23 Dátum: 13 márc 01, 17:41:23 »

Az Ichigo vs Aizen fight-ot követően, az Anime-be volt egy Arrancar csaj, na az ki volt? ikszdé
És annak lesz még valami jelentősége?
Naplózva
K ichigo
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 3176


Shinigami Daiko Partner's: Tensa Zangetsu & Rukia


« Válasz #24 Dátum: 13 márc 01, 18:19:32 »

Jó kérdés Nevet
Sokszor megszívta már,de mivel többször szerepelt +szálnak betehető majd ha neki indulnak az arrancarok és hollowok mivel az erődje jó hordozható támaszpont csak még gyenge.
Bár kis esélyét látom hogy szerepeljen max 1-2rész talán ?
Ja és nevét nem tudni,csak hogy Aizen szolgája.
Naplózva

Ahate Naraku
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 272


Shinigami


« Válasz #25 Dátum: 13 márc 01, 18:30:52 »

És ez az arrancar csaj szerepelt a mangában is, vagy csak az anime-ben?
Naplózva
K ichigo
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 3176


Shinigami Daiko Partner's: Tensa Zangetsu & Rukia


« Válasz #26 Dátum: 13 márc 01, 18:44:27 »

Csak Animeben szerepelt,bár néha pár dolgot úgy beépítenek hogy simán megállja a helyét aki nem olvas mangát 1-2fel se tűnik csak utólag kacsint
Naplózva

Zaraki Kenpachi
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 488


Zaraki Kenpachi 11th Division Captain


« Válasz #27 Dátum: 13 márc 01, 20:16:16 »

Nekem fel se tünt, hogy szerepelt volna az animébe, de ez mellékes hamár a HM-ben maradt erős arrancarokról beszélünk akkor mi van Yammy-val ő most él-e vagy hal ? Nevet
Naplózva


                                                     Watashi wa aimu Juu Ichi Ban Tai Taicho Zaraki Kenpachi !
Tilon
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 4169



« Válasz #28 Dátum: 13 márc 01, 20:32:06 »

A Databook szerint meghalt.
A kapcsolatok hiányán én nem lepődöm meg. Az One Piece-ben még ennél is kevesebb van xD
Naplózva

"Rossz szerencsét hoztam." (Black Cat)
"Nézz rám! Nézz rám! A bennem lakó szörnyeteg már ilyen nagyra nőtt!" (Monster)
Ahate Naraku
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 272


Shinigami


« Válasz #29 Dátum: 13 márc 01, 20:48:13 »

És mivan Yammy aranyos kis kutyájával? Nevet Talán őt sajnáltam eddig a legjobban, hogy most egyedül maradt ikszdé
Naplózva
Oldalak: 1 [2] 3 4 ... 7
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!