24 máj 02, 00:51:13 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 22 23 [24]
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Hoshi no Samidare  (Megtekintve 95250 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Exkirion
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 4633


Jaaku na mahoutsukai | Fate/Encyclopedie


« Válasz #345 Dátum: 14 jan 29, 19:33:14 »

Egy kis utólagos érdekesség. (Remélem olvassa még ezt majd valaki ennyi idő után.)

Animus, Anima és az időutazás. Mennyi időt utaznak vissza az ikrek Animus egyes győzelmei után?

A nyomok nagyjából ezek:
-Anima állítása, Animus kérdésére, hogy mióta csinálják már ezt? A válasz: Ki tudja, talán több száz.
-Szintén tudjuk, hogy Animus és Anima a 32. századból valók vagyis, valahonnan 3101 és 3200 közöttről.
-A harmadik nyom, hogy a Gólemek szabályrendszere miatt legfeljebb 1 évig tarthat ez a viadal, de tudjuk, hogy hamarabb is vége lehet a hercegnő vagy a lovagok halálával.

Na akkor számoljunk.

Legyünk szerények és mondjuk, hogy Animusék valahonnan a 32. század első feléből jönnek, számoljunk most 3120-al.

Érdemes megemlíteni, hogy a szabályokat Anima, hozza így biztos beletelt néhány vereségbe, mire rendesen felálltak, így a helyesebbnek tűnő becslés érdekében egyelőre írjunk le 100 évnyi időutazást (Később majd foglalkozok vele)

Namost. A manga 2005 ben indult, nagyjából ekkor játszódhat a sztori is, de a kerekség kedvéért számoljunk 2010, el, amikor is befejeződött.

Egy egyszerű kivonás után (3120-2010) kiderül, hogy hozzávetőlegesen 1110 évnyi utazásra van szüksége az ESPer ikreknek, hogy elérjék a céljukat.
DE! Anima szerint legfeljebb pár száz éve csinálják ezt relatív idő szerint ezért biztosan kevesebb forduló játszódott le, mint a fele (555) vagyis biztosan 2 évnél több időt utaznak vissza.
Ezt az is alátámasztja, hogy Anima a viselkedése alapján és Animus az első találkozásuk alapján, bizonyosan nem ismerte Samidarét, aki a történet ideje alatt 16. Ez azért lehet, mert az eredeti idővonalban, Sami belehal a betegségébe, de kétlem, hogy az ~10 év után ilyen gyorsan végezne vele egyszer csak.

Úgyhogy szerintem az alsó határt nyugodtan kitolhatjuk legalább 5 évre.

Innentől csak becsülni tudok, de ha azt vesszük, hogy minden harc átlagban 1 évig tart és minden alkalommal ~8-10 évet utaznak vissza az időben, akkor az ikerpárnak megközelítőleg 110 évébe telik megtenni a "távolságot".
Ha ehhez hozzáadjuk azt a 100 évet, amit levontam az elején, mint "próbaidő" és ott csak úgy nézzük, hogy minden próbakört Animus ~6 hónap alatt rendez le (Van, amit gyorsabban eleinte, van, amit lassabban késöbb) , akkor a végleges eredmény ~160 évnyi utazás térben és időben, ami lényegében meg is felel Anima ködös leírásának.
Ez pedig azt jelentené, hogy körülbelül 120-146 alkalommal került sor a bestia lovagok küzdelmére, ami magyarázná, Animus miért unja már mint a kását és miért kérdezi, meg Animától, hogy "Meddig, akarsz még kardoskodni ellenem?".

Végső spekulációk:
(Minden adat csak hozzávetőleges spekuláció)

Harcok száma: ~120-146
Anima és Animus kora a sztori idején: ~171-173
Időben utazott évek száma: ~160
Időben való utazás egy vereség/győzelem után: ~8-10 év
« Utoljára szerkesztve: 14 jan 30, 17:24:13 írta Exkirion » Naplózva

Szanisz
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4132


Főkapitâny


WWW
« Válasz #346 Dátum: 14 jan 30, 04:40:57 »

Ilyen mesteri és logikus levezetést még nem láttam.
Gratulálok, ezennel hivatalosan is number van fanná léphetsz elő a manga történelmében.
Naplózva



 
Exkirion
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 4633


Jaaku na mahoutsukai | Fate/Encyclopedie


« Válasz #347 Dátum: 14 jan 30, 11:21:50 »

Na azért annyira nem volt ez nagy varázslat. Csak osztottam, szoroztam kicsit. Nevet
Naplózva

Secret-chan
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 37



« Válasz #348 Dátum: 14 dec 22, 20:07:39 »

Ez egy fantasztikus manga.  Néhány nap alatt olvastam el és sajnálom, hogy vége. Nagyon jó volt a történet, a karakterek, minden. Remélem hamar lesz belőle anime is.
Naplózva
Exkirion
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 4633


Jaaku na mahoutsukai | Fate/Encyclopedie


« Válasz #349 Dátum: 14 dec 22, 20:20:03 »

Örülök, hogy tetszett. Igen én is, de egyellőre nem úgy néz ki sajnos.
Ajáld másnak is, hogy minél többen megismerjék.
Naplózva

Jon97
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 1702


Azor Ahai


« Válasz #350 Dátum: 14 dec 24, 14:46:22 »

Ez egy fantasztikus manga.  Néhány nap alatt olvastam el és sajnálom, hogy vége. Nagyon jó volt a történet, a karakterek, minden. Remélem hamar lesz belőle anime is.

Anno még elkezdtem én is, de aztán leálltam pár fejezet után. De a kommented után újra elkezdtem, és nem nagyon tudtam letenni. Mint látható, 24.-e van, vagyis két nap alatt elolvastam az egészet Nevet
Nagyon jó volt. Rettenetesen jó karakterek, a bestiák hozták a humort (annyira, de annyira megszerettem őket...majdnem elérzékenyültem, amikor el kellett válniuk.), és a történet sem volt rossz, bár megmondom őszintén, én a végétől többet vártam. Egy kicsit klisés lett, de belegondolva, hogy miket kevert közben, tényleg nagyon jó volt.
Animust viszont nem sikerült megértenem, meg amúgy Animát sem igazán. Annyira, hogy is mondjam, sterilnek tűntek, főleg Animus. Ahogy a lólovagja (bocs, de a neveket nem tudtam megjegyezni) is mondta, ő az egyetlen gyerek. Nem tudom, harcban is többet vártam volna tőle, de főleg személyiségében éreztem szegénynek. Anima is sokszor eléggé logikátlanul viselkedett, mintha néha már ő sem realizálta volna azt, hogy itt a föld sorsa a tét. A hercegnő karaktere sem tetszett, túlságosan is szűklátókörű volt egészen a végéig. Meg önző, számomra túlságosan is. Yuuhit sem igazán tudtam megkedvelni. Hogy is mondjam, ezek a karakterek egyáltalán nem emberközeliek. Számomra nehéz elhinni, hogy ilyen emberek élhetnének. Yuuhi még oké, talán, de a többiekkel kapcsolatban fenntartásaim vannak. Nem tudom, hogy sikerült-e jól megfogalmaznom.
VISZONT. A többi karakter, az összes lovag, az összes bestia, és az egyéb epizódkarakterek fantasztikusan részletesek, emberközeliek, érthetőek, szerethetőek voltak. Kiemelném Hangetsut és a mestert...olyan tanulságos, bölcs karaktereket ritkán látok. Na és hozzájuk képest, Animus, Anima, a hercegnő, és Yuuhi motivációit nagyon kevésnek tartom. Persze Yuuhi rengeteget fejlődik a történet során. De számomra igazán zavaró az, hogy Animus "csak" egy őrült volt, semmi több.
Noi...ember, egy ilyen kisállatot nagyon szívesen elfogadnék. Te tényleg, amennyi humort, és szép pillanatot tudtak szállítani a bestiák, nem semmi  bow
Szóval nagyon jó volt, a hiányosságai ellenére. Egyszer még szeretném elolvasni még egyszer, alaposabban.
Ui. Különösen tetszett, a gyerek-felnőtt téma, a felnövés motívuma, hogy milyen is egy igazi felnőtt. Talán mert pont ebben a korban vagyok (18).
Uii. Ha már olyan dolgokat mondtam, amikről már volt szó, akkor bocs, nem olvastam vissza a kommentek között.
« Utoljára szerkesztve: 14 dec 24, 14:49:05 írta Jon97 » Naplózva

"Rossz úton jár, aki álmokból épít várat, s közben elfelejt élni.” (Harry Potter és a bölcsek köve)
"Jól jegyezd meg, Luffy. Kerüljön bármibe, mi ketten...megbánás nélkül fogjuk leélni az életünket!" (One Piece 589)
"Az, hogy kisebbségben van, ha akár egymaga alkotja a kisebbséget, még nem jelenti azt, hogy őrült valaki. Van igazság, és van hazugság, s ha akár az egész világ ellenében is az igazsághoz ragaszkodunk, még nem vagyunk őrültek." (George Orwell: 1984)
Secret-chan
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 37



« Válasz #351 Dátum: 14 dec 25, 12:42:15 »

Örülök, hogy a kommentem hatására mégis elolvastad.  Mosolyog
Naplózva
Lew
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 5679


Trollbarlang díjak:Legjobb topic, Legnagyobb topic


WWW
« Válasz #352 Dátum: 14 dec 26, 01:14:50 »

A manga valóban jó, de kétlem, hogy ilyen jól működne animében is. Nagyon profi csapat kezébe kéne adni, hogy kihozzák a mangából amit lehet és még hozzá is tudjanak tenni valamit. Mert hát szerintem a képkockáról képkockára adaptálás itt nem működne.

Modernizálni kéne, mint a Parasyte-ot.

Naplózva


Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #353 Dátum: 14 dec 26, 14:40:49 »

Modernizálni...? Ezt konkrétan mire érted?

Szerencsére ez egy olyan manga, ahol a TV-n, telefonon és a DVD-lejátszón (no meg néhány gránáton ikszdé) kívül nem bukkan fel más technikai eszköz.
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
Lew
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 5679


Trollbarlang díjak:Legjobb topic, Legnagyobb topic


WWW
« Válasz #354 Dátum: 14 dec 26, 15:35:38 »

Karakter designt némileg a mai ízlés számára átszabni, de mindezt úgy, hogy megmaradjon az eredeti stílus. Számomra már a mangában is kicsit bugyutának hatottak a gólemek, de animében jobban kijönne, ha nem rajzolnák át őket egy kicsit. A rajzolást is fel kéne kicsit javítani, mert nem mai darab már, de úgy kéne mindezt véghez vinni ,hogy ne vesszen el a manga egyedi stílusa.

Ezért mondtam, hogy minimum egy Madhouse vagy Bones kezébe kéne adni. Nagy duzzogva talán Shaft vagy A-1 Pictures.
« Utoljára szerkesztve: 14 dec 27, 15:49:05 írta Lew » Naplózva


Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #355 Dátum: 14 dec 26, 17:50:07 »

Aham, értem már mire gondolsz. Hát igen, az első pár gólem elég "gagyi" lett, úgy a hétszeműtől kezdve néznek ki tényleg normálisabban. A rajzolást én nem tekinteném "akadálynak", ahogy írtad, egy jó stúdió meg tudná oldani (együttműködve a mangakával). Elég ha csak a Shingeki no kyojin említem. Meg merem kockáztatni, hogy a mangája az animéje nélkül még mindig "sehol" sem tartana. A "Májusi Hullócsillageső"-ben is megvan a lehetőség. Mondjuk én nem egy 10 részes animében képzelném el, hanem legalább egy 20 részesben. A sok szereplő, sok helyszín és az elég hosszú történeti idő miatt még fillerek is jócskán beleférnének.
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
Oldalak: 1 ... 22 23 [24]
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!