24 máj 02, 12:07:58 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 21 22 [23] 24
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Hoshi no Samidare  (Megtekintve 95260 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
EnxTheOne
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 336

A világ leendő teljhatalmú ura.


WWW
« Válasz #330 Dátum: 13 jún 20, 20:25:47 »

Azt meg kérdezhetem hogy kb mikorra várható a következő projekt? Nevet
Naplózva
Exkirion
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 4633


Jaaku na mahoutsukai | Fate/Encyclopedie


« Válasz #331 Dátum: 13 jún 20, 20:45:08 »

Persze. Majd.
Még én sem tudom pontosan Nevet
Naplózva

lartem
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 92



« Válasz #332 Dátum: 13 jún 23, 21:42:11 »

Kb minden héten péntektől kezdve csak azért vártam a következő hetet , hogy elolvashassam a következő Hoshi no Samidarét. Most így vasárnap este eszembe jutott , hogy dejó holnap hétfő.. Nevet Hiányozni fog hogy nem tudok többet izgulni Yuu-kunék kalandjain.
Köszönöm a fordítást, több mint egy évig foglalkoztatta az agyamat ez a történet .
Kíváncsian várom a következő projekteteket:) Remélem jó lesz Mosolyog
« Utoljára szerkesztve: 13 jún 23, 21:42:56 írta lartem » Naplózva

Szabika
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 2103


No akame ga kill no life


« Válasz #333 Dátum: 13 júl 04, 20:36:53 »

Gondoltam elolvasom ezt a mangát. Az első 10 fejezet, hogy őszinte legyek egy rakás szar volt. Csoda, hogy kibírtam addig. Utána már kezdtek lassacskán beindulni a dolgok és egyre jobban megtetszett. Mosolyog
Jó kis anime lehetne belőle és miért is ne? Szívesen megnézném. Mosolyog Yuuhi sok helyen olyan mint a mirai nikki-s yuuki. Idegesítő is volt néha. Az hogy külön erőt alkottak samidaréval az felcsigázott, mert érdekelt mi lesz a végén majd. A többiek személyisége bejött. Ami leginkább megfogott az a képességük. A legtöbb esély shimaki-ban volt. Ki is használta. Mosolyog A yaako x yuuhi esélyre való szerelmi szál viccnek jó volt, de hogy meg se történt azért azt sajnálom. Nevettem jót, mikor a végén yaako feleségül ment shimaki-hoz. ikszdé
Mikazuki-nak több szerep is juthatott volna, amilyen harcmániás már. Nevet

Yuuhi-n és Noi-n is nevettem sokat. Az a gyík meg a megjegyzései néha...ikszdé

Yuuhi lett a kedvencem, mikor már a Babilonnal harcolt. Passzolt hozzá és menő is volt. Érinthetetlen...Nevet

Adnék egy 10/9-et erre a mangára. Ha az eleje nem lett volna olyan érdektelen, akkor 10-et is megérdemelne. Animét belőle! Mosolyog
Naplózva
Exkirion
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 4633


Jaaku na mahoutsukai | Fate/Encyclopedie


« Válasz #334 Dátum: 13 júl 04, 23:06:05 »

Az eleje valóban elég felvezető jellegű, szarnak azért nem mondanám, de izlések és pofonok.

Amúgy az animéje ennek, háááát. Na jó felvázolom mi a baj. Az van, hogy valami számomra teljesen érthetetlen és felfoghatatlan oknál fogva a manga nem volt túl népszerű japánban, sőt mondhatni egyáltalán nem volt az, ráadásul amennyire tudom a kötet eladásokkal se kereste halálra magát a kiadó, de ott már egy fokkal jobban teljesített.

Röviden: Pénz.
Sajnos az utóbbi jópár évben ez vitte nagyon az anime piacot, bár "mostanában" azért egy-egy stúdió felkarol közkedveltebb, de eladások alapján kevésbé népszerű mangákat is lásd: Kimi no Iru machi (Most indul a nyáron), Kamisama hajimemashita (tavaj nyári darab), más stúdiók pedig régebbi darabokhoz nyúlnak lásd: Rozen maiden 3. évad (most indul a héten) vagy a tavaj kiadott Jojo's bizarre adventure első és második évadjának (Phantom Blood & Battle tendency) feldolgozása (1987-91 es darab), ja és mellesleg szuper kis manga csak ajánlani tudom.

Szóval mindent összevetve, én látok rá esélyt, remélem mások is egyetértenek velem, mármint azok közt, akik ezeket ténylegesen animálják is (Anime stúdiok).
« Utoljára szerkesztve: 13 júl 04, 23:07:30 írta Exkirion » Naplózva

isti1017
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2


« Válasz #335 Dátum: 13 aug 07, 21:54:49 »

Nekem nagyon tetszett az elejétől a végéig. Nevet Komolyan mondom kár lett volna kihagyni. De úgy olvastam volna még tovább.. Sír
« Utoljára szerkesztve: 13 aug 07, 21:55:30 írta isti1017 » Naplózva
lartem
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 92



« Válasz #336 Dátum: 13 nov 12, 23:35:30 »

Gondolkodom , esetleg egy doujunshiban, ami az említett előző menet során történhetett a hősökkel,
Valaki esetleg besegítene az elméletben ? lenne pár kérdésem, amire nem emlékszem, és nem nagyon érek rá megkeresni a mangában:

Hogy vannak a pontos szabályok? Akkor van vége amikor a hercegnő meghal/az összes lovag/az összes gólem ?

Most itt benyomásra lennék kíváncsi: ha jól emlékszem konkrét utalás nem volt a mangában az előző hercegnőre, de mintha animus meglepődött volna azon, hogy anima ilyen sokáig nem jelenik meg, ezért arra merek következtetni az első fejezetből, hogy a hercegnő mítikus bestia lovag szinten volt, Sami csak simán kitűnt.

Mit lehet tudni az előző menetről? Amire emlékszem hogy Noi és Shea majdnem az elején kiesik, egymás után , és a végére azt hiszem csak 4-en maradnak, a Ludo, a bagoly ( nem emlékszem :/) és kik ?

Lehet hogy nem lesz semmi belőle, de most eléggé leköti a gondolataimat , ezért gondoltam megpróbálom, de jelenleg ezek az infók szükségesek hozzá, hogy nekivágjak:)

Köszönöm a segítséget:)
Naplózva

shiranai
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 979



WWW
« Válasz #337 Dátum: 13 nov 13, 08:01:37 »

Én csak arra emlékszem, hogy a bagoly lovag maradt utoljára, mert elárulta a többieket (talán Ludo volt az utolsó elötti, mert ő figyelmeztetett a bagoly sunyi mivoltára). Majd egyedül próbálta legyőzni Animust, de elbukott. A szabályok meg szerintem mindig változnak.
Naplózva


"Ha szemmel mindent el lehetne intézni, akkor csak halottak és terhes nők lennének a világon."
"Minden emberi félelem alapja egy korábban becsukott ajtó, félig nyitva."
Exkirion
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 4633


Jaaku na mahoutsukai | Fate/Encyclopedie


« Válasz #338 Dátum: 13 nov 13, 14:01:27 »

Szabályok:
-Vannak néha változtatások de alapvetően:
12 lovag van és 12 Gólem, a 3 mitikus bestia csak késöbb jelenik meg, azon beosztás szerint, amit Yuuhi az egyszarvú megjelenése után megfejt.

Akkor van vége ha meghal a hercegnő vagy a 12 lovag, illetve ha elpusztul minden Gólem, akkor Animus beszáll a harcba és őt is le kell győzni, hogy a lovagok győzzenek. Amig a hercegnő él vagy a 12 lovag addig a Biscuit hammer nem sújthat le.

A hercegnő, minden esetben Anima és Animus őse vagy azok egyik közeli rokona.

Az előző körröl amit tudni:
-Animus nyer úgy, hogy a 12 lovag meghalt, de a hercegnő nem.
-Ludo maradt utoljára Lokival.
-Noi viszonylag gyorsan kiesett, rögtön az után, hogy Shea megmentette őt, amibe Shea lovagja belehalt.
-Ludo a végén halt meg, utolsó előttiként.
-Az utolsó 3 élő lovag Loki, Ludo és Dance volt.
-A bagoly lovag áruló lett, de valójában nem, csak óvatlanul akarta találni, animust. Ő maradt utoljára, végül hátbaszúrta Animust, de nem jött be a dolog és meghalt. (Valószínűleg nem tudta, hogy Animus is Gólem és bár sikerült hátbaszúrnia nem ért el vele semmit)

-Zan a fua figurákat kedveli lovagnak
-Lance a gyávákat
-Kiru a bátrakat
-Muu a kedveseket
-Noi az okosokat
-Ludo a nemeslelkűeket

Hirtelen ennyi, ami fejből megy. Ha eszembe jut valami hozzáírom ehhez a posthoz.
« Utoljára szerkesztve: 13 nov 13, 14:05:28 írta Exkirion » Naplózva

lartem
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 92



« Válasz #339 Dátum: 13 nov 13, 22:56:42 »

Köszönöm Mosolyog a Hercegnős , és az utolsó csata ami az igazán fontos Nevet
Nevet ismétlem , nem voltam sosem túl kitartó, de szeretnék egy oneshot-ot csinálni a hoshi no samidare-hez, esetleg az előző utolsó csata , vagy valami hasonló:D nemtudom.. lehet hogy csak pár karakter desingig jutok , ha elkészül valami, úgy is kiteszem ide Mosolyog
Naplózva

Exkirion
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 4633


Jaaku na mahoutsukai | Fate/Encyclopedie


« Válasz #340 Dátum: 13 nov 14, 12:06:13 »

Amúgy kicsit utánaszámolgattam és azok alapján, amit Anima és Animus beszél az életkorukról plusz számba véve azt, hogy egy "háború" kb 1 évig tart, nagyjából feltételezhető, hogy Animus minden elért győzelmével 10-12 évet utazik vissza az időben (vagyis a manga a 10-15. harcot dolgozza fel), szóval az előző csata az eredeti idővonal szerint nagyjából 1-2 évvel a manga befejezése után kezdődhetett (a timeskipet is beleértve), vagyis nem kizárt, hogy valamelyik résztvevő a mostani főhősök barátja/ismerőse is lehetett akár (Pl: Nagumo fia).

Az eredeti idővonalban egyébként igen valószínű, hogy Sami belehalt a betegségébe mielőtt még újra találkozhatott Yuuhival, tekintve, hogy anima szerint "A történelemben nincs fejlegyzés", hogy Samit sikerült-e megmenteni az anyjának, ami arra utal, hogy nagy eséllyel nem, mivel, hogy Sami ebtegsége akkor még gyógyíthatatlan volt és ha (egy ráadásul már akkor is híres) valakinek sikerül meggyógyítania egy gyógyíthatatlan beteget azt fel szokás jegyezni.
« Utoljára szerkesztve: 13 nov 14, 12:08:55 írta Exkirion » Naplózva

lartem
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 92



« Válasz #341 Dátum: 13 nov 14, 16:32:56 »

Uhh , ez kb mindent megváltoztat Nevet az tetszik , hogy eredeti karakterek is élhetnének benne..
Ha jól vettem le az első részből, akkor a Hercegnő és a mítikus bestia lovagok vannak kb egy szinten , de a hercegnőre volt utalás, hogy mindig fizikai erőben nyílvánul meg az ereje? szóval, ha Sami más stílusú lenne, akkor akár lehetne neki saját Domain Controllja is?
Naplózva

shiranai
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 979



WWW
« Válasz #342 Dátum: 13 nov 14, 17:43:35 »

Kíváncsivá tett ez a one shot ötlet. Azonban nem szomorú befejezés, hogy mindenképpen veszteni fognak (mint mikor tudtam, hogy Dart Vader lesz Anakinből  Nevet)? Egyébként ha elkészül, ennek ellenére is szívesen olvasnám.

Szerintem simán lehet domain controllja is a hercegnőnek, mert nem mondták ki hogy csak a lovagoknak lehet.
Naplózva


"Ha szemmel mindent el lehetne intézni, akkor csak halottak és terhes nők lennének a világon."
"Minden emberi félelem alapja egy korábban becsukott ajtó, félig nyitva."
Exkirion
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 4633


Jaaku na mahoutsukai | Fate/Encyclopedie


« Válasz #343 Dátum: 13 nov 14, 23:55:48 »

Sami elég különleges eset, mert ő alapvetően erősebb ESPer lehetne ha felébredne a saját ereje, mint Anima vagy Animus. Anima lényegében nem tesz mást, mint felébreszti az ő saját erejét. Ha emlékeztek a végén, amikor összetörik a Blues Drive a két Ani is meglepődik, hogy Sami ujraépíti a törmeléket, ráadásul Animus halála után a saját erejéből tartja egyben a szigetet is.

Ami erőt használ Sami, az a sajátja csak Anima nélkül nem tudja használni. A fizikai ereje neki lényegében a Domain controlja csak arra használja, hogy fokozza az erejét. Aztán késöbb megtanulja használni vizen járásra is stb. A külömbség az, hogy amig a legtöbb lovag ereje Animától fakad, Samié nem, az az ő sajátja.

Szóval igen valószínű, hogy a legtöbb hercegnő inkább olyasmi volt, mint a lovagok és sokkal sokkal gyengébb, mint Sami, ezért is jöhetett létre a szabály, hogy meg kell őt védeni.

Én azt gyanítom, hogy a Sami utáni legerősebb hercegnő kb olyan erős lehetett, mint Yayoi vagy Nagumo mitikus bestia formájukban. És ha tippelnem kéne azt mondanám, hogy ez előző hercegnő valószínűleg Hisame és Hangetsu lánya vagy unokája lehetett.
« Utoljára szerkesztve: 13 nov 14, 23:58:29 írta Exkirion » Naplózva

Shing
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 41



WWW
« Válasz #344 Dátum: 14 jan 14, 00:11:31 »

Most olvastam végig. Nagyon sajnálom, hogy vége lett.  Szomorú A szívemhez nőtt a történet és a karakterek. Meglepően jól be lett mutatva minden karakter, ilyet se gyakran láttam. A történetvezetés is nagyon jó volt. Remélem lesz belőle anime, mert szívesen újranézném. A végső csaták pedig iszonyat ütnének meganimálva. Plusz jó zenék, szinkronhangok... áhh, remélem egyszer megcsinálják.
Ja és köszi a fordítóknak a munkáért. Jól választottak amikor elkezdték fordítani. bow
Naplózva
Oldalak: 1 ... 21 22 [23] 24
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!