dungeonlord
Nem akartam offban vinni a témát.
Paidion írta:

Burgess nem parancsnok. Ha jól emlékszem BB-nél "x hajó kapitánya" szerint van a hierarchia, Shiliew pedig a második hajó kapitánya, nyilván BB az elsőé, így nem kérdés (bár eddig sem volt az), hogy Shiliew a legerősebb BB után.
.

Szerintem csak más nevet adtak a parancsnokoknak nem? Mert Jacknél is ezért keveredtem meg.
Ahogy a másik topicban leírtam, Burgess nem lehet ennyire gyenge.

Elméletileg Shiliew a legerősebb a Bbnél,de azért Burgess a közelében kell lennie. Úgy mint Sanji és Zoro.
Ezért is esik nehezemre elhinni,hogy csak ennyi lenne az ereje.Dressrosa arénájánál egyetlen ütéssel kidobott mindenkit az arénából. Marinefordnál is majdnem mutatott valamit.Gapr fejbe ütötte, de semmi baja nem lett.
Nagyon remélem,hogy lesz egy visszavágó.Mert az a küzdelem szégyen volt.Még Ussopnál rosszabb..

hgabi
dungen

Melyik küzdelem volt szégyen? A Marinefordi? Illetve kire nézve volt szégyen?

Egyébként egy kérdés. Ez hivatalosan meg van erősítve, hogy Shiliew a legerősebb Feketeszakáll emberei közül? Vagy ez csak a rajongók véleménye. Érthető lenne, mert Magelannal egy szinten van. De a csapat nagy részének erejét nem is ismerjük, csak azt, hogy egyenként is borzasztó veszélyes emberek.

dungeonlord
hgabi írta:

dungen

Melyik küzdelem volt szégyen? A Marinefordi? Illetve kire nézve volt szégyen?

Dressrosa arcnál a Sabo vs Burgess beszélek .
Nem Sabo győzelmével volt a bajom, hanem az egyoldalú harccal.
Nehezemre esik elhinni, hogy nem tudott megsebesíteni egy kezdő logiást.
Marineford után BB csapata megállás nélkül harcoltak a Yonko címért. Erős csapat nélkül senki lehet Yonko vagy kalózkirály.

BB pedig Burgess jobb keze, aki Timeskip elött és Dressrosa arénájában nagyon jó eredményeket mutatott. Egyetlen ütéssel kidobott mindenkit az arénából és ütései majdnem Garp féle támadásai vannak.De SAbo ellen mintha kicserélték volna a karakterét.Dragon tanítvány ide vagy oda. Burgess nem lehet ennyire puhány.
Shiliew és Burgess egy szinten kell mozogniuk.Mert ők BB legerősebb emberei.(Úgy mint Luffynál Sanji és Zoro)
Ussop és Chinjao vs Lao G szánalmas volt, de Sabo vs Burgess szégyen.
Ezért is várom a visszavágót.
Szerkesztette: dungeonlord - 2018.02.13. 19:45

AFR
Semmi értelmeset nem mutatott Burgess.
És szerintem inkább Avalo lesz Sanji ellenfele azaz BB 2. legerősebb tagja.

Usopp sose harcolt Lao G-vel.

hgabi
Oké, ez nagy részben csak spekuláció amiket mondunk. De nézzük azt, hogy Sabo a Forradalmár sereg tábornoka, ha jól emlékszem Dragon után a 2. ember. Nyilván csak találgatni lehet, hogy Dragon mennyire erős, de ha Sabo a legerősebb utána akkor azért nem kispályás. Ráadásul a Sabo vs Burgess már az arénában eldőlt, ahol még sehol nem volt a Lánggyümölcs. Sabo a hakijával és technikájával úgy roppantotta össze Burgess könyökén azt páncélt, hogy meg sem izzadt, és ez volt a fő fegyvere Burgessnek. Már ott látszott a különbség köztük. Az, hogy a lánggyümölccsel vitte be a végső támadást Burgessnek inkább jelképes volt Ace emlékére.
De ezt nem úgy kell értelmezni, hogy Burgess a gyenge, hanem Sabo hozzá képest sokkal erősebb. Ezt pedig Oda már a legelején megmutatta, hogy ők ketten nem egy súlycsoport. Ettől függetlenül már az is érdemleges, hogy Burgess nem feküdt ki teljesen, hanem titokban követte Sabot és a csapatával leleplezték és felfordulást csináltak a Forradalmár sereg bázisán.

Szóval az őszintét megmondva én Burgesst sosem láttam annyira erősnek. Az, hogy az arénába az átlag gladiátorokat kiütötte nem egy nagy dolog. Luffy és a többi erős ember is az átlag gladiátorokat úgy söpörte félre mint a szemetet. Viszont nagyon kíváncsi vagyok még a többi tagra Feketeszakáll csapatában. Főleg Vasco Shot, Catarina Devon és a személyes kedvencem Lafitte érdekelne.

AFR
Perospero tud szerintetek Haki-t használni?
Jó tudom elvárható és nekem is alap elvárás egy 700 m-ás Yonkou 4. vagy 5. legerősebb emberétől (Snack nem tudom erősebb-e) de láttuk jelét?
Mert néztem vissza oldalakat és mintha a cukrán néha látnék Haki borítást de lehet csak beképzelem.

dungeonlord
Afr Ussop összes küzdelmére gondoltam.
hgabi írta:

Oké, ez nagy részben csak spekuláció amiket mondunk. De nézzük azt, hogy Sabo a Forradalmár sereg tábornoka, ha jól emlékszem Dragon után a 2. ember. Nyilván csak találgatni lehet, hogy Dragon mennyire erős, de ha Sabo a legerősebb utána akkor azért nem kispályás. Ráadásul a Sabo vs Burgess már az arénában eldőlt, ahol még sehol nem volt a Lánggyümölcs. Sabo a hakijával és technikájával úgy roppantotta össze Burgess könyökén azt páncélt, hogy meg sem izzadt, és ez volt a fő fegyvere Burgessnek. Már ott látszott a különbség köztük. Az, hogy a lánggyümölccsel vitte be a végső támadást Burgessnek inkább jelképes volt Ace emlékére.

Ezzel csak az a probléma, hogy ezzel harccal BB legénységét se tudom komolyan venni. Ha ilyen béna az alap tag, akkor többiektől se várok sokat. Régen Marinefordig mutatott valamit és ok Dressrosa noname dobott ki, de azért brutális megerősödött. Másik vicc, hogy később Fujitora azt csinálta Saboval, amit Sabo Burgessel.Mind2 harc egyoldalú volt.Oda nagyon felesleges hypezte Sabot Burgess ellen.
BB csapata nagyok sokat harcoltak egy Yonko címért és a harcok alatt nagyon sokat fejlődhetek. Ilyen eredmények után nem lehet ennyire puhány. Kizártnak tartom.
Továbbá ne feledkezünk meg BB és Luffy közti rivalizálásáról. Így mind 2 legénységtől elvárok valamit..
Szerkesztette: dungeonlord - 2018.02.15. 19:58

AFR
Már mint hogy Usopp Dressrosa-i összes harcára gondolsz?
Mert abból egy rémlik mikor Trebol porig alázta.
A legörömtelibb pillanat volt Dressrosa arc-ban mert pont ennyit vártam a kis gyökértől. Csak azt sajnálom hogy túlélte.

Nem tudom hogy te melyik harcot nézted de emlékeim szerint a Fujitora vs Sabo teljesen kiegyenlített volt. Még Majnard is úgy kapta az infót hogy döntetlennel végződött a harcuk. Arról nem is beszélve hogy egyik fél se vette komolyan a harcot csak lefoglalták egymást.

BB legénységében BB karaktere lett szerintem a leginkább elcseszve.

jasek89
Nem tudom Oda-nak van e célja egyáltalán Usopp karakterével, timeskip után végre felcsillant egy halovány remény h Usopp újra harcképes lesz és ezúttal nem hátrál meg a harc elől. De ugyanaz a gyáva alak, mint volt, ráadásul a saját társait is gondolkodás nélkül hátrahagyta, csak a kilátástalan helyzet miatt gondolta meg magát, mert nem volt hova menekülni.

Értem én h most felébredni látszik benne az észlelés hakija, de nem mindig lesz számára ilyen Sugar féle ellenfelek. Mi lesz majd amikor egy Van Augur féle ellenfele lesz, aki hasonló képességgel rendelkezik? Azt hiszem tudom rá a választ. Majd lepasszolja.

A szalmakalapos csapat legnagyobb csalódása Usopp.

hgabi
Hát én Usoppról nem vagyok ennyire rossz véleménnyel. Mármint igaz, amit írtatok egyetértek vele csak nekem Usopp olyan semleges jelenleg. Nem foglalkozok vele. Time skip után egyébként én is mást vártam tőle. Szerintem tök menő lett a karakterdizájnja. De egy dolog engem akkor is zavar mondjon bárki bármit. Én azt hittem Usopp a time skip után lecseréli a csúzlit legalább egy pisztolyra. Annyira bénán néz ki egy csúzlival, hogy az nem igaz. Tudom persze ez Usopp fegyvere meg mondhatni védjegye, de egy csúzli akkor sem fog felérni soha egy pisztolyhoz.
Emlékeztek mikor Marinefordban Feketeszakáll megjegyzést tett Shanksra? Yasopp abban a pillanatban előkapta a puskáját és kész volt szétlőni mindenki fejét. Na Usopptól is hasonlót várnék egyszer. Tudom, hogy Usopp alapjáraton egy gyáva ember, de egy Yasopp féle lazaság olyan jól állna neki szerintem.

Csilla1050
Ezt áthozom ide :D

@Germa66
Jinbe nincs meg beavatva? Mar a szerepe is megvan

Oda jelenleg szépen integrálja a csapatba és ha csatlakozik a szalmakalaposokhoz, a kormányos szerepkört fogja betölteni a hajón.
Jinbe "hivatalosan" szalmakalapos akkor lesz, ha vége lesz a whole cake island arcnak és a kapitány, Luffy is visszatér a hajróa a csapattársai közé, akikkel közösen fognak koccintani sörrel, szakéval ezzel megünnepelve az új tagot.

Ennyi erővel a thriller barkon hagyott unikornis is csapattag, hiszen Luffy felkérte h csatlakozzon :D A beavatás szükséges! Ők kalózok, nem egymás szomszédai akik összejárnak hétvégén délutánonként focizgatni az utcára.

Ami viszont engem "kicsit" zavar a történetben, az az, hogy Jinbe multjáról nagyon keveset, vagy szinte semmit sem tudunk, és egyelőre a "kötelező" szörnyű gyerekkor elmaradni látszik. Na de kitudja :D

Paidion
Amikor Ace a második hadosztály parancsnoka lett, akkor kit váltott? Mert csak kellett lennie valakinek előtte, de ha jól emlékszem még csak utalás sem volt rá.

dungeonlord
Paidion írta:

Amikor Ace a második hadosztály parancsnoka lett, akkor kit váltott? Mert csak kellett lennie valakinek előtte, de ha jól emlékszem még csak utalás sem volt rá.

Elméletileg BB-vel ,mert az egyik visszaemlékezésnél Ace bocsánatot kért BB-től.

Paidion
Én arra emlékszem, hogy BB-től megkérdezte, nem gond-e, hogy ő kapja meg a posztot úgy, hogy BB már régebb óta a hajón van. BB-nek nem volt gond, hiszen szándékosan nem akart szerepelni a nagy berobbanása előtt.

AFR
Nem derült ki hogy ki volt előtte. De feltételezhetően egy idősebb valaki lehetett aki visszavonult esetleg meghalt. De nem tudjuk biztosra.

Ugrás a fórumra: