Severum
Jó legyen nem volt gyengébb, de azért Marco megjegyezte hogy egy olyan sérülést álmában is hárított volna, persze van aki azt mondja hagyta magát de ez csak kitaláció semmi alapja.
Igen Oden meg tudta vágni Kaidout, át ütötte a védelmét, de egy ütés neki is elég volt mint Luffynak, az is lehet hogy ha nem vonja el a figyelmét a nyanya akkor lehet fel aprítja mielőtt meg tudta volna ütni, de elég egyszer, ez tény marad.

Na azt már nem látom a vissza emlékezésből hogy mekkora különbség van Kaidou és Wb között, mert ahhoz komolyan kellett volna Odennek harcolnia Edwarddal és az egyáltalán nem volt az.
https://naruto-ku...ece/963/15
Összecsaptak egyszer azt leültek dumálni.
Ellenben Kaidou ellen már gyilkos szándékkal ment, és meg is vágta nem túl mélyen, meg is lepődött Kaidou, de biztos jó sokat kibírt volna még abból a vágásból.

Na meg ezektől függetlenül azok a támadások nem hatottak volna Mamára amikbe végül belehalt Fehér bajusz.

"Azt mondta, hogy le fogja rombolni az egész Gyojin-szigetet, mert nincs elég cukorkátok!

Hülye! Bár ha húsról lenne szó, megérteném"

dungeonlord
Severum írta:

Jó legyen nem volt gyengébb, de azért Marco megjegyezte hogy egy olyan sérülést álmában is hárított volna, persze van aki azt mondja hagyta magát de ez csak kitaláció semmi alapja.

Squard incidensről gondolsz ?

Severum
Igen arra.

"Azt mondta, hogy le fogja rombolni az egész Gyojin-szigetet, mert nincs elég cukorkátok!

dungeonlord
Ahogy mondtam. Marinefordnál egy stratégia háború zajlott, ahol Wb és Sengoku sakkoztak.

Wb számított Squardt árulásának, mert jól ismerte SEngokut, aki kifogja használni Squardt háttérstoryját.

Squardt régi kalózbandáját Roger mészárolta le ,aki ezután egy senki lett.
Ha ez még nem lenne elég, akkor ott van Ace, akiről nem tudta, hogy Roger gyermeke. Mivel Squardt gyűlölte Rogert, ezért le is sokkolt, amikor megtudta az igazságot .
Ezt Sengoku egy kis hazugsággal megvezete Squardot, és Wb szövetségeit .

Wb azzal sérüléssel akarta bizonyitani, hogy nem árulja el őket még Acért se , és ezzel nem csak elnézést kért Squardtól ,amiért eltitkolta Ace ügyet, de a szövetségeit bizalmat is visszakapta. Ezzel tovább folytatódott az Ace mentő akció .

Elsőre nekem se esett le addig, amig utána nem néztem, mert ha visszanézed azt a jelentett , akkor Wb említi Sengoku mocskos húzásait az incidens után .
Szerkesztette: dungeonlord - 2020.07.20. 16:06

Severum
De ez csak feltételezés, mert ahhoz nem kellett volna hagynia hogy átszúrja.
Sőt meg se kellett volna hallgatnia a magyarázatát, ha ott helyben levágja akkor mindenki jogosnak tartotta volna, mert mindenki előtt elárulta és megtámadta.
Főleg egy ilyen helyzetben elég necces hagyni hogy a saját buta emberem átszúrjon, aztán majd megkérdezni miért tette és utána szépen meg magyarázni neki, ez ment volna hárítás után is.
Na meg nem is árulta el, akkor meg aztán végképp nincs értelme azzal bizonyítani hogy nem tette meg, szerintem.

dungeonlord
Ez sokkal bonyolultabb, mint az elsőre gondolod, mert Sengoku sejtette, hogy Wb egy Cunamival fog kezdeni, és ezt ki is használta, hogy Wb szövetségeseit szétválassza.
Csak Sengoku arra nem készült fel, hogy Aokiji jege ennyire kemény, amivel a fal nehezen tudott felmenni , és mivel kelet az idő, ezért Sengoku kihasználta Squardot , hogy időt nyerjen, és Wb ellen fordítsa saját szövetségeit .

Szándékosan teremtetek olyan szituációt, amellyel Wb emberei teljesen patt helyzetben voltak.Pánik, miközben Wb leszúrták, és hazugsággal tömték a fejüket .
Squardt helyzete még ennél is rosszabb volt, mert olyan embernek kelet segíteni, akinek az apja megölte a legénységét.
Szerkesztette: dungeonlord - 2020.07.20. 17:15

Severum
Ez lehetett simán így, én azt vonom kétségbe hogy WB szándékosan le szúratta magát. Annak tényleg semmi értelme nem volt, mert csak gyengítette volna magát vele szándékosan, mégiscsak 5 admirális szintű ellenfél, a shichibukai, és azért még jó néhány kemény ellenfél ellen ment.
Azzal is simán meggyőzte volna az embereit, ha elmondja amit mondott is Squardonak, aztán megindul zúzni.
Én ezért állítom hogy ez a beteg Fehérbajusz már nem az a Fehérbajusz volt, aki egy szinten mozgott Kaidouval és Mamával.

dungeonlord
Crocot is megérezte, akkor Squardot nem ? Wb már informálódott arról, hogy Squardot nincs a helyén.

Ne felejtsük el, hogy Wb apaként viselkedett , aki Squardot terhét vállalta magára Ha megfogta, vagy másképp cselekedett volna, azzal SEngoku segít . Bonyolult esetről van szó. Wb itt nem volt védtelen, csak használta az eszét.
Szerkesztette: dungeonlord - 2020.07.21. 19:39

Severum
De ez csak bele magyarázás számomra, meg nem igazán emlékszem mikor védte ki Croco-boyt, emlékeim szerint Luffy védte meg, később is folyton valaki védte.(azt a részét még nem olvastam a mangának, de már csak idő kérdése) Ezért lehet nem pontosak az infóim róla mert csak az anime részeket láttam.

Na meg nem értem miért is segítette volna azzal Sengokut ha nem hagyja magát megsebezni, hanem meg állítja és aztán kérdezi hogy miért is tette?

Vagy gondolod csak azért hittek neki a fiai mert hagyta magát és utána kért csak magyarázatot?

dungeonlord
Severum írta:

Na meg nem értem miért is segítette volna azzal Sengokut ha nem hagyja magát megsebezni, hanem meg állítja és aztán kérdezi hogy miért is tette?

Mert Wb szövetségesei azzal lett becsapva, hogy Wb elárulta őket . Ahogy mondtam, Sengokukék szándékosan teremtetek olyan szituációt , amivel ügy tűnt, mintha Wb tényleg elárulta őket . Mivel Squardt az egyik szövetség kapitánya volt, aki ráadásul nem tudta ki ACe apja, ezért Squardnak jobban hittek, mint Wbnek.
Ha Wb most agresszívan válaszolt volna vissza Squardnak, azzal Sengoku kezére játszott volna .Squardnak háttérstoryja pedig kapóra jött a hazugsághoz.

Abban a jelenetben a morál volt hangsúly. Ezért hagyta magát leszúratni, hogy mindenki rá figyeljen , hogy az egész egy nagy átverés. Ha megállította volna, az nem szólt volna akkorát, mintha valaki leszúr egy császárt nem ? ^^
Nem mind1, hogy Wb miként válaszol vissza Sengokunak.
Szerkesztette: dungeonlord - 2020.07.21. 20:58

Severum
Abban hogy megvédi magát semmi agresszió nincsen, csak némi haki és meg is védte magát.
Persze a fiának tekintette és ezért nem akarta bántani ami oké, de akkor is a világ legnagyobb butasága hogy ezért, hagyja magát megsebezni, és ezzel veszélyezteti az összes többi fiát.
Na meg pont azzal hívta fel magára a figyelmet hogy hagyta magát leszúrni, és csak utána mondta el Squardo hogy miért is tette, addig senki sem tudott róla.
Vagyis ha simán megvédi magát, akkor lehet senki sem figyel oda rájuk, és akkor csak Squardot kellett volna meggyőznie négy szem közt.
Az amit utána mondott WB az semmivel sem lett volna kevésbé hihető ha nem hagyja magát megsebezni.

Ban
Számomra Oda nagyon rosszul rakta Ace-t hozzá a Wano archoz. Megigérte Tamának, hogy segít neki. Yamatóval is találkozott, őt ki is akarta szabadítani, de a bilincseket nem tudta leszedni. Yamatótól valószínűleg értesülnie kellett Odenről, Kaido mocskáról és zsarnokságáról, Wano szar helyzetéről. Erre visszament Fehérbajuszékhoz, minimum Izóval beszélnie kellett volna Wanóról. Aztán átbeszélhette volna a dolgokat Marcóval és Fehérbajusszal. Erre Ace semmit nem mondott Wanóról Izoéknak, vagy mi? Tamát és Yamatót is simán cserben hagyta. Az az Ace, akit én ismertem meg visszament volna Wanóra az egész Fehérbajusz bandával és nekimentek volna Kaidónak, ahogy most Luffy teszi. Ezt az Ace Wanón járt dolgot Oda nagyon nem gondolta át rendesen.

Severum
Na de azt nem tudjuk miről beszélt pontosan Yamatoval, csak azt amit Tamának ígért. De neki azt ígérte hogy majd visszamegy és magával viszi amikor elbűvölő kunoichi lesz belőle. Na meg akkor már FB kalóz volt?

Próbáltam utána nézni, a manga nem mutatja, de az animében nincs még a hátán a FB kalózok jele, ezért lehet hogy ő vissza ment volna, csak lehet nem is tudott a kapcsolatról, mert talán Yamato nem tálalt ki neki minden részletet.
Luffyt meg mintha direktbe várta volna.
Szerkesztette: Severum - 2020.07.22. 01:11

Ban
Az most lényegtelen, hogy Ace akkor Fehérbajusz kalóz volt-e már, vagy nem. Mert járt Wanón, volt Wanóról bizonyos információja. Marco azt mondta, nem tudott Oden haláláról és Wano helyzetéről, mert Wanóról nem jut ki információ. Tehát nem beszélt Ace-el Wanóval kapcsolatban semmiről. De ez ellentmondásos. Mert Ace ismerte Izót. Ha tudom, hogy valaki a csapatomból Wanóról származik, az első szavam hozzá az lenne, hogy én is jártam már Wanón. Tehát a gondom az, hogy szóba kellett volna kerülnie Ace és Izo között a Wanói témának. Nem tudjuk miről beszélt Ace Yamatóval, de azt látta, hogy Tamának milyen szegyén helyzete van, a gyárakat, sőt Kaidóról is tudnia kellett, mivel járt Onigashimán. Még ha Yamato nem is beszélt neki Odenről, amit szintén furcsálnék, mivel egy Oden fan, Kaido uralkodásáról Wanón százas, hogy tudott. És ez az az információ, amit ha elmondott volna Izónak, már feltűnt volna neki, hogy valami nem okés Wanón, utána kellene járni a dolgoknak.

dungeonlord
Ban írta:

Számomra Oda nagyon rosszul rakta Ace-t hozzá a Wano archoz. Megigérte Tamának, hogy segít neki. Yamatóval is találkozott, őt ki is akarta szabadítani, de a bilincseket nem tudta leszedni. Yamatótól valószínűleg értesülnie kellett Odenről, Kaido mocskáról és zsarnokságáról, Wano szar helyzetéről. Erre visszament Fehérbajuszékhoz, minimum Izóval beszélnie kellett volna Wanóról. Aztán átbeszélhette volna a dolgokat Marcóval és Fehérbajusszal. Erre Ace semmit nem mondott Wanóról Izoéknak, vagy mi? Tamát és Yamatót is simán cserben hagyta. Az az Ace, akit én ismertem meg visszament volna Wanóra az egész Fehérbajusz bandával és nekimentek volna Kaidónak, ahogy most Luffy teszi. Ezt az Ace Wanón járt dolgot Oda nagyon nem gondolta át rendesen.

Ha Odána lett volna esze, akkor ezt a dolgot még meglehet volna oldani azzal, amikor Ace Wanoban járt,akkor történt meg a BB incidens, amivel nem volt lehetősége elmagyarázni a dolgokat .
CSak https://www.youtu...L36ZZihMOc ezzel jelenettel elvesztette az egyetlen logikus elméletet .(Ez se lenne logikus megmozdulás Wb részéről , de még mindig jobb a semminél)

Az egész rendszer abból indul ki, hogy csak Luffyék képesek erre, és minden más le van szarva. Ez már Dragon óta feltűnt, és ezt már nem lehet megállítani .k.

Add fel, és lépj túl, mert ez a magyarázat .
Szerkesztette: dungeonlord - 2020.07.22. 10:51

Ugrás a fórumra: