Tapion-sama
Akit érdekel, megjelent az 1. Ace novella kötet angolul, innen elérhető:
https://nyaa.si/v...

Ebből indul majd manga Boichi rajzaival állítólag még idén. Ha jól rémlik, június körül jön a második fele.

A felirat sosem késik. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akarjuk.

Pirategod
A one piece anime megszűnt? Már 2 és fél hete se híre se hanva.e

Szemi1992
Nem nem szűnt meg, volt róla egy hír miszerint a vírusra való tekintettel szüneteltetik az Animét.

peterk
A koronavírus járvány miatt szünetel az új részek készítése, a Wano arc elejeiket vetítik újra.

Hiei
Pirategod írta:

A one piece anime megszűnt? Már 2 és fél hete se híre se hanva.e

Ez a One Piece manga témája semmiköze a One Piece animéhez. Ha mondjuk a jó helyen keresnéd talán találnál némi információt is...

dungeonlord
https://www.manga...-piece-979

czera
Amikor Jinbei és Robin beszélgetnek ki hallgatózik vajon a bokorban? :O

Luffy lehetne okosabb, remélem nem megy nekik... Vagy egyen ő egy jót abból ami felesleg. :D
Szerkesztette: czera - 2020.05.08. 11:03

Severum
Hát inkább azon lepődök meg ha nem megy nekik... XD
Lehet Kaidou idióta fia az, pont őt keresik úgyis. :)

"Azt mondta, hogy le fogja rombolni az egész Gyojin-szigetet, mert nincs elég cukorkátok!

Hülye! Bár ha húsról lenne szó, megérteném"

zsandris1
Beigazolódott, amit valaki már itt mondott: tényleg harc-alapon lehet valaki All-Star.

Úgy néz ki már sose kapunk hetente fehezetet, pedig úgy olvasnám már tovabb...

AFR
czera

Lehet Kaidou fia.

Tetszik hogy Kaidou-nál ha leversz egy magasabb rangban levő személyt akkor feljebb léphetsz az ő rangjába.
Egyébként logikus de jó hogy ki is mondták.

King miért nincs még vérdíjad? :nee

Egyébként Robin viszont. Hát nem hiszem hogy valaha is lett volna ennyire mutatósan öltöztetve (Talán még a legelején Alabasta-ban)
Kifejezetten jól néz ki sőt. Nami semmi most hozzá képest.

Viszont még az előző fejezet kapcsán van egy szomorú megállapításom.
A Headliner-ekre ugyebár Gifters-ekként hivatkoztak.
Illetve csak a 6-ost emelték ki közülük.
Sajnos szerintem ebből az következik hogy minden Headliner SMILE fogyasztó (leszámítva a Szupernova-kat).
Tehát az abbéli régi vágyunk hogy sok valódi Zoan használó legyen a Beast kalózok között és hogy alacsonyabb rangúak között is legyenek mint BM-nál Paramecia-k szerintem esélytelenné vált.

Szomorú de úgy tűnik hogy csak Kaidou, Orochi, a Csapások és a 6-os lesz valódi Zoan. Esetlen még a Numbers és Kaidou fia lehetséges.

Lad
Mondjátok, hogy az nem Pound a borítón. Ne rángassuk már őt is vissza könyörgöm. :nee

saurs
De :D szerintem aranyos történet lett, ahogy az ikerpár találkozott! Ez meg ilyen plussz happy end!

Tapion-sama
Amúgy nem tudom, mit nyávognak itt sokan, hogy ez nem halt meg, az nem halt meg... Pell volt az első és egyben legnagyobb tüske, amit ilyen szempontból kaptunk, azonban semmi hatása nem volt a történetre annak, hogy életben maradt. Én azt a tendenciát látom, hogy aki "meghalt", az csak akkor "támad fel" (lsd. Pell, Bon Clay, Pagaya, és hát akkor Pound), ha már nincs ráhatása a további történetre. Ellenben azok, akiknek igenis van/lehetne (Kuina, Ace, Fehérbajusz, és remélhetőleg Pedro), azok halottak maradnak. Ha esetleg Pedro feltámad a jövőben, majdnem biztos vagyok benne, hogy nem lesz semmilyen fontosabb szerepe. Mielőtt valaki felhozná Sabo esetét: róla szinte azonnal tudtuk, hogy életben maradt.

Ez csak egy elképzelés, nyugodtan cáfoljátok meg. Egyelőre én úgy látom, Oda ezt az irányelvet követi.

A felirat sosem késik. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akarjuk.

zackary
Tapion-sama írta:

Amúgy nem tudom, mit nyávognak itt sokan, hogy ez nem halt meg, az nem halt meg... Pell volt az első és egyben legnagyobb tüske, amit ilyen szempontból kaptunk, azonban semmi hatása nem volt a történetre annak, hogy életben maradt. Én azt a tendenciát látom, hogy aki "meghalt", az csak akkor "támad fel" (lsd. Pell, Bon Clay, Pagaya, és hát akkor Pound), ha már nincs ráhatása a további történetre. Ellenben azok, akiknek igenis van/lehetne (Kuina, Ace, Fehérbajusz, és remélhetőleg Pedro), azok halottak maradnak. Ha esetleg Pedro feltámad a jövőben, majdnem biztos vagyok benne, hogy nem lesz semmilyen fontosabb szerepe. Mielőtt valaki felhozná Sabo esetét: róla szinte azonnal tudtuk, hogy életben maradt.

Ez csak egy elképzelés, nyugodtan cáfoljátok meg. Egyelőre én úgy látom, Oda ezt az irányelvet követi.

Ezek racionális tények, de a baj az, hogy minden halált súlytalanná tesz az ilyesmi. Megöli a drámát, komolytalan lesz az áldozat. Utólag, a történet szemszögéből persze mindegy hogy élnek vagy halnak, de már átéltük az elvesztésüket, akkor maradjanak halottak, mert így nem 'izgalmas történet', hanem 'tündérmese' lesz az egészből, ami csorbítja a történet nagy tanulságos jeleneteit is. Ha meghal valaki, már ferde szemmel nézünk, és nagyon csorbít az élményen hogy ott van a kételkedès szikrája.
Persze lehetne azt mondani, hogy lehet ezek a kamu halálok csak azért voltak hihetők, mert a mesélő csak azt mutatja, hogy hogy éli át a hős a jelenetet saját szemével, és ez indokolja akár a karakter fejlődését, de akkor is túl olcsó hazugság.
Odàt azért tiszteljük, mert kimaxolta az univerzumàt, és nagyon következetes, és értetlenül állunk hogy ez miért lóg ki ebből, mintha csak a felesége kérésére nem ölne meg szerethető karaktereket.
Inkább értetlenül állunk a dolog előtt, mint sem nyávogunk. Sztem.

------------------------------------------------------
Ne tartsd fontosnak hogy fontosnak tartsanak. Csak szeress, és fontos leszel.

https://www.facebook.com/coolgearsteampunk/
Rikiya
Ez fordítva is megközelíthető. Miért hozza vissza őket a halálból, ha úgy sem lesz különösebb szerepük? Ha többé nem lesz jelentőségük a történetben, mi értelmet szolgál a "feltámadásuk"?

Nem tévedsz Tapion, csupán máshogy vélekedünk. Továbbá nem nyávogok, szerintem teljesen jogosan állítom azt, amit.

Oda egy érzelmi fejezetet alkotott Pound-nak, amely arra fókuszált, hogy érzelmi hátteret adjon a karakterének. Ha meghalt, miközben megmentette a lányát, aki soha nem tudhatta meg, hogy ki az apja, tökéletes módja lett volna annak, hogy véget vethessen a karakterének. Különösen az a jelenet, mikor Pez sír, ahogyan Oven megöli Poundot. Azzal, hogy visszahozná őt az életbe, mindezt tönkre teszi. Erre írtam azt, hogy hamis dráma, semmi több.

Akárhányszor belegondolok abba, hogy milyen helyzetet élt túl, akkor a bullshit érzés kering bennem. Sőt, mi több, ezzel megint csak a Big Mom kalózok tekintélyét rontotta, mert hát elég szánalmas, hogy még egy Poundot sem tudtak kivégezni.

- Szerinted mikor hal meg egy ember?
(...)
- Amikor elkap egy gyógyíthatatlan betegséget?
- Nem. Hanem akkor... ha elfelejtik.

Ugrás a fórumra: