hgabi
Igen értem mi a problémád ezzel, de a történet szempontjából ez így teszi izgalmassá a dolgot. Hiszen Robin rendkívül fontos szereplő innentől kezdve, még sokkal jobban, mint eddig. Simán el tudom képzelni, hogy a későbbiekben megpróbálják elrabolni vagy akármi.
Egyébként valószínűleg nem Robin az egyedüli a világon, aki képes elolvasni ezt az írást. De nem hiszem, hogy a Gorosei emberei között kéne keresni az illetőt, aki képes rá. Ha lenne ilyen ember, akkor már a Világkormány megszerezte volna a 3 nagy fegyver legalább egyikét szerintem. Az elveszett évszázad történetét meg amúgy is ismerik a Gorosei tagjai. Hiszen pont emiatt bombáztatták le Oharát, mert a tudósok rájöttek a történetre. Ami valószínűleg ha kitudódna megbuktatná a Világkormány hatalmát.

Gman2
Számomra a leglényegesebb dolog, ami kiderült az, hogy Raftel nem egy random, nagyon nehezen megközelíthető kincses sziget, hanem az elveszett történelem egy kulcsfontosságú helyszíne. Egy olyan ősi legenda, amit Gold Rodger csak felpiszkált, és rafinált módon hírül adta. Ilyen módon az utolsó mondata lehet, hogy csak a világkormány elleni merénylet volt, aminek az új korszak nyitánya csak egy mellékes velejárója.

Shadow_Threat
na, vajh miért lehetett megláncolva ez a nagy shinobi? :)
a Momonosuke-Luffy jeleneteknél könnyesre lehet magunkat röhögni ! :D

Egyesítve 2016.03.05 17:27:24:
hgabi írta:

Igen értem mi a problémád ezzel, de a történet szempontjából ez így teszi izgalmassá a dolgot. Hiszen Robin rendkívül fontos szereplő innentől kezdve, még sokkal jobban, mint eddig. Simán el tudom képzelni, hogy a későbbiekben megpróbálják elrabolni vagy akármi.
Egyébként valószínűleg nem Robin az egyedüli a világon, aki képes elolvasni ezt az írást. De nem hiszem, hogy a Gorosei emberei között kéne keresni az illetőt, aki képes rá. Ha lenne ilyen ember, akkor már a Világkormány megszerezte volna a 3 nagy fegyver legalább egyikét szerintem. Az elveszett évszázad történetét meg amúgy is ismerik a Gorosei tagjai. Hiszen pont emiatt bombáztatták le Oharát, mert a tudósok rájöttek a történetre. Ami valószínűleg ha kitudódna megbuktatná a Világkormány hatalmát.

mi az a három nagy fegyver? :(
Mi az az "elveszett évszázad"? :(
ahogy olvasom a wikiát , van egy ilyen poneglyph Big Mom-éknál is. :)
Szerkesztette: Shadow_Threat - 2016.03.05. 17:32

Jon
Egészen biztos, hogy Roger nem véletlenül kiabálta ki a halála előtt, hogy van olyan, hogy One Piece. Ahogy Fehérbajusz sem véletlenül erősítette ezt meg a halála előtt, és nem véletlen, hogy Sengoku (meg gondolom a Gorosei is) meg agyvérzést kapott közben. És az sem véletlen, hogy Luffy pont beleütközött Robinba, aki véletlenül pont el tudja olvasni ezeket a poneglypheket. Nyilván az sem véletlen, hogy Luffy a legveszélyesebb utat választotta az Új világ elején, és így beleütköztek Kinemonékba. Ahogy az sem véletlen, hogy Sanji pont most került Big Mom kezei közé.
Nincsenek véletlenek :) Roger várt valakire, egy konkrét emberre, nem egy random valakire. Nyilván nem tudta, hogy ki lesz az, FehérBAJUSZ sem tudta, hogy ki lesz, de tudta, hogy eljön majd valaki.
Milyen jó, hogy mi tudjuk ki az, és csak néznünk kell, hogy hogyan teljesíti be a sorsot :D

(De amúgy nem bírtam Luffy hiperaktivitását ebben a fejezetben. Folyamatosan ordibál, ugrál, megállás nélkül. Pedig Luffy tud komoly is lenni...)
Szerkesztette: Hiei - 2016.03.05. 19:57

jasek89
Korábban volt vita arról, hogy Robin mennyire fontos karakter és h egyesek nagyon lehúzták h tök felesleges a szerepe a csapatban mert "csak" olvas. Nos e fejezet után azt hiszem megkapta a választ, hogy nemhogy fontos hanem az egyik legfontosabb szereplő, ugyanis ő adhatja meg az utat Raftelhez és az egyik legfontosabb célhoz a one piece-hez. :)

vincentlll
Engem a Wano szamurájos rész kicsit idegesít valahogy most nem adja mint réggeben az égi szigetes rész
nagyon nem tetszik új szereplők.. én másra vagyok kiváncsi (nem big mom harcra) hanem hogy új világba mi a stájz

Sanji
Érdekes történések, de Odának bele kell húznia, ha ez az év tényleg Sanjié lesz, mert már március van, de még mindig nem Sanji történet szála fut.

vincentlll
hát nem szerintem max 4 hónap fog sanjiról az is elvétve

Sanji
Ettől tartok én is :D Több szál lóg most a levegőben, nem hiszem, hogy Sanjié olyan kiemelkedően fog prioritást élvezni, inkább csak egy lesz a többi közül.

kristofkristof
Akkor meg pláne hosszabb ideig várni kell még Sanjira, ha most belekezdene Oda a Wano flashbackbe, mert gondolom majd az se 1-2 fejezet lesz. Amúgy miután Luffy elindul (a többiek elindulása már kicsit kétes nekem a mostani fejezet alapján), azért ha itt letisztáztak mindent pár hónapig Sanjié lesz a főszerep. Amúgy azóta Sanji már biztos megérkezett, szóval biztos részletesen be lesz mutatva az az eltelt idő, meg, hogy jelenpillanatban mi van vele.

Jon
Biztos vagyok benne, hogy ha egyszer rátérünk Sanji szálára, akkor rá fogunk koncentrálni egy jó ideig. Vagyis a körülötte lévő balhéra. Aztán, hogy mikor térünk rá...az jó kérdés. Attól függ, hogy Luffy mikor fog elindulni Pekomsal.

Amúgy, ahhoz képest Wano ország harcosai nem ejtenek könnyeket, Kinemonék szépen végigbőgték a fejezetet :D Az első oldaltól az utolsóig :D
Nem mintha nem lenne érthető, csak na.
És köszi szépen a gyors fordítást :)) Egy ilyen tömény fejezetnél különösen jól jött :)

i.imgur.com/KfL1QCv.png

vellnerg
A road poneglyphek megmutatják Raftelt,de egyébként mindegyik útvonal,amit az elején választott,oda vezet,szóval nincs itt semmiféle előnytelenség,csak van egy levágás :) másfelől,ha ezek a road poneglyphek által jelölt helyek szigetek,akkor elég a 3 kő is,ami megvan,mert végigmennek a 3 oldalán a háromszögnek amit ad,megfelelő log-al,és meg is van :D Csak én gondoltam erre? :)

Jon
Én is gondoltam erre :D
De amúgy, szerintem egyszerűen lehetetlen megtalálni a szigetet úgy, hogy ha nem tudod hol van. Szerintem akkor már megtalálták volna mások is, nemcsak Roger. Meg eleve... Amikor felajánlotta Roger Fehérbajusznak, hogy elmondja, hogy hol van Raftel, akkor nem úgy tűnt, hogy az odajutás a legnehezebb része a dolognak. Egyszerűen a megtalálása.
Azért gondolj bele, ha se a tengerészet, se a yonkou nem tudja megtalálni...akkor ez nem az erő, vagy a képzettség, rátermettség hiánya miatt van. Főleg, hogy a tengerészetnek ez életbevágó lenne. Hanem egyszerűen fogalmuk sincs, hogy hol van. És ezek szerint nem is nagyon lehet megtalálni.

i.imgur.com/KfL1QCv.png

Shadow_Threat
Lehet víz alatti hely is. Erre nem is gondoltatok? mondjuk város az üvegkupola alatt, stb :)

Hiei
Láttuk, hogy nem víz alatti hely. Oda lerajzolta, hogy egy szép sziget. Amit víz vesz körül.
Nem tudom ki írta, de valószínűleg igaza volt és több "kalózkirály" is létezhetett csak nem hívták így. Azon se lepődnék meg, ha Norland járt volna a Raftelen. A kutya azt mondja Roger előtt is jártak ott. Kétlem ,hogy 100 éve csak úgy eltűnt volna a sziget.
Szerkesztette: Hiei - 2016.03.07. 08:38

Ugrás a fórumra: