Naruto-Kun.Hu » Anime / Mangasorozatok » Egyéb anime / manga sorozatok
[Naruto-Kun Projekt] Douluo Dalu animációs sorozat
Severum
Nem az a lényeg hogy kevés van hanem hogy az mind a 2 emberré változotté volt, és most is emberré változottéra fáj a pápa néni foga.
Pedig bemehetne az erdőbe hogy fogjon egy olyat mint a titán majom vagy a bika kígyó vagy akármilyen másikat.
Na meg mi eddig csak azt a kis részét láttuk a vadonnak amiben eddig jártak, szóval lehet ott több is attól hogy mi kettőt láttunk biztosra.

Én megnéznék egy 50000 éves kék ezüst füvet is, de nem feltétlen kell magasnak lennie neki sőt még terebélyesnek se, de jó lenne meg tudni ezt is.

Hogy miért nem kérdezgeti a szeméről? fene tudja, lehet úgy van vele mint anno San XW fura aurájával, (majd elmondja ha akarja) :D

"Azt mondta, hogy le fogja rombolni az egész Gyojin-szigetet, mert nincs elég cukorkátok!

Hülye! Bár ha húsról lenne szó, megérteném"

Peti94
goku5 írta:
Sétáló fa volt többször is. De a lényeg hogy ha már 100.e éves akkor mekkora nagy egész erdőből látható hatalmas valaminek kellene lennie. Idővel csak nagyra nő meg.

Ja akkor jól emlékeztem :D
Végül is lehet, hogy nem egy hatalmas valami lett, hanem elterült a talajon és a környező fákon, sziklákon, mint ahogy San használja.

Amúgy a Kék-ezüst füvet alapból haszontalannak tartják, így simán élhet akár 100.000 évig anélkül, hogy bárkit érdekelne, mert a legtöbben a nagyobb-erősebb lélekszörnyekre vadásznak, amiktől erősebb és hasznosabb képességeket kapnak.

De például San se "vadászott le" első vagy második gyűrűnek egy idősebb Kék-ezüst füvet, inkább keresett valami amitől hasznosabb képességeket kap.
Mondjuk az kár, hogy kihagyták a második gyűrűjének a megszerzését :( (Reméljük az ötödiket nem hagyják ki) ;)
Szerkesztette: Peti94 - 2020.06.28. 23:57

Chakra
Severum írta:
...
A mentális ereje meg persze hogy igen nagy, mert gyakorlatilag egy 30+os fickó elméje van benne, előző élete minden tudásával, és most még kapott egy mentális fokozót is hozzá.
...

20+ -os. Amikor a Tang szekta nagyöregje rajtakapja, hogy beosont titkos szobába, akkor mondja. És utána már olyan sok idő nem telhetett el, míg rájöttek és üldözni kezdték az 1. rész elején.

Severum írta:
...
Hogy miért nem kérdezgeti a szeméről? fene tudja, lehet úgy van vele mint anno San XW fura aurájával, (majd elmondja ha akarja) :D

Még Tang Haot is kiverné a víz, ha a fiacskája elmesélné, hogy "honnan jött" és ki ő valójában. :D

naruto-kun.hu/images/avatars/csoportkep_220fejezet_6-7oldal_-_retegek_egyesitve.png

https://naruto-kun.hu/
Severum
Én a 2 életét egyben számolva gondolom 30+nak, mert az ő szemszögéből annyi, különben nem emlékezne az előző életére. Bár az fura hogy miért nem emlékszik az anyjára ha az előző életére igen.
Lehet fejlődni kellett kicsit az agyának mielőtt előjöttek az emlékei?

"Azt mondta, hogy le fogja rombolni az egész Gyojin-szigetet, mert nincs elég cukorkátok!

Ayagii
Peti94 írta:

@Ayagii, hogy esetleg nem-e lenne kedved összeírni egy spoilermentes listát, hogy mit hagytak ki eddig vagy mit változtattak meg? ;)

Ahhoz újra kéne olvasnom az egész regényt. Jelenleg kb. a 132. fejezet körül van adaptálva. Egy fejezet nekem olyan 30-40 perc olvasási idő. Tehát a válaszom: sajnos nem.

Hasler írta:

Azért egy két olyan 70 körüli testőrt igazán ki rendelhetett volna hogy távolabbról figyeljék.

Ha jól emlékszem, akkor a regényben, amikor először voltak Shrek Akadémiában, amikor Rongrong még beképzelt volt, mondták, hogy folyamatosan figyelik.

goku5 írta:

NA de Ning bácsi is 2 TD-val járkál! Hol van ez esetben a felesége?
Lehet meghalt és ezért sincs testvére RR-nak.

Őszintén, ezt nem számítom spoilernek, de a biztonság kedvéért:
Rongrong anyjáról az egész regényben sem emlékszem, hogy beszéltek volna, és nem találok sehol semmi információt róla, tehát lehetséges, hogy már halott.

goku5 írta:

Mentális és lélek erő különbségek és mik is ezek pontosan.

Na ez olyan, amit eredetiben könnyebb megérteni, és nem pontos a fordításom, mert több mindent is jelenthet.
A lélekerő az nyilvánvalóan a "szint". Ha fejlődik a lélekerőd, akkor "szintet lépsz". Pl. most 40-es szint körül van a lélekerejük, tehát 40-es szint körül vannak. Magától értetődő.
A Mentális erőt lehetne akár "spirituális erőnek" vagy "mennyei érzéknek". Azért lett "mentális erő" mert így lehet a legkönnyebben megérteni. Hívhattam volna "mennyei érzéknek", hiszen szó szerint azt jelenti, de akkor jött volna a kérdés: hogyan fogyhat ki valakinek az érzéke? Mi van? A spirituális erő meg eléggé magyartalan.

goku5 írta:

Az meg hogy nincs 100.e éves gyűrűje sok valakinek azért is van mert egyrészt csak a 90. szintnél lehet olyat szerezni, és eleve nem sokan érték el. eddig ha jól emlékszem 8-al találkoztunk.

Igen... megint csak olyan, amit elmagyaráztak a regényben, amikor bemutatták a szinteket... Lényegében nagyon kevesen vannak. Összességében 10 és 20 között van kb. a számuk. 100.000 éves gyűrűje meg ugye csak 90+osnak lehet, tehát eléggé ritka.

Chakra írta:

Severum írta:
...
A mentális ereje meg persze hogy igen nagy, mert gyakorlatilag egy 30+os fickó elméje van benne, előző élete minden tudásával, és most még kapott egy mentális fokozót is hozzá.
...

20+ -os. Amikor a Tang szekta nagyöregje rajtakapja, hogy beosont titkos szobába, akkor mondja. És utána már olyan sok idő nem telhetett el, míg rájöttek és üldözni kezdték az 1. rész elején.

Igazából mindkettőtöknek majdnem igaza van. :D Tang San előző életében 29 éves volt halálakor.

Peti94 írta:

Amúgy a Kék-ezüst füvet alapból haszontalannak tartják, így simán élhet akár 100.000 évig anélkül, hogy bárkit érdekelne, mert a legtöbben a nagyobb-erősebb lélekszörnyekre vadásznak, amiktől erősebb és hasznosabb képességeket kapnak.

Persze... hát kit érdekelne a Kék-Ezüst Fű?? Milyen képességet tudna adni akárkinek is? Kékes ezüstös lesz a harci lelkének a színe vagy mi? :D Teljesen haszontalan, gyakorlatilag gaz.

Severum írta:

Igen. Ne feledjük, hogy a teste és egyben az agya akkor újszülött volt, tehát nem volt eléggé fejlett, hogy felfogja mi történik körülötte, vagy valami ilyesmi, tehát nincs igazán mire emlékeznie. Pont, ahogy te sem emlékszel arra, amikor 1-2 hetes voltál.

Húúú... hosszúra sikeredett a poszt... Örülök, hogy beszélnek róla az emberek, így érződik, hogy nem feleslegesen fordítom :D

Peti94
Ayagii írta:
Peti94 írta:
@Ayagii, hogy esetleg nem-e lenne kedved összeírni egy spoilermentes listát, hogy mit hagytak ki eddig vagy mit változtattak meg? ;)

Ahhoz újra kéne olvasnom az egész regényt. Jelenleg kb. a 132. fejezet körül van adaptálva. Egy fejezet nekem olyan 30-40 perc olvasási idő. Tehát a válaszom: sajnos nem.

Köszi a választ, nem baj, gondoltam, hogy sok macera lenne vele (egy próbát megért a kérdés) ;)
Esetleg annyit megtennél, hogy a kövi részekből kihagyott fontosnak tűnő dolgokat leírod? (elég annyi, amire emlékszel)
Ayagii írta:
Peti94 írta:

Persze... hát kit érdekelne a Kék-Ezüst Fű?? Milyen képességet tudna adni akárkinek is? Kékes ezüstös lesz a harci lelkének a színe vagy mi? :D Teljesen haszontalan, gyakorlatilag gaz.

Ja :D Kis szinten még nem sok vizet zavar, de 100.000 évesen már csak a kora miatt is felkelti sok TD figyelmét. ;)

Severum
Ayagii írta:

Húúú... hosszúra sikeredett a poszt... Örülök, hogy beszélnek róla az emberek, így érződik, hogy nem feleslegesen fordítom :D

Hát még mi, hogy örülünk hogy fordítod! :D :bow

Hát reméljük kiderül lassan hogy hogyan is néz ki egy ősöreg le nem rágott kék ezüst fű, anno San is megmondta Wunak az én lelkem a tiéd eledele. XD

Ayagii
Peti94 írta:

Esetleg annyit megtennél, hogy a kövi részekből kihagyott fontosnak tűnő dolgokat leírod? (elég annyi, amire emlékszel)

Ezzel meg sajnos az a baj, hogy nem lehetek sosem biztos, hogy pl. a következő néhány részben nem mondják-e el. A másik baj, meg hogy annyi mindent kihagynak, hogy el sem tudjátok képzelni. Ez persze mindig előfordul mindenféle adaptációnál sajnos. Max az lehet, hogy ugyanígy ha vannak kérdések, amikre régebben választ kellett volna kapni, mert benne kellett volna legyen, azt elmondom. Ezt is főként azért teszem, mert ezek nem spoilerek, hanem kisebb részletek, amik nem igazán folyásolják be a történetet.

De mondjuk van pár érdekesség :D
Pl.: A rózsaszín hajú tanár Shrek Akadémiából, a nevére sem emlékszem, aki régen diák volt, szinte nem is szerepel a regényben. Minden amit mond, azt alapból Nagymester mondta vagy gondolta, csak nem akarták szerintem, hogy folyamatosan Nagymester beszéljen, ezért a szövegeinek felét odaadták a másiknak :D

Vagy amit már indavideón is írtam, hogy Dai Mubai meg Dagi folyamatosan bordélyházba járnak. Amikor Dagit valahol az elején elverték, az is bordélyházban történt, nem pedig azért, mert udvarolt az aréna pultosának. (Mellesleg ez a kínai ókorban teljesen elfogadott volt ilyen évesen (12-13))

Vagy ugyancsak indavideón írtam, hogy amikor az arénában a rejtett fegyvereket használták a náluk sokkal erősebb ellenfelek ellen, akkor eredetileg TÉNYLEG megölték őket. Nagymester találta ezt ki, hogy ne éles harcban legyen rosszul, ha megölik az ellenfelüket.

basic_User
Az olvassa el akit nem zavar a spoiler!

Ayagii írta:

Chakra írta:

Severum írta:
...
...

Igazából mindkettőtöknek majdnem igaza van. :D Tang San előző életében 29 éves volt halálakor.

Severum írta:

Igen. Ne feledjük, hogy a teste és egyben az agya akkor újszülött volt, tehát nem volt eléggé fejlett, hogy felfogja mi történik körülötte, vagy valami ilyesmi, tehát nincs igazán mire emlékeznie. Pont, ahogy te sem emlékszel arra, amikor 1-2 hetes voltál.

spoiler1

Tang San előző életében árva volt, és a szekta fogadta örökbe, így nem emlékezhet a szüleire, és mindent feláldoz a Tang szekta érdekében. Az új életében ezért ekkora jelentőségű a család, mivel soha nem tapasztalta.
--
A Tang szektában gyerekkorától kedve teljesen kiképezték, és mindent (sőt még amit tiltottak is) elsajátított.
Új életében szektájának teljes tudásával, képezheti testét, lelki erejét, és mentalitása, gondolkodása nem egy gyereké. Hat-hét évesként, egy veterán tapasztalatával mérlegeli egy-egy cselekedete lehetőségét, szükségességét, következményét. A két világ tudását ötvözi ezért is felmérhetetlenek a lehetőségei. Pl.: Lila démon szem + lélekcsont = Lila mennyei fény. Szerencse, hogy az apja most itt betudja ezt a furcsaságot, csak a lélekcsont hatásának.

Ayagii írta:
Vagy amit már indavideón is írtam, hogy Dai Mubai meg Dagi folyamatosan bordélyházba járnak. Amikor Dagit valahol az elején elverték, az is bordélyházban történt, nem pedig azért, mert udvarolt az aréna pultosának. (Mellesleg ez a kínai ókorban teljesen elfogadott volt ilyen évesen (12-13))

spoiler2

Daginak jó oka (kifogása) volt a kurtizánokra, mivel a szellemi ereje variáns, és csak a különleges növény elfogyasztása után stabilizálódik, ezért örökké hálás lesz Tang San-nak.

Lujo56
Sziasztok!

Nos nem az aktuális témához szólnék, egy szerűen csak meg szeretném köszönni Mindenkinek, aki foglalkozik ezzel a remek animevel és eljuttatja hozzánk!
Óriási köszönet a munkátokért és Ayagii kitartásáért!

Szuperek vagytok!:D:bow

Severum
Szerintem meglepődne fater ha megtudná, hogy egy másik világban élt ez előtt a fia, és még emlékszik is rá, de nem hiszem hogy különösebben zavarná.
Végül is egy növény volt a gyermeke anyja. :D

basic_User
Tang San apját megnéztem volna amikor, megtudja az igazságot, hogy 'apa én nem a fiad vagyok'.
Off: Huhhh... egy fordított Star Wars jelenet.
Nagy sokk lett volna hogy a fia helyett 'kapott' egy vadidegen felnőtt férfit, nem beszélve az ijesztő képességeiről.
Ki ez? Hol a fiam, a szeretett asszonyom gyermeke? Mit akar itt? Féli kell tőle? Biztos ami biztos teszek valamit...

Severum
Szerintem attól még az ő fia hogy emlékei vannak az előző életéből, remélem egyszer el is mondja majd neki.
Na meg nem hiszem hogy olyan ember lenne aki azért akarna ártani a fiának mert emlékekkel született.
Meg mivel egy kék ezüst fű lélekszörny az anyja így nyilván elő fordulhatnak mellék hatások.
Értem én hogy ez az általános emberi gondolkodás hogy, hú öljük meg a biztonság kedvévért, de az öreg Tang Hao nem ilyen szerintem.

goku5
Mi az hogy nem az ő fia? Teljes mértékben az ő fia. Csak vannak plusz emlékei. De attól még at az új élete teljesen az övé az ő fia.
Szerintem még ha el is mondaná akkor is csak meglepődne és hagyná az egészét nem igen firtatná az előző élete emlékeit. De legalább tudná honnan ez a sok jó kis technika és tudás.

basic_User
Szerintem egy csecsemőnek ne legyenek emlékei, ne legyen idegen "tudás, és sok jó kis technika" a tudatában, vagy legalább legyen ez nagyon-nagyon furcsa és ijesztő.
Az apja nem feltétlenül ölné meg ha túl korán kiderülne a titok, de egy kis baráti démonűzés kinézne neki.
Tamg San-nak nem az a nehéz, hogy zseni legyen, hanem hogy titokban tartsa a régi identitását.
Az első gyűrűjénél is inkább a nagymester miatt aggódott, hogy mit vett észre.

Ugrás a fórumra: