A Top 10 legerősebb karakter a One piece világában
Giovanna
Igen ez így már sokkal hihetőbb:D A One Piece és DBZ világa között mérhetetlen az erőkülönbség, SSJ Goku ott egy Isten lenne :D
Végülis Sakazuki és Kuzan 10 napon keresztül harcolt egymással, tehát a fiatal Shirohige akár egy hónap keresztül is tudott volna harcolni, és annyi idő alatt tényleg lakhatatlanná teheti a bolygót...

dungeonlord
1.év után nem sokat változott a listám:
1:Whitebeard
Egyelőre megérdemli az 1helyet,mert nála erősebb ember nem létezik. Minden téren felülmúlta Rogert.
Nagyon kevés embert ismerek,aki képes lenne egyedül elintézni ezt a szörnyeteget.
2: Dragon
A legveszélyesebb bűnözőként és Garp fiaként megérdemli a 2helyet.Ha Luffy és Garp is hasonlítom,akkor ő áll a legközelebb Roger/Wb szintjén.Ha egy Yonkonál is nagyobb vérdíja van,akkor erősebb egy picivel.
Ha Sabo könnyedén elvert 1 Yonko parancsnokot,akkor Dragontól hasonló eredményeket várok el.
Szintén marad a 2hely.
3:Gorosei
Nagyon sok ?? lett,de még kitartok a Yonko szinten.Ha Akainu beszólt nekik,akkor kezdenek gyengülni.
Legfiatalabb tagtól elvárom a Yonko szintet.

4:Blackbeard.
Ostoba,de el kell ismerni, hogy nem hülye. Elméletileg a 2 legerősebb képességét megszerezte.(talán már 3 vagy 4 képessége van)
Wb halála után 1-2hónap után Yonko lett,ami azt jelenti, hogy nagyon megerősödött.
5:Kaido
Whietbeard 2.Yonkok közül őt tartom a 2legerősebbnek .Ha tényleg halhatatlan,akkor op ellenfél. Ezen kívül arra is kíváncsi leszek, hogy képes regenerálódni a szervezete.Pl elvesztett végtagok visszanőnek,stb.
Ha igen,akkor gáz van xD.
6:Akaniu
Akainu már lazán egy Yonko szinten lehet. Megvagyok vele elégedve, fent már mindent leírtam róla. Timeskip előtt a világ legerősebb harcosait könnyedén alázta. Ő volt az egyetlen,aki nem félt Wb ellen. Beteg vagy sem,Wb rage ellen végül ő nyert. Blackbeardnél halt meg,de Akainu ölte meg. Mert ledarálta a fél fejét
7:Big Mom
Nem szeretem a karakterét,de hazai pályán op a csaj.Nagyon jó képessége van és erős védelme.
Utálom beismerni, de megérdemli a Yonko címet.De a top5 ellen kikapna.
(Imádkozok,hogy legyen Akainu vs Big Mom)
8: Shanks
Yonkoként megédemli a top 10.Yonkok közül a legokosabb és 1kézzel megállitota top 5 Yonkot.
Top 5 legjobb hakis.
9:Magellan
Venom demon ellen nem nehéz védekezni. Még hakival se tudom elképzelni. Vannak olyan képességek,amivel nem lehet hakival védekezni.(Law vs Vergo vagy Luffy vs Big mom lelkek,Ceaser vs Luffy).
Nagy felelősség Impel down védeni.10másodperc alatt elintézte Blackbeard csapatát.Gyorsabban mint Wb.
10:Egyik admirális
Ez az, amit nem tudok eldönteni. Tudjuk,hogy az admirálisok erősebbek a Yonko parancsnokoknál és a Shichibukainál.
Top 10-15 admirálisok jönnének. Mihawkot azért nem soroltam ide,mert nem hiszem,hogy lenne esélye 1 admirális ellen.
Szerk:
(változtatva)
Szerkesztette: dungeonlord - 2017.10.11. 12:05

jasek89
A halottakat kiveszem a listából, sztem nincs értelme őket berakni a jelenlegi erősorrendbe:

0. Gorosei: Ez még hatalmas kérdőjel, de őket tartom a legerősebbnek és valszeg velük fog zárulni az anime is.

1. Dragon: Vérdíja és az egész kormány félelme sokat elárul az erejéről.

2. Teach: Több erős gyümiképessége van.

3. Kaido: Halhatatlan és már évek óta yonkou.

4. Big Mom: Nagyon erős, viszont értelmi fogyatékosságának köszönhetően marad alul az erősebbik yonkouk-kal szemben.

5. Shanks: Sztem már nem olyan erős, mint fénykorában, a helyezetét súlyosbítja az egyik kar elvesztése.

6. Yonkoufő parancsnokok (pl.: Marco, Katakuri), Akainu

7. Admirálisok, Luffy, Zoro, Magellan, stb.

burn3000
Ne csináljátok már srácok ,hogy nem látjátok ,hogy Shanksék e legerősebbek a yonkouk közül basszus ... Nem hiába vele kezdődik a történet. Nem hiába van nála vagyis volt nála Roger kalapja. Nem hiába ő van sokszor szóban és nem hiába ő ment oda az egész tengerészet elé. Nem utolsó sorban jobban lefagyott a tengerészet tőle mint Fehérbajusztól :D Túl jó sztorija van ,hogy ő legyen a leggyengébb Yonko . (kis túlzással)

0. Gorosei
1. Dragon
2.Teach
3.Shanks
4. Kaido
5.Big Mom
6.Akainu és szerintem Garp meg Sengoku is ide sorolható
7.Mihawk
8.Ben Beckman ,nincs hozzáfűzni valóm
9.Marco ,Sabo, Shilliew,Katakuri,Jack
10. Jöhetnek Lufy meg Zoro.
Szerkesztette: burn3000 - 2017.10.10. 23:02

dungeonlord
Komolyan érdekelne, hogy miért kaptam 4dislike a listámhoz. Ha nem tudtok normális válasz adni,akkor töröljétek.
Kezd már nagyon zavaró lenni.-.-. Mindent a manga alapján írtam.
Toponként csak 1 karakter írjatok.
jasek89
Ez igaz,de nagyon sokat szerepelt a történeben. Egyelőre még nem látam olyan karaktert,aki felülmúlta Wbt.
Megérdemli az 1 helyet.

Paidion
Azért, mert a listád már zavaróan abszurd. Hogy a fenébe lehet ennyire kiforgatni a One Piece viszonyait?

Egyfelől semmi információnk nincs Rogerről, maximum annyi, hogy WB-el partnerként álltak egymáshoz és ő is megtalálhatta volna a One Piecet, ha akarja. De ez teljesen lényegtelen, ugyanis szerinted "minden tekintetben felülmúlta Rogert", ami még hagyján, de utána ráadásul második helyre nem Rogert teszed, hanem Dragont, és ilyenkor komolyan leég a hajam, hogy ezt hogy lehet elkövetni. És még te írod, hogy kezdünk zavaróak lenni. :D

A Yonkok erősorrendjéről szintén nem tudunk semmit, azonban teljesen egyértelmű már csak történetvezetési szempontból is, hogy Shanks Mamánál és Kaidonál is erősebb, de nem kezdem el sorolni az erre vonatkozó utalásokat, szerintem már számtalanszor volt róla szó, meg Burn egyébként is szépen leírta. Shanks meg nem top5 legjobb hakis, hanem top1, és lényegtelen, ha úgy értetted, hogy a top5-ben benne van, mert Shanks esetében nem így kell hivatkozni rá, hanem egyértelműen mint top1-re.

Mégis mi a fenéért kezdene attól gyengülni a Gorosei, hogy Akainu beszólt nekik? :D Ne viccelj márj. Akainuról köztudomású, hogy nem foglalkozik ilyen külsőségekkel. Semmit nem tudunk róluk, az meg teljesen egyértelmű, hogy vagy a legerősebbek az egész történetben, vagy csak világi hatalmuk van, akik egy szervezetet tartanak fent és irányítanak. Szerintem egyébként a legerősebbek, a végső háborúnál ideális ellenfelek, mást nem is nagyon tudok elképzelni, ráadásul Oda nagyon kreatívan felépítheti a történetüket és a karakterüket, számtalan lehetősége van rá.

Mihawknak meg egyértelműen van esélye egy admirális ellen, valószínűleg győzne is, de esélye biztosan van.

burn3000
Megmagyarázom neked egyszerűen dungeonlord . Mivel mindenki máshogy értelmezi a dolgokat . Te így látod , a többség pedig nem . Ezért dislikeolták. És én is közte voltam mivel szerintem az egész erőrended egy butaság . Öreg fehérbajusz szerintem még amikor életben volt sem sorolható top1-nek. És ez ki is lett hangsúlyozva akkor amikor kijelentették ,hogy ő VOLT a legerősebb ember a földön. Kíváncsi lettem volna mit csinál egy öreg fehérbajusz egy Dragonnal vagy épp egy Shanksel :D De hát kinek mi. Ugylátszik elég sok embernek nem tetszett az ahogy te láttad a mangát. Én például nem olvasok mangát szóval passz . Lényegében tökmindegy és ne kapd fel magad a dislikeon mivel az egész csak egy kitaláció :) Egyetlen biztos forrás sincs ki kinél erősebb. Majd egy év múlva (talán, a jelenlegi gyorsasággal :D ) eljutunk oda ,hogy a mostani emberek erejét ismer:D

jasek89
Nem akarlak megsérteni dungeon, de mivel kikérted az én véleményemet is, ezért leírom.

Számomra abszurdum és irreális halott karakterekkel erősorrendet felállítani, Roger a maga idejében biztos top1 volt, de közel sem biztos, h most is az lenne az akkori erejével. Sokat változott a világ.

Tény, h erős Akainu, valszeg a tengerészet legerősebb embere, de a yonkouk elé tenni? :D Nem gondolod, h túlbecsülöd egy kicsit? Láttad te egyáltalán Akainu ijedt képét, mikor Shanks került elé a semmiből? Az meg nem büszkeség, hogy legyőzött egy félig haldokló yonkout, ha Fehérbajusz nem lenne beteg és öreg, akkor bucizta volna simán.

Gorosei-ről tény h nem tudunk semmit, de az sejthető, hogy ők lesznek Luffy-ék végső ellenfelei, és mint általánosságban elmondható, hogy a legerősebbeket hagyják meg utoljára. Mellesleg ők a világkormány nagy kutyái, ha gyengék lennének, akkor senki se követné őket.

burn3000

Shanks-t azért becsültem le, mert ha jól emlékszem még Mihawk említette, h harcolna vele, de így félkarral már nem kihívás. Lehet ezt többféleképpen is értelmezni, én úgy értelmezem, hogy már nem olyan erős, mint fénykorában, amikor még mindkét karja megvolt. De az is lehetséges, hogy a félkar hiányát az emberfeletti hakival tudja kompenzálni, évek múlva remélhetőleg okosabbak leszünk.

Összegezve jogosnak tartom a burnk3000 kiakadását is, lehetséges h talán nagyon is alábecsülöm Shankst a félkarja miatt, jó lenne már őt is látni harcolni. :D

dungeonlord
Az öreg veteránok erősek,viszont már közel sem olyan szívósak,mint régen.
Kizaru vs Rayleigh.Rayleigh jól bírta Kizaru ellen,de hamarabb el is fáradt.
Akkor ott van Garp,aki régen Rogerral egy szinten volt. Egészséges volt Wbnél,de nem tudta megállitani Blackbeardet.
Sengoku támogatássával se.
Jack vs Nekomamushi ,Inuarashi szintén hasonlókat tapasztalok.
Goroseinál 5/4öreg.Ezért írtam oda,hogy a legfiatalabb tagtól elvárom Yonko szinten.

Wb csak azért lett erősebb Rogernél,mert megszerezte az Op legerősebb képességét.Ha Rogernek nem volt képessége,akkor elég egyértelmű,hogy erősebb lett.

Akainu csak meglepődött Shanks miatt,mert 2Yonko 1helyen ritkán látni.
Akainu és félelem?Biztos: https://www.youtu...0eTbSqA6aU újra megtámadták Luffyt.
(Kaido ellen jó kérdés^^)
Mihawk pedig túl van értékelve .Vistával egyenlőként harcolt és Jozu is jól bírta a támadásait.

Szerk:
1-2dologban félig egyetértek.Javítottam a listát.
Szerkesztette: dungeonlord - 2017.10.11. 12:13

Jon
Na, akkor én is, a jelenleg életben lévő karaktereket:
0. Gorosei
Fentebb már leírták, vagy rohadt erősek, vagy csak katonai vezetők, és valami van a birtokukban. Én szinte mostanáib csak utóbbit gondoltam, de az utóbbi időben én is úgy gondolom, hogy erősek kell legyenek... de majd meglátjuk.
1. Feketeszakáll
Nem biztos, hogy ez jelenleg is így van, de amire odaér a történet, biztos, hogy Luffy legnagyobb, végső kihívója lesz, minden eddig Yonkou-t felülmúlva. A képessége megvan hozzá, az biztos.
2. Shanks
Szintén, ahogy már fentebb is írták, márcsak történetvezetési okok miatt is. Szerintem Feketeszakáll fogja majd megölni, nem tudom elképzelni, hogy Luffyval harcoljon majd, sőt, szerintem még csak találkozni sem fognak, vagy ha igen, akkor, amikor már késő lesz :(
Mindenesetre én is úgy látom, hogy ő a legerősebb Yonkou, az egyetlen, aki Fehérbajusszal mérhető volt egy szinten (amikor már az öreg volt, akkor sem nagyon mert vele csinálni senki semmit, kivéve Shankst).
És igen, én is úgy látom, hogy ő a legerősebb hakis a történetben.
3. Dragon
Majd kiderül, de szerintem Yonkou szinten kell legyen.
4. Big Mom
Egy szörnyeteg ez a nő, ezt láthattuk, nem kell extra magyarázat.
5. Kaidou
Szerintem ő a leggyengébb Yonkou, de ezt értsétek jól. Valószínűleg elképesztően erős, és csak egy hajszállal marad el szerintem a Mamától (ha elmarad egyáltalán), de én úgy látom, hogy ő vele lesz valami. Sokszor elkapták és legyőzték már... talán tényleg hallhatatlan. Mindenesetre Luffy szerintem őt fogja leverni elsőnek a 4 közül, szóval már csak azért is úgy gondolom, hogy (egy nagyon-nagyon picivel, de) ő a leggyengébb (vagyis... a legkevésbé szörnyeteg :D ) négyük közül.
5,5. Mihawk
Mihawk szerintem az admirálisok felett kell legyen. Ha a történet végén Zoro végső ellenfele lesz, akkor mindenképpen. De ha nem is, akkor is min. admirális szinten, kicsivel fölötte.
6. Admirálisok
Akainu szerintem egy ici-picivel erősebb a többi admirálisnál. Aokiji gyakorlatilag ugyanolyan erős, mint ő (legalábbis volt), és Kizaru sem lehet sokkal gyengébb.
Fujitora és az új admirális meg... ki tudja. Hiei véleménye szerint erősebbek, mint a régiek... lehet. Mindenesetre nem láttuk még őket harcolni, egyelőre mindenkit egy szintre lövök be.
7. Marco, Katakuri, Jack, Sabo (Shanks legerősebb parancsnoka- sőt, talán több is), Shilliew, Magellán
Egy ici-picivel gyengébbek szerintem, mint az admirálisok, de a többi parancsnoknál erősebbek.
8. Smoothie, Cracker, többi Yonkou parancsnok, Weeble, Kuma, Luffy, Magellán (+ a nagy öregek: Garp, Rayleigh, Sengoku)
Weeble-t én min. ide helyezném, de lehet, hogy egyel feljebb, azok alapján, amit Kizaru mondott róla. És szerintem Kuma is itt lehet valahol.
Luffy szerintem már a saját erejéből is ezen a szinten van, sőt, én várnék a Katakuri elleni csatájáig, mert ki tudja mit fog előhúzni a kalapból.
Magellán nagy kérdőjel... és kicsit ellentmondok magamnak, hogy Shilliew-et följebb tettem, miközben 2 évvel ezelőtt ő egyértelműen gyengébb kellett legyen, de Shilliew úgy néz ki, hogy Teach jobbkeze. Talán képességet is kapott.
Magelánt meg ide érzem.
9. Doflamingo, Zoro, Urogue, Kid
Doffy egy picivel van a parancsnokok alatt, Urogue meg szerintem a legerősebb a 13 supernova közül, legalábbis megvert egy parancsnokot... ez azért sokatmondó (de mivel nem láttuk, hogyan teszi, meg hogy milyen erős is volt ez a Snack, én egy picivel a parancsnokok alá tenném még).
Zoro nehéz ügy. Én simán elhiszem róla azt, hogy parancsnok szinten van, de Luffynál nem lehet erősebb, úgyhogy... azért mégsem. Nyilván nemsokára ő is lever egy parancsnokot, de egyelőre legyen itt.
Kidet azért tettem ide, mert a többi supernovából azért kicsit kiemelkedik, legalábbis Oda igyekezett úgy bemutatni eddig. Aztán majd kiderül.
10. Sanji, Jinbei, Hancock, Crocodile, Smoker, Law, többi supernova, stb.
Ez egy gyűjtőkategória. Ők azok, akiknek egy Doffy ellen pl. nem lenne esélye (még), de van olyan erejük, hogy egyértelműen számottevőek legyenek.

i.imgur.com/KfL1QCv.png

AFR
Jon kicsit kötözködöm de remélem nem fogsz megharagudni érte.
Ha Zoro-t és Doffy-t közel azonos szintre teszed akkor miért gondolod hogy Zoro kikapna Luffy-tól?
Abban egyetértek hogy mint kapitány neki kell a legerősebbnek lenni de az ereje instabil. Ha Doffy-t nem tudta kiütni vele mielőtt kimerült szerinted Zoro-t ki tudná? Tehát szerinted Zoro állóképessége jóval kisebb mint Doffy-é?

Nagyon érdekel mert ez a kérdés sokat motoszkál a fejemben és olyan vegyes érzésem van.

Hiei
Már annyira kézenfekvő dolog ez a Gorosei végez Dragonnal és Feketeszakáll pedig Shanksel, hogy nem hiszem, hogy megtörténik.
Igazából Jon listája reális számomra is csak az admirálisokat Marcoék aláraknám. Akainu lehet az ő szintjük. Fujitorával még kivárnék. Nem tudom egyenlőre hova rakni.
Doflamingo mellé én azért oda tenném Kumát és Hancockot isilyen szintet tuti képviselnek. Kuma a miben léte és a gyümölcse miatt. Hancock klánjának meg a hakija világhírű ráadásul rendelkezik a király akaratával, ami azért jelent valamit.

Jon
Azért, mert Luffy, ha most harcolna Doffyval, biztosan megverné. (Meg eleve, szerintem csak a feszültség miatt szarakodott vele Oda annyit, már bocsánat, higgyem el, hogy majd mindig 5 másodpercen múlik, hogy éppen kifogy a hakija, és nem tudja bevinni azt az egy nyomorult csapást? :D ).
De Luffy folyamatosan fejlődik. Harcról-harca. Fél napon keresztül harcolt Crackerrel... ez azért mond valamit. Nem 40 percet. Még akkor sem semmi ez, ha valószínűleg (vagyis biztosan) nem használta végig a Gear4-t.
És most már abban is biztos vagyok (de legalábbis szerintem így van), hogy már egyedül is képes lenne elverni Crackert, kipihenten. Mert harcról-harcra fejlődik.
Remélem ez valamennyire kielégítő magyarázat :))

Már annyira kézenfekvő dolog ez a Gorosei végez Dragonnal és Feketeszakáll pedig Shanksel, hogy nem hiszem, hogy megtörténik.

Ebben van valami. Mindenesetre a Teach-Shanks konfliktus már nagyon-nagyon régóta el lett vetve, és valahogy Shanks karaktere is úgy érhetne révbe, ha feláldozná magát, vagy legalábbis megpróbálná elintézni Teach-et - pont, mint anno Ace. És ezzel löki tovább Luffyt az úton - pont, mint anno Ace.
Viszont Dragon halála szerintem nem egyértelmű. Elképzelhetőnek tartom, hogy a végén összefog a fiú az apjával, sőt, azt is, hogy majd Dragon szervezi újjá a világot a romjaiból - mert hogy azt nem Luffy fogja, az biztos :D Ő majd lerombolja, de kétlem, hogy bajlódna egy új rendszerrel :D (Persze erre van több lehetőség is: rengeteg ország már így is az ő szövetségese, királyi családok, akik adják magukat, hogy majd fontos szerepet fognak játszani, a legvégén, és az után is.)

Én odatettem Kumát Hiei, még Doffy fölé ráadásul. :D Parancsnoki szintre. Szerintem borzasztó erős lehet. Persze a tudata már nincs meg... de cserébe meg kapott egy szinte elpusztíthatatlan testet. Szerintem Mihawk után ő a legerősebb Shichibukai (ill. most már lehet, hogy Weeble).
Hancockban lehet, hogy igazad van, aláírom, hogy én mindig lebecsültem őt. A Király akarata, a haki... ezek érvek, de nem láttuk még igazán nagy dolgot csinálni soha. Majd egyszer kiderül, de valószínű, hogy igazad van, és erős.

Az admirális-parancsnok viszonyban meg sosem fogunk egyetérteni, de legalábbis addig nem, amíg majd kapunk egy ilyen harcot, ami egyértelműen megmutatja :D

i.imgur.com/KfL1QCv.png

AFR
Értem
Nem azt mondom hogy segített a dilemmámon DE el tudom fogadni az érvelésed és azt hogy miért jutottál erre
És kösz hogy leírtad. :D

Kuma egyenlőre kérdőjeles. Ha a robotosítással elvesztette a Haki-ját (márpedig szerintem el) akkor szerintem közvetlen Doffy és Hancock (akiket kb egy szintre tennék) után jöhet kicsivel.

Weeble teljesen kérdőjeles. Haki-t nem tudok tőle elvárni hisz az elméje gyenge. A Haki az Akarat vagy mi Weeble meg egy "óriáscsecsemő". De ennek ellenére is elvárnék egy admirális szintet (ami szerintem a parancsnokok felett van némileg, de ha Hiei nek van igaza akkor talán úgy a pontosabb hogy Katakurinál nagyobb erőt várnék tőle).

kristofkristof
Ezt muszáj megkérdeznem, sokszor szóba jött már és sose értettem, ezt mi alapján mondjátok ezt ennyire biztosra. Miért veszítené el Kuma a "robotosítása" miatt a hakiját? Biztos nem lesz 100%-ban gép, szóval ettől miért ne használhatna hakit? Ha kardokra és egyéb tárgyakra ki lehet "vetíteni", a hakit, amit csak fogsz, akkor az olyan gépies/cyber részekre, amit közvetlen "viselsz", ami gyakorlatilag a testrészed, arra miért ne lehetne? Ezt most komolyan nem értem. :D Bocsi, hogy most csak egy kérdést tettem fel és nem írtam 10-es listát, de ezt most muszáj volt, hogy megkérdezzem.

Ugrás a fórumra: