Naruto-Kun.Hu » Csevegő, Játékok és Általános animés témák » Csevegő
Én topic
Sasha
Próbálhatod, de sose tudhatod, mit érez a másik, mert te nem ő vagy. Ez ennyire egyszerű. Az összetettebb érzelmek esetében még komolyabb. Részben ezért is jó a telepátia. Könnyebben megértjük egymást, a másik gondolatait és érzéseit. Ilyen alapon pedig, nincsenek titkok. Ha akarnánk se tudnánk hazudni vagy elrejteni a valóságot.

Logikus... hisz szinte semmi mesterséges fény nem zavar be a dologba. Én örülök, ha Balmazújvárosra kijutok, hogy onnan leskelődjek a városocska legszéléről. De, olykor ennek a hiányát már egy magányos műhold jelenléte is pótolja. Legalábbis, mélyen elgondolkodtat.

Nekem 3-4cm körül vannak most, nem vágom őket. Gyönyörű formájuk van. Most épp arany színűek. Egészségesek és nagyon erősek. No meg hasznosak. :D A beszakadás kellemetlen, szerencsére nekem évente egyszer van ilyen, de akkor is tudom, hogy kockázatos dologba akarok belekezdeni, csak momentán leszarom.

Ich bin Deine Sehnsucht Deine wut. Deine Asche Deine Glut. Du musst mich nur programmiern.
Ich bin Deine Hoffnung und Dein Bangen. Deine Lust und Dein Verlangen. Du musst mich nur aktiviern.

Nikucci
Ez igaz, pontosan nem lehet megmondani, de ha valaki eléggé ismer már valakit, mert x éve együtt élnek, annyira nem nehéz szerintem egy puszta szóból vagy az arcára ránézve kifundálni, min kattog épp, milyen a kedve stb. :)
Én meg a telepátiában nemigen hiszek, legalábbis biztosan nem úgy van az jelen két személy között mondjuk, ahogy az ilyesmit bizonyítani próbáló "szakemberek" hiszik. Inkább a helyes ismeretben lehet valami, mármint úgy, ahogy fentebb is írtam. A lakva ismerszik meg mindenki dolog. :D

Amúgy ahol én laktam is gyönyörű volt az űrpanoráma, főleg kora nyáron és késő ősszel. Debrecenben meg kb olyan volt a helyzet, mint itt, Sopronban. :)
A műholdak engem rohadtul tudnak valamiért idegesíteni. XD Nézném a szebbnél szebb csillagokat, és bevillog az idegesítő fényeivel és még mozog is. :D Meg soha nem lehet tudni, melyik van felszerelve cammal. Nem csípem. :D

Uuuuu, de az már nem túl nagy amúgy? :O Azzal már komoly sebeket lehet okozni egy nem túl szerencsés valakin. :D

Sasha
Nekem "szakemberek" ne próbálják megmagyarázni nekem/nekünk azt, amit hosszú évek óta sikeresen alkalmazunk.

de ha valaki eléggé ismer már valakit, mert x éve együtt élnek, annyira nem nehéz szerintem egy puszta szóból vagy az arcára ránézve kifundálni, min kattog épp, milyen a kedve stb.

Az hogy mire gondol, teljesen más mint az, hogy mondjuk egészen konkrétan mit érez, vagy érezhet. Mindkettőre van példa és ellenpélda is. Például volt egy srác, akit szerettem, de nálam a szeretet szó nem pont azt takarja, amit nála, amikor azt mondta, hogy szeret. Szóval, remélem érted a lényeget. Ennek ellenére XY pillanatban mindig tudtuk, hogy épp mit akar a másik, vagy mire számít.

Nem tudom, milyen ott Sopronban. "Kicsit" odébb van az. De, itt Debrecenben borzasztó. Az viszont erről beugrott, hogy a Debrecenben Hallottam csoportban valaki a Nagytemplom előtt készített egy szép fotót és rá PS-elte a Tejutat. Volt olyan gyökér, aki rá kommentelte, hogy már évek óta ott lakik, de ilyen szépen még sose látta a csillagokat, mi a titka. A hozzászólók döntő többsége bebizonyította, hogy vagy tényleg annyira hülye mint amennyire az látszik, vagy... mindegy. Ott összetört bennem valami. Mondjuk mindig, akárhányszor odanézek, de miért kell halmozni...?

Uuuuu, de az már nem túl nagy amúgy? :O Azzal már komoly sebeket lehet okozni egy nem túl szerencsés valakin. :D

Volt olyan, aki egy hét múlva is látszódó sebet kapott tőlem véletlenül, illetve olyan is, aki azért pitizik, hogy vakarjam a hátát, mert Qrva jó érzés.

Ich bin Deine Sehnsucht Deine wut. Deine Asche Deine Glut. Du musst mich nur programmiern.
Ich bin Deine Hoffnung und Dein Bangen. Deine Lust und Dein Verlangen. Du musst mich nur aktiviern.

Nikucci
Akkor kb saját emberkutyád is van? H@t ez csúcs. :D
Engem gimiben nyaggattak páran, hogy masszírozzam őket ugyan már az órák közti szünetekben. Gondolom én ezért se kezdtem el soha túl nagy körmöt növeszteni. Meg nekem tényleg folyamatosan figyelnem kellene, hogy ne törjem le szegényeket. Pedig nagyon tetszett, mikor egyszer sikerült olyan másfél centisre megnőniük, de kb csak pár napig volt olyan. :(

Nem tom, csak én általában egy hellóból vagy egy mozdulatból tudom vagy már legalábbis sejtem, milyen hangulatában van a másik illető. Néha már abból is, hogy csukja be maga után az ajtót, ha pont haza ér meg ahogy jön fel a lépcsőn. De a gondolatolvasásban konkrétan, én nemigen hiszek.
Bár múltkor pont mutatott nekem a fejem mögött egy számot, és ki kellett találnom, és egyből sikerült. XD Persze ez vakszerencse is lehetett, nem tudom, de akár az is, hogy kb tudtam, mi az egyik kedvenc száma annak a személynek, meg hogy lehet nem fog bajlódni azzal, hogy két kezét is használja, stb stb. :D
Szóval nem olvastam az agyában vagy valami. Az amúgy is bunkóság lenne nagyon szerintem. XD

Sasha
Kezdetben nekem is ugyan ilyen gyenge kis körmöm volt és ráadásul én rágtam is, de igen keményen. Jó, annyira azért nem néztek ki borzasztóan, de rágtam, ezért hát nem szoktam hozzá ahhoz, hogy esetleg vágjam később. Így a lustaság miatt nőtt és nőtt, én meg folyton-folyvást festettem és így meg úgy erősödött és még csak arra se szorult, hogy megformáljam, reszeljem, kicsit megvagdossam a végét. Szóval tök jó nézni, amíg más szenvedik a műkörömmel vagy a saját körmével, én lóf* nem csinálok. :D

Jó-jó, az én mozdulatomból még a portás Tibi bácsi is leolvassa, hogy épp ölni készülök valakit, vagy csak kurva fáradt vagyok. Ha köszönök, akkor boldog, ha nem köszönök akkor egy "Jobb reggelt Hölgyem" -mel utánam néz, ahogy elsuhanok előtte bevágva mindhárom ajtót magam mögött. Olyan vicces, amikor hallom, ahogy a mögöttem lévők koppannak.

Stance
[url=http://www.naruto-kun.hu/forum/viewthread.php?thread_id=94&pid=5628#post_5628]5CP Keiter írta:
Nem tudom, milyen ott Sopronban. "Kicsit" odébb van az. De, itt Debrecenben borzasztó. Az viszont erről beugrott, hogy a Debrecenben Hallottam csoportban valaki a Nagytemplom előtt készített egy szép fotót és rá PS-elte a Tejutat. Volt olyan gyökér, aki rá kommentelte, hogy már évek óta ott lakik, de ilyen szépen még sose látta a csillagokat, mi a titka. A hozzászólók döntő többsége bebizonyította, hogy vagy tényleg annyira hülye mint amennyire az látszik, vagy... mindegy. Ott összetört bennem valami. Mondjuk mindig, akárhányszor odanézek, de miért kell halmozni...?

Ha nincs fényszennyezés meg szmog simán látható a tejút, szépen kivehető, ez nem annyira szélsőséges példa a gyökérségre hogy ki kellene borulni szerintem.

Nikucci
Azért elég nagy ostobaság az valaki részéről, aki lakik egy bizonyos helyen már évek óta, feltételezhetően látni is szokta a csillagos eget minden évszakban, és azt hiszi, hogy az egy igazi kép akkor. Holott a valóságban úgy még nem láthatta. :D

Meg mindenhonnan azért nem látható, főleg nem olyan gyönyörűen, mint azon a képen, amit Heni linkelt.

Én nem rágtam soha, meg barátnőmre is mindig rászóltam, hogy ne egye már meg saját magát, hát fúj!! :D
De neked akkor jó lehet a genetikád, ha tényleg reszelni se kell, meg semmi. :D Én ha simán levágom, mikor már túl nagynak érzem, és eltelik utána mondjuk két hét, hát nem mondom, hogy úgy nézek ki, mint a blairi boszorkány kisunokája, de ja... Elég érdekes a kinézete. XD

Sasha
Ha nincs fényszennyezés meg szmog simán látható a tejút, szépen kivehető, ez nem annyira szélsőséges példa a gyökérségre hogy ki kellene borulni szerintem.

Pont arról van szó, hogy itt a belvárosban baromi nagy a fényszennyezés és még itt távolabb a központtól is csak ritkábban látni egy-két műholdon kívül bármit is. Persze, érdekes jelenségek itt is voltak.

Különben annyi asszisztot kapok a környezettől, hogy pár lámpa a lakás körül nem mindig működik tökéletesen.

amit Heni linkelt.

Pedig a kérdéses FB Csoportos képen gyakorlatilag olyan minőségbe volt bevágva Debrecen felé a Tejút. Had hangsúlyozzam még egyszer, hogy kurvára nagy ott a fényszennyezettség.

blairi boszorkány kisunokája

Rossz példa. Abból a szar filmből még az se derült ki biztosan, hogy az a banya hogy néz ki. Sajna.

Nikucci
Hát, azért kb el lehet képzelni, hogy egy krva ijesztő, kócos, torzonborz, koszos izé lehetett, aki nemigen látott életében körömreszelőt, vagy ha mégis, akkor nem épp arra használta, amire kéne. :D
Talán valami ehhez hasonló lehetett: https://www.themo...itch-W.jpg
Vagy taln így tudnám még elképzelni a külsejét: https://i.ytimg.c...efault.jpg

Mindenesetre valami nagyon pszichokülsője volt, az tuti. Én nagyon féltem amúgy azután a film után. Pont azért volt olyan ijesztő, mert aztán meg se mutatták, csak hogy ott szegény áldozatai a félelemtől halálrafagyva a fal fele fordulnak, és várják, hogy végre rájuk is sor kerüljön. :S

Sasha
A filmben érdekes leírása volt a boszinak. Amikor egy vénasszonyt felkerestek a tinik, akkor ő elmondta, hogy az egész testét lószőrszerű bunda fedte és valami kötött kendő volt rajta, az arcát meg le se tudta írni.

Amúgy igen, anyám is mesélte, hogy mikor ő tini volt és látta a filmet, nagyon félt a sötétben. Mikor hazament, és leparkolt az árok mellé a kocsival, nem kerülte meg azt a járdán, mert az túl hosszú lett volna, hanem futva átugrotta és berohant. :D

Én meg azért aggódom néha a sötétben, mert túl sok mindent láttam már ahhoz, hogy tudjam - sose lehetsz egyedül. XD

Nikucci
Szóval egy keveset borotválkozó vénasszony a múltszázadból, erős szociofóbiával, meg kínzásmániával? XD Akkor annyira nem lehetett túl ijesztő mégse.

Mivaan? :O Hogyhogy anyukád tini volt, mikor látta? Hány éves már? Csak mert én kb tizenpár évesen láttam először, és utoljára, és nem emlékszem, hogy olyan túl régi film lett volna akkoriban.
De szegény, azért elég durva lehetett neki is tényleg, ha így megijedt tőle. :D Én csak simán felkapcsoltam minden lámpát, ha este mentem a házban valahova. :D Bár rögtön a film után én kimentem az udvarra, de féltem még ott is, meg a szál is tök furán fújt. XD

Jaa, bár én nem feltétlen tudnám ezt a félelmet a sötéthez kötni, csak azért ijesztőbb olyankor sok dolog, mert nem látni kb semmit, és nem tudhatod, mi van ott. Amúgy én szeretek éjszaka sétálni, erdőben is szoktam néha. :D Teliholdkor meg kb olyan, mintha nappali szürkület lenne.

Sasha
Nem ijesztő. Ilyen itt Debrecenbe kb. minden második idős szomszédnéni. Na jó, ezek többségéről kiderült, hogy egy rendkívül kedves, idős hölgy. Gonosz voltam. :D Igazából nagyon szeretem az öregek társaságát, olyan érdekes dolgokat tudunk egymásnak mesélni és meglepő, mennyi mindenben egyetértünk az időt látott vénekkel. Felemelő érzés és nagyon szeret teljes. Épp ezért vállaltam részben a Nővér/Ápoló szakot most itt. Szerintem az egymást való segítés lenne a legfontosabb, egy civilizált társadalomban, ha pedig ezzel példát mutathatok, de legalábbis kivehetem a részem ebből, akkor már megérte.

23 éves volt anya, mikor látta a filmet. Hm... jó, akkor annyira tini már nem volt ezek szerint (azt hittem, régebbi a film 99'-nél), de én akkor már 2 éve hogy megvoltam, sőt abban az évben született öcsém is. Igen, 21 éves korában szült. Meggondolatlan lett volna? :D

Nálam ritka, hogy lámpát kapcsolok. Sokan szidnak is érte, mert még enni, inni is teljesen sötétben, hangtalanul lopakodom ki, így mindenki frászt kap aki épp az utamat állja valami szerencsétlen okból. Meg gyűlölöm a lámpa fényét... leálmosít, én pedig a sötétségben leszek igazán éber.

Az erdőbe való császkálás laza dolog. Bár túl sok kellemes emlékem nem fűz hozzá. Sajnos kergettek meg olyan állatok minket a sötétbe, amik nagyobbak lehettek, mint egy ember és fogalmunk nem volt róla, hogy mik voltak, de bármik is, nem szívesen futnánk össze velük még egyszer. Történetesen ez nem azért van, mert panelpatkány vagyok és nem láttam Vaddisznót vagy egyéb jószágot szemtől szembe. Balmazújvároson nőttem fel körülbelül és a nyarak többségét ott töltöttem, úgyhogy ilyen Debreceni-parasztlányként lehetne számon tartani.

Stance
Haha. A legtöbb munka ahol emberekkel kell foglalkozni, mint a vendéglátás és az ápoló hosszútávon kiégeti az embert. Nem fizetik meg és sokat kell melózni. Ez a kombó tönkretesz. Kívánom hogy ne így legyen. Amikor felszabadultam még én is lelkes voltam és szerettem ezt csinálni. Mostmár ha sok napot kell zsinórba lehúzni a 3. napon már idegrendszerileg nulla vagyok. Megviseli a testet és az elmét is a stressz.

Sasha
Igen, erről tőled is hallottam már sokszor, illetve anyám is hasonlóval foglalkozik. A kórházból sok agyzsibbasztó szituációt és aranyköpést megosztott már velünk.

- Egy süket-néma betegemet várom, ha megérkezik, szóljon már neki, XY-nak hívják.
- Hogy néz ki?
- Hát ilyen öregember, ősz hajjal. (mondanom se kell, hogy kurvára leszűkítette a kört)
- [...] De, mégis honnan tudjam hogy melyik az?
- Hát honnan a f*ból!? Kiabálja a nevét és amelyik felszólal rá, ő lesz az! (majd bevágta az ajtót és ott hagyta anyámat a 30 ősz hajú öreg között és fél óra után kiderült, hogy a pasast nem is úgy hívták, ahogy a doki megnevezte...)

Ha pedig a főnökeid ilyen hülyék, egyes betegektől még ennyit se nagyon várhatsz. Szóval jó lesz, előre érzem...

Viszont, ezután a Sorozatgyilkos Képző Szakközépiskola után nem tudom, megfontolatlan dolog kimondanom azt, hogy engem már nem tud kiégetni semmi? Vagy hogy, az én elmémnek már úgyis mindegy? Fogalmam sincs, mit tartogat a jövő.

De, talán segít az, ha magadban próbálod megváltoztatni a véleményed az egészről (ezáltal más képet formálni pl. a munkáról és a téged körülvevő emberekről - így a hozzáállásod és a közérzeted is megváltozik), főleg ha huzamosabb ideig benne vagy. Gondolom, ezzel már próbálkoztál te is, nem? Ha belegondolsz, a világ olyan, amilyenné formálod, amilyennek te akarod látni.

Stance
Erről a nemrég látott Batman vs Superman jutott eszembe ahol Luthor valami hasonlót mond: attól, hogy ráírod a húgyra, hogy gyümölcstea, még nem lesz olyan ízű.
Emberekkel dolgozol és lehetsz te akár maga a megtestesült buddha, az életképtelen vendég akkor is elmesérült marad. Amikor már tonnástul ömlik nyakadba a szar aztán jön egy tag és az elméd egyszerűen képtelen befogadni hogy egyáltalán létezhet ilyen nyomorék az életbe és istenhez szólsz magadba hogy miért veled történik ez, miért téged kellett megtalálnia ennek a fazonnak, akkor lehet agykontrollosat játszani meg optimistát, nem fog segíteni.
13 éves korom óta benne vagyok ebben, ez 8 év tapasztalat, túl vagyok az elmém korlátain, hogy hogyan is kell ehhez hozzáállni minden tekintetben. Lehetek én kedves, tisztelettudó, anyámkínja, lesznek vendégek, akik záráskor nem hajlandóak elmenni, lesznek vendégek, akik az egyetlen asztalba képesek beleülni ami mocskos és nincs letakarítva mert pont negyed perce ment el az asztal onnét miközben a fennmaradó 12 asztal üres, lesznek vendégek, akiket hiába szolgálsz ki mosolyogva és precízen, elegánsan, akkor is úgy fognak hozzád szólni, hogy "ilyen szósz nincsen?", "kérhetek szószt?" helyett. Lesznek kommunikációképtelen cigányok, akik csak állnak a pultnál, háromszor köszönsz nekik, nem köszönnek vissza és benyögik kezdésnek, hogy "a pizza mennyibe kerű?", "és milyen pizza van?", "és az üditő mennyibe kerű?", esznek 8-an egy 30 centis pizzát, ordítoznak fél órát, majd távoznak, miután összemocskoltak 8 főnyi evőeszközt, tányért és a föld is tiszta mocsok. Lesznek alkoholisták, csövesek, akik elaludnak az asztalon, képtelenek fizetni és a többi vendég előtt kell fegyelmezned őket, hogy távozzanak, mert ez a hely nem arra való, hogy itt aludjon. Lesznek drogosok, akik lejönnek és ordibálnak, hogy "hozzad má a kajám", "szomjas vagyok hozzad má a söröm" pedig még meg se rendelte azt. Lesznek szellemi fogyatékosok, akiket ki se kéne engedni az utcára, reklamálnak, hogy nincs sajt a pizzájukon, miközben rajta van 30 deka. Na mindegy, kicsit belemerültem, ez tényleg csak 1-2 példa volt, na most képzeld el ezt teltház mellett, amikor haladnod kéne a dolgoddal, felelősségteljes munkát kéne végezned, azt se tudod éppen mit csinálj és ezekkel foglalkozni mellette. Nyilván ez vendéglátás, csak példálóztam, hogy mire számíts, ha emberekkel kell dolgoznod.
Az egyetlen megoldás amit találtam az az, ha szétedzed az agyad, rendesen kajázol, egészségtelen életmódot teljes mértékben félrerakod, így az idegrendszered megerősödik és kevésbé égsz ki.

Ugrás a fórumra: