czera
Ez az opening borzalmas lett. Nem értem, hogy miért kell az openingben elspoilerezni mindig mindent, de itt és most ez nagyon durvára sikeredett... Mint ha mindenkitől elvárás lenne hogy kövesse a mangát is.
Szerencsémre én pont követem ezért semmi újdonság nem volt benne, de így is fogtam a fejem hogy komolyan, ennyire a képünkbe tolják a fontos dolgokat..

Egyébként a rajzolásról mi a véleményetek?
Nem értem mi történt. Egy másik rajzolócsapaté lett a meló és kaptak nagyon sok lóvét meg időt?
Nagyon tetszik a rajzolás, néha mondjuk egy kicsit mint ha homályosítva lenne, nem annyira tükörsimák az élek mint eddig, viszont nekem nagyon tetszik! :D

Tapion-sama
Ha jól tudom, az a team dolgozik a jelenlegi részeken, akik a Film: Z animációját is készítették.

A felirat sosem késik. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akarjuk.

http://viharsziget.naruto-kun.hu
kristofkristof
Szerintem annyira azért nem gyászos a helyzet. Az egyetlen spoiler, amit erősnek találtam az Kaidouval kapcsolatos. Illetve még felfedezni véltem két olyan húzást, ami még a manga olvasói számára is spoiler lehet. Azt nem tudom, hogy mennyire volt ez tudatos, igazából mindkettőt lehetett sejteni, csak hogy is mondjam... "még egyik sem volt megerősítve". Ez felettébb szokatlan. Bár annyit mindenképp felrónék a készítőknek, hogy a végét túltolták, Kaidou és Luffy küzdelmét feleslegesnek tartottam belerakni, hiszen attól még a manga is nagyon messze van. Ezzel azért nem spoilerezek semmit, One Piece olvasóinak/nézőinek gondolom nem nagy meglepetés, hogy rohadt hosszúak a történetszálak és teljesen indokolatlan olyan dolgokat belerakni, ami még a mangában is messze van. Viszont az meg szerintem prűdség, hogy új karakterek miért ne szerepelhetnének az openingben? Illetve olyan dolgok, amikre már az animében is volt utalás, szvsz azzal sincs semmi gond. A rajzolással nem igazán volt bajom, én kiemelkedőnek találtam, pláne, hogy nem azzal a lusta megoldással álltak elő, hogy az adott részből vágtak ki és raktak be jeleneteket... ajj, jó, a közepe fele volt pár képkocka az animéből, de olyan minőségi ugrást tapasztaltam most, hogy ezt most igazságtalanságnak tartanám felróni. A tartalom már nem olyan jó, volt 1-2 gázosabb jelenet meg ugye amit az elején is írtam, a Luffy vs Kaido még indokolatlan volt. A zene simán üti a közepes szintet, igazából timeskip óta nem teljesen voltam oda a zene választásokért, de rossznak azért nem mondnám. Inkább szokatlan, eléggé Toriko feelingem volt. Összességében egy közepes szintet simán hoz.

A résszel kapcsoltban is pozitív észrevételeim vannak. Úgy tűnik, hogy nem csak Oda van bezsongva Wano miatt, hanem az anime készítői is, a látvány marha sokat javult az eddigiekhez képest. Kérdem én, hogy eddig miért nem lehetett így csinálni. Bár nem akarok vészmadárkodni, de kíváncsi vagyok, hogy ez meddig lesz ilyen. A filler jelenetekkel nem volt bajom, nem éreztem magam kellemetlenül miközben néztem, szóval az ilyenek típusú jelenetek simán beleférnek. Az eye catchereket is lecserélték, vagyis inkább Wanosították, igazából azok is tetszettek, bár hozzá teszem nem volt eddig magasan a léc. Az előzetes theme volt az, ami nem nagyon jött be. Igazából úgy látom, hogy egy viszonylag jól összerakott részt kaptunk, szóval most tényleg nem tudok panaszkodni.

"Not everyone dies because they want to die. Most of them die against their will."

Severum
czera írta:

Ez az opening borzalmas lett. Nem értem, hogy miért kell az openingben elspoilerezni mindig mindent, de itt és most ez nagyon durvára sikeredett...

Na ezért nem szabad openinget nézni, én még egyet sem néztem meg, mindig eltekerem :D
A minőség jó bár nekem ez csak harmadlagos kb egy animénél, van sok rettenetesen jó rettenetes grafikával.
Az azért nem olyan durva spoiler hogy Kaidou sárkány, elég nyilvánvaló volt hogy valami zoan gyümölcse lehet, ha már fenevadak. Párba állhatna most Momoval XD

"Azt mondta, hogy le fogja rombolni az egész Gyojin-szigetet, mert nincs elég cukorkátok!

Hülye! Bár ha húsról lenne szó, megérteném"

king1987
Következő részek várható címei:
Részek
894 He'll Come! The Legend of Ace in the Land of Wano
July 21

2019
Carbonic King Arc
https://onepiece....d_King_Arc
895 Special Edition! - The Strongest Bounty Hunter Cider July 28

896 Special Editon! - Luffy Vs Carbonic Acid King August 4

kristofkristof
Nem volt rossz rész, bár érezhetően nagyon keveset dolgoztak fel a mangából. Mondjuk az pozitívum, hogy a kiegészítéseknél nem éreztem magam kellemetlenül és nem pörgettem át. Egyértelműen jobban kezelik a helyzetet, mint eddig, főleg mint Reverienél, ott konkrétan már a hajamat téptem a visszaemlékezésektől és a kamu jelenetektől. Külön tetszett, hogy még ötletes vagy inkább vicces jelenetekkel is próbálkoztak. Például amikor Zoro meglátja magáról a plakátot és csak annyi a reakciója, hogy szereztek róla képet. :ehh Ikszdé

Ahogy látom a következő rész után fillerek jönnek. Gondolom ez a mozi miatt lesz, nem? Ha nem tévedek megint ez a szokásos négy részes dolog.

"Not everyone dies because they want to die. Most of them die against their will."

Tapion-sama
Igen, jön 2 filler rész, amik a STAMPEDE mozifilmet vezetik fel. Valszeg lesz majd egy TV Special is, ahogy a GOLD előtt is volt, bár még nincs hivatalos bejelentés.

A felirat sosem késik. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akarjuk.

czera
Nagy durranás lesz állítólag az új film szóval kíváncsi vagyok a specialokra.
Most az anime a rajzolás és az új cselekményszál miatt hihetetlenül újnak és eredetinek hat. (Még így hogy olvasom a mangát is....)

Severum
Hát, ez az időzítés.... Mennyivel jobban tetszett volna ha csinálnak pár részt a világtalálkozóról, erről meg a kalóz fesztiválról, aztán is ráértek volna Wanóra érni.
Egyébként tetszett kis könnyed lazítás két nagy arc között, már csak Bartolomeo kellene és meglenne a szerelmi háromszög is! XD :D

"Azt mondta, hogy le fogja rombolni az egész Gyojin-szigetet, mert nincs elég cukorkátok!

Tapion-sama
Nyilván azért időzítették így, mert így a 2 felvezető epizód pont a film előtt kerül vetítésre, míg az általad vázolt sorrendben 1 hónap is eltelt volna a részek és a mozifilm közt.

Severum
A kettő nem zárná ki egymást, értem úgy hogy unalmas visszaemlékezések helyett csinálhattak volna bővebb részeket a világtalálkozónak, talán még a BB vs Forradalmárseregnek, és ennek a Kalózfesztiválnak is.
Még akkor is jobb lett volna ha csúsztatják miatta a Wanora érkezést.
Lehet csak velem van a baj, de mindig zavar amikor megszakítanak valamit és valami korábbit mutatnak helyette.

Tapion-sama
Olyan jelentős eseményeket biztos nem fognak bővíteni az animében (legalábbis értelemmel bíró jelenetekkel), amik a mangában sem lettek kibontva. Most képzeld el, hogy bemutatják a Feketeszakáll vs. Forradalmárok csatáját az animében: elkerülhetetlen lenne például, hogy megismerjük Dragon erejét, vagy akármelyik forradalmár erejét, sőt magát Baltigo szigetét. Viszont ha Oda 2 év múlva úgy dönt, mangában felfedi egy flashbackben a saját elképzelései/tervei alapján, akkor az animés feldolgozás gyakorlatilag fillerré válna, és később, mikor az anime is feldolgozná azt a flashbacket, még ráadásul jól össze is zavarná a csak animét néző embereket.

Azon gondolkodom, hogy hol (melyik sorozatban) láttam már ilyet, de leginkább a Dragon Ballban látott Bardock háttérsztorira (illetve Goku eredetsztorira) hasonlít: egy anime eredeti alkotást (non-cannon vagyis filler) később felülírtak egy cannon elemmel, zavart okozva ezzel a rajongók többségének fejében.

Severum
Azt csak példának írtam, de ha csak a világtalálkozót és a kalózfesztivált nézem azzal is mehetett volna, pár visszaemlékezéssel.

Tapion-sama
De a Világtanácsról semmit sem tudunk, könyörgöm :( Mit kellett volna bemutatni rajta, ami nem jelentőségteljes? ^^"
A Kalózfesztiválról - mivel a mozifilm igencsak szerves részét képezi - hogy mutathattak volna még többet? ^^"

Severum
Mivel az animéről beszélünk és rengeteg olyan dolog van aminek semmi köze a mangához, néha még bele is zavarodok.
Akkor meg csinálhattak volna erről a kalózfesztiválról, több résszel vagy akármi, de annál a ctr-v részeknél bármi jobb lett volna.
Ha tudtak Ezüst róka Foxiról annyi részt csinálni akkor erről is lehetett volna.
De sajnos nem így történt.

Ugrás a fórumra: