dungeonlord
nami94 írta:

Nem értem mi nem tiszta Tokiban, nem azért ment ki hogy tovább éljen a férje nélkül, elfogadta a halálát, csak a népnek kellett elmondania hogy a hüvelyek visszajönnek 20 év múlva! Az egész arra volt jó, hogy felkészítse a lakosságot, hogy ez még nincs lejátszva.

Ezt nevezem logikátlanságnak , ahogy az feljebb említettem.
1:Felesleges szappanopera, és egy badass pillanatot tett tönkre.
2: Hülyeség volt látványosan kimenekülni a kastélyból, mert ezzel az ellenfeleid is jelzed, hogy lehetnek túlélők.
3: Toki nélkül is meglehetet volna oldani, mert Shinobu már elmondta a népnek, és volt 3 -4 szamuráj akik a titokban felkészítik a népét .Miközben páran elmenekültek a jövőben.
Egyik fél a jelenben, másik a jövő keresztül keress szövetségeket .

Szóval nem mind1 ,hogy titokban készülsz fel egy háborúra , vagy elmondod az ellenfeleknek is , hogy 20.év múlva szétrugjuk a seggeteket .
Meg is lett az eredménye:https://naruto-ku...ece/958/10
Gratulálok .

Hiei
Miről beszélsz, hogy mondhatta volna már el, mikor azt se tudta, mi Toki képessége?

dungeonlord
Nem, én a tervről beszélek, amit Tokin nélkül is simán megoldható lett volna .
Nép elvesztette Oden hitét, amikor táncolt, de amikor kiderült az igazság, akkor ismét hit az ország Odenben, és azoknak, akik Oden szolgálták .
Ha Oden szenvedett 5.évet a népért, akkor nép is képes 20.évet megszenvedni .
Szóval teljesen felesleges volt az egész Toki beszéde . Tudtak vagy sem Toki képességéről , az nem jelent semmit .
Egyszere volt A és B terv .

Toki halála ott lett volna tökéletes, amivel B tervet és az ellenséggel is elhiteti , hogy mindenki meghalt a kastélyban .
Szerkesztette: dungeonlord - 2020.03.10. 22:40

nami94
Igazad is van meg nem is, Toki honnan tudhatná, hogy mindenki megmenekül e?
Ashuráék éppen a Kaido kalózok ellen vonultak, akik ellen Oden se nyert, Shinobu se éppen biztonságban otthon teázott, támogatta Kinéket, Toki nem számíthatott rá hogy valahogy majd a nép megtudja, hogy a Fia 20 évvel előrébb van, különben honnan lenne Momonak esélye 20 év múlva elhitetni, hogy Ő maga Oden fia ha nem számol be maga Toki róla, hogy igenis ott lesznek. Azt meg már a nép úgyis hallotta hogy neki ilyen képessége van. De tényleg rossz a dologban, hogy így az ellenség is tud róla.

Egyesítve 2020.03.10 23:12:35:
A gyerekeit is azért választotta szét, hogy a vérvonal biztosan fent maradjon. Na meg a látványos kimenekülésről, mondd már el egy nő hogyan juthatna ki gyorsan egy égő várból amit körülvettek, ha nem lóháton? Fusson ki? nem ninja, nincsenek képességei amivel teleportálhat, vagy ilyesmi...
Szerkesztette: nami94 - 2020.03.10. 23:12

benedekpepe
dungeonlord írta:

Nem, én a tervről beszélek, amit Tokin nélkül is simán megoldható lett volna .

Toki halála ott lett volna tökéletes, amivel B tervet és az ellenséggel is elhiteti , hogy mindenki meghalt a kastélyban .

Nonszensz amit írsz. Annak aztán baromi sok értelme lett volna, hogy elhiteti a saját népével és az ellenséggel is, hogy meghalt minden fontosabb ember... Toki beszédének nagyon nagy jelentősége volt, tulajdonképpen ez tartotta életben a reményt a nép számára 20 évig.

peterk
Végülis Roger is ezt csinálta. Meghalhatott volna "szépen csendben", de Ő inkább elfogatta magát, hogy elmondhassa, létezik a One Piece és keressék meg. Innen indult az a történet, amit lassan 1.000 fejezet óta olvasunk :)

dungeonlord
One piece és egy hadüzenet nem ugyanaz :D .

Nonszensz? Aha, meg is történt a katasztrófa . Készítsük fel az ellenfelet is 20.éve múlva , hogy véletlenül se legyen könnyű a szabadság .
Még ismétlem a hit-et, amit Oden visszaadott a népnek, és innentől teljesen felesleges vált Toki beszédje .

Semmikép se nevezném logikus megmozdulásnak, ahol újabb felesleges áldozótokban került .Emberek bezárva, és sokat megöltek .Ezt könnyedén kerülni lehetett volna.
Mind1, nem lovagalom tovább, én ezt mondom , ti azt . Majd ezt is elengedem, mint a többit …
Szerkesztette: dungeonlord - 2020.03.11. 10:37

peterk
Szerintem ha egyik sem történik meg, akkor feledésbe merül. Roger esetében nem tudnának a One Pieceről, Toki halálával pedig az a kis remény se maradt volna meg abban a kevés emberben.

Severum
Egyetértek Dungeonnal abban, hogy sokszor nem értünk egyet. :)
De ha úgy nézem még igaza is van, mert ha nem beszél a népnek Toki akkor is emlékezne mindenki Oden tetteire, és mivel rettenetesen el vannak nyomva akkor is meg lehetett volna győzni őket hogy csatlakozzanak ha nincs a jóslat.
Akkor most tényleg titokban tevékenykedhettek volna elvileg, de mivel Luffyról van szó ez lehetetlen lenne, mert nem erőssége a sunnyogás, és a jóslat nélkül is tudnák már hogy készülnek valamire Kaido ellen.

"Azt mondta, hogy le fogja rombolni az egész Gyojin-szigetet, mert nincs elég cukorkátok!

Hülye! Bár ha húsról lenne szó, megérteném"

fream
Na jó, de most úgy mondjátok mintha mindenki tényként kezelte volna, hogy 20 év múlva visszatérnek. :D Persze a shogun parája miatt bizonyára jobban fel voltak készülve, de másrészről a népnek talán egy picivel több reménye volt a jóslat miatt. Úgy értem ez jobban elterjedhetett, mintha Toki meséli. De ez csak az én véleményem.

Tapion-sama
Ezt úgy hívják: pszichológiai hadviselés :)

A felirat sosem késik. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akarjuk.

peterk
"Sose hagyjon el benneteket a remény." :) Ha már egy pici bogarat elültetnek az emberek fülébe, már megéri.

dungeonlord
https://www.manga...-piece-974

kasza93
Nem is Lufy lett volna ha nem zabál be a nagy esemény előestéjén, és el is alszik rendesen.

czera
Köszi a linket dungeonlord!

Húúúú már amikor megláttam Dressrosán ezt a Kanjurot már akkor se volt szimpi, örülök, hogy ő az 'áruló' (kém). :D
A vége pedig nagyon betalált, itt talán lesz egy jó kis tengeri ütközet. Mondjuk Momot nem tudom miért hagyták ott...
Szerkesztette: czera - 2020.03.13. 14:39

Ugrás a fórumra: